Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Planovi za novih stadiona u Bosne ili za rekonstrukcije

Post Postao/la calcio » 11 dec 2008, 13:09

*ebo te, taj sto je crto novo Kosevo je ja mislim i sam sebe iznenadio i na kraju pomislio "mozda sam ipak maaalo pretjerao" :lol:
nisam ekspert u toj struci ali mi izgleda kao da bi jednostavnije bilo graditi novi stadion iz temelja

Avatar
DinceManijak
Postovi: 500
Pridružen/a: 04 sep 2008, 19:16
Kontakt:

Re: Planovi za novih stadiona u Bosne ili za rekonstrukcije

Post Postao/la DinceManijak » 12 dec 2008, 17:52

Nije zabranjeno mastati! :mrgreen:
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~Who Dares Wins~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

izet fazlinovic
Postovi: 221
Pridružen/a: 02 okt 2008, 12:35
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la izet fazlinovic » 30 dec 2008, 20:45

Ma treba vise napradovati. Nasa Liga , je jedna od najlosih liga u Evropi. Z nas je Stadion sa kapacitetom od 3.000 gledalaca super i moderan al´ u drugim nacijama se gledaju stadioni sa 20.000 kao "Mali".
Kad sada ne pocnemo graditi nove stadione, bice nasa Liga odmah interesantnija, i doce vise gledalaca, sto znaci , vise para za klubove, sta znaci, da sebi mogu kupiti bolje igrace. I koji igrac nebi volio igrati na takvom Kosevu.

Avatar
Giancarlo
Postovi: 204
Pridružen/a: 27 dec 2008, 15:35
Lokacija: Città di Roma
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Giancarlo » 05 jan 2009, 13:51

iskreno, ne vidim nacin da se stadioni obnove dok ne dobijemo neki euro :D ili da neki klub kupi neki seik iz emirata 8-) a kako je ova kriza zavladala, nema sad nista od toga :mrgreen:
1942 1983 2001

Avatar
obannon
Postovi: 1655
Pridružen/a: 23 jun 2008, 11:20
Lokacija: "
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la obannon » 05 jan 2009, 14:36

prvo srediti terene, pa onda o tribinama i kapacitetima, mada sve preko 5000 je bezze
- " $...

Avatar
jasmin93
Postovi: 138
Pridružen/a: 12 apr 2008, 15:57
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la jasmin93 » 06 jan 2009, 12:17

daj ba ljudi sta se zavaravate ti stadioni na slikama to je samo masta izmisljanje i varanje u to ne treba vjerovati

Avatar
Zagor
Postovi: 5496
Pridružen/a: 27 jul 2008, 14:03
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Zagor » 21 jan 2009, 15:23

Najmoderniji fudbalski stadion u Banjaluci
slika
Stručna komisija Grada Banjaluke izabrala najbolje idejno rješenje za izgled novog stadiona koji će, kad bude izgrađen, biti jedan od najmodernijih fudbalskih stadiona u našoj zemlji.
Najbolji ocijenjeni konkursni rad kojem je dodijeljena nagrada - Ugovor o izradi tehničke dokumentacije za izgradnju fudbalskog stadiona je rad pod šifrom "26546" autora: "Omni strukture" d.o.o. Beograd - "Omni strukture" Moskva.

Cijeli kompleks, koji će, pored centralnog stadiona kapaciteta od 30.000 mjesta imati još dva pomoćna fudbalska terena, od kojih će jedan imati i atletsku stazu, kompleks teniskih terena, terene za košarku i odbojku, će se prostirati na 204.170 metara kvadratnih, pišu Nezavisne novine.

Fudbalski kompleks će se dijeliti u tri zone, a prvu zonu činit će sam stadion, druga zona će biti sportsko-rekreativni s otvorenim terenima za građane i zona sa teniskim terenima.

U okviru stadiona, pored neophodnih prostora za funkcionisanje primarne namjene objekta, biti i veliki broj lokala za ugostiteljstvo, spa i fitnes sala, izložbeni prostor, kuglana, trgovine i drugi sadržaji.

Arhitektonska rješenja, predviđeni materijali, bezbjednosni standardi i drugi elementi ispunjavaju najviše svjetske standarde i uslove koje zahtijevaju FIFA i UEFA, ističu u nadležni u Gradskoj upravi Banjaluke.

Sam stadion će imati takozvani sedlasti oblik, sa najvišom kotom 41,50 metara u odnosu na teren. Procijenjeno je za izradu izvedbenog projekta potrebno osam mjeseci, za samu izgradnju objekta oko 30 mjeseci, te da je vrijednost investicije 50.610.660 eura.

http://www.sarajevo-x.com/clanak/090121018
"Dobar dan, mi smo FK Sarajevo, izvolite se branit"

"OOOooOOO Šta se desilo, pa te ludo volim Saraj"vo
AAAaaaAAA Niko nikada neće znati šta se dešava""""

kompleks zvani *Sarajevo*

Neutral
Postovi: 37778
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Neutral » 21 jan 2009, 15:39

Editovao, razlog je nebitan.
Zadnja izmjena: Neutral, dana/u 19 avg 2013, 12:33, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la BIHfan » 21 jan 2009, 23:37

Ma dajte ba ovo su sv lazi ja nevjerujem da ce napraviti takav stadion,al napravice neki tam bezveze i reci eto vam stadion,sad kad razmislim kolko nasih klubova pravi nove stadione,pa imacemo bolje stadione od citave ex-yu ma kakvi ba kosto kaze jedan jedino da neki seik kupi neki nas klub pa da napravi stadion i kupi igrace neke dobre i ima Ligu prvaka sigurno,pa bi mozda Kaka iz Milana dosao u BIH i igrao u Ligi Prvaka. :D :D :D :D :D

Od ovog Koseva 100% nema nista to je skica Koseva kad smo bili kandidovani za odrzavanje EURA 2008 sa Hrvatskom pa su naravili skicu kakav bi Kosevo bio,zato propao stadion,jadan ovaj sto je dzaba skicirao dzabe se sam sebi divio.
Jedino vjerujem da ce se Tusanj i eto taj u Banjaluci napraviti,al da to nece biti ni blizu kao na skicama.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

daidza
Postovi: 232
Pridružen/a: 02 sep 2008, 10:51
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la daidza » 22 jan 2009, 00:02

bice stadiona............pred izbore

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13135
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Admir_Sa » 22 jan 2009, 00:41

Njabolje rjeshenje je unistis sve stadione. Sta ce nam? Fudbal ovde treba sasjec iz korijena

Cim pocne liga zna se ko je prvak, kad ides u orasje ili shiroki brijeg znas da nema boga da se vratis sa tri boda, u zenici i trebinju pistolje vade po svlacionicama, utakmice se snimaju sa jednom kamerom, a kaseta se u 50% slucaveja unisti tokom prevoza, najbolji igraci odlaze za 50000KM, od kojih klub kao klub ne dobije nishta, u jednom od elitnih sarajevskih klubova igraci gladuju, dok u drugom paze da ih struja ne ubije u svlacionici, jedan od najlegendarnijih timova Velez igra na nekoj livadi, onolika Banja Luka ne moze nishta uciniti za Borac, neki seoski klubovi kolo vode, sudije se plashe igraca i kabadahija iz klubova, navijacima se zabranjuje ici na gostovanje....

Mogao bi ovako do ujutro.....

A ovde se polemishe da se grade stadioni....svasta u Bozijoj mashti
nema potpisa

Avatar
Mirza_Hordas
Postovi: 4325
Pridružen/a: 08 jan 2009, 21:57
Lokacija: Sjever
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Mirza_Hordas » 22 jan 2009, 20:00

daj Bože da se neko čudo desi pa da imamo i mi normalne stadione
R.I.P. VEDRAN PULJIĆ....Neka danas lišticom odjekuje tvoj krik, neka im se srce zaledi,
jer uzeli su zivot od tebe a tebe od nas! 4.10.

"dok hasetu oduzmu loptu vi slušajte muziku iz našeg studija"

Avatar
bistrikboy
Postovi: 6696
Pridružen/a: 22 apr 2008, 18:12
Lokacija: Memli Side
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la bistrikboy » 22 jan 2009, 20:27

ja samo ne znam da li ce ovo biti isplativo za grad...
samo ce borac koristiti i to ce biti jedini prihod...
– Prvo i prvo, sve što ja kažem to je moje i samo moje mišljenje. To što je Vranješ uradio je uvreda za sve iskrene navijače. Za sve ljude koji vole ovu državu- kaže Ibišević na početku intervjua

Avatar
Giancarlo
Postovi: 204
Pridružen/a: 27 dec 2008, 15:35
Lokacija: Città di Roma
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la Giancarlo » 22 jan 2009, 20:49

vala iskreno receno, sta ce nam i ultra super moderni stadioni, ako ce zjapiti prazni 90% svoga postojanja (osim mozda nekih historijskih utakmica, derbija ili koncerta nekog...) :?: :?: :?:
1942 1983 2001

Avatar
YNWA
Postovi: 4385
Pridružen/a: 30 nov 2008, 00:37
Lokacija: srebrenik
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la YNWA » 22 jan 2009, 23:51

daidza je napisao/la:bice stadiona............pred izbore
nece, jos putevi nisu izmodili :D

tusanj se sigurno renovira, za ove ostale cisto sumnjam
Sarajevo i Liverpool
Srce ce moje, kao i tvoje, vjecno da kuca za bordo boje! RIP Vedran Puljic
You'll never walk alone! RIP 96

BRT
Postovi: 140
Pridružen/a: 13 jan 2009, 01:08
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la BRT » 04 feb 2009, 01:41

Admir_Sa je napisao/la:...kad ides u orasje ili shiroki brijeg znas da nema boga da se vratis sa tri boda...
lol, daa, bas iz istih razloga. Jesi nasao momcadi za usporediti.
Svasta covjek nece lupnuti...

valdo079
Postovi: 84
Pridružen/a: 26 jan 2009, 14:25
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la valdo079 » 04 feb 2009, 08:00

bolje manji stadion imati koji je puniji,nego ogroman a prazan,jos kad bi to bio samo fudbalski stadion a ne olimpijski,bez nekih trkacih staza,tribine uspravne,tako da se atmofera stvara ko u loncu,nego sanjati o nekim kapacitetima od 30000,a veliki stadioni sad da se prave sluze ionsako da se hhapa lova ustranu, :twisted:

Avatar
FK Sarajevo
Postovi: 2283
Pridružen/a: 21 jan 2009, 19:14
Lokacija: Bosanska Krajina
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la FK Sarajevo » 16 feb 2009, 19:12

nisu kod nas stadioni mali sto se tice kapaciteta
Mi smo divovi svako nam je plijen nas je cijeli svijet u bordo obojen
Jedna si jedina,moja domovina.
Jedna si jedina,BOSNA I HERCEGOVINA!!!

Avatar
HARIS XXL
Postovi: 386
Pridružen/a: 14 jan 2009, 11:16
Lokacija: Zeljo City
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la HARIS XXL » 16 feb 2009, 19:24

u nas je mjera stadion od 10.000 mjesta eventualno 15.000....vise ne treba....evo nedavno se spominjalo da ce u Banja Luci napraviti stadion od 34.000 mjesta...smijesno....bit ce pun svaki 20 godina,bolje je napraviti mali stadion koji ispunjava sve kriterije i koji bi bio financijski isplatljiviji od velikog koji ce biti stalno prazan i cije je odrzavanje skupo...
ZELJEZNICAR LJUBAVI MOJA !

gavra
Postovi: 402
Pridružen/a: 13 maj 2008, 21:16
Kontakt:

Re: Planovi za nove stadione u BiH ili za rekonstrukcije

Post Postao/la gavra » 16 feb 2009, 20:25

u nas je mjera stadion od 10.000 mjesta eventualno 15.000....vise ne treba....evo nedavno se spominjalo da ce u Banja Luci napraviti stadion od 34.000 mjesta...smijesno....bit ce pun svaki 20 godina,bolje je napraviti mali stadion koji ispunjava sve kriterije i koji bi bio financijski isplatljiviji od velikog koji ce biti stalno prazan i cije je odrzavanje skupo...
Jbg kad se pravi stadion gleda se malo vise u buducnost.To su gradjevine koje ce trajati najmanje 50 godina.Sad realno ne treba stadion ni od 5000 al ko zna sta ce biti za 20-30 godina.Inace objekat je samoodrziv, pored stadiona tu ce biti hotel,restorani,trzni centri,teniski tereni ,fudbalski tereni sa vjestackom travom,kuglana,idt.U prvih 5 godina punice se samo kad budu neki koncerti eventualno Zvezda,Partizan i rep. Srbije a kasnije ko zna,ipak je Banja Luka grad od 250 hiljada stanovnika sa tendencijom rasta.Treba reci da se u proteklih 5 godina u Banja Luci sagradilo preko 50 stambenih zgrada pa stadion kapaciteta od 30000 svakako treba takvom gradu i ja ga u potpunosti podrzavam.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.