Rekonstrukcija stadiona u BiH


moranjak
Postovi: 732
Pridružen/a: 04 avg 2011, 17:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la moranjak » 02 okt 2014, 19:22

sanlituncay je napisao/la:Dajte ba ljudi šta ovo postavljate,iskopali kanal i sad ce ga zatrpat...
http://gradacac.org/2014/09/foto-zavrse ... ja-ilidza/" onclick="window.open(this.href);return false;

ipak nije samo kanal u pitanju

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 07 okt 2014, 19:23

Podgrmeč
slika

Pa je li moguće da su ovako postavili stolice? :tokralju: :tokralju: :urnebes:


BTW, idealan stadion za praktički sve naše klubove. Već sam stavljao idealne, ali ovaj mi je vrh. :tokralju:
slika

slika slika slika
Hayley <3

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JoeCelt » 07 okt 2014, 20:05

Idealan stadion za PL BiH ;)

Estadio Maracaná (Panama) - kapacitet 5500
slikaslika
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

najjacajezenica
Postovi: 79
Pridružen/a: 28 sep 2013, 02:35
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la najjacajezenica » 13 okt 2014, 03:57

meni je ovaj stadion gore znaru do yaya :lol: al ovaj iznad ruznog mi je za nase lige sto momak kaze dusu dao...

najjacajezenica
Postovi: 79
Pridružen/a: 28 sep 2013, 02:35
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la najjacajezenica » 13 okt 2014, 04:00

PO DGR MEC :lol: :lol:

igra po iz druge like mec :lol: :lol:

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Eborg » 13 okt 2014, 09:58

Ja nekako bas ne volim ove terasaste stadione. OK ako je bas velik stadion ali na ovim manjim nema smisla.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 17 okt 2014, 10:12

Odusevljen sam kako slovaci renoviraju stadione. Nemaju stadione kao u Njemackoj, ali imaju vise malih stadioncica koji nisu ni blizu europskog vrha, a opet su iz njih izvukli maksimum koji je njima sasvim dovoljan. Grade u okviru svojih mogucnosti. Ne planiraju nikakve Mercedes Arene i slicno. Oduseveljen sam svaki put kad pogledam koliko napreduju.

SFM Senec, druga liga - kapacitet: 3.264

slika

slika

slika

Malo veca tribina s krovom i klupskim prostorijama u podtribinskom prostoru. Preko puta te sasvim obicna tribina. Iza jednog gola tribina za goste. Savrseno. Kapacitet prikladan za nasu ligu. Ionako je rijetkost da netko ima veci prosjek od ovog. Mozda 3-4 kluba trebaju malo vece stadione, al ovo je po meni savrsenostvo.

I jedna zanimljiva rekonstrukcija. Kako od rugla napraviti stadion.

FK Propad, treca liga

Prije:

slika

slika

Sad:

slika

slika

slika

slika

Uredjena fasada tribine, promjenjena ograda, obnovljen beton, srusen stari dio montaznih tribina i postavljen novi. Pored tog je i krov produzen da bi pokrivao i taj montazni dio.

Makeli su staro stajanje i spremili teren za montazne tribine:

slika

Prije par dana su poceli sa postavljanjem montaznih tribina

slika

Stadion bi po zavrsetku trebao najvise sliciti onome u Senici. Postavljan je vise puta ovdje.

slika

Imaju vise kvalitetnih stadiona, pogotovo u nizim ligama.

I samo jedna stvar mi se kod njih ne svidja, a vidio sam ju vise puta. Bas je uzasno. Tribina pored tribine :roll: Mozete vidjeti kod ovog renoviranog stadiona da pored ove velike tribine imaju malu tribinicu. Isto sra*e ima i Myjava ciji se stadion renovira na istom principu. Jedna betonska i ostatak montazni.

Avatar
grad-na-rijeci-sani
Postovi: 530
Pridružen/a: 14 avg 2009, 09:08
Lokacija: Prijedor, BiH
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la grad-na-rijeci-sani » 17 okt 2014, 22:38

Postavlja se travnjak u Prijedoru

slika

Avatar
SGD53
Postovi: 1995
Pridružen/a: 14 okt 2014, 21:24
Lokacija: Checkpoint Charlie
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SGD53 » 18 okt 2014, 02:20

Ne znam da li je ko pisao, ali mene je fasciniralo ono što je gosp Husić iz Slobode uradio u Simin Hanu, znam kakva je ono njiva bila tamo dok su igrali drugu kantonalnu, sada su u drugoj ligi federacije a ne bi se posramili ni nekog kluba iz federalne lige pa ni možda premijer lige, Ono što sada imaju u planu jeste izgradnja pratećeg objekta uz stadion.

slika
1953, 1971, 1973, 1976, 1977, 1978, 1989, 1990

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 18 okt 2014, 13:20

SGD53 je napisao/la:Ne znam da li je ko pisao, ali mene je fasciniralo ono što je gosp Husić iz Slobode uradio u Simin Hanu, znam kakva je ono njiva bila tamo dok su igrali drugu kantonalnu, sada su u drugoj ligi federacije a ne bi se posramili ni nekog kluba iz federalne lige pa ni možda premijer lige, Ono što sada imaju u planu jeste izgradnja pratećeg objekta uz stadion.

slika

A u pm :o :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Pisali smo ovdje u vise navrata o tom stadionu. Jedan kolega je postavljao slike kad se radila ona tribina duz aut linije, pa smo nekad raspravljali zasto je onako osakacena. Taj kolega je isao slikat s vanjske strane pa sad znamo da je put kriv.

Za ovu postavljenu tribinu sam ja stavljao slike kad se krenulo graditi, al nisam ni sanjao da je to vec gotovo. Taj klub je zaista fenomen. Jedina steta je to sto je to selo. Kamo srece da je neki manji gradic i da igraju Prvu Federalnu. Tribina iza gola je zaista vrhunska. Malo mi baca na sjever u Cacku :mrgreen:

Da bar oce nekad sredit onu prvu tribinu i pokrit ju ovo bi bio zaista fenomenalan stadion.

Ovaj zid oko terena mi je :thumbup: Puno ljepse za vidit nego da je odmah tu neka oranica ili zivica. A i nece bit nezeljenih pogleda. Tko oce gledat utakmicu nek plati ulaz. Za ovakav komfor nije steta ni dat koju marku.

staragarda
Interni moderator
Postovi: 12196
Pridružen/a: 15 avg 2012, 23:17
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la staragarda » 21 okt 2014, 00:45

Signore je napisao/la:
SGD53 je napisao/la:Ne znam da li je ko pisao, ali mene je fasciniralo ono što je gosp Husić iz Slobode uradio u Simin Hanu, znam kakva je ono njiva bila tamo dok su igrali drugu kantonalnu, sada su u drugoj ligi federacije a ne bi se posramili ni nekog kluba iz federalne lige pa ni možda premijer lige, Ono što sada imaju u planu jeste izgradnja pratećeg objekta uz stadion.

slika

A u pm :o :tokralju: :tokralju: :tokralju:

Pisali smo ovdje u vise navrata o tom stadionu. Jedan kolega je postavljao slike kad se radila ona tribina duz aut linije, pa smo nekad raspravljali zasto je onako osakacena. Taj kolega je isao slikat s vanjske strane pa sad znamo da je put kriv.

Za ovu postavljenu tribinu sam ja stavljao slike kad se krenulo graditi, al nisam ni sanjao da je to vec gotovo. Taj klub je zaista fenomen. Jedina steta je to sto je to selo. Kamo srece da je neki manji gradic i da igraju Prvu Federalnu. Tribina iza gola je zaista vrhunska. Malo mi baca na sjever u Cacku :mrgreen:

Da bar oce nekad sredit onu prvu tribinu i pokrit ju ovo bi bio zaista fenomenalan stadion.

Ovaj zid oko terena mi je :thumbup: Puno ljepse za vidit nego da je odmah tu neka oranica ili zivica. A i nece bit nezeljenih pogleda. Tko oce gledat utakmicu nek plati ulaz. Za ovakav komfor nije steta ni dat koju marku.
simin han nije klasicno selo...vise je kao predgradze Tuzle...od tz je udaljen recimo 5,6 km....mada i sam simin han ima nekih 15 000 stanovnika sa okolnim mz....mogla bi sloga bit fina sportska prica u nadolazecim godinama...
DA VIDIS...DA ZNAS...DA PAMTIS....11.07.1995....NEVER FORGET SREBRENICA

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la samo_lijevo » 23 okt 2014, 14:14

Bice ovo lijep stadion,malo sminke na pokrivenoj tribini i mozda postaviti one visoke reklame iza drugog gola da se ne vide kuce.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Adviser
Postovi: 703
Pridružen/a: 06 feb 2014, 11:46
Lokacija: Egzercir
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Adviser » 24 okt 2014, 12:33

Unaprijeđeni uslovi za navijače, igrače i novinare na stadionu "Asim Ferhatović Hase"

U sklopu projekta "Unapređenje infrastrukture na stadionima Premijer lige BiH", čiji nosilac aplikacije prema Nogometnog/Fudbalskom Savezu Bosne i Hercegovine i UEFA-i je Fudbalski klub Sarajevo, u proteklim sedmicama poboljšani su uslovi za gledaoce, novinare i fudbalere na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase".

Nakon realizacije projekta, poboljšano je nekoliko segmenata najvećeg bosanskohercegovačkog stadiona.

"Završeno je sve ono što je bilo potrebno kako bi Olimpijski stadion 'Asim Ferhatović Hase' zadovoljio uslove za 3. kategoriju stadiona. Fokus radova bio je na mokrim čvorovima, gdje su radovi urađeni na tribinama 'Sjever Vedran Puljić', Istok i Zapad. Također, poboljšani su uslovi za medije i uspostavljena je pokretna ambulanta. Nogometni/Fudbalski Savez Bosne i Hercegovine preuzeo je na sebe radove na instaliranju sistema navodnjavanja, a što se tiče stadiona, kriteriji za 3. kategoriju su zadovoljeni u potpunosti, te odigravanje utakmica, koje zahtijevaju pomenutu kategoriju stadiona, neće biti upitno", kazala je direktorica Centra za sport i rekreaciju Sarajevo, Jasmina Polić.

"U sklopu radova na Olimpijskom stadionu 'Asim Ferhatović Hase', poboljašni su uslovi za medije, u smislu uspostavljanja mix zone, mix studija, studija za TV. Pored toga, i pomenutih završetaka na mokrim čvorovima, urađena je numeracija stolica i redova na tribinama. Označeni su ulazi na stadion, te obilježeni evakuacijski putevi. Također, zamijenjen je određen kontingent sijalica na reflektorima, a postavljen je i sistem za navodnjavanje terena, što će dodatno poboljšati travnjak Koševa", dodao je Muhamed Alaim iz CSR-a.

Postavljanje i ispravno funkcionisanje mokrih čvorova na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović Hase" omogućit će bolje uslove za navijače bordo kluba, koji bodre svoj klub na domaćim utakmicama Sarajeva.

Svakako, vrijedi spomenuti i da su od nedavno i poboljšani uslovi za mlađe kategorije bordo kluba. Prije nekoliko mjeseci, Fudbalski klub Sarajevo, uspješno je okončao radove na saniranju i renoviranju svlačionica za polaznike Akademije, Omladinskog pogona i Škole fudbala "Asim Ferhatović Hase".

"Veseli nas svako poboljšanje uslova, kako za navijače, tako i za igrače na stadionu Koševo. Fudbalski klub Sarajevo nosilac je aplikacije za projekat unapređenja infrastrukture na stadionima u Premijer ligi BiH, a on je realizovan uz podršku Općine Centar, UEFA-e i Nogometnog/Fudbalskog saveza Bosne i Hercegovine", kazao je generalni direktor FK Sarajevo Dino Selimović, dodavši:

"Svakako da glavni grad Bosne i Hercegovine zaslužuje da ima jedan moderan, nacionalni stadion, te ćemo iz FK Sarajevo sigurno dati punu podršku svim projektima koji će ići u tom pravcu. Upoznati smo sa projektom rekonstrukcije Olimpijskog stadiona 'Asim Ferhatović Hase', kao i sa postojanjem interesa investitora, te se nadamo da će već iduće godine biti napravljeni prvi konkretni koraci."

Pored Fudbalskog kluba Sarajevo, još 21 klub iz naše države uzeo je učešće u projektu "Unapređenje infrastrukture na stadionima Premijer lige BiH".

"Projekat, čiji je inicijator Nogometni/Fudbalski Savez Bosne i Hercegovine omogućiti će 21 klubu, odnosno 21 stadionu, unapređenje infrastrukture. Količina sredstava za unapređenje određuje se u zavisnosti od učešća klubova u Premijer ligi Bosne i Hercegovine u posljednje četiri godine. Što se tiče stadiona Koševo, ukupna vrijednost realizovanih poslova iznosi oko 300.000 KM, a sredstva kroz projekat realizuje klub, u saradnji sa lokalnom zajednicom", kazao je Nihad Hodžić iz NFSBiH.

Olimpijski stadion "Asim Ferhatović Hase" svoje kapije ponovo će otvoriti narednog vikenda, kada Fudbalski klub Sarajevo, u sklopu 12. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, dočekuje Radnik iz Bijeljine.
:clap: :bow: :njanjanja: :tokralju: :thumbup:
Stari članak:
"Koševo zadovoljava kategoriju 2 UEFA propisa o infrastrukturi, ali prema pravilima krovne kuće evropskog nogometa utakmice kvalifikacija će se igrati isključivo na stadionima iz kategorije 3, u koju je svrstano Bilino polje.
Zenica, zdra´o, zdra´o Zenico! :wave: :salut:
Dževad (Džemal) Begić - Đilda 25.09.1966. - 11.07.1992.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 24 okt 2014, 12:43

Sigurno. :rol:
Hayley <3

Avatar
brazzo
Postovi: 4688
Pridružen/a: 21 avg 2009, 13:50
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brazzo » 24 okt 2014, 13:33

auu zamisli :lol: Pape, Kosevo i repka = armagedonski kraj reprezentativnog fudbala
It was turned around so that right looked wrong
It was turned around so that up looked down
It was turned around so that those who marched in the streets with bibles and signs of peace became enemies of the state and risk to national security

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la terabajt » 24 okt 2014, 18:33

brazzo je napisao/la:auu zamisli :lol: Pape, Kosevo i repka = armagedonski kraj reprezentativnog fudbala
:urnebes:

Avatar
avenija
Postovi: 13630
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 14 nov 2014, 14:49

slika

fifa trening centar u zenici .
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 17 nov 2014, 09:23

http://mojaekipa.net/nova-trava-na-gradskom-stadionu/

Bilo je i vrijeme.

I tko sad sve ima novu travu? Slavija, Celik, Travnik. Imal jos itko? Nikog ne mogu da se sjetim da se pisalo da mijenja travnjak :? :? Znam samo da u Gradaccu ni ne treba novi, oduvijek imaju dobar

Avatar
avenija
Postovi: 13630
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 17 nov 2014, 12:08

Signore je napisao/la:http://mojaekipa.net/nova-trava-na-gradskom-stadionu/

Bilo je i vrijeme.

I tko sad sve ima novu travu? Slavija, Celik, Travnik. Imal jos itko? Nikog ne mogu da se sjetim da se pisalo da mijenja travnjak :? :? Znam samo da u Gradaccu ni ne treba novi, oduvijek imaju dobar
Jedini travnjak kvalitetan je na Bilinom Polju , neznam kako mozes napisati Slavija Travnik gdje je losiji travnjak nego sto je bio prije postavljanja ove travurine sa Vlasica i Romanije .
Poslije BP onda Kosevo pa nekoliko praznih mesta.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.