Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 15 nov 2012, 13:20

Tribina stadiona u Derventi (Druga liga RS Zapad), u planu je i postavljanje krova.

Ovo izgleda fantastično, idealno.

480 sjedalica

slika


Ovako bi trebalo izgledati:
slika
Hayley <3

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cipiripi » 15 nov 2012, 14:58

Biti će super Banja Ilidža kada se završe radovi.Baš me interesuje taj krov ako je tip kao na Poljudu.
''Neka me mrze samo da me se boje''

Avatar
astra1922
Postovi: 7136
Pridružen/a: 06 feb 2011, 18:22
Lokacija: Gradacac
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la astra1922 » 15 nov 2012, 15:03

cipiripi je napisao/la:Biti će super Banja Ilidža kada se završe radovi.Baš me interesuje taj krov ako je tip kao na Poljudu.
:D e i nas interesuje sve,vidjecemo kolko ce liciti na skoljku
per aspera ad astra ..Zvijezda Gradacac

Nova sezona nova nafaka

Avatar
DzoleZeljo
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jul 2012, 15:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DzoleZeljo » 15 nov 2012, 16:17

Ovo sa stadionom Banja Ilida mi se pravo svida. Pametno ljudi rade, i ono najbitnije prave onoliko koliko im zapravo treba. Niti puno, niti malo. Neka se samo radi, a takoder sam misljenja da bi Banja Ilida trebala postati dom mlade repke. Neka se reflektori naprave, postavi krov, urede jos sitnice sto trebaju i to je to. ;)

Avatar
HOPLIT
Postovi: 1147
Pridružen/a: 31 maj 2010, 20:24

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HOPLIT » 15 nov 2012, 19:12

DzoleZeljo je napisao/la:Ovo sa stadionom Banja Ilida mi se pravo svida. Pametno ljudi rade, i ono najbitnije prave onoliko koliko im zapravo treba. Niti puno, niti malo. Neka se samo radi, a takoder sam misljenja da bi Banja Ilida trebala postati dom mlade repke. Neka se reflektori naprave, postavi krov, urede jos sitnice sto trebaju i to je to. ;)
Ovo boldovano je poenta, rade ljudi onoliko koliko treba. Još da su stavili stolice u bojama kluba, imalo bi više smisla ali neće ovi Huseinovi nego zeleno :mrgreen: . Zezam se.
YNWA!

Avatar
BolanBolan
Postovi: 596
Pridružen/a: 18 avg 2011, 17:51
Lokacija: Grbavica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BolanBolan » 15 nov 2012, 20:46

Neko je ovdje jednom napisao da će FK Igman dobiti prelijep stadion, pa sam danas zapuc'o do Ilidže, da vidim šta je sa stadionom Igmana kod novog kružnog toka, i moram reći da sam prezadovoljan viđenim. Trava savršeno izgleda, a postavljeni su noseći stubovi za tribinu koja je duž cijelog stadiona. Nisam uslikao jer je već skoro bio mrak. Otprilike ove veličine tribina i ovako bi po mom mišljenju trebala izgledati:
slika

Evo i vijest iz Janje (sa facebook grupe) - FK Podrinje:
Veoma Dobra Vijest za Nas Klub : FK PODRINJE JANJA od UEFA-e dobilo 300.000 eura,,Delegacija iz UEFA-e bila je u posjeti naseg Stadiona i vidjeli su da treba da se popravi infrastruktura,,kao na primjer : Pokrivanje trenutne Tribine i jos jedan dio tribine treba da se izgradi za gostujuce navijace i takodje renoviranje Unutrasnjeg prostora,Slacionice i tako dalje...Ovom prilikom im se zahvaljujemo :)
Naravno, odlična vijest! ;)
"...gledam na svaki preživljeni dan svog života kao na neku veliku pobjedu, a poderotine na mojoj duši sve su veće i niko ih ne može zakrpiti."

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 15 nov 2012, 21:24

Kakav novac od UEFA-e za stadion? Gdje se može prijaviti za takvu pomoć? :D
Hayley <3

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Elegant » 16 nov 2012, 00:08

Na Kosevu ce za par dana ako Bog da biti zavrseno postavljanje ovih stolica, ukupno 12.000, fali jos 6.000 ali za te nemaju pare. Neka se barem nesto popravilo da konacno Zeljo i Sarajevo u euro utakmicama imaju vise gledalaca. ;)
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Vamos
Postovi: 527
Pridružen/a: 13 mar 2012, 19:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vamos » 16 nov 2012, 01:24

Na Kosevo treba kao na Poljudu natkriti zapadnu i istocnu tribinu, bas na isti nacin kao i tamo..i to bi bilo idealno rjesenje za grad Sarajevo.

http://www.panoramio.com/photo_explorer ... ser=101512" onclick="window.open(this.href);return false;

Mada je sigurno ovakva konstrukcija za natkrivanje istocne i zapadne tribine barem milion KM-ova. tako da tesko...jako tesko.

Avatar
DzoleZeljo
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jul 2012, 15:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DzoleZeljo » 16 nov 2012, 01:33

Elegant je napisao/la:Na Kosevu ce za par dana ako Bog da biti zavrseno postavljanje ovih stolica, ukupno 12.000, fali jos 6.000 ali za te nemaju pare. Neka se barem nesto popravilo da konacno Zeljo i Sarajevo u euro utakmicama imaju vise gledalaca. ;)
Ma prijatelju, ne mogu Sarajevo i Zeljo zajedno ono malo jada od sjevera, istoka i juga napuniti, a kamoli ovih jos 18.000, tocnije 12.000 novih. Uredu je to, neka se radi, ne treba samo na crno misliti ali v treba opet biti realan pa istaci da je maksimum Sarajeva i Zelje je u vrh glave 15.000 za jedan tim, 15.000 za drugi, i to samo kada se igra derbi ili uefa kupovi....

Vlasti nama nece napraviti stadion, niti pitarima niti nama. Koldzo jeste obecao, ali ociglnedno je tu neciji drugi interes, jer da je mogao davno bi on dvoranu zavrsion koja kosta 7.000.000 KM, sto je picin dim za takav tip projekta, a sta bi onda bilo tek sa stadionom da se poceo graditi od strane vlasti, koji duplo kosta. Bila bi ista sitvacija kao u Tuzli. Za jedno 10 godina, doce to na svoje, ;) :lol:

Jedina realna opcija za grad Sarajevo bar po meni jeste, da se Zeljo i Sarajevo udrzuze zajedno i naprave stadion od jedno 25.000 mjesta (ciljano gledajuci, radi uefa pomoci) i zajedno da ga koriste. Ovo pojedinacno gradenje, sa ovakvim razmisljanjem stanovnistva, sa ovakvom stopom nezaposlenosti, sa ovakvim odazivom navijaca, nikada.... Mada ispade i ovih 25.000 puno za nase pojmove...

Avatar
delko
Postovi: 3565
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la delko » 16 nov 2012, 01:40

DzoleZeljo je napisao/la:
Elegant je napisao/la:Na Kosevu ce za par dana ako Bog da biti zavrseno postavljanje ovih stolica, ukupno 12.000, fali jos 6.000 ali za te nemaju pare. Neka se barem nesto popravilo da konacno Zeljo i Sarajevo u euro utakmicama imaju vise gledalaca. ;)
Ma prijatelju, ne mogu Sarajevo i Zeljo zajedno ono malo jada od sjevera, istoka i juga napuniti, a kamoli ovih jos 18.000, tocnije 12.000 novih. Uredu je to, neka se radi, ne treba samo na crno misliti ali v treba opet biti realan pa istaci da je maksimum Sarajeva i Zelje je u vrh glave 15.000 za jedan tim, 15.000 za drugi, i to samo kada se igra derbi ili uefa kupovi....

Vlasti nama nece napraviti stadion, niti pitarima niti nama. Koldzo jeste obecao, ali ociglnedno je tu neciji drugi interes, jer da je mogao davno bi on dvoranu zavrsion koja kosta 7.000.000 KM, sto je picin dim za takav tip projekta, a sta bi onda bilo tek sa stadionom da se poceo graditi od strane vlasti, koji duplo kosta. Bila bi ista sitvacija kao u Tuzli. Za jedno 10 godina, doce to na svoje, ;) :lol:

Jedina realna opcija za grad Sarajevo bar po meni jeste, da se Zeljo i Sarajevo udrzuze zajedno i naprave stadion od jedno 25.000 mjesta (ciljano gledajuci, radi uefa pomoci) i zajedno da ga koriste. Ovo pojedinacno gradenje, sa ovakvim razmisljanjem stanovnistva, sa ovakvom stopom nezaposlenosti, sa ovakvim odazivom navijaca, nikada.... Mada ispade i ovih 25.000 puno za nase pojmove...
hehe napravit Alianc arenu :P pa kad igra sarajvo da bude bordo stadion kad igra saraj'vo a plavi kad igra zeljo :P
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cipiripi » 16 nov 2012, 10:37

Vamos je napisao/la:Na Kosevo treba kao na Poljudu natkriti zapadnu i istocnu tribinu, bas na isti nacin kao i tamo..i to bi bilo idealno rjesenje za grad Sarajevo.

http://www.panoramio.com/photo_explorer ... ser=101512" onclick="window.open(this.href);return false;

Mada je sigurno ovakva konstrukcija za natkrivanje istocne i zapadne tribine barem milion KM-ova. tako da tesko...jako tesko.

Slažem se za krov pa makar i na jednoj tribini neko vrijeme pa poslije na dvije.Krov zaista ima veliku ulogu jer inače čim je oblačno ili kiša mnogima se ne ide na tekmu.Mislim bude ljudi ali puno je bolje kada se ima krov.
''Neka me mrze samo da me se boje''

Avatar
avlami97
Postovi: 2514
Pridružen/a: 19 sep 2010, 10:33
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avlami97 » 16 nov 2012, 13:40

Vamos je napisao/la:Na Kosevo treba kao na Poljudu natkriti zapadnu i istocnu tribinu, bas na isti nacin kao i tamo..i to bi bilo idealno rjesenje za grad Sarajevo.

http://www.panoramio.com/photo_explorer ... ser=101512" onclick="window.open(this.href);return false;

Mada je sigurno ovakva konstrukcija za natkrivanje istocne i zapadne tribine barem milion KM-ova. tako da tesko...jako tesko.
Kakav ba milion KM. Da bi se natkrile ove dvije ogromne tribine, treba najmanje 10 puta toliko. Koševo je stadion za atletiku, glomazan, ogroman. Pa zamjena običnih stolica za cijelu zapadnu tribinu će koštati pola miliona KM. ;)
Goethe: "Zabludi korisnoj, uvijek pretpostavljam istinu štetnu. Ako i probudi bol istina nosi i lijek".

Avatar
katalinski
Postovi: 749
Pridružen/a: 27 okt 2008, 19:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la katalinski » 17 nov 2012, 10:41

i sta bi sa starim stolicama, da li je uspio neko dobiti to na poklon od manjih nizeligaskih klubova.
Iako su stolice izbljedile i nisu bile estetski nesto ,stolice sa BORCEVOG stadiona dobilo je par nizeligaskih klubova i iskoristili ih na svojim stadionima. iako zvuci to jadno opet se iskoristilo za nesto .
Ajvatar

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Elegant » 17 nov 2012, 12:19

Moje misljenje je da ako se "nađu" neke pare za stadione da ih je bolje uloziti u Bilino Polje ili Grbavicu samo ne Kosevo.

- Grbavica bi zahtjevala ogromne pare jer je bas u losem stanju, tamo bas ima posla da se uradi od temelja. Sjeverna tribina iako stabilna treba popravku, zapad i istok bi trebalo izgradit, jug drasticno sanirat, i naravno travnjak. Uglavno Grbavica je najtezi slucaj.

- Kosevo je ogromno, rijetko kad bi ga napunili, ima onu atletsku stazu sto uzasno utjece na gledanje utakmice pogotovo sa juzne i sjeverne tribine. Tako da se sad dize neki krov na zapadu, a kamoli na vise tribina mi je nekako glupo. Stadion ima sve cetri tibine, mozda popraviti stolice, one zelene doslovno fuj. Tako da bi se tu vjerovatno radile unutrašnje prostorije, travnjak...

- Bilino Polje je "najpovoljnije", travnjak je sređen, unutrašnje prostorije mislim da su OK, reflektori sređeni. Kad bi se npr. sjever i jug podigli bilo bi super. Tesko da se mogu sve tri tribine izjednacit po visini + krov. Mislim mogu ali za to bi trebalo bruku para.

:|
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
cipiripi
Postovi: 1128
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cipiripi » 17 nov 2012, 13:03

Elegant je napisao/la:Moje misljenje je da ako se "nađu" neke pare za stadione da ih je bolje uloziti u Bilino Polje ili Grbavicu samo ne Kosevo.

- Grbavica bi zahtjevala ogromne pare jer je bas u losem stanju, tamo bas ima posla da se uradi od temelja. Sjeverna tribina iako stabilna treba popravku, zapad i istok bi trebalo izgradit, jug drasticno sanirat, i naravno travnjak. Uglavno Grbavica je najtezi slucaj.

- Kosevo je ogromno, rijetko kad bi ga napunili, ima onu atletsku stazu sto uzasno utjece na gledanje utakmice pogotovo sa juzne i sjeverne tribine. Tako da se sad dize neki krov na zapadu, a kamoli na vise tribina mi je nekako glupo. Stadion ima sve cetri tibine, mozda popraviti stolice, one zelene doslovno fuj. Tako da bi se tu vjerovatno radile unutrašnje prostorije, travnjak...

- Bilino Polje je "najpovoljnije", travnjak je sređen, unutrašnje prostorije mislim da su OK, reflektori sređeni. Kad bi se npr. sjever i jug podigli bilo bi super. Tesko da se mogu sve tri tribine izjednacit po visini + krov. Mislim mogu ali za to bi trebalo bruku para.

:|
Slažem se za grbavicu ali kada se zanemari BP najprije treba srediti Koševo je se po potrebi može poprilično napuniti,zapravo najpotrebnije je za Evropske utakmice klubova.Tačnije,treba srediti teren i natkriti barem 3000 mjesta i uraditi par još par stvari(toaleti,razglas i sl.)
''Neka me mrze samo da me se boje''

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la terabajt » 17 nov 2012, 16:41

Na kosevu bi se istocna strana mogla lako natkriti i to ne bi bile neke ogromne pare. Nesto slicno kao ona tribina na kamberovica polju stim da je istok na kosevu duplo veci znaci duplo vece pare. Al mislim da bi se to moglo za nekih 2 mil mozda i manje.

zamorano
Postovi: 1352
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 17 nov 2012, 22:14

Samo za usporedbu vam...Kada se na Bilinom mijenjao krov na zapadnoj tribini,koja ima nekih 7000 mjesta utrošeno je oko 1 milion Km...Konstrukcija je vec bila i ostala na njoj nije radjeno ništa...Samo su betonske ploce koje su činile krov na Bilinom zamjenjene odgovarajucim limom i to je koštalo oko milion KM...E sad vi prokontajte koliko izadje kompletan krov za tribinu od 7000 mjesta...Kada je samo za završni lim potrebno oko 1 milion KM...Doduše u taj milion je ovdje uračunato radovi na skidanju starih betonskih ploča s krova...
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 18 nov 2012, 03:54

Kako meni ovo sada zvuci smjesno, ovo "samo ovo, samo ono"... Po prvo sto bi sve nakaradno izgledalo, drugo, nasim stadionima osim popravki i krova treba mnogo vise, a to su prateci objekti ako zelimo neke kategorije ispunjavati i vracati publiku na stadion. Naravno, od krova se treba krenuti i mokrih cvorova, ali to je po mom misljenu svega 10%, ako ne i manje...

neroazzuro
Postovi: 1772
Pridružen/a: 06 apr 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la neroazzuro » 18 nov 2012, 13:18

Stari,nemoj da sanjas bez veze. Nasa realnost je ispunjavanje minimalnih uefinih uslova krpljenjem stadiona. Za svaku opsezniju konstrukciju potrebno je 20+ miliona po stadionu,sto mi nemamo.
Gledam ono Kosevo,pa onaj kanal oko terena je potpuno izbacen u Europi. Da se,recimo teren spusti za jedno 1m pregled bi bio sasvim ok sa tribina. A to je jedan od zadnjh prioriteta na tom Kosevu. Mokri cvorovi,broj mjesta u lozi,broj natkrivenih sjedista,broj mjesta za hendikepirane itd. itd.
Grbavica jos gore. BL i Bilino su u nesto boljem stanju. Tuzla i Mostar svi znaju.
Za sve to je potrebna velika pomoc drzave i opstina,a to se,znamo, nikad nece desit!
Samo krpljenje...
Dževad Hamzić, Sabahudin Delalić, Asim Medić, Safet Alibašić, Adnan Manko, Ismet Godinjak, Mirzet Duran, Adnan Kešmer, Ejub Mehmedović, Ermin Jusufović, Nizam Čančar i Beniz Kadrić

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.