Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 13 okt 2017, 12:04

Crveni_1922 je napisao/la:
sarajevo46 je napisao/la:Neko iz Mostara da malo objasni ovu 'Cevenu noć' i pare koje se skupljaju? Da li to znači da se već do kraja godine mogu očekivati neki redovi na onoj tribini oko krova i sl? :)


Pare ce ici za nadkrivanje tribina i postavljanje stolica. Ako sve bude islo po planu trebalo bi se sve zavrsiti negdje do Marta 2018.
Vidim da je dobro prošlo među ljudima, svako malo neke donacije čujem od RAje. Bravo i drago mi je zbog vas. :bih: :thumbup:

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 13 okt 2017, 16:11

A koliko im treba para za zatvaranje finansijske konstrukcije što se toga tiče?
I, znači, prvo će natkriti dedaru i novu tribinu? Nakon toga će staviti stolice? Onda bi trebali ići reflektori? I je li se radi išta na prilazu? Parking preko magistrale su fakat radili za stadion? Kakvo je stanje iza nove tribine? Tu je bio onaj objekt bez kojeg bi tu bio super prostor.

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 13 okt 2017, 16:26

Hantraga je napisao/la:A koliko im treba para za zatvaranje finansijske konstrukcije što se toga tiče?
I, znači, prvo će natkriti dedaru i novu tribinu? Nakon toga će staviti stolice? Onda bi trebali ići reflektori? I je li se radi išta na prilazu? Parking preko magistrale su fakat radili za stadion? Kakvo je stanje iza nove tribine? Tu je bio onaj objekt bez kojeg bi tu bio super prostor.
Do marta 2018 se zavrsava krov i stolice na Centralnoj tribini i zapadnoj. Prije toga ide ograđivanje stadiona i asfaltiranje prilaza, što će se raditi ovih dana.

Refletore Velez dobiva kao poklon, dok je semafor već naručen i kupljen.

Avatar
avenija
Postovi: 13645
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 13 okt 2017, 17:27

Aleme daj nas malo upoznaj o trenutnim radovima i slikama trenutnog izgleda, kapacitet i ostalo, u cijem je vlasnistvu stadion? Zar se nije mogla bolja estetika postici na onoj tribini iza gola i zasto ova na kojoj su RA ide ukrivo u odnosu na teren gledajuci prema google maps.?
Koliko je potrebno za krov i stolice i kapacitet?
Reflektori na poklon?
Svaka mu cast ko donira jer sumnjam da se moze uraditi ispod 400 000 KM kvalitetna rasvjeta.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

AlemC85
Postovi: 7485
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 13 okt 2017, 17:45

avenija je napisao/la:Aleme daj nas malo upoznaj o trenutnim radovima i slikama trenutnog izgleda, kapacitet i ostalo, u cijem je vlasnistvu stadion? Zar se nije mogla bolja estetika postici na onoj tribini iza gola i zasto ova na kojoj su RA ide ukrivo u odnosu na teren gledajuci prema google maps.?
Koliko je potrebno za krov i stolice i kapacitet?
Reflektori na poklon?
Svaka mu cast ko donira jer sumnjam da se moze uraditi ispod 400 000 KM kvalitetna rasvjeta.
Stadion je u vlasnistvu Veleza, posto smo dobili sve papire od grada da mozemo koristiti Stadion i zemljiste oko njega. Vodi se na ime kluba.

Kapacitet ove tribine do puta M-17 ce biti 1300 gledalaca. Za krov na Centralnoj i zapadnoj tribini, kao i stolice na pomenutim tribinama je potrebno oko 400.000 KM.

Evo ti jedna slika sa izgleda zapadne tribine:

slika

Izvor: fb stranica kluba

Jos da dodam da su zavrseni svi betonski radovi na ovoj tribini. Eto da znas. :bih:

Avatar
Probisvjet
Postovi: 11472
Pridružen/a: 23 jun 2009, 11:34
Lokacija: Kazan mahala
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Probisvjet » 13 okt 2017, 18:48

AlemC85 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Aleme daj nas malo upoznaj o trenutnim radovima i slikama trenutnog izgleda, kapacitet i ostalo, u cijem je vlasnistvu stadion? Zar se nije mogla bolja estetika postici na onoj tribini iza gola i zasto ova na kojoj su RA ide ukrivo u odnosu na teren gledajuci prema google maps.?
Koliko je potrebno za krov i stolice i kapacitet?
Reflektori na poklon?
Svaka mu cast ko donira jer sumnjam da se moze uraditi ispod 400 000 KM kvalitetna rasvjeta.
Stadion je u vlasnistvu Veleza, posto smo dobili sve papire od grada da mozemo koristiti Stadion i zemljiste oko njega. Vodi se na ime kluba.

Kapacitet ove tribine do puta M-17 ce biti 1300 gledalaca. Za krov na Centralnoj i zapadnoj tribini, kao i stolice na pomenutim tribinama je potrebno oko 400.000 KM.

Evo ti jedna slika sa izgleda zapadne tribine:

slika

Izvor: fb stranica kluba

Jos da dodam da su zavrseni svi betonski radovi na ovoj tribini. Eto da znas. :bih:
Jel' zid preblizu gola ili crte igralista? Hoce li neko poginuti jbt?
Fudbalski Klub Sloboda Tuzla Bosnia and Herzegovina. The English translation of the team's name is Football Club Freedom.

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Crveni_1922 » 13 okt 2017, 20:12

slika

Ma jok ima prostora iza gola dovoljno
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

maha1
Postovi: 93
Pridružen/a: 09 sep 2012, 10:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la maha1 » 13 okt 2017, 20:22

Probisvjet je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
avenija je napisao/la:Aleme daj nas malo upoznaj o trenutnim radovima i slikama trenutnog izgleda, kapacitet i ostalo, u cijem je vlasnistvu stadion? Zar se nije mogla bolja estetika postici na onoj tribini iza gola i zasto ova na kojoj su RA ide ukrivo u odnosu na teren gledajuci prema google maps.?
Koliko je potrebno za krov i stolice i kapacitet?
Reflektori na poklon?
Svaka mu cast ko donira jer sumnjam da se moze uraditi ispod 400 000 KM kvalitetna rasvjeta.
Stadion je u vlasnistvu Veleza, posto smo dobili sve papire od grada da mozemo koristiti Stadion i zemljiste oko njega. Vodi se na ime kluba.

Kapacitet ove tribine do puta M-17 ce biti 1300 gledalaca. Za krov na Centralnoj i zapadnoj tribini, kao i stolice na pomenutim tribinama je potrebno oko 400.000 KM.

Evo ti jedna slika sa izgleda zapadne tribine:

slika

Izvor: fb stranica kluba

Jos da dodam da su zavrseni svi betonski radovi na ovoj tribini. Eto da znas. :bih:
Jel' zid preblizu gola ili crte igralista? Hoce li neko poginuti jbt?
Da li je u planu rusenje RA tribine i pomjeranje terena da bi se moglo nadograditi nekoliko redova na ovu zapadnu izgledala bi dosta bolje.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 14 okt 2017, 00:35

Mislis da ti redovi budu nize? Ja mislim da je trenutno idealno sto se tice preglednosti sa te tribine sto je za mene bitnije nego sama estetika stadiona.

cruz40
Postovi: 402
Pridružen/a: 14 okt 2015, 10:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cruz40 » 14 okt 2017, 10:09

AnelZ je napisao/la:Mislis da ti redovi budu nize? Ja mislim da je trenutno idealno sto se tice preglednosti sa te tribine sto je za mene bitnije nego sama estetika stadiona.
Jel se vidi teren sa svakog mjesta na tribini? Imam osjecaj da ovaj zid na sredini smeta?

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 14 okt 2017, 10:33

Sto ovu tribinu iza gola ne spuste do igralista? Stvarno ne znam kakvi arhitekti crtaju ove smijurije.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 14 okt 2017, 10:49

gigglessmoke je napisao/la:Sto ovu tribinu iza gola ne spuste do igralista? Stvarno ne znam kakvi arhitekti crtaju ove smijurije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zašto bi? sve bi trebali pomjerati zbog nekoliko redova, nema logike. Ovako ako će im ostale tribine biti iste visine, ovdje svlacionice i prostorije. Super će to izgledati ako se ostvari zamišljeno. :D

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 14 okt 2017, 11:02

Ma taman je ova tribina ovakva kakva jeste. Da je do zemlje, ne bi ni valjala za naše prilike :) Što se tiče blizine terenu, mene više brine recimo centralna tribina, jer je ona najbliža u državi, garantujem :D Od te tribine svakako treba u budućnosti napraviti gostujuću i da bude idealno. Prilazi bi se fino mogli razdvojiti, tribina odgovarajuće veličine, sve taman. Ili, makar njen dio.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 14 okt 2017, 11:18

gigglessmoke je napisao/la:Sto ovu tribinu iza gola ne spuste do igralista? Stvarno ne znam kakvi arhitekti crtaju ove smijurije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Pa ljepsi je pogled s visine nego s razine terena. Pogledaj koliko ljudi sjedi na dnu, a koliko na vrhu tribine kad dodje saka ljudi. Svi idu na vrh, pogled je bolji. Meni kao gledatelju je bitnije ugoditi ljudima na stadionu, da je njima bolji pregled igre nego gledateljima pred TV-om i da njima ljepse izgleda tribina. Da sam vlasnik kluba i da pravim stadion ni sekunde ne bih razmisljao, napravio bih sve tribine s minimalno 1.5m od zemlje.

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 14 okt 2017, 12:09

Da je tako ni jedan teren nebi imao gledaliste do travnjaka. Meni je vrlo dobro izgledala kamera na Highburyju koja je bila maltene u visini terena, dok mi se uvijek gadila ona visoka na WHL-u.

Jesi li ikad gledao prijenose EPL u 3D-u? Sky na takvim prijenosima koristi posebne kamere u visini terena i to izgleda fantazija, dok italijani koriste vec postojece iz pticje perspektive i ne dobije se tako dobar efekat 3D perspektive.

Hocu da kazem da su ukusi razliciti.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 14 okt 2017, 12:39

Pa ukusi jesu različiti, ali 99% ljudi voli pogled s visine. Iz nivoa terena se realno ništa ne može vidjeti.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 14 okt 2017, 13:29

Piše se da Kanton Sarajevo priprema nesto iz budzeta uloziti na Kosevo i Grbavicu (rekonstrukciju travnjaka)
Hoce li opet neka suplja prica ispasti ili napokon da Sarajevo ima terene kvalitete onog u Zenici.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 14 okt 2017, 14:16

Hantraga je napisao/la:Pa ukusi jesu različiti, ali 99% ljudi voli pogled s visine. Iz nivoa terena se realno ništa ne može vidjeti.
Jako dugo me zanima kako je onima koji sjede u ravnini terena iza gola, kakav je pogled na akciju pred suprotnim golom. :mrgreen: Ne bih platio da to i saznam. :mrgreen:
Hayley <3

gigglessmoke
Postovi: 1525
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 14 okt 2017, 15:11

Pitaj engleze sa 20 stadiona premier lige.

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 14 okt 2017, 15:27

Pa jedino kod Britanaca i jeste tako, različita kultura, običaji, tradicija. Svi drugi dignu makar metar i po da bi se gledalo sa visine kao kad se stoji, makar. Ono kod Engleza je često ne više od pola metra iznad površine terena.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.