Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 dec 2017, 17:35

Signore je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mene baš interesuje koliko novca je postavljanje plastičnog "travnjaka" kao na stadionu u Krupi na Vrbasu?
Ako je do 100.000-200.000KM onda okej, ako je više onda je čak i to teško izvodljivo za barem 60% klubova u BiH.
Ja sam htio napraviti mali teren s umjetnom travom, ali da ne pricam pricu. Dobio sam od jedne firme ponudu od 29KM po kvadratu. To je cijena s PDV-om. Za veliki teren po tome trebas preko 200.000KM, a jos na to imas drenazu, pripremu terena i ugradnju.
Mnogo novca :D To jedino opštine/gradovi mogu finansirati ako žele.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

zamorano
Postovi: 1353
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 02 dec 2017, 10:53

UltrasZenica je napisao/la:Jbt plastika valja za svicarce,francuze,dance i druge, a nama ne valja. :rol:
Da valja njima to je tacno..A pita li se iko koliko vremena prodje da se ta plastika mijenja??? Godina dvije?? Jel i njihova plasticna trava isto onako dobra kao u Krupi :urnebes: 10 godina se nije mjenjala...I plastika se mjenja redovno samo da znate ;)
::::SAMO ČELIK::::

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 02 dec 2017, 12:08

zamorano je napisao/la: Da valja njima to je tacno..A pita li se iko koliko vremena prodje da se ta plastika mijenja??? Godina dvije?? Jel i njihova plasticna trava isto onako dobra kao u Krupi :urnebes: 10 godina se nije mjenjala...I plastika se mjenja redovno samo da znate ;)
Mislio sam na onu kvalitetniju. Da se mijenja svake godine ne bih rekao, ali se zato mora odrzavati kao i obicna (cesljanje,mjenanje gume...) sto je opet jeftinije od prave barem za ove manje klubove jer prava trava zahtjeva bas dosta rada oko nje sto vecina nasih klubova ne moze priustiti barem za sada. Ja sam opet misljenja da je plasticna trava itekako bolja od ovih livada po PLBiH jer sam se sam uvjerio na sta to lici (jesen-njiva,proljece-beton) izuzev BP i koseva. :)

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 04 dec 2017, 21:21

Piši propalo sve... Kad se ništa na terenu ne realizuje, možemo mi maštati i pisati koliko hoćemo... Bosna i Hercegovina je to, zemlja u kojoj se mnogo priča, a konkretno na terenu slabo toga radi... :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

1922VFC1981
Postovi: 1666
Pridružen/a: 04 sep 2014, 11:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 1922VFC1981 » 05 dec 2017, 01:05

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Piši propalo sve... Kad se ništa na terenu ne realizuje, možemo mi maštati i pisati koliko hoćemo... Bosna i Hercegovina je to, zemlja u kojoj se mnogo priča, a konkretno na terenu slabo toga radi... :bih:
Vidjet ces nas stadion do ljeta akobogda :)
#musvdg

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: RE: Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tale07 » 05 dec 2017, 07:53

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mene baš interesuje koliko novca je postavljanje plastičnog "travnjaka" kao na stadionu u Krupi na Vrbasu?
Ako je do 100.000-200.000KM onda okej, ako je više onda je čak i to teško izvodljivo za barem 60% klubova u BiH.
Ja sam jednom cesljao po internetu dokumente vezano za cijenu plasticnih terena po uefa standardima i cijene su paprene u startu tj. travnjaci s najvisim standardima kostaju haman kao i obicna trava, ali prednost tih travnjaka je ta sto ti je puno lakse odrzavanje terena i puno jednostavnije. I dugorocno gledano pravis veliku ustedu sebi. Mislim da je omjer odrzavanja takvih terena do 10x manji bio od prave trave. Evo za BP se mjesecno izdvaja preko 10 000KM na odrzavanje terena to ti je cca 100 000- 150 000KM godisnje a sa plastikom bi imao godisnjeg odrzavanja cca do 20 000. Jos jedna prednost plastike naspram prave trave jeste sto je ova mrtva a ona ziva. Prosle godine ili pretprosle bas je bio slucaj u Minhenu da je neko nesto zajebao s travom ili ju je napala neka bolest i sjebao se travnjak pa su ga morali u pola sezone mjenjati.
Trava je ljepota to se slazem, al je lijepo brate i kad mozes u decembru i februaru pogledati normalno utakmicu. Jucer gledam sloboda-celik panononje katastrofa. A prosle godine u januaru-februaru mislim da je to bilo,uglavnom snijezno vrijeme bilo celik igrao na plastici protiv bosna seme i sasvim korektan teren bio, jos je to plastika boga pitaj koje kvalitete al bolje je i ono nego 90% nasih terena.

Sent from my MI 4W using Tapatalk

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 05 dec 2017, 20:29

150 000 KM u rekonstrukciju stadiona u Čapljini. http://www.****/bh-fudbal/hnk-ca ... /05122017/

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 06 dec 2017, 12:13

Hahahahahahahahahahahahahahaha

894 put ide priča o stadionu Asim Ferhatović Hase


https://www.klix.ba/sport/nogomet/uskor ... /171206053
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 06 dec 2017, 17:40

http://s.p.o.rt1.ba/premijer-liga-bih/i ... icu/103170

Lik pogledao, pregledao i rekao vama pomoći nema :lolno:
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 06 dec 2017, 17:56

Potpune rekonstrukcije terena su jedino rjesenje, bilo kakve popravke su bacanje para.
- Zeljeznicar -

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 07 dec 2017, 17:09

Mislim da je repka ne treba da igra niti u Sarajevu niti u Zenici, nego da se treba stadion praviti u Mostaru zbog toga jer je zrak mnogo čistiji nema magle, nema snijega, nema smoga. Bez obzira kakav teren stavis na Grbavicu kad padne pola metrea snijega ne moze se nista, a o magli da ne pricam.
Ove utakmice izmedju Zelje i Sirokog su sve pokazale.

Avatar
Scholl
Postovi: 1447
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Scholl » 07 dec 2017, 18:25

Asimetric je napisao/la:Mislim da je repka ne treba da igra niti u Sarajevu niti u Zenici, nego da se treba stadion praviti u Mostaru zbog toga jer je zrak mnogo čistiji nema magle, nema snijega, nema smoga. Bez obzira kakav teren stavis na Grbavicu kad padne pola metrea snijega ne moze se nista, a o magli da ne pricam.
Ove utakmice izmedju Zelje i Sirokog su sve pokazale.
pametno stvarno. Kad imamo klimatske uslove u drzavi , trebalo je i o tome razmisljati.
ALi opet, prevelika je to investicija

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 07 dec 2017, 18:57

Mostar je nazalost u potpunoj blokadi. Grad koji je prije rata bio miljama ispred Zenice, Tuzle pa i Banja Luke i bio izravna konkurencija kvalitetom Sarajevu je zbog "grad slucaj" dopustio da stagnira te danas tipa Zenica ima bolju infrastrukturu, Banja Luka slicnu, ako ne i jacu, privredu, Tuzla je zbog svojih internih problema (prvenstveno SDA kanton-SDP grad) jos uvijek generalno ispod. Mostar je ekonomski i infrastrukturno trebao danas da bude na nivou Sarajevu ili veoma blizu sto nazalost nije slucaj. Jos ima prednost pogodne klime. Nije ni Sarajevo uradilo pola onoga sto je trebalo u proteklih 15 godina, no Mostar je bukvalno zaglavio u tom periodu u zabokrecini. Jedini projekat vrijedan pomena u proteklih 10 godina bi bili ovi sada kolektori i eventualno Mepas koji je nazalost estetski grozan. Konjic je trebao da gravitira pola Sarajevu, pola Mostaru no ocito je da se upotpunosti okrenuo Sarajevu, cak i Jablanica i Prozor se okrece Sarajevu. Danas kada gledam izgleda mi kao da samo Stolac i Nevesinje jos gravitiraju Mostaru te niko vise (naravno, tu su jos studenti iz citave Hercegovine + dobar broj iz srednje Bosne no oni nakon zavrsenog fakulteta cesto neostaju u tom gradu vec se vracaju ili idu dalje). Volim Mostar pa mi je itekako zao zbog stanja izazvanog trenutnom situacijom.

Zbog ovog gore napisanog nisam uvjeren da bi Mostar bio adekvatan da se razmatra trenutno. Ako se situacija nekada promjeni za 180% prihvacam prijedlog.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6424
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 07 dec 2017, 22:36

Zbog politickog stanja kakvo cemo gledati jos duze vrijeme ovdje, pa mozda i zauvijek, mi reprezentaciju necemo vidjeti u gradovima poput Banja Luke i Mostara. Ima tu prica Bihac, Tuzla ovo ono, ali budimo realni, kakva takve uslove imaju Zenica iSarajevo. Sve ostalo je mastanje
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 07 dec 2017, 23:10

Mostar bi bio sasvim OK. Novi stadion bi se nalazio kako god u sjevernom logoru ili eventualno kod petlji Mostar jug/sjever sto je nesto vise izvan grada. Ne vidim ja nikakvu prepreku za Mostar osim infrastrukture

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54315
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MortemHz » 07 dec 2017, 23:17

AnelZ je napisao/la:Mostar bi bio sasvim OK. Novi stadion bi se nalazio kako god u sjevernom logoru ili eventualno kod petlji Mostar jug/sjever sto je nesto vise izvan grada. Ne vidim ja nikakvu prepreku za Mostar osim infrastrukture
Vidio bi je..
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 07 dec 2017, 23:22

To je nemoguca misija trenutno a vi kako hocete, najmanji problem je infrastrukutra.
- Zeljeznicar -

konjicanin01
Postovi: 654
Pridružen/a: 15 jul 2011, 18:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la konjicanin01 » 08 dec 2017, 07:47

Zenzo je napisao/la:To je nemoguca misija trenutno a vi kako hocete, najmanji problem je infrastrukutra.
Stadion na kojem ce repka moci igrati u bliskoj buducnosti je u izgradnji.Stadion "Rodjeni"...

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 08 dec 2017, 11:36

https://www.fksarajevo.ba/bs/vijesti/ur ... anije/4282


Znam i ja da se može napraviti "da travnata podloga Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” može biti jedna od najboljih u regionu, te će u skladu s tim pripremiti i odgovarajući projekat za unaprijeđenje travnjaka". samo treba pare istresti i to je to.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Fudbal
Postovi: 868
Pridružen/a: 21 nov 2014, 13:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Fudbal » 08 dec 2017, 12:02

Radnik dobija nove reflektore do 01.08.2018.
Dva saveza (fsrs i fsbih) obezbjedice stubove i reflektore dok ce gradska uprava Bijeljine i klub finansirati ostatak radova. Ako se ne varam ovo je iz onog uefinog programa po kojem ce 3 stadiona dobiti reflektore..
Šampioni 2011, 2021
Osvajači kupa 2010

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.