Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
delinjo
Postovi: 24118
Pridružen/a: 02 jun 2015, 15:42
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la delinjo » 03 maj 2017, 12:31

GO ROGER !!....peRFect !!!!
VOLIM ZELJEZNICAR!!

RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF RF

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 04 maj 2017, 14:14

slika

Montazna tribina na pomocnom od Veleza.
- Zeljeznicar -

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 04 maj 2017, 14:47

Dom Veleža u sjajnom stanju
Stadion u Vrapčićima izgleda sve ljepše

Lijepe vijesti za navijače Veleža ne prestaju pristizati iz kluba, a posljednje govore da su ispod centralne tribine gotovo završeni radovi na izgradnji svlačionica za potrebe omladinskog pogona.
Također, pomoćni teren s umjetnom travom dobio je montažnu tribinu od nekoliko stotina sjedećih mjesta. Ispod zapadne tribine na kojoj se nalazi svečana loža nalaze se stare svlačionice za potrebe prvotimaca, te službene prostorije, dok su nedavno započeli radovi na sobama za igrače koje će se nalaziti u sklopu objekta na kojemu se nalazi pomenuta tribina. Pomenuta tribina također se nadograđuje i u budućnosti će se prostirati cijelom dužinom zapadne strane stadiona. Osim soba, saznajemo da je u pomenutom objektu izgradnja i restorana. Za kratko vrijeme, od dolaska na čelo kluba predsjednika Šemsudina Hasića, stadion u Vrapčićima iz mjeseca u mjesec poprima novi, ljepši izgled, a uslovi rada postaju sve bolji.

Pročitaj više na: http://sportsport.ba/bh_fudbal/stadion- ... pse/235569
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946


Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 05 maj 2017, 12:03

Zasjedanje Skupštine NFSBiH pratio je i gost iz UEFA-e, Rhierry Favre, koji je rekao da će Evropska asocijacija nastaviti pružati podršku rukovodstvu Saveza. Nakon Skupštine, on je obišao stadion Grbavica, u koji će UEFA uskoro investirati finansijska sredstva kako bi na njemu mogla igrati i reprezentacija BiH.
UEFA kada se radi o infrastruktrui ima naglasak na terene, sto znaci da bi na Grbavici mogao da osvane moderana travnjak kojeg tako dugo cekamo.

:clap:
- Zeljeznicar -

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 05 maj 2017, 14:20

FK Sarajevo: Klub pokrenuo procedure za rješavanje pitanja vlastitog stadiona

Fudbalski klub Sarajevo u proteklom periodu učestvovao je na nekoliko sastanaka, gdje su pored predstavnika kluba prisustvovali i načelnik Općine Centar, predstavnici JU Centar za sport i rekreaciju, te osoblje iz Općine Centar. Tematika sastanaka bila je trenutno stanje i daljnji projekti vezani za Olimpijski stadion “Asim Ferhatović-Hase”, na kojem Fudbalski klub Sarajevo igra svoje domaće utakmice.

Na posljednjem sastanku, koji je održan u prostorijama Općine Centar, dana 10. aprila 2017. godine, pored predstavnika FK Sarajevo, Općine Centar, JU Centar za sport i rekreaciju, prisustvovali su i savjetnici općinskog načelnika za urbanizam i prostorno planiranje, a na istom raspravljalo se na temu “stvaranja planskih preduvjeta za rekonstrukciju Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase”. Na sastancima predstavnici našeg kluba istakli su svoju spremnost da učestvuju u svim aktivnostima vezane za rekonstrukciju Olimpijskog stadiona “Asim Ferahtović-Hase”, koje trebaju biti zasnovane na realnim osnovama i u skladu sa UEFA i FIFA standardima.

Obzirom da je Fudbalski klub Sarajevo kroz svoju historiju snažno vezan za stadion Koševo, na kojem je klub ostvario svoje najveće uspjehe, rekonstrukcija Olimpijskog stadiona “Asim Ferhatović-Hase” je od apsolutnog i primarnog interesa za Fudbalski klub Sarajevo i klub je spreman sa svim svojim raspoloživim kapacitetima podržati sve projekte vezane za rekonstrukciju stadiona, koncesiju ili izgradnju novog stadiona.

Fudbalski klub Sarajevo spreman je poduzeti i aktivnosti u vezi izgradnje novog stadiona, potpuno natkrivenog, bez tartan staze, kapaciteta približno 16.000 mjesta uz prateće sadržaje. Navedeni koncept je baziran na detaljnoj analizi i praćenju parametara u radu kluba u posljednjih sedam godina, koji nedvosmisleno pokazuju da je za značajniji iskorak kluba, kako na sportskom tako i na organizacionom planu potreban novi stadion.

Svjesni pozitivnih trendova na polju unaprijeđenja sportske infrastrukture u Bosni i Hercegovini želja našeg kluba, koji je istinski brend grada Sarajeva i Bosne i Hercegovine jeste da konačno riješi pitanje vlastitog stadiona, te u skladu sa tim klub je započeo potrebne procedure i procese.

Fudbalski klub Sarajevo vjeruje da će na putu rješavanja pitanja stadiona imati podršku lokalne vlasti, naročito Općine Centar, kao Općine, na kojoj je nastanjen naš klub, te vlade Kantona Sarajevo, a u narednom periodu klub će pravovremeno informisati svoje navijače i javnost o daljnjim aktivnostima kluba po ovom pitanju.

https://www.fksarajevo.ba/bs/vijesti/fk ... diona/3822
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6424
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 05 maj 2017, 17:21

Zenzo je napisao/la:
Zasjedanje Skupštine NFSBiH pratio je i gost iz UEFA-e, Rhierry Favre, koji je rekao da će Evropska asocijacija nastaviti pružati podršku rukovodstvu Saveza. Nakon Skupštine, on je obišao stadion Grbavica, u koji će UEFA uskoro investirati finansijska sredstva kako bi na njemu mogla igrati i reprezentacija BiH.
UEFA kada se radi o infrastruktrui ima naglasak na terene, sto znaci da bi na Grbavici mogao da osvane moderana travnjak kojeg tako dugo cekamo.

:clap:

Iskreno se nadam. Travnjak i jug za kraj ove i pocetak sljedece godine. A onda za 100 godina proslave Zelje da ima i uredjen zapad. To je 2021. Mislim da je realno ostvarivo.
Sarajlija sam, ali repreezentacija ne moze doci u Sarajevo dok Grbavica ne bude imala 4 uredjene tribine i bar jednu kvalitetno natkrivenu, naravno i moderan travnjak. Ima oko grbavice jos puno puno posla, nadam se da se u narednih 5 godina moze dosta toga uraditi

A za KOševo, navijac sam Sarajeva, ali ova šuplja nam ispire mozak svako malo, dok ne osvanu slike sa terena i dok ne vidim bagere i radnike nista od tog
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 06 maj 2017, 00:54

I lokacija koja se cesto povezuje za ovu Bordo arenu je pomalo apsurdna, pogotovo kada se spominje "dodijeliti"... Pa u stadion za brzo klizanje su u 2015./2016. godini opcina Centar i ZOI ulozili preko 2 miliona KM, cisto sumnjam da bi tek tako sada se dozvolilo da se prostor izrovi te da investicija propadne. No definitivno zelim da se rijesi status stadiona za FK Sarajevo.

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 07 maj 2017, 11:46

Može li neko dati okvirnu cifru koliko je novaca potrebno da se rekonstruiše stadion "Mračaj" u Jajcu i da se isti dovede u red da ispunjava uvjete da Metaleghe BSI igra Premijer Ligu BOSNE I HERCEGOVINE u svom gradu.Ružno je i nažalost svih ljubitelja fudbala u našoj zemlji da jedan klub igra PL a da je domaćin u drugom gradu ili čak entitetu.Nema publike,nema žara ni ambijenta.
Treba valjda preurediti postojeću tribinu,i neka naprave još jednu montažnu,popraviti travnjak i svlačionice.Koliko bi ti bilo novaca za neki minimum uvjeta.Sramotno je da i drugu godinu igraju van Jajca.

Avatar
7aprildomemoj
Postovi: 1359
Pridružen/a: 13 feb 2013, 20:22
Lokacija: 75 320

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la 7aprildomemoj » 07 maj 2017, 12:39

nellic07 je napisao/la:Može li neko dati okvirnu cifru koliko je novaca potrebno da se rekonstruiše stadion "Mračaj" u Jajcu i da se isti dovede u red da ispunjava uvjete da Metaleghe BSI igra Premijer Ligu BOSNE I HERCEGOVINE u svom gradu.Ružno je i nažalost svih ljubitelja fudbala u našoj zemlji da jedan klub igra PL a da je domaćin u drugom gradu ili čak entitetu.Nema publike,nema žara ni ambijenta.
Treba valjda preurediti postojeću tribinu,i neka naprave još jednu montažnu,popraviti travnjak i svlačionice.Koliko bi ti bilo novaca za neki minimum uvjeta.Sramotno je da i drugu godinu igraju van Jajca.
Jeftinije je da ispadnu iz PL i igraju federalnu :mrgreen:
moj uzor-S.G je napisao: Ako nastave kaznjavat klubove za baklje i gramofon ( :facepalm: ) a na ovo ostanu gluhi i nijemi, prvo Sarajevo treba da digne glas a valjda ostali to i podrze.[/quote]

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 07 maj 2017, 12:43

Da li im je krov stabilan/siguran? Ako me sjecanje sluzi bilo je price i u vezi toga jer je betonski. Svlacionice, montazna tribina za goste ako je potrebna i ulaganja u teren mogu proci do pola miliona KM jer se nece ganjati evropska licenca. Ja bi licno uveo pravilo da svaki stadion mora ispunjavati minimum UEFA kategoriju 2 za stadione ako zele igrati u Premijer ligi i kategoriju jedan za FBiH/RS i Premijer ligu za zene. Pitanje je samo koliko je potrebno uloziti u trenutnu tribinu i prilaze jer mi izgleda da je treba dobro osvjeziti ali sam uvjeren da za max pola miliona KM mogu komotno sve odraditi. Iskreno, to ne smije da bude veliki novac za Premijerligasa i/ili opcinu/grad

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 07 maj 2017, 16:00

JavierBosnia je napisao/la:
Zenzo je napisao/la:
Zasjedanje Skupštine NFSBiH pratio je i gost iz UEFA-e, Rhierry Favre, koji je rekao da će Evropska asocijacija nastaviti pružati podršku rukovodstvu Saveza. Nakon Skupštine, on je obišao stadion Grbavica, u koji će UEFA uskoro investirati finansijska sredstva kako bi na njemu mogla igrati i reprezentacija BiH.
UEFA kada se radi o infrastruktrui ima naglasak na terene, sto znaci da bi na Grbavici mogao da osvane moderana travnjak kojeg tako dugo cekamo.

:clap:

Iskreno se nadam. Travnjak i jug za kraj ove i pocetak sljedece godine. A onda za 100 godina proslave Zelje da ima i uredjen zapad. To je 2021. Mislim da je realno ostvarivo.
Sarajlija sam, ali repreezentacija ne moze doci u Sarajevo dok Grbavica ne bude imala 4 uredjene tribine i bar jednu kvalitetno natkrivenu, naravno i moderan travnjak. Ima oko grbavice jos puno puno posla, nadam se da se u narednih 5 godina moze dosta toga uraditi

A za KOševo, navijac sam Sarajeva, ali ova šuplja nam ispire mozak svako malo, dok ne osvanu slike sa terena i dok ne vidim bagere i radnike nista od tog
Ne mislim da će se raditi ta Bordo arena kako je nazivaju već mislim da preko tog projekta žele da izvrše pritisak na opštinu Centar da oni nešto počnu čačkat oko Koševa.
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 maj 2017, 17:15

Krov na Mracaju je za rusenje. Moje misljenje je da bi njih mozda cak jeftinije izasla nova tribina od 3-4.000 sjedecih mjesta nego potpuno uredjivanje postojece. Naravno, moze se i ova urediti za PL za puno manje para, ali ako zele da im postojeca tribina izgleda kao da je nova onda bi im bilo bolje praviti novu.

Meni se cak vise svidja ideja da ta nova ima 2.500-3.000 sjedecih mjesta i na suprotnoj strani manja od oko 1.000-1.500 na kojoj bi bili gosti.

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 07 maj 2017, 19:10

Izašla bi njih nova jeftinije ali košta i rušenje postojeće.Dok bi je srušili i pripremili teren za novu,pa gradili novu,prije bi završili rekonstrukciju postojeće.Ako će igrati sljedecu cijelu sezonu kao gosti ponovo bolje da ne igraju.Nemaju za koga,niko ih ne prati.Za godinu dana nisu uradili ništa na stadionu a i nemaju namjeru. :puke:

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 maj 2017, 19:32

nellic07 je napisao/la:Izašla bi njih nova jeftinije ali košta i rušenje postojeće.Dok bi je srušili i pripremili teren za novu,pa gradili novu,prije bi završili rekonstrukciju postojeće.Ako će igrati sljedecu cijelu sezonu kao gosti ponovo bolje da ne igraju.Nemaju za koga,niko ih ne prati.Za godinu dana nisu uradili ništa na stadionu a i nemaju namjeru. :puke:
To stoji i mislio sam spomenuti, ali zaboravih.

Od njih nema nikakvih najava i ja sam 99% siguran da ce i narednu sezonu igrati na neutralnom terenu. Mozda se do kraja iduce sezone odluce na neke radove na svom stadionu, ali nema sanse da oni u osmom mjesecu u okviru PL istrce na travnjak Mracaja. Daj Boze da u narednih mjesec-dva pokrenu nesto povodom stadiona, skupe papire i da na jesen krenu s gradnjom pa da na proljece igraju u Jajcu.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1812
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AVNOJ » 07 maj 2017, 20:05

U Jajcu je isti problem kao i sa fk Sarajevo, KLUB PRIVATNI STADION GRADSKI. jedni u klin drugi u plocu.
To se nikad nece rijesiti

Sto se tice samog stadiona tj tribina i ostalog nije toliko lose ali dalo bi se obnovit bez nekih velikih ulaganja.
Procjena prosle godine je bila 700.000 km za PL. plus reflektori.

A sam teren je posebna prica imao sam na uvid dokumentaciju o radovima izvrsenim 1987 godine gdje je uradzena kopletna drenaza terena sa tada najsavremenijim sistemom odvodnje vode i grijanjem terena na el.energiju. Radove je izvodila neka ruska firma sa hidrogradnjom.
Sad sta je od tog ostalo i da li je ispravno ne znam.



Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 07 maj 2017, 23:48

Cekaj, nisam siguran da sam dobro shvatio. U Jajcu grijani teren? I to od 1987.? :shock:

bosnas_
Postovi: 4024
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 08 maj 2017, 10:42

Koliki je kapacitet stadiona u Jajcu? da li bi morali praviti jos jednu tribinu u slucaju da odluce igrati na "svom" stadionu ?
Sta je ustvari problem pa do sada nisu mogli rijesiti taj spor sa Opcinom odnosno Elektrokrajinom ili kako se vec zove preduzece? Nema mi logike igrati ligu a igrati sve gostujuce utakmice...

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 08 maj 2017, 10:56

bosnas_ je napisao/la:Koliki je kapacitet stadiona u Jajcu? da li bi morali praviti jos jednu tribinu u slucaju da odluce igrati na "svom" stadionu ?
Sta je ustvari problem pa do sada nisu mogli rijesiti taj spor sa Opcinom odnosno Elektrokrajinom ili kako se vec zove preduzece? Nema mi logike igrati ligu a igrati sve gostujuce utakmice...
Trenutno imaju 1.680 stolica, ali stolice nisu postavljene po cijeloj tribini. Po nekoj mojoj procjeni bi tu stalo 3.000 bez ikakvih problema, jer je ovih 1.680 postavljeno na 7-8 redova dok je 6-7 redova prazno s tim da su dva krajnja sektora potpuno bez stolica. I preko 3.000 bi stalo, mada bi oni vjerojatno postavili taman tu negdje oko 3.000 na sve redove i sve sektore osim jednog krajnjeg na kojem bi bili gostujuci navijaci.

Brojku od 1.680 stolica sam nasao na internetu i neka me netko ispravi ako je pogresna. I samu procjenu sam temeljio na osnovu te brojke. Ako je broj stolica puno manji onda je sasvim logicno da nema sanse da tu stane 3.000, a ja nekako sumnjam da ondje ima 1.680 stolica.

Avatar
sve5
Postovi: 309
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sve5 » 08 maj 2017, 11:02

bosnas_ je napisao/la:Koliki je kapacitet stadiona u Jajcu? da li bi morali praviti jos jednu tribinu u slucaju da odluce igrati na "svom" stadionu ?
Sta je ustvari problem pa do sada nisu mogli rijesiti taj spor sa Opcinom odnosno Elektrokrajinom ili kako se vec zove preduzece? Nema mi logike igrati ligu a igrati sve gostujuce utakmice...
Nisu riješeni imovinsko-pravni odnosi za prostor oko stadiona. Talijani (Metalleghe firma) obećali dovesti stadion u odgovarajuće stanje i uložiti finu svotu samo da Općina riješi pitanje vlasništva. U suštini prostor oko stadiona, a moguće i dio samog stadiona, je u vlasništvu privatnog lica i zbog toga se godinama ništa ne ulaže. A očekivati da se to riješi je nerealno, pogotovo ako se zna da je Općina blokirana, načelnik SDA, općinsko vijeće u blokadi, a zemljišta od katolika.

Uglavnom ne zaslužuju prvu ligu, a ovim talijanima bi bolje bilo da novce ulože u Travnik ili Mrkonjić jer ovi teško da će ikad moći zaigrati u svom gradu..

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.