Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
jestamaji
Postovi: 16519
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 11 apr 2017, 08:08

sajo10 je napisao/la:


:tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju:

na 3:50 skinoše antene :mrgreen:

Avatar
Konzerva
Postovi: 2232
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 11 apr 2017, 08:52

Virtu4l je napisao/la:Vrlo brzo ćemo dobiti konkretne informacije vezane za izgradnju južne tribine stadiona Grbavica.

Jug, krov i travnjak, to je ono na šta će se ova uprava fokusirati u narednom periodu. To je investicija koja ne može biti manja od 3 miliona KM, s tim da će oko travnjaka vjerovatno pomoći Savez i UEFA.
od ogromne vaznosti da se sto vise para ubere od evrope da se moze lakse uci u ove projekte, znaci sad su evropske utkamice potrebne klubu vise nego ikad poslije rata jer se uslo u turbo fazu izgradnje stadiona, jos sav ovaj entuzijazam da se ne zasladi dobrim rezultatima u evropi steta bi velika bila.
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 apr 2017, 08:56

Para ima, a biće ih još više. Nisam mislio da ću ovo ikada reći, ali pare nisu problem.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Konzerva
Postovi: 2232
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 11 apr 2017, 08:59

Virtu4l je napisao/la:Para ima, a biće ih još više. Nisam mislio da ću ovo ikada reći, ali pare nisu problem.
pa odakle druze, ne rastu na grani :D
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61422
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 11 apr 2017, 09:06

Konzerva je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:Para ima, a biće ih još više. Nisam mislio da ću ovo ikada reći, ali pare nisu problem.
pa odakle druze, ne rastu na grani :D
Svi zele biti dio ove price, toliko lijepih stvari nas ceka do ljeta da ce neke biti nevjerovatne, samo polako. Trenutno je rezultat prioritet.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
avenija
Postovi: 13628
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 11 apr 2017, 12:28

Koliko ce Grbavica imati iskoristivih sjedecih mjesta u derbiju kada se odbije tampon zona i onaj dio neki sto ste spominjali do zapada sto nema vidljivost od krova ?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
HNKBranitelj
Postovi: 210
Pridružen/a: 13 avg 2015, 16:20
Lokacija: Mostar-jug
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HNKBranitelj » 11 apr 2017, 13:25

solinas je napisao/la:
HNKBranitelj je napisao/la:
Motti je napisao/la:Pogled na cijeli kompleks Veležovog stadiona :clap:
slika
Stadion je gradski i iznajmljen Veležu na 40 godina. Nije lijepo obmanjivati javnost
I Bijeli Brijeg je gradski stadion ,otet i protuzakonito dat drugom klubu novoformiranom na koristenje.
Ciji je stadion na kojem ti kvazi klub nastupa.Da nije FK Lokomotiva kojoj je takodjer otet stadion....
Jezik za zube fasisti.
Tako je i Bijeli Brijeg je gradski stadion. Jedino Branitelj u Mostaru ima svoj centar sa terenima
Nije to od Fk Lokomotive, koja jeste tuzila ali je izgubila spor tj. HNK Branitelj je vlasnik SC Rodoč i poštuj instance suda,a trebo bi ban dobiti zbog vrijedjanja
HNK Branitelj Mostar 1992

Avatar
BROJ1
Postovi: 286
Pridružen/a: 20 feb 2012, 18:02
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BROJ1 » 11 apr 2017, 13:55

Fakat ovo West Mostarci, novokomponovani Mostarci, misle da sve pocinje od 1992....i HDZ-ovih sudova, ugovora na 99 godina....Zato poklopi se i šuti....Sve pohvale za Želju, klub za koji navijam od malih nogu, izgradnju stadiona i sve pozitivno sto se desava u klubu....Naprijed Željo do duple krune i uredjenja stadiona

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 11 apr 2017, 16:38

avenija je napisao/la:Koliko ce Grbavica imati iskoristivih sjedecih mjesta u derbiju kada se odbije tampon zona i onaj dio neki sto ste spominjali do zapada sto nema vidljivost od krova ?
Moja pretpostavka

Ukupno sjedalica na Grbavici - 13401
Sjever - 5377 (sa obije zdenke)
Istok - 4266
Jug - 3068
Zapad - 690

Na sjeveru u zdenci prema zapadu ima oko 400 mjesta gdje nemas nesmetan pregled citavog igralista i prema pravilima ta sjedista zapravo ne smijes prodavati. Znaci nakon toga ostaje 13000 sjedalica + stajanje ispod Juga. E sada sve zavisi kolika ce biti tampon zona. Ako se navijacima Sarajeva da zdenka i slovo O to je onda oko 1700 sjedalica za goste. Ako se odluci dati i slovo LJ onda imaju oko 2200 sjedalica. Tampon zona ce biti sigurno jedno slovo na sjeveru tj. 520 sjedalica sto onda smanjuje broj sjedalica za prodaju na nekih 12500 ukljucujuci i gostujuci sektor. Problem je tampon zona na istoku, koliko ce zapravo ona zauzimati mjesta. Ako je naprave minijaturnom tipa samo do prvih stepenica to bi odstranilo 56 sjedalica no ukoliko se odluci da ce tampon zona biti i citavo slovo G onda ce to ukupno iznositi 844 sjedalica kao tampon zona na istoku. To znaci na kraju ce se biti izmedju 11600 i 12400 dostupnih sjedalica + stajanje na jugu od cega ce izmedju 1700 i 2200 sjedalica ici za goste. Za domace ostaje onda izmedju 9400 i 10700 sjedalica + stajanje na jugu. Naravno, na derbijima budu i ulazi te stepenice na tribinama takodjer zakrcene + ljudi stoje iznad posljednjeg reda sjedalica.

EDIT: Ovih 1100 sto Siljak spominje je samo zdenka, bez ijednog slova, koja ima oko 1130 sjedalica. Rekao je da ce sjedalica biti uklonjene sa sektora gdje budu gosti tako da ce taj sektor moci primiti barem za trecinu vise ljudi u isti prostor tj. do 1500 ljudi. Sve preko toga sto udje moze biti opasno za zdravlje navijaca u tom sektoru. No ako se ustupi jos jedno slovo to je onda 1700 sjedalica ili oko 2300 bez sjedalica odnosno do maksimalno 3000 ukoliko se ustupe dva slova. Preko toga se u svakom slucaju ni nece ici.
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 11 apr 2017, 17:25, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 11 apr 2017, 17:15

Radovi na Grbavici by Hadzijalagic sa drugog foruma

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Usput pocinje i asfaltiranje jednog pravca juzne longitudinale nakon cega ce se pristupiti radovima na drugom pravcu

slika

Vizualizacija by Hadzijalagic sa drugog foruma

slika

Avatar
Hrasno1921
Postovi: 2716
Pridružen/a: 27 maj 2016, 15:29
Lokacija: Nahorevska 248.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hrasno1921 » 11 apr 2017, 18:42

AnelZ je napisao/la:Radovi na Grbavici by Hadzijalagic sa drugog foruma

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Usput pocinje i asfaltiranje jednog pravca juzne longitudinale nakon cega ce se pristupiti radovima na drugom pravcu

slika

Vizualizacija by Hadzijalagic sa drugog foruma

slika
:thumbup:

Komplet dio juzne longitudinale uz stadion bit ce zavrsen za mjesec dana, ostalo samo asfaltiranje, tako da ce taj dio otvoriti, a drugi dio gdje se sada saobracaj odvija bit ce zatvoren, tako da ce pristup stadionu biti omogucen bez ikakvih problema, pogotovo sto se tice Evropskih utakmica ...
1921'

U gradu Saraj'vu sve ima svoju pricu, i u Sara'jvu nista nije slucajno !

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 11 apr 2017, 18:59

Iznenadjen sam koliko ce prostora ostati pored pomocnog terena, mislio sam da ce biti poprilicno usko. Zato mrzim kada se projekti ne izbace u javnost pa da barem odmah znam na cemu sam :D

Sto se tice same juzne, asfaltirat ce se ovaj pravac pa ce se i dalje koristiti kao 1+1 dok se ne zavrse radovi na drugom pravcu sto je najavljeno za oktobar/novembar. No sami kruzni tok u Hrasnom ce tek biti gotovo tamo na jesen. Na spoju trece transverzale i juzne longitudinale je prvo bio planiran kruzni tok ali se odustalo od toga jer realno tu nisu neke guzve.

Avatar
AVNOJ
Postovi: 1822
Pridružen/a: 14 apr 2013, 10:51
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AVNOJ » 11 apr 2017, 20:40

Kod nas kad bi i jednom ugasili reflektore za tri dana se ne bi upalili



Postano kroz Forum SportSport.ba app.
Najveći smo klub u državi, moramo živjeti sa pritiskom. Ako to igrači ne mogu podnijeti neka ne sanjaju o nekom većem transferu. Ako se ljudi brinu o nama, to znači da im je stalo do nas i kad znaš da nas kritikuju to znači da im nije svejedno.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 11 apr 2017, 23:13

AnelZ je napisao/la:Iznenadjen sam koliko ce prostora ostati pored pomocnog terena, mislio sam da ce biti poprilicno usko. Zato mrzim kada se projekti ne izbace u javnost pa da barem odmah znam na cemu sam :D

Sto se tice same juzne, asfaltirat ce se ovaj pravac pa ce se i dalje koristiti kao 1+1 dok se ne zavrse radovi na drugom pravcu sto je najavljeno za oktobar/novembar. No sami kruzni tok u Hrasnom ce tek biti gotovo tamo na jesen. Na spoju trece transverzale i juzne longitudinale je prvo bio planiran kruzni tok ali se odustalo od toga jer realno tu nisu neke guzve.
Danas prolazim tuda i vidim da to samo asfaltiranje jako brzo napreduje, jer je podloga vec pripremljena. Jos posto svaki dan tuda prolazim znam da je ta traka prema stadionu vec mislim spremna za asfaltiranje jer je radjeno u proteklom periodu sve sto se treba.

Cemu onda da se ovaj drugi dio sto je sad u upotrebi da se radi tek za oktobar, novembar? Sta je to 7-8 mjesecii??? Ocekivao sam da do kraja maja sve to bude gotovo i jedan i drugi pravac, bez kruznog..
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 apr 2017, 02:49

Rok za zavrsetak radova je septembar/oktobar. Imas na ovoj strani nekih podzemnih instalacija no i postavljanje novog tampona, stubova za rasvjetu, stubova za trolejbus, rekonstrukcija trotoara. Vidim ja tu posla sigurno za 2-3 mjeseca rada. A i sama ulica ne moze funkcionisati kao 2+2 bez kruznog toka jer trenutna raskrsnica Hrasno nema dovoljno mjesta za ukljucenje pa se zbog toga sigurno nece ni zuriti.

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6425
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 12 apr 2017, 08:04

AnelZ je napisao/la:Rok za zavrsetak radova je septembar/oktobar. Imas na ovoj strani nekih podzemnih instalacija no i postavljanje novog tampona, stubova za rasvjetu, stubova za trolejbus, rekonstrukcija trotoara. Vidim ja tu posla sigurno za 2-3 mjeseca rada. A i sama ulica ne moze funkcionisati kao 2+2 bez kruznog toka jer trenutna raskrsnica Hrasno nema dovoljno mjesta za ukljucenje pa se zbog toga sigurno nece ni zuriti.
Pa ta 2-3 mjeseca sam i ja vidio, i to je jos cak i previse

Al pola godine je previse.. razvuklo se to pravo
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 12 apr 2017, 08:52

Koji uslov sad ispunjava grbavica, a da ga nije ispunjavala - glede licence za igranje evropskih utakmica?
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 apr 2017, 09:44

macak_ je napisao/la:Koji uslov sad ispunjava grbavica, a da ga nije ispunjavala - glede licence za igranje evropskih utakmica?
Mislis dodavanjem istocne tribine? Odgovor bi bio - niti jedan :mrgreen: Istocna tribina je samo podigla kapacitet, a Grbavici to nije nuzno s obzirom da je imala preko 8.000 sjedecih mjesta koji su najveci broj koji UEFA moze traziti. Ni juzna tribina nece donijeti nista novo. Te dvije tribine ce donijeti komfor gledateljima i ljepsi izgled stadiona. Dodatno renoviranje zapada ili izgradnja novog su potrebni za ispunjavanje dodatnih uslova.

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 12 apr 2017, 09:55

Pa to je i meni logično, al kontam da sam nešto fulio..
Znači i ove godine evropa na koševu ili BP..
PS. mada mogu oni i u Široki, sad su to bratski klubovi :P
Zadnja izmjena: macak_, dana/u 12 apr 2017, 09:59, ukupno mijenjano 1 put.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
arelinho
Postovi: 16432
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la arelinho » 12 apr 2017, 09:58

macak_ je napisao/la:Pa to je i meni logično, al kontam da sam nešto fulio..
Znači i ove godine evropa na koševu ili BP..
Pa igramo ove sezone europu 1. i 2. pretkolo na Grbavici. Sve dalje utakmice na Koševu.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.