Rekonstrukcija stadiona u BiH

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: RE: Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 12 apr 2017, 10:11

arelinho je napisao/la:
macak_ je napisao/la:Pa to je i meni logično, al kontam da sam nešto fulio..
Znači i ove godine evropa na koševu ili BP..
Pa igramo ove sezone europu 1. i 2. pretkolo na Grbavici. Sve dalje utakmice na Koševu.
Jel to zvanično? Ne kontam što onda niste igrali prije 2 god?
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: RE: Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 apr 2017, 10:33

macak_ je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
macak_ je napisao/la:Pa to je i meni logično, al kontam da sam nešto fulio..
Znači i ove godine evropa na koševu ili BP..
Pa igramo ove sezone europu 1. i 2. pretkolo na Grbavici. Sve dalje utakmice na Koševu.
Jel to zvanično? Ne kontam što onda niste igrali prije 2 god?
Pa ljetos je radjen zapad i sve sto je potrebno da bi se zadovoljila cat2 s kojom mozes igrati prva dva pretkola u LP i EL. Prije dvije godine nisu igrali jer to tad nije uradjeno.

Avatar
arelinho
Postovi: 16435
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: RE: Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la arelinho » 12 apr 2017, 10:40

macak_ je napisao/la:
arelinho je napisao/la:
macak_ je napisao/la:Pa to je i meni logično, al kontam da sam nešto fulio..
Znači i ove godine evropa na koševu ili BP..
Pa igramo ove sezone europu 1. i 2. pretkolo na Grbavici. Sve dalje utakmice na Koševu.
Jel to zvanično? Ne kontam što onda niste igrali prije 2 god?
Pa nismo jer tada nije bilo ništa urađeno- Tek je prošle godine urađen zapad i onda smo dobili licencu za prva dva pretkola. Igrali bi prošlo ljeto na svom stadionu europu, ali ima jedan mali problem. Nismo izborili europu. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 12 apr 2017, 12:39

http://sportsport.ba/bh_fudbal/pecara-u ... car/232524
svaka cast kako su ljudi uredili, mislim da ni u hrvatskoj ni u srbiji u ovako jednom malom mjestu nema bolje sredjen stadion i travnjak
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 apr 2017, 12:43

irfo je napisao/la:http://sportsport.ba/bh_fudbal/pecara-u ... car/232524
svaka cast kako su ljudi uredili, mislim da ni u hrvatskoj ni u srbiji u ovako jednom malom mjestu nema bolje sredjen stadion i travnjak
Ima(stadioni, a travnjaci ponekad, kao i u Sirokom uostalom) :mrgreen: Al svaka cast, travnjak izgleda besprijekorno.

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 12 apr 2017, 13:07

irfo je napisao/la:http://sportsport.ba/bh_fudbal/pecara-u ... car/232524
svaka cast kako su ljudi uredili, mislim da ni u hrvatskoj ni u srbiji u ovako jednom malom mjestu nema bolje sredjen stadion i travnjak
Zar na Tušnju nisu u stanju napraviti jednu ovakvu tribinu na svom istoku ? Šta će im veća,upravo jedna ovakva duž terena i da prestanu s ovim brljanjem gdje se temelji prave mjesecima,pa onda stanka i onda još 5 godina tribina.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 apr 2017, 14:59

JavierBosnia je napisao/la:Pa ta 2-3 mjeseca sam i ja vidio, i to je jos cak i previse

Al pola godine je previse.. razvuklo se to pravo
Rok od oktobra 2016 do oktobra 2017 je na ruku OK. Naravno, moze se to i brze ali to nikada nije bio prioritet u nasoj drzavi. Ja govorim da bez kruznog toka oni nece imati neku veliku zelju da ubrzaju radove na ovom pravcu koji se trenutno koristi jer nece moci biti oba u funkciji. A sam kruzni tok ce biti patnja jer se ispod trenutne raskrsnice nalazi labirint instalacija gdje ja mislim da vecina nije ni adekvatno upisana i obiljezena. Najveca greska sto se tice te raskrsnice jeste sto se odlucilo da se prave pothodnici za pjesake umjesto da se glavni pravac Dobrinja-Grad denivelisao pa on prolazio ispod, a svi ostali pravci na kruzni tok jer to bi bilo rjesenje za narednih 20-30 godina, ovako ce se vec za deceniju razmisljati kako poboljsati raskrsnicu.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15109
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 12 apr 2017, 15:07

AnelZ je napisao/la:
JavierBosnia je napisao/la:Pa ta 2-3 mjeseca sam i ja vidio, i to je jos cak i previse

Al pola godine je previse.. razvuklo se to pravo
Rok od oktobra 2016 do oktobra 2017 je na ruku OK. Naravno, moze se to i brze ali to nikada nije bio prioritet u nasoj drzavi. Ja govorim da bez kruznog toka oni nece imati neku veliku zelju da ubrzaju radove na ovom pravcu koji se trenutno koristi jer nece moci biti oba u funkciji. A sam kruzni tok ce biti patnja jer se ispod trenutne raskrsnice nalazi labirint instalacija gdje ja mislim da vecina nije ni adekvatno upisana i obiljezena. Najveca greska sto se tice te raskrsnice jeste sto se odlucilo da se prave pothodnici za pjesake umjesto da se glavni pravac Dobrinja-Grad denivelisao pa on prolazio ispod, a svi ostali pravci na kruzni tok jer to bi bilo rjesenje za narednih 20-30 godina, ovako ce se vec za deceniju razmisljati kako poboljsati raskrsnicu.
Razmisljat ce se vec za 2-3 godine nazalost a ne za deset, napravit ce se ista greska kao sa kruznim na ilidzi i donekle na cengic vili
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 apr 2017, 15:09

Da li se teoretski može desiti da UEFA pusti klubu da odigra sva pretkola na Grbavici? Jer znam da je takav slučaj bio sa Rijekom prije par godina kada su ušli u grupe EL i Kantrida im nije imala uslove, al' im je UEFA ipak dozvolila zato što su iz Rijeke najavili da će odraditi rekonstrukciju stadiona :D

A Željo je svakako mnogo uložio u stadion u zadnjih godinu dana, tako da bi nam možda mogli progledati kroz prste?
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 apr 2017, 15:26

Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
irfo je napisao/la: Razmisljat ce se vec za 2-3 godine nazalost a ne za deset, napravit ce se ista greska kao sa kruznim na ilidzi i donekle na cengic vili
Kruzni tok na Ilidzi jeste kriminalan ali on je bio medju prvima u gradu, izgradjen u vrijeme kada se citavo ministarstvo nadlezno za promet i komunikaciju zgrazavao na pojam kruznog toka i jedva su dopustili izgradnju ovoga. Projekti koji su prvobitno bili predlozeni za taj kruzni tok na Ilidzi bi adekvatno rijesili saobracaj na toj raskrsnici (za razliku od danasnjeg) ali tada su semafori bili Bog i batina. Sto se tice kruznih tokova prema Buca Potoku oni su uredu i ispunjavaju svrhu, ono sto nedostaje tu jeste 2+2 pravac sve do Buca Potoka te zbog toga nastaju guzve. Kruzni tok koji se moze reci da je izgradjen neadekvatno i bez valjanog projekta, evaluacije i valjane procjene opravdanosti jeste onaj u Velesicima. No tu je veci problem sto jos nista nema od prve transverzale koja treba da zapravo bude zila kucavica za Grad. Greska kod ovo kruznog toka u Hrasnom jeste to sto je prijedlog za podhodnike zapravo bila cisto ideja Zolja, bez bilo kakve studije.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 apr 2017, 16:45

by Hadzijalagic sa drugog foruma

slika

slika

slika

slika

Clanak na r.a.d.i.o.sarajevo o radovima na juznoj longitudinali. Promjenite URL adekvatno. Apsurd je ovo zadrzavanje ljudi iskljucivo na sopstvenoj webstranici, ne mogu se ni vijesti kako treba prenositi :D

http://www.r.a.d.i.o.sarajevo.ba/sport/ ... ica/259466
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 12 apr 2017, 17:02, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 apr 2017, 16:59

AnelZ je napisao/la:Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
Tocno. Kantrida je cat3 i uz to su obecali novi stadion. Rujevica im je sad cat3, ali bi samo dogradnja kapaciteta uz sitne detalje donijela cat4, a u subotu su na Rujevici osvanuli rovokopaci koji bi trebali da rade na terenu za novu tribinu, jer se iz Rijeke nadaju grupnoj fazi LP, a UEFA tamo nema popusta kao u EL.

Siroki je natjeran da igra u Zenici, mislim da ni Zeljo ne bi bolje prosao. A i treba tako, to je jedini nacin da nasi klubovi poboljsaju infrastrukturu, mada nekima ni igranje u tudjem gradu ne predstavlja problem dok se pare okrecu, nazalost.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 apr 2017, 17:13

Signore je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
Tocno. Kantrida je cat3 i uz to su obecali novi stadion. Rujevica im je sad cat3, ali bi samo dogradnja kapaciteta uz sitne detalje donijela cat4, a u subotu su na Rujevici osvanuli rovokopaci koji bi trebali da rade na terenu za novu tribinu, jer se iz Rijeke nadaju grupnoj fazi LP, a UEFA tamo nema popusta kao u EL.

Siroki je natjeran da igra u Zenici, mislim da ni Zeljo ne bi bolje prosao. A i treba tako, to je jedini nacin da nasi klubovi poboljsaju infrastrukturu, mada nekima ni igranje u tudjem gradu ne predstavlja problem dok se pare okrecu, nazalost.
A stanite, oni će ustvari nadograđivati Rujevicu? Ja sam mislio da im je Rujevica samo privremeno rješenje (u sklopu njihovog kampa ili šta već gdje se ona i nalazi) dok će se graditi neka moderna Kantrida, jer sam gledao neke skice i makete te "nove" Kantride.

PS: Hvala na odgovorima :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 12 apr 2017, 17:34

Pa zele od Rujevice napraviti cetvrtu kategoriju (prave dodatnu tribinu jer im je potreban kapacitet od minimum 8000) da imaju kao svoj stadion za grupne faze do izgradnje nove Kantride. Nova Kantrida nece biti gotova sigurno jos najmanje pet godina, tako da im se isplati.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 12 apr 2017, 17:44

AnelZ je napisao/la:Pa zele od Rujevice napraviti cetvrtu kategoriju (prave dodatnu tribinu jer im je potreban kapacitet od minimum 8000) da imaju kao svoj stadion za grupne faze do izgradnje nove Kantride. Nova Kantrida nece biti gotova sigurno jos najmanje pet godina, tako da im se isplati.
Aha, to je onda druga stvar :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

xxh2o
Postovi: 736
Pridružen/a: 16 mar 2013, 16:56
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la xxh2o » 12 apr 2017, 19:00

AnelZ je napisao/la:Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
Jesu možda 25 mil Kuna, € sigurno nisu.
Oni koji se pretjerano bave malim stvarima često postaju nesposobni za velike.

Avatar
scootzzZzTM87
Postovi: 628
Pridružen/a: 05 mar 2017, 11:39
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la scootzzZzTM87 » 12 apr 2017, 19:05

xxh2o je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
Jesu možda 25 mil Kuna, € sigurno nisu.
Brate lijepi nemoj da te ko cuje 25mil eura :D max 5mil eura

slika

28 miliona eura, pa pogledaj razliku :)

slika
OVAJ ŽELJO SVE ĆE J.EBATI, VAŠE PRIČE I SVA FURANJA, SMARAJU NAS VEĆ GODINAMA

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 12 apr 2017, 19:06

xxh2o je napisao/la:
AnelZ je napisao/la:Licno mislim da ce tesko dopustiti jer imamo tek drugu kategoriju. Dok smo mi ulozili u proteklih 18 mjeseci oko 1,5 miliona € u stadion, Rijeka je u Rujevicu ulozila 25 miliona €, a i sama Kantrida je bila koliko znam stadion trece kategorije.
Jesu možda 25 mil Kuna, € sigurno nisu.
Za sad je ulozeno 19 milijuna eura. To se mozda nama cini preskupo, ali su ljudi odradili vrhunski, a vrhunski kvalitet se placa. Planirano je jos pet milijuna eura u hotel i jedan dodatni teren, a dodatno ce cifru podignuti i izgradnja nove tribine.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 12 apr 2017, 19:13

slika

Cijela stijena je iskopana da bi se ovo sagradilo, a sve je sagrađeno unutar godinu dana. Čudi me da nije i više kad se vidi s obzirom na to da je riječ o banana republici. U Zagrebu spominju pola krova na ruševini koji bi koštao 35 milijuna eura. :mrgreen:

Ne znam otkud info za Debrecenov stadion, na Wikipediji piše da je koštao 40M.
Zadnja izmjena: badblueboylivno, dana/u 12 apr 2017, 19:19, ukupno mijenjano 2 puta.
Hayley <3

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zglavkar » 12 apr 2017, 19:13

Trebali su jednostavno odmah uraditi konačni projekat sa kapacitetom od 15-tak hiljada ljudi na Rujevici. Uložiti 25 mil. € + troškovi nadogradnje za nešto što je dugoročno tek zamjenski stadion nema smisla.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.