Rekonstrukcija stadiona u BiH

Babinho
Postovi: 164
Pridružen/a: 26 jan 2010, 20:51
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Babinho » 14 okt 2017, 15:29

gigglessmoke je napisao/la:Sto ovu tribinu iza gola ne spuste do igralista? Stvarno ne znam kakvi arhitekti crtaju ove smijurije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Prosla uprava je napravila onaj prvi dio ovako, pa se moralo nastaviti. Ali gledao sam npr novi stadion Vaalerenga iz Osla napravljen je na isti fazon, gdje su tribine podignute od igralista. Stadion je super, a pregled isto tako.

Takodje mislim da zbog ogranicenog mjesta, ovo je nabolje rijesenje.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 14 okt 2017, 15:38

Mi imamo jednu tribinu koja je u razini s terenom. Prvo sto smeta ograda, a drugo sto je pregled igre nikakav. Razlika je izmedju prvog i treceg reda, a ne da pricam kako je kad se sjedne u deseti. Na drugoj tribini koja je dignuta 2m od zemlje je uzitak sjesti na prvi red, jer te nitko i nista ne ometa, a imas dobar pregled igre zbog visine.

Kao sto @badblueboylivno kaze, kakav li je pregled akcije pred suprotnim golom. Znao sam sjesti i na pocetku tribine na prve redove i nije bas neki pogled.

Mozete gledati EPL pa da vam se cini spektakularno na TV-u, al treba to uzivo vidjeti. Nekome su i ti prvi redovi OK, pogotovo ako je covjek naviknuo, al ne moze me nitko uvjeriti da iz desetog reda nije bolji pregled igre nego iz prvog i zato mi se vise svidjaju stadioni u BL koji su dobrim dijelom daleko noviji, moderniji i nisu u razini s terenom.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 14 okt 2017, 18:10

Ovdje mozete da vidite slike kako to izgleda sa odredjenog dijela Old Traforda kada pritisnete na naznaceni sektore. Ocito je koliko su bjezali da uslikaju pogled iz prvog reda jer znaju kako to lose izgleda te su slike pravljene sa 12-15 reda. Centralne tribine nekako mogu i proci sa nisko postavljenim tribinama ako su ograda, reklame i zastitari uredno uklopljeni.

http://www.manutd.com/en/Tickets-And-Ho ... -Plan.aspx

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 15 okt 2017, 01:38

slika

Evo frisko slika. Toliko o prvim redovima i fantaziji iz njih

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 15 okt 2017, 09:43

AnelZ je napisao/la:Ovdje mozete da vidite slike kako to izgleda sa odredjenog dijela Old Traforda kada pritisnete na naznaceni sektore. Ocito je koliko su bjezali da uslikaju pogled iz prvog reda jer znaju kako to lose izgleda te su slike pravljene sa 12-15 reda. Centralne tribine nekako mogu i proci sa nisko postavljenim tribinama ako su ograda, reklame i zastitari uredno uklopljeni.

http://www.manutd.com/en/Tickets-And-Ho ... -Plan.aspx
anele, to rade uglavnom samo englezi, svi ostali imaju taj gram zdravog razuma i postavljaju prvi red dovoljno visoko. pogledan npr. stadione po njemačkoj, tu su ponekad prvi redovi čak i previsoki, ili vidi stadione koji se u rusiji grade za svjetsko, jednostavno top!
jedino su ameri tu još gori, oni su izumili field level suites i sada svaki novograđeni stadion ima tu maloumnost, platiš premium cijenu za ložu iz koje ama baš ništa ne vidiš :mrgreen:

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 15 okt 2017, 12:32

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 10 nov 2017, 05:16, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la uNbx » 15 okt 2017, 13:11

Jako lijepo. Koliko sam razumio, ovo bi sve trebalo bit gotovo do marta 2018. ili samo dio?
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 15 okt 2017, 13:50

Nakon Grbavice najvise se radi u Mostaru, a navodno ce Kanton Sarajevo da finansira terene na Kosevu i Grbavici. Sta je zapelo na Tusnju sa tribinom ?

P.S. Hoce li ovo u Vrapcicima biti dovoljno za neku UEFA kategoriju ?
- Zeljeznicar -

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 15 okt 2017, 14:59

uNbx je napisao/la:Jako lijepo. Koliko sam razumio, ovo bi sve trebalo bit gotovo do marta 2018. ili samo dio?
Do marta 2018 abd ce ovo biti zavrseno, plus asfalturanje prilaza stadionu i parking, te ce se ograditi i sam stadion. Vec je uradjen trafo za reflektore.

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 15 okt 2017, 15:02

Zenzo je napisao/la:Nakon Grbavice najvise se radi u Mostaru, a navodno ce Kanton Sarajevo da finansira terene na Kosevu i Grbavici. Sta je zapelo na Tusnju sa tribinom ?

P.S. Hoce li ovo u Vrapcicima biti dovoljno za neku UEFA kategoriju ?
Stadion se pravi po UEFA-inim standardima. To je podcrtao i sam predsjednik kluba.

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la uNbx » 15 okt 2017, 15:08

AlemC85 je napisao/la:
uNbx je napisao/la:Jako lijepo. Koliko sam razumio, ovo bi sve trebalo bit gotovo do marta 2018. ili samo dio?
Do marta 2018 abd ce ovo biti zavrseno, plus asfalturanje prilaza stadionu i parking, te ce se ograditi i sam stadion. Vec je uradjen trafo za reflektore.
:clap: :clap: :clap:
Mogli bi vam Mađari uskoro ponudit BB u zamjenu. :lol:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

AlemC85
Postovi: 7467
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 15 okt 2017, 15:09

uNbx je napisao/la:
AlemC85 je napisao/la:
uNbx je napisao/la:Jako lijepo. Koliko sam razumio, ovo bi sve trebalo bit gotovo do marta 2018. ili samo dio?
Do marta 2018 abd ce ovo biti zavrseno, plus asfalturanje prilaza stadionu i parking, te ce se ograditi i sam stadion. Vec je uradjen trafo za reflektore.
:clap: :clap: :clap:
Mogli bi vam Mađari uskoro ponudit BB u zamjenu. :lol:
:rol: Ne sluti taksiratu. BB je proslost.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 15 okt 2017, 18:31

Zenzo je napisao/la: P.S. Hoce li ovo u Vrapcicima biti dovoljno za neku UEFA kategoriju ?
Meni se cini da nece. Nigdje ne vidim nikakve loze, mjesta za novinare i slicno. To ce vjerojatno biti na novoj tribini, tj. onoj preko puta trenutne centralne ili ce mozda na trenutnoj centralnoj napraviti sve to kad pokriju, jer to nema smisla praviti bez krova.

Ista situacija kao i s Grbavicom kad se nakon izgradnje juga pitalo 'a kako sad nije veca kategorija'. Nije veca, samo je povecan kapacitet, a tribina zapad je ta koja ce odrediti UEFA kategoriju.

Lijepo je da se rade oba ta stadiona. Mostar zasluzuje bolji stadion koji ce moci ugostiti reprezentaciju. Samo bez pretjerivanja s kapacitetom. Ovo sto su iz Veleza sad zamislili je odlicno i prava stvar je da nisu isli na dogradnju nego na podizanje komfora na trenutnom stanju, jer klub trenutno ne treba nista vise. Kada se plasira u PL i bude razmisljalo i Europi onda ce biti vremena za UEFA kategorije i slicno.

Neka me netko ispravi ako grijesim, al u Vrapcicima je ova velika tribina na jugu, visoka iza gola na zapadu, RA na istoku i nova koja bi trebala biti gradjena je na sjeveru? Prolazio sam pored stadiona par puta, al dok se maknem iz kantona vise se ne znam orijentirat po stranama svijeta :lol: :lol: :lol:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 15 okt 2017, 19:03

:D


Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 15 okt 2017, 19:22

Signore je napisao/la:slika

Evo frisko slika. Toliko o prvim redovima i fantaziji iz njih
Kontam da će Husić kad uvede Slogu iliti "Tuzla City" u Premijer ligu BiH popraviti uslove na Tušnju. :D
Neki krov na ovoj tribini, travnjak kao u Zenici i malo poraditi na vanjskom izgledu stadiona i super za Tuzlu. :D
Imam osjećaj da će Tuzla City biti gledanija od Slobode, ako bude u samom vrhu. :salut:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 15 okt 2017, 19:28

Signore je napisao/la:Neka me netko ispravi ako grijesim, al u Vrapcicima je ova velika tribina na jugu, visoka iza gola na zapadu, RA na istoku i nova koja bi trebala biti gradjena je na sjeveru? Prolazio sam pored stadiona par puta, al dok se maknem iz kantona vise se ne znam orijentirat po stranama svijeta :lol: :lol: :lol:
Ako je velika tribina na jugu, kako će onda visoka biti na zapadu? :D Previše si zapetljao to, pa ništa ne valja :D

Velika tribina je sjever, nadograđena tribina iza gola je zapad. Red Army je na istoku, a kamere su postavljene na jugu.
Mislim da je slično kao u Širokom, gdje je najveća tribina sjever :D

gigglessmoke
Postovi: 1513
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 15 okt 2017, 19:54

Kakvom logikom su sjever i jug glavne tribine u vrapcicima?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Hantraga
Postovi: 1316
Pridružen/a: 05 jul 2017, 21:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Hantraga » 15 okt 2017, 20:26

gigglessmoke je napisao/la:Kakvom logikom su sjever i jug glavne tribine u vrapcicima?
Logikom da je igralište tako bilo orijentisano i da su ljudi pravili tribine na onom što su zatekli. Uostalom, sve je više primjera stadiona gdje primarna orijentacija nije kao nekad.

Na Pecari je sjever centralna tribina, tj. golovi su zapad-istok.
U Vitezu su golovi SZ-JI (na primjer i Bilino je slično, samo što je na bilinom više nageto ka sjever-jug, nego ovdje gdje je više istok-zapad).

Većina stadiona koji se grade danas, modernih, apsolutno nema reda u tome koja je centralna.

FSB
Postovi: 1639
Pridružen/a: 01 jun 2017, 00:51

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FSB » 15 okt 2017, 20:26

.
Zadnja izmjena: FSB, dana/u 10 nov 2017, 05:15, ukupno mijenjano 1 put.

gigglessmoke
Postovi: 1513
Pridružen/a: 11 mar 2017, 11:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la gigglessmoke » 15 okt 2017, 20:30

Zivio sam na carini 5-6 god, gledao Velezove utakmice sa domacima (RA carina :)) i uvijek me to intrigiralo. Mada se da i pretpostaviti sto je to tako. Ono mi djeluje dosta skucen prostor.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.