Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 22 jun 2017, 19:45

Fantasticno

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 22 jun 2017, 20:23

Mislio sam da će se ova tribina iza gola širiti samo na ovu stranu koja se trenutno gradi, al' po ovoj maketi ona će se proširiti i na lijevu stranu :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 22 jun 2017, 21:13

To je to cemu trebaju vecina klubova te teze, sve vise bi bilo i trenutno pretjerivanje. Kada se promjene okolnosti najmanji problem ce biti prosiriti stadion :)

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 22 jun 2017, 22:54

AnelZ je napisao/la:To je to cemu trebaju vecina klubova te teze, sve vise bi bilo i trenutno pretjerivanje. Kada se promjene okolnosti najmanji problem ce biti prosiriti stadion :)
Slazem se. Draze mi je da naprave ovako mali, pristojan i stadion po potrebama nego arenu od 25.000 mjesta koja ce zjapiti prazna i opterecivati budzet kluba.

Znam da su planovi da se naprave sve cetiri tribine, tj. da se napravi centralna tamo gdje je gostujuca i da se RA tribina srusi i napravi normalna tribina tu. Zanima me gdje ce s gostima? Vec sam jednom komentirao to, ali mi nitko nije odgovorio. Hoce li gosti biti smjesteni na trenutnu VIP tribinu? Tad ce sve biti na centralnoj za koju ce karta biti najskuplja pa bi ova trenutna VIP bila ekstra za gostujuce navijace. Ona je uz magistralu pa ce se puno lakse gosti tu smjestiti nego da se mora obilaziti i mijesati s domacim.

Avatar
NeretvanskaPastrmka
Postovi: 8211
Pridružen/a: 07 avg 2013, 21:11
Lokacija: Velez i Stari Most
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la NeretvanskaPastrmka » 22 jun 2017, 23:03

Raonffa je napisao/la:Mislio sam da će se ova tribina iza gola širiti samo na ovu stranu koja se trenutno gradi, al' po ovoj maketi ona će se proširiti i na lijevu stranu :thumbup:
U sklopu te tribine ce biti 24 sobe za igrace,sobe za odmor,restoran,sobe za masazu,sobe sa medicinskom opremom i bazen. Svlacionice ce se prebaciti ispod centralne. 1300 sjedecih natkrivenih mjesta.

Signore. Mislim da ce gostujuci na onu trenutnu malu koja je predvidjena za to a kada se izradi ostalo onda ce se odluciti koji sektor ide gostima
UEFA TEAM RANKING 1989

43 Velez Mostar YUG 3.583
49 Hamburger SV Ger 3.500
51 AC Milan Ita 3.471
62 Napoli Ita 3.166
81 Sampdoria Ita 2.583
117 Olympique Marseille Fra 1.875
126 Manchester United Eng 1.500
143 Paris Saint-Germain Fra 1.250

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 23 jun 2017, 01:15

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Mislio sam da će se ova tribina iza gola širiti samo na ovu stranu koja se trenutno gradi, al' po ovoj maketi ona će se proširiti i na lijevu stranu :thumbup:
U sklopu te tribine ce biti 24 sobe za igrace,sobe za odmor,restoran,sobe za masazu,sobe sa medicinskom opremom i bazen. Svlacionice ce se prebaciti ispod centralne. 1300 sjedecih natkrivenih mjesta.

Signore. Mislim da ce gostujuci na onu trenutnu malu koja je predvidjena za to a kada se izradi ostalo onda ce se odluciti koji sektor ide gostima
Ma znam, upućen sam u to. Odmah se vidi po načinu gradnje da se ta tribina ne pravi prvenstveno zbog sjedećih mjesta, nego zbog pratećih sadržaja i prostorija koje će klub koristiti i to je stvarno super stvar.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
fender13
Postovi: 772
Pridružen/a: 08 jul 2016, 16:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la fender13 » 23 jun 2017, 16:18

Led reflektori na pomoćnom stadionu Banja ilidza u završnoj fazi

RodjeniiBrato
Postovi: 1345
Pridružen/a: 09 feb 2013, 14:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la RodjeniiBrato » 23 jun 2017, 20:37

NeretvanskaPastrmka je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Mislio sam da će se ova tribina iza gola širiti samo na ovu stranu koja se trenutno gradi, al' po ovoj maketi ona će se proširiti i na lijevu stranu :thumbup:
U sklopu te tribine ce biti 24 sobe za igrace,sobe za odmor,restoran,sobe za masazu,sobe sa medicinskom opremom i bazen. Svlacionice ce se prebaciti ispod centralne. 1300 sjedecih natkrivenih mjesta.

Signore. Mislim da ce gostujuci na onu trenutnu malu koja je predvidjena za to a kada se izradi ostalo onda ce se odluciti koji sektor ide gostima
Kojoj centralnoj brato? Svlacionice ostaju ispod VIP tribine sve dok se ne naprava nova tribine kod predionice i u tu ce biti nove svlacionice, ispod centralne trenutne nece sigurno
❶❾ ❷ ❷ ★ ❶❾❽❶

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 24 jun 2017, 00:29

FSB je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:slika
slika
slika
:salut: :salut: :salut:
Svaka čast Mostarci! :salut:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪


Avatar
FrancescoTotti
Postovi: 9819
Pridružen/a: 31 maj 2015, 21:35
Lokacija: Vorkuta-Russia
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FrancescoTotti » 24 jun 2017, 22:03

FSB je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:slika
slika
slika
:salut: :salut: :salut:
Hoce li sigurno bit ovakav teren? :mrgreen:
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 24 jun 2017, 22:24

FK Željezničar je napisao/la:
Grbavica spremna za Evropu, stolice numerisane, VIP salon u završnoj fazi

Nakon 13 godina na Stadionu Grbavica odigrat će se evropska utakmica, a na stadionu su u toku posljednji radovi kako bi svi prisustvovali istinskom spektaklu. Također, novi VIP salon je u posljednjim fazama gradnje.

Prema uputama i zahtjevima UEFA-e, numerisane su stolice na sjevernoj i istočnoj tribini, a naredne sedmice će biti numerisana i južna tribina. Polomljene stolice i one koje nedostaju su zamijenjene, te su stepenice na južnoj tribini prefarbane. Na ulazima su postavljene oznake i brojevi ulaza, a navijači koji budu prisustvovali utakmici u četvrtak će morati ulaziti na ulaze koji su im napisani na ulaznicama.

Toaleti na sjevernoj i zapadnjoj tribini su modernizovani, a postavljena je nova ograda iznad južne tribine, te je donja ograda prefarbana. Videonadzor stadiona je premješten u kontrolnu sobu.

Novi VIP salon

Na zapadnoj tribini je izgrađen novi VIP salon sa zasebnim toaletima shodno propisima UEFA-e. Izuzetno moderan dizajn sa fotografijama legendi Kluba, Ivice Osima, Miše Smajlovića, Josipa Katalinskog i Milana Ribara, svjetlom u dizajnu željezničarskih krila, te dijelovima koji su ostavljeni kako bi se paljenje Grbavice sačuvalo od zaborava. Radovi su posljednjoj fazi. Plavi salon koji je modernizovan u ranijoj fazi od sada će biti isključivo radni prostor za medije i prostorija za održavanje konferencija za medije.

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

Avatar
Ras
Postovi: 1469
Pridružen/a: 16 jan 2017, 06:55
Lokacija: Sarajevo!
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Ras » 24 jun 2017, 22:34

Ja ne mogu da vjerujem da nisu stavili sliku Mehmeda Baždarevića našeg najboljeg fudbalera svih vremena, pa taj čovjek je sto puta dokazao koliko voli naš klub, od plaćanja priprema kad nismo imali marke, do davanja svoje kuće u Hrasnom da neki igrači mogu besplatno boraviti. A kao igrač ginuo, u najboljoj postavi Evrope 1985. godine u dresu našeg kluba, dva puta zaredom najbolji igrač Jugoslavije kada se najjači fudbal igrao na prostoru bivše države i ne stave njegovu sliku, Bože sačuvaj kakav smo mi pogan narod!
Prvenstvo Republike BiH (1): 1946!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972!
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013!
Kup (5): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012!
Superkup (3): 1998, 2000, 2001!

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaZelju » 25 jun 2017, 00:14

Ras je napisao/la:Ja ne mogu da vjerujem da nisu stavili sliku Mehmeda Baždarevića našeg najboljeg fudbalera svih vremena, pa taj čovjek je sto puta dokazao koliko voli naš klub, od plaćanja priprema kad nismo imali marke, do davanja svoje kuće u Hrasnom da neki igrači mogu besplatno boraviti. A kao igrač ginuo, u najboljoj postavi Evrope 1985. godine u dresu našeg kluba, dva puta zaredom najbolji igrač Jugoslavije kada se najjači fudbal igrao na prostoru bivše države i ne stave njegovu sliku, Bože sačuvaj kakav smo mi pogan narod!
Meša je definitivno legenda kluba i njegova slika je morala biti tu sa ostalim legendama. Ja bih još dodao Bukala i Hadžiabdića. Oba su bili članovi šampionskog Želje, Bukal je dugo bio najbolji strijelac, Hadžiabdić na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 1974 izabran u najboljih 11 na svijetu, a pored toga kao trener doveo Želju do prve poslijeratne titule. Iako Smajlović jeste Željina legenda i nemam ništa protiv njegove slike, meni su ova trojica više zaslužili ako realno pogledamo šta su uradili za naš klub. Nadam se da će uprava razmisliti o tome da doda još ovu trojicu Željinih legendi.

Avatar
Ras
Postovi: 1469
Pridružen/a: 16 jan 2017, 06:55
Lokacija: Sarajevo!
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Ras » 25 jun 2017, 00:30

ZaZelju je napisao/la:
Ras je napisao/la:Ja ne mogu da vjerujem da nisu stavili sliku Mehmeda Baždarevića našeg najboljeg fudbalera svih vremena, pa taj čovjek je sto puta dokazao koliko voli naš klub, od plaćanja priprema kad nismo imali marke, do davanja svoje kuće u Hrasnom da neki igrači mogu besplatno boraviti. A kao igrač ginuo, u najboljoj postavi Evrope 1985. godine u dresu našeg kluba, dva puta zaredom najbolji igrač Jugoslavije kada se najjači fudbal igrao na prostoru bivše države i ne stave njegovu sliku, Bože sačuvaj kakav smo mi pogan narod!
Meša je definitivno legenda kluba i njegova slika je morala biti tu sa ostalim legendama. Ja bih još dodao Bukala i Hadžiabdića. Oba su bili članovi šampionskog Želje, Bukal je dugo bio najbolji strijelac, Hadžiabdić na svjetskom prvenstvu u Njemačkoj 1974 izabran u najboljih 11 na svijetu, a pored toga kao trener doveo Želju do prve poslijeratne titule. Iako Smajlović jeste Željina legenda i nemam ništa protiv njegove slike, meni su ova trojica više zaslužili ako realno pogledamo šta su uradili za naš klub. Nadam se da će uprava razmisliti o tome da doda još ovu trojicu Željinih legendi.
Slažem se, ali Mešina slika uvijek mora biti prije svih, osim recimo Osima koji je sveukupno naša najveća klupska legenda, ali Meša je najbolji igrač koji je ikad obukao naš dres, u klubu je od sedme godine, znači od prvih fudbalskih koraka, i debili ne stave njegovu sliku :facepalm:
Prvenstvo Republike BiH (1): 1946!
Prvenstvo Jugoslavije (1): 1971/1972!
Prvenstvo BiH (6): 1997/1998, 2000/2001, 2001/2002, 2009/2010, 2011/2012, 2012/2013!
Kup (5): 1999/2000, 2000/2001, 2002/2003, 2010/2011, 2011/2012!
Superkup (3): 1998, 2000, 2001!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 25 jun 2017, 01:26

"Lešinari" sele na sjever?
Uprava banjalučkog Borca saopštila je da su u toku pregovori sa navijačima kluba, popularnim "Lešinarima" o tome da se oni presele na sjevernu tribinu Gradskog stadiona ispod kojih bi mogli d aurede i svoje prostorije, dok je na jugoistoku stadiona predviđena izgradnja tribine za gostujuće navijače.
Istočna tribina, na kojoj trenutno centralno mjesto zauzimaju domaći navijači, bila bi iskorištena za ostale posjetioce i komercijalne sadržaje.
Ova tribina na JI bi trebala biti montazna kapaciteta 300 do 500 sjedecih mjesta. Kostat ce 25.000KM, a Borac je vec uplatio 10.000KM avansa.

DieRoten
Postovi: 125
Pridružen/a: 18 dec 2012, 16:44
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la DieRoten » 25 jun 2017, 03:18

FrancescoTotti je napisao/la:
FSB je napisao/la:
NeretvanskaPastrmka je napisao/la:slika
slika
slika
:salut: :salut: :salut:
Hoce li sigurno bit ovakav teren? :mrgreen:
Već jeste i bolji :mrgreen: Velež ima bolji teren od pola premijerligaša. Ko nije uživo gledao utakmice, i ne zna o čemu pričam. Cijelu polusezonu, teren na vrhunskom nivou ;)

atomac123
Postovi: 1612
Pridružen/a: 05 maj 2013, 21:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la atomac123 » 25 jun 2017, 19:14

Signore je napisao/la:Nije mi sjeo ovaj stadion u Tesnju. Bit ce on pristojan za Federalnu ligu u odnosu na ostale u toj ligi, ali tu ima prostora za puno bolji stadion. Prvo im desno smetaju ove zgrade zbog kojih je nemoguce postaviti neki smislen krov, a onda je na lijevoj strani preblizu cesti i tribina je u padu, kao na Otoci. Da ga pomjere nekih 10m zapadno i 20m juzno bilo bi taman. Fino bi legla neka tribina od 15 redova :mrgreen:

Naravno, za to trenutno nema nikakve potrebe. Kada bi TOSK bio stalni premijerligas bilo bi razumljivo da ucine nesto ozbiljnije po pitanju stadiona. Ovo sto trenutno rade je takodjer za pohvalu, ipak je bolje od prethodnog stanja i ljudi se barem trude da zadovolje to sto trebaju i da igraju u svom gradu.
Ne bi rekao da su zgrade ikakva smetnja za postavljanje krova. Ako bi se natkrio ovaj dio gdje piše TOŠK bilo bi sasvim dovoljno, a ne bi toliko smetalo zgradama koje na tom dijelu i nemaju staklenu fasadu i prozore kao na skroz lijevom kraju. Krov neka ide do visine prvog sprata i to je to, mislim da bi bilo sasvim dovoljno. TOŠK-u bi to bilo savršeno ulaganje, jer sam primijetio pad broja gledalaca kad je loše vrijeme. Ovako bi svi za ne daj Bože mogli da stanu pod taj krov u većini utakmica.
TŽV!

nedimsalih
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 feb 2017, 06:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nedimsalih » 26 jun 2017, 06:34

Dali neko moze postaviti slike od Grbavice nakon ovih renovacija? Gdje se nalazi ovaj novi VIP salon, jeli na istoku ili na zapadu?

Dali ce uskoro poceti praviti tu staklenu fasadu na istocnoj tribini?

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la semcho » 26 jun 2017, 07:06

Zna li neko slucajno sta je sa stadionom u Butmiru, ima li prica ikakvih da bi se moglo sta renovirat, posto vidim dolazi dosta skola tu da treniraju, igraju se tekme nizeligasa, itd...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 20 gostiju.