Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 mar 2017, 21:27

ZaZelju je napisao/la: Ja se samo nadam kad se napravi Zapad koji će zadovoljiti tu famoznu 4 kategoriju, naravno uz to će ići još parking mjesta za tu kategoriju, da će se napraviti jedna velika tribina sa 7000 sjedećih mjesta. Rekli su da će Jug imati više redova nego Istok i Sjever. Tu možemo očekivati do 6000 stolica. Sve ukupno to bi bio stadion sa kapacitetom od skoro 23000. To bi bio idealan stadion za reprezentaciju u budućnosti. Grbavica neće imati mjesta za sve Željine navijače ako se Željo plasira u treće pretkolo u Evropi ili dalje. Protiv Standarda je bilo 25000 navijača.
Zapad da ima duplo vise redova od istoka, ne bi imao 7000 sjedecih mjesta zbog drugih kriterija koje ta tribina mora ispuniti. Ako zapad bude pratio visinu juga to bi znacilo nekih 5000 mjesta sto bi bilo savrseno. Sto se tice juga, ja sam misljenja da ce kapacitet biti, ako je suditi prema onoj slici, nekih 4500 do 5000 jer nece imati coskove. Kapacitet sjevera bez coskova je oko 3400 mjesta.

Znaci trenutno kapacitet stadiona sa istokom je 13401 + stajanje na jugu. Sa novim jugom kapacitet ce biti 14500-15500 (jug 4000-5000 mjesta). Sa zapadom jednakim kao istok (znaci nekih 3000 mjesta zbog drugih pogodnosti koje ta tribina mora imati) kapacitet bi bio 17000-18000. Sa vecim zapadom (nekih 5000 mjesta) kapacitet stadiona bi mogao doci na 20000 preko cega se ni ne treba ici jer bi bilo megalomanija sa nase uslove. Ako u domacoj ligi prosjek za sezonu ti nije Minimum 60% kapaciteta stadiona nema uopce potrebe da se razmislja o vecem kapacitetu, kamoli da se uopce zapocnu radovi. Evropa je samo bonus na kraju krajeva, u domacoj ligi ces odigrati ipak 16 utakmica + kup.

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaZelju » 25 mar 2017, 22:12

AnelZ je napisao/la:
ZaZelju je napisao/la: Ja se samo nadam kad se napravi Zapad koji će zadovoljiti tu famoznu 4 kategoriju, naravno uz to će ići još parking mjesta za tu kategoriju, da će se napraviti jedna velika tribina sa 7000 sjedećih mjesta. Rekli su da će Jug imati više redova nego Istok i Sjever. Tu možemo očekivati do 6000 stolica. Sve ukupno to bi bio stadion sa kapacitetom od skoro 23000. To bi bio idealan stadion za reprezentaciju u budućnosti. Grbavica neće imati mjesta za sve Željine navijače ako se Željo plasira u treće pretkolo u Evropi ili dalje. Protiv Standarda je bilo 25000 navijača.
Zapad da ima duplo vise redova od istoka, ne bi imao 7000 sjedecih mjesta zbog drugih kriterija koje ta tribina mora ispuniti. Ako zapad bude pratio visinu juga to bi znacilo nekih 5000 mjesta sto bi bilo savrseno. Sto se tice juga, ja sam misljenja da ce kapacitet biti, ako je suditi prema onoj slici, nekih 4500 do 5000 jer nece imati coskove. Kapacitet sjevera bez coskova je oko 3400 mjesta.

Znaci trenutno kapacitet stadiona sa istokom je 13401 + stajanje na jugu. Sa novim jugom kapacitet ce biti 14500-15500 (jug 4000-5000 mjesta). Sa zapadom jednakim kao istok (znaci nekih 3000 mjesta zbog drugih pogodnosti koje ta tribina mora imati) kapacitet bi bio 17000-18000. Sa vecim zapadom (nekih 5000 mjesta) kapacitet stadiona bi mogao doci na 20000 preko cega se ni ne treba ici jer bi bilo megalomanija sa nase uslove. Ako u domacoj ligi prosjek za sezonu ti nije Minimum 60% kapaciteta stadiona nema uopce potrebe da se razmislja o vecem kapacitetu, kamoli da se uopce zapocnu radovi. Evropa je samo bonus na kraju krajeva, u domacoj ligi ces odigrati ipak 16 utakmica + kup.
Ja ipak mislim da će na Jugu biti neka vrsta tribine koja će povezati Jug sa Istokom. Mišljenja sam da su u Upravi znali da će odziv navijača za desetogodišnje biti ovakav, da bi pravili onaj prvobitni Istok (5850 stolica). Novac je bio problem pa su odustali. Ali ovo je na kraju dobro ispalo jer sa većim Jugom i Zapadom može se doći do tog kapaciteta od 22 ili 23 hiljade. Uopće ne mislim da je to previše ako želimo stvarati jačeg Želju koji će za tri četiri godine igrati u grupnoj fazi evropske lige.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 mar 2017, 23:33

I opet taj jaci Zeljo bi tesko imao 12000 prosjek u domacoj ligi sto neopravdava stadion veci od 20000. Apsolutno nepotrebno. Grupna faza je tri domace utakmice, u kvalifikacijama bi samo play-off zagarantovao pun stadion (Standard u trecem pretkolu je sada bio iznimka sa 25000, 20000 za tu fazu je puna saka brade). Znaci cetiri utakmice nisu dovoljne kako bi se zbog njih pravio veci stadion, to je manje od 20% utakmica u sezoni. Jaci Zeljo mora prvo imati prosjek na Grbavici u ligi od 15000 pa da razmisljamo o 25000 kapacitetu kao sto sam mogao procitati i cuti od nekih ljudi.

Sto se tice juzne tribine, naravno da se moze spojiti i sa istokom ali ako ce biti strmija i veca onda to mora da ide postepeno kroz cosak (samim time mnogo slozeniju strukturu krova) ukoliko se zeli da se moze gledati utakmica sa svakog ugla iz tog coska. Ukoliko bude to kao na renderu onda oko pola tog coska ne bi bilo upotrebljivo zbog krova na istoku. Isto vazi za cosak prema zapadu ukoliko bude zapadna tribina bude u visini istoka.

ZaZelju
Postovi: 1356
Pridružen/a: 09 avg 2014, 23:21
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la ZaZelju » 26 mar 2017, 00:00

Od nekih desetak mojih komšija, inače Željovaca, ja sam jedini bio na utakmici protiv Standarda. Sa mnom je išao jedan Željovac dijasporac, koji živi u naselju do mene. Razlog većine njih što nisu išli, uključujući mog oca, velikog Željovca koji redovno dolazi na Sjever Grbavice, je što se igra na Koševu. Moj otac je išao sa mnom gledati utakmicu protiv Balzana, sjedili smo na Zapadu i pokajao se jer ništa nije mogao da vidi na Koševu, daleko mu tribina. Onda poslije toga nije išao ni protiv Ferencvaroša, ni protiv Standarda. Bio je tu jos jedan momak sa nama koji je isto tako propustio ove dvije utakmice. Ovo pišem jer sam siguran da će na Grbavici tribine od prvog pretkola evropskih takmičenja biti pune i bile bi da je kapacitet preko 20000. Plus, tu je reprezentacija ukoliko bi prešla da igra na Grbavicu. Dodajmo tu minimalno dva derbija i još neke bitne duele u toku sezone. Sve ukupno to je desetak utakmica sa punim tribinama u toku godine, što uopće nije malo.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 mar 2017, 00:17

Edit: Ne vrijedi...
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 26 mar 2017, 01:25, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
jasan
Postovi: 503
Pridružen/a: 02 jul 2015, 16:38
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jasan » 26 mar 2017, 00:36

AnelZ je napisao/la:
ZaZelju je napisao/la: Ja se samo nadam kad se napravi Zapad koji će zadovoljiti tu famoznu 4 kategoriju, naravno uz to će ići još parking mjesta za tu kategoriju, da će se napraviti jedna velika tribina sa 7000 sjedećih mjesta. Rekli su da će Jug imati više redova nego Istok i Sjever. Tu možemo očekivati do 6000 stolica. Sve ukupno to bi bio stadion sa kapacitetom od skoro 23000. To bi bio idealan stadion za reprezentaciju u budućnosti. Grbavica neće imati mjesta za sve Željine navijače ako se Željo plasira u treće pretkolo u Evropi ili dalje. Protiv Standarda je bilo 25000 navijača.
Zapad da ima duplo vise redova od istoka, ne bi imao 7000 sjedecih mjesta zbog drugih kriterija koje ta tribina mora ispuniti. Ako zapad bude pratio visinu juga to bi znacilo nekih 5000 mjesta sto bi bilo savrseno. Sto se tice juga, ja sam misljenja da ce kapacitet biti, ako je suditi prema onoj slici, nekih 4500 do 5000 jer nece imati coskove. Kapacitet sjevera bez coskova je oko 3400 mjesta.

Znaci trenutno kapacitet stadiona sa istokom je 13401 + stajanje na jugu. Sa novim jugom kapacitet ce biti 14500-15500 (jug 4000-5000 mjesta). Sa zapadom jednakim kao istok (znaci nekih 3000 mjesta zbog drugih pogodnosti koje ta tribina mora imati) kapacitet bi bio 17000-18000. Sa vecim zapadom (nekih 5000 mjesta) kapacitet stadiona bi mogao doci na 20000 preko cega se ni ne treba ici jer bi bilo megalomanija sa nase uslove. Ako u domacoj ligi prosjek za sezonu ti nije Minimum 60% kapaciteta stadiona nema uopce potrebe da se razmislja o vecem kapacitetu, kamoli da se uopce zapocnu radovi. Evropa je samo bonus na kraju krajeva, u domacoj ligi ces odigrati ipak 16 utakmica + kup.
Ljudino kako ti sabra 13400 i 4500 i dobi 15500 :D , slazem se da nam ne treba preko dvadeset al ne bi valjalo ni da bude manje, tacno dvadeset je idealno jbg nije isto kad kaze komentator kapacitet je 19346 i dvadeset hiljada, drugo nekako ljepse zvuci, a ne mora bit ni stolica vise.
Ja cu biti sijed, ja cu biti star al' voljet cu i tad Zeljeznicar.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hule_barca » 26 mar 2017, 00:45

Trenutni kapacitet po @Anelu je 13.400 sjedećih mjesta, dakle sa sadašnjim jugom. Nakon što se novi jug izgradi, sa više sjedećih mjesta, onda će ta tribina imati od 4.500 do 5.500 sjedećih mjesta i imaće više sjedalica nego sad, i na osnovu te razlike dobio je cca 15.500 sjedalica.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 mar 2017, 01:47

Tu gresku cesto vidim na FB-u u komentarima. Ono koliko ce Grbavica imati sa jugom mjesta, pa neko lupa brojku od 17000 jer ce novi jug imati kapacitet od eto 4000, no kao da ce se i stari jug od 3068 mjesta uporedo koristiti :D Mora se paziti kada se krece sa jugom, bez njega ce kapacitet stadiona biti 10033. Onda jedna zdenka ide gostima + tampon i los pogled sa sjevernozapadne zdenke sto onda govori da ce za domace navijace biti oko 8500 sjedalica i to da tribine budu dupke pune, bez slobodnog mjesta. No opet, i to je dovoljno osim derbija.

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 26 mar 2017, 13:57

slika

slika

slika

slika

slika
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 26 mar 2017, 16:39

Novi Jug na Grbavici ne bi trebao imati više od 4000 stolica.Treba nam češće pun Jug.S 5 ili 6 hiljada kako neko ovdje napisa da bi mogao imati,teško bi se punio.Sve je manje stanovništva,sve je manje mladih i nabrijanih na navijačku tribinu.Raja će ići na istok i zapad.Dakle,nova južna tribina bi bila idealna da bude s nekih 3 600 do 4 000 stolica.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 26 mar 2017, 18:57

Nadam se da je u planu asfaltiranje prilaza istoku i jugu. Kisa kad padne tu ce biti hrpa lokvi.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 26 mar 2017, 21:00

AnelZ je napisao/la:Sto se tice juzne tribine, naravno da se moze spojiti i sa istokom ali ako ce biti strmija i veca onda to mora da ide postepeno kroz cosak (samim time mnogo slozeniju strukturu krova) ukoliko se zeli da se moze gledati utakmica sa svakog ugla iz tog coska. Ukoliko bude to kao na renderu onda oko pola tog coska ne bi bilo upotrebljivo zbog krova na istoku. Isto vazi za cosak prema zapadu ukoliko bude zapadna tribina bude u visini istoka.
Kad smo kod juga, Šiljak reče ovo prije par dana,
Taj ćošak između istoka i juga će biti dio južne tribine. Za jug čekamo idejno rješenje, zatim ide projektna dokumentaciju i počinju radovi”, kazao je Šiljak.
Biće zanimljivo idejno rješenje juga, postoji zaista mnogo opcija.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 26 mar 2017, 21:44

ja ću vjerovati u jug kad ga vidim sagrađenoga, ali ako se fakat bude gradio, i ako se bude išlo na opciju bez zdenki onda će jug teško ići preko 4000 mjesta.

recimo 140 stolica po širini sa 30 redova (ako se ide na opciju više tribine) minus ulazi i stepenice, to izađe definitivno ispod 4000, i to je skroz u dure. daj bože da ga doživim!

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6426
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 26 mar 2017, 22:07

Ma umjesto zdenki na jugu, napraviti mini hotel koji ce imati sobe u prostoru gdje su inace zdenke, i da budu povezani staklenim tunelom na vrhu. Bilo bi atrakcija ili mozda cak poslovne prostore smjetiti tu.

Jedno je realnost jedno je nesto imaginarno. Para jedva ima za izljevanje betona, a ne nešto više
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la jestamaji » 26 mar 2017, 22:23

JavierBosnia je napisao/la:Ma umjesto zdenki na jugu, napraviti mini hotel koji ce imati sobe u prostoru gdje su inace zdenke, i da budu povezani staklenim tunelom na vrhu. Bilo bi atrakcija ili mozda cak poslovne prostore smjetiti tu.

Jedno je realnost jedno je nesto imaginarno. Para jedva ima za izljevanje betona, a ne nešto više
ideja ti je genijalna! mada bi ja nešto još unosnije napravio, kakv kupleraj, začas bi se zaradilo i za zapada :mrgreen:

nedimsalih
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 feb 2017, 06:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nedimsalih » 27 mar 2017, 05:54

slika

Zar ovo nije normalnije. uzeo sam samo sa slike iznad izgled sadasnji i rasporedio stolice na drugi nacin.

pogledaj te stadion novi od juventusa, 2-3 nijanse boja izgleda bolje. u mjesto jedne.

nide
Postovi: 467
Pridružen/a: 08 avg 2013, 15:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nide » 27 mar 2017, 07:15

nedimsalih je napisao/la:slika

Zar ovo nije normalnije. uzeo sam samo sa slike iznad izgled sadasnji i rasporedio stolice na drugi nacin.

pogledaj te stadion novi od juventusa, 2-3 nijanse boja izgleda bolje. u mjesto jedne.
Ulaz za invalide je ostavljen na krajevima kako nebi uzimao extra prostor od prostora koji će biti na iznajmljivanje. Da bude tako kako si ti crtao vjerovatno bi izgubili dva poslovna prostora.

Avatar
SamoTravnik
Postovi: 1265
Pridružen/a: 01 sep 2014, 12:06
Lokacija: Grad Vezira
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la SamoTravnik » 27 mar 2017, 10:33

slika

Neko je vec postavio jednu sliku ali evo da se vidi izgled prije i poslije akcije Gerile. :D
Na Piroti se uskoro radi VIP tribina tj. renovira se, nove foteljice, izdvojen ulaz, wc itd. Nakon toga se radi pomocni teren, iza gostujuce tribine, plasticna trava i jos par detalja.. Radit ce se novi ulaz za gostujuce navijace, 2 wc-a na istoku.. Ako udjemo u PL, radit ce se jos par stvari ali rano je jos o tome. :D

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 27 mar 2017, 12:38

@SamoTravnik
Pojasni gdje bi tačno taj pomoćni bio iza tribine na slici ? Zar tu nije neka firma odnosno fabrika ili si mislio tamo pored dvorane ?
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 27 mar 2017, 12:44

Fino izgleda ovaj istok na Piroti. Tu je negdje 850 do 860 sjedecih mjesta. Stadionima s jednom tribinom bi sjela jedna ovakva za goste, npr. u Bijeljini. Iako je nepotrebno, ljepse bi izgledalo.

Vidim da u Travniku pokusavaju privuci ljudi, dizu klub na visu razinu i ako udju u PL nadam se da ce Pirota biti bolje ispunjena nego sto je bila u proslosti.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.