Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15102
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 15 feb 2017, 16:01

Sarajlijica1946 je napisao/la:
irfo je napisao/la:
Sarajlijica1946 je napisao/la:Sramota je da gradovi Sarajevo, Banjaluku, Tuzla, Zenica, Mostar nemaju stadion na kojem reprezentacija moze igrati 22 godine poslije rata :oops:
U svim klubovima u upravljackim strukturama su bili ljudi koji su gledali kako prvo sebi uzeti pa onda klubu sta ostane, a nije niko kontroliso njihov rad, i danas imamo ovakvu situaciju
Sve sitne duse, sitni interesi.
I svi do jednog su se izvukli, nikad niko nece odgovarat za stanje u sportskim kolektivima u ovoj drzavi i za sve silne milione dugova :damn:
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Raonffa » 15 feb 2017, 16:06

Sarajlijica1946 je napisao/la:
irfo je napisao/la:
Sarajlijica1946 je napisao/la:Sramota je da gradovi Sarajevo, Banjaluku, Tuzla, Zenica, Mostar nemaju stadion na kojem reprezentacija moze igrati 22 godine poslije rata :oops:
U svim klubovima u upravljackim strukturama su bili ljudi koji su gledali kako prvo sebi uzeti pa onda klubu sta ostane, a nije niko kontroliso njihov rad, i danas imamo ovakvu situaciju
Sve sitne duse, sitni interesi.
A što je najgore sve su to kao neke legende kluba, gradska raja iz tih gradova... :facepalm:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la solinas » 15 feb 2017, 16:25

Jednom sam pisao kako drzava moze pomoci da se ne ponavljam cijeli tekst.
Svaki ucesnik premjer lige po 100 000 km.
Osvajac kupa BiH dodatnih 100 000.
Prvak BiH 300 000 dodatno.
Drugoplasirani i treceplasirani po (evropa)dodatnih 150 000.
Drugu ligu ujediniti i isto 12 timova
Svaki klub po 50 000.
Dva tima koji se plasiraju u PL po dodatnih 70 000.
Ljudi racunajte nisu to neke pare zivota mi.
Fudbal je najpopularniji i uzima najvise.
Rangirati,fudbal,kosarka i td.
Sa nekih 50-60 miliona nas sport bi procvjetao.
Pa pogledajte evropske lige u vecini je ovako.
Mi mozda nemamo taj novac ali ima koliko ima...
50-60 milki ima sigurno ali nemoze od lopova u vlasti.
Treba volje malo.Nemojte pisati prvak dobije i evropa kada se plasira.
Ja pricam o nasem novcu i nagradjivanju sporta.
Zadnja izmjena: solinas, dana/u 15 feb 2017, 16:26, ukupno mijenjano 1 put.
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

HeraklitMracni
Postovi: 5337
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HeraklitMracni » 15 feb 2017, 16:26

solinas je napisao/la:Jednom sam pisao kako drzava moze pomoci da se ne ponavljam cijeli tekst.
Svaki ucesnik premjer lige po 100 000 km.
Osvajac kupa BiH dodatnih 100 000.
Prvak BiH 300 000 dodatno.
Drugoplasirani i treceplasirani po (evropa)dodatnih 150 000.
Drugu ligu ujediniti i isto 12 timova
Svaki klub po 50 000.
Dva tima koji se plasiraju u PL po dodatnih 70 000.
Ljudi racunajte nisu to neke pare zivota mi.
Fudbal je najpopularniji i uzima najvise.
Rangirati,fudbal,kosarka i td.
Sa nekih 50-60 miliona nas sport bi procvjetao.
Pa pogledajte evropske lige u vecini je ovako.
Mi mozda nemamo taj novac ali ima koliko ima...
50-60 milki ima sigurno ali nemoze od lopova u vlasti.
Treba volje malo.
Da ih invalidi i borci sahrane :nene:

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 15 feb 2017, 16:32

Po meni je savim realno da Željo do Nove godine sruši postojeću južnu tribinu a do ljeta naredne da već ima novi jug.Pustit će se u prodaju 1000 desetogodišnjih ulaznica po 500 maraka,to je 500 000 KM,plus sto ce biti još bar 200 onih koji će je kupiti to je 600 000 KM,općina,grad eto ti 800 000 KM.Može Željo do jula 2018.imat i novi jug :)
Zadnja izmjena: nellic07, dana/u 15 feb 2017, 18:45, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
endem_
Postovi: 407
Pridružen/a: 09 okt 2009, 00:26
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la endem_ » 15 feb 2017, 18:17

Signore je napisao/la:
endem_ je napisao/la:
Sarajlijica1946 je napisao/la:Malo po malo Bilino polje lici na stadion :salut:
Dzaba brate dok se ne digne sjever i jug to je jos uvijek trecerazredni stadion koji je ipak za nase uslove predobar, posebno za Celik, ali sada Zeljo svojim primjerom gradnje i samih uslova ozbiljno prijeti Bilinom polju. Zalosno je sto reprezentacija igra na stadionu koji nema ni 15 hilajda sjedecih mjesta, ali za to je najmanje kriva Zenica, cak sta vise grad je dosta ulozio. Uhljupi iz Saveza koji su dobili fine pare za plasman na SP trebali su uloziti u stadion u sto bi svakako trebale biti ukljucene i institucije BIH.
Bilino polje nije nacionalni stadion. Bilino polje je stadion Grada Zenice dat na koristenje NK Celiku. Reprezentacija tu dodje dva puta godisnje i za to vjerojatno plate rentu. Mnogi ste se nadali i smijali kad sam pisao da Savez nakon SP nece dati i feninga u infrastrukturu. Oni ako ce i dati onda ce te pare zavrsiti u treningu kampu, a ne pojedinim stadionima. Uostalom, zasto bi oni i davali ikome ista? Izgleda da se samo kod nas ocekuje da ti Savez napravi stadion. I da urede BP bili bi duzni da urede sve i jedan stadion u drzavi, a to je nemoguce.

Sto se drzavnih institucija tice. Vise bih volio da doniraju umjetnu travu Konjicu, Posusju, Grudama, Zivinicama, Kalesiji, Maglaju, Zavidovicima, Tesnju, Derventi, Brodu, Teslicu, Doboju itd. Drzava ako ikog treba pomoci onda su to amaterski klubovi i klubovi iz gradova koji nisu u mogucnosti da obezbjede uslove za svoje klubove. Zenica ima najbolji nogometni stadion, najbolji atletski stadion, najbolju dvoranu, imaju lijep broj nogometnih skola, imaju klubove u velikom broju sportova i onda Zenici treba pomoc?

Da me netko ne shvati krivo. Zenica ima zato sto moze, sama je stvorila to i svaka im cast na tome. Ima jako puno onih koji bi trebali moci, ali ne zele i takvi trebaju da se stide Zenice. Ali ima i onih koji bi htjeli, a ne mogu. Maglaj je npr. jedan lijep grad kojeg je zadesila ogromna katastrofa i tu katastrofu su gotovo sanirali. Napravili su ono sto je u njihovim mogucnostima. I zasto drzava ako bi vec dijelila nesto ne bi njihovom nogometnom klubu napravila pomocni teren i uslovne svlacionice? Neka im djeca imaju gdje trenirati i kasnije se u cistoj svlacionici otusirati. Dijaspora ce stvarati reprezentativce sve dok mali klubovi ne budu imali uslove, jer najveci igraci obicno poteknu iz takvih, malih, lokalnih klubova nakon kojih odu u neki obliznji veci. Vrsajevica je stvorio gore spomenuti Tesanj, Safeta Zavidovici, Vahu Jablanica itd. Puno vise primjera je u proslosti jer su prije uslovi bili izjednaceniji, u neku ruku nitko nije ima uslove. Danas ih ima jako malo klubova i jako malo gradova. Gdje ce se i razviti neki talent ako cemo sve pare uloziti u par klubova, gradova ili stadiona? Za razvoj nogometa trebamo amaterskim klubovima omoguciti uslove za treniranje. Ne trebaju oni stadione, samo dobar teren i dvije svlacionice. Dok toga ne bude Savez moze napraviti Wembley u Zenici, ali nece biti ni od kakve koristi. Dobro, imat ce smisla dva puta godisnje.
Ja govorim o tome da bi drzavne institucije trebale biti te koje ce odvojiti neka srestva da se napravi stadion dostojan reprezentacije , a Bilino polje je bio i trenutno jeste stadion na kojem bi se hajmo reci trebalo najamnje ulozitida bi se dobio pristojan stadion. To u vezi naknada je najamnji problem, Savez je taj koji bi trebao potencirati takve investicije upravo kroz obracanje institucijama, a postoje tu i Eefini projekti na koje se moze aplicirati. Slazem se ovo za male sredine ali opet i tu Savez moze puno uraditi, vjerujem da to i cine ali nikada nije dovoljno. Lokalne zajednice bi isto tako trebale vise srestava ulagati u infrastrukturu, pa kod nas imas milion nekih klubova odvoje se iz budzeta neke pare i ko zna da li sve to ide u prave ruke, umjesto da se konkretno ulaze u infrastrukturu, pa ne kosta umjetna podloga vise od 300 000 km
Pazza Inter Amala

Avatar
BadrHari
Postovi: 3730
Pridružen/a: 22 maj 2013, 23:54
Lokacija: Bilino Polje
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BadrHari » 15 feb 2017, 18:29

slika
Brojaci
Two-time champion of Central European Cup, triple champion of Bosnia and Hercegovina, two-time cup winners, and one time winner of the international Intertoto cup.

brigsiroki
Postovi: 551
Pridružen/a: 24 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brigsiroki » 15 feb 2017, 18:33

Kod želje mi se sviđa ovaj način kako su prikupili sredstva za tribinu,tu sve pohvale,čak bi po mom mišljenju i ultrasi iz mostara trebali isto napraviti za njihovu stajaću tribinu,da se tu osmisli plan i preko donacija i desetogodišnjih ulaznica napravit solidnu tribinu,još da im klub plus grad završe ovu glavnu mogli bi imati bez problema kategoriju 3,a možda uz malo više ulaganja i cat4.

Što se tiče veleža isto sve pohvale, prvo omogućit normalne uvjete za treniranje seniora te omladinske škole,pa onda sredit stadion a tek onda ulagat u momčad,što njihova uprava i radi i zato sve pohvale, na ovim radovima kod veleža mi se ne sviđa svečana loža koja je iza gola,već bi je trebali napravit na novoj tribini gdje bi bile kamere i novinari itd.

Što se tiče sarajeva dolaskom tana očekivao sam da će ili obnovit ili napravit novi stadion, jer kako vidimo došao volpi u rijeku i odmah se sagradio novi kamp i stadion od 5000 mjesta i u planu je i nova kantrida,mađari došli u osijek i već se planira novi stadion, zato sam mislio došli investitori i uradit će novi stadion a imaju i najviše para sada,isto tako negdje je se spominjalo uefino novo pravilo da svaki stadion za cat-2 mora imati 1000 natkrivenih mjesta,a za cat-3 čak 3000. i stoga bi koševo moglo ostati bez licence...

Evo vidim gradi se i tušanj,pa mogli bi za dvi tri godine imati više stadiona sa cat3 a zenica će dok stave ove brojače imati cat4,malo pomalo napredujemo... a što se tiče travnjaka kad nam klubovi budu imali po 10-15 milijuna maraka godišnjeg proračuna i mognemo izdvojit milijun godišnje za održavanje tada ćemo imati dobre travnjake,a dotad se moramo zadovoljit i ovim što imamo,a i sad nisu toliko ni loši dok ne padne kiša e tad su svi loši osim možda zeničkog...

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BosnianKingdom » 15 feb 2017, 21:34

Evo primjer Kantona Sarajevo, ima budžet od 800+ miliona ako se ne varam. I kad bi uložili 5 miliona € i podijelili klubovima, imali bi nevjerovatan iskorak, zamislite tako 5 godina u nizu.
-FKS,FKŽ 1mil
-FK Olimpik, KK Bosna 500k
-I ostane ti jos 2 m € za RK Bosna,RK/KKVogošća, KK Spars, i ostali manji klubovi, pa onda odbojka, borilački sport,plivanje,tenis,zimski sport. Svim tim klubovima bi od velikog značaja bilo nekih 150-200k

I tako bi mogle ostale sredine,pa malo ministarstva na višim nivoima da poguraju pa imali bi odlične kolektive koji bi se vremenom razvijali i nakon određenog vremena im ne bi bila potrebna pomoć.
Eto gore primjer Sarajeva, pa nakon 2-3 godine bi bilo među TOP3 grada u ex-yu sto se tiče sporta. Nije mi jasno toliki budžeti, a ne mogu pomoći sportu(haj da ulažu u nesta drugo,ali ništa). Teško je klubovima da sami idu u izgradnju infrastrukture, treba tu vlast da se uključi.

Također treba graditi terene sa umjetnom travom u svim naseljima,pored škola i sl. gdje bi djeca pravila prve korake i zavolila fudbal, te ga počela trenirati. Ja kad sam vidio bruku malih terena u Belgiji, ostao sam fasciniran. I pogledajte im sada repke, a gdje su bili prije 10 godina.
Sabrine mi moje!

Avatar
Lik
Postovi: 5293
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 15 feb 2017, 22:42

BadrHari je napisao/la:slika
Brojaci
:clap: :clap:
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zglavkar » 15 feb 2017, 23:11

Nije onako kako sam ja zamišljao, ovo su kao ona rotirajuća vrata, dakle s vertikalnom osom rotacije?
Očekivao sam ovako nešto:
slika

Gdje je ovaj dio s elektronikom (slika ispod je s Poljuda):
slika

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 15 feb 2017, 23:19

Lijepo je vidjeti da klubovi napreduju, prvenstveno infrastruktura, jer bez nje nema boljitka u bh. fudbalu. Ne možemo vječno očekivati da nam dijaspora pravi reprezentaciju. Klubovi bi trebali tražiti neka sredstva iz UEFE za travnjake, za 500.000- 1MIL. KM se može odraditi fenomenalan travnjak na svakom premijerligaškom stadionu...

Po meni je žalosno da nekoliko klubova tek preko ljeta ima fine travnjake, dajem primjer banjalučkog Borca, sve izgleda lijepo dok grije sunce, kad malo zapada kiša močvara... slika

Nadam se da će Savez / Država učiniti nešto po pitanju toga... Vrijeme je da napredujemo. :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 15 feb 2017, 23:26

Zglavkar je napisao/la:Nije onako kako sam ja zamišljao, ovo su kao ona rotirajuća vrata, dakle s vertikalnom osom rotacije?
Očekivao sam ovako nešto:
slika

Gdje je ovaj dio s elektronikom (slika ispod je s Poljuda):
slika
Na Pecari su ovakvi
Ma samo neka se gradi kolko tolko. Svaki napredak je dobar stoga mene iskreno raduje i pratim sve ove radove s nestrpljenjem kako ce ispast

Avatar
Zglavkar
Postovi: 382
Pridružen/a: 11 feb 2017, 20:53
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zglavkar » 15 feb 2017, 23:38

brig je napisao/la:Na Pecari su ovakvi
Ma samo neka se gradi kolko tolko. Svaki napredak je dobar stoga mene iskreno raduje i pratim sve ove radove s nestrpljenjem kako ce ispast
I onda prisloniš kartu uz ovaj skener dole i otkoči se rampa? Eh, to ne vidim gdje je na ovim brojačima.

Treba uzeti u obzir da su ovi naši koji su za tribine iza golova (Jug i Sjever) vani, uz kapiju, što je vjerovatno utjecalo na drugačije rješenje.

bosnas_
Postovi: 4021
Pridružen/a: 02 avg 2008, 01:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la bosnas_ » 15 feb 2017, 23:43

Fakat treba pozdraviti svako renoviranja na bh stadionima. Mene jednako raduje rad na infrastrukturi kako u tuzli, tako i u sirokom, mostaru itd. Liga ce nam biti puno ozbiljnija kad se poboljsa infrastruktura na stadionima, to je uz skracenje lige preduvjet za neki napredak. Zeljo tu pravi ogroman iskorak za nase uslove, pored Bilinog polja naravno gdje je zadnjih godina ulozeno nekoliko miliona KM, sto od Opcine Zenice, sto od Saveza sto od Uefe... za mene je sada najvece razocarenje Kosevo, ocekivao sam da ce se i tu uloziti koji milion, ali.. volio bi da i Zrinjski malo vise ulozi u stadion pod bijelim brijegom, bar da izgradi novu tribinu..

Avatar
avenija
Postovi: 13584
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 15 feb 2017, 23:50

Zglavkar je napisao/la:
brig je napisao/la:Na Pecari su ovakvi
Ma samo neka se gradi kolko tolko. Svaki napredak je dobar stoga mene iskreno raduje i pratim sve ove radove s nestrpljenjem kako ce ispast
I onda prisloniš kartu uz ovaj skener dole i otkoči se rampa? Eh, to ne vidim gdje je na ovim brojačima.

Treba uzeti u obzir da su ovi naši koji su za tribine iza golova (Jug i Sjever) vani, uz kapiju, što je vjerovatno utjecalo na drugačije rješenje.
Ti druze komentarises u pola radova , da sacekas kraj da vidimo konacan izgled pa onda da komentarisemo?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
brig
Postovi: 2232
Pridružen/a: 01 jun 2015, 18:04
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la brig » 15 feb 2017, 23:54

Zglavkar je napisao/la:
brig je napisao/la:Na Pecari su ovakvi
Ma samo neka se gradi kolko tolko. Svaki napredak je dobar stoga mene iskreno raduje i pratim sve ove radove s nestrpljenjem kako ce ispast
I onda prisloniš kartu uz ovaj skener dole i otkoči se rampa? Eh, to ne vidim gdje je na ovim brojačima.

Treba uzeti u obzir da su ovi naši koji su za tribine iza golova (Jug i Sjever) vani, uz kapiju, što je vjerovatno utjecalo na drugačije rješenje.
Da
slika

Avatar
Babatunde
Postovi: 339
Pridružen/a: 22 maj 2016, 20:11
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Babatunde » 16 feb 2017, 00:10

gambler1899 je napisao/la:Vec sam ranije pisao da nisam neki strucnjak za gradjevinu i sve to :) pa me zanima kako su mislili rijesiti ovaj na oko vidljiv "problem"; ova vip tribina je koliko vidim odignutija od centralne pa kako ce to izgledati kad se te dvije tribine sklope tj. zanima me kako su planirali spojiti?? da li ce se ovaj dio sto spaja praviti u visini centralne ili vip tribine ili je neko drugo rjesenje?

slika
Eto kako bi trebalo izgledati:
slika
Neće bit spojene Vip i centralna, ostavit će se prostor.
slika
Samo igraj ti i ne predaj se, pjesmom cu te bodriti...
FORZA VELEŽ!

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 16 feb 2017, 00:32

Sto se tice brojaca na Bilinom Polju, bolje je ovo rjesenje jer nema mogucnosti preskakanja. Skener za ulaznice je odvojen od samog rotirajuceg mehanizma. Poptuno isti brojaci kao na tri stadiona koja sam obisao na ljeto 2015. u Belgiji gdje su zapravo brojaci postavljeni pa sigurno nekih 10 metara udaljenosti od same tribine pa kada prodjes isti dolazis tek na plato ispred stadiona. Tako se moze ograditi jug i sjever na Bilinom Polju pa moras proci prvo brojac kako bi dosao na prostor ispred same tribine.

Sto se tice subvencija vlasti izravno klubovima, smjesno je ocekivati bilo sta. Pogotovo za fudbal koji opet najbolje stoji. Jos sada klubovi u Premijer ligi svojom strukturom sve vise pocinju da lice na privatne klubove (ne mislim time nista negativno). Vlasti mogu ulagati u stadione koji su u vlasnistvu opcine, grada, kantona ali davati neke milione izravno klubovima je meni preferencionizam jer ko si ti da kazes da je ovaj klub veci od onog drugog i sl., da je ovaj sport vazniji od onog. Ako vlast nesto dijeli, treba otvoriti konkurs za odredjenu oblast (tipa infrastruktura) gdje ce svi imati apsolutno isti tretman da bi dobio dio novca za projekat koji kandiduju. Ako Vratnik predlozi bolji projekat od Zelje neka onda on dobije milion, a ne unaprijed reci FKŽ dobija milion €. Isto vazi da drzava obezbjedjuje nagrade za Premijer ligu, kup i sl., pa onda bi morala u istim iznosima pomagati i apsolutno svim ostalim sportovima sto je apsurdno ocekivati. Nagrade za ligu, kup i sl. iskljucivo treba da obezbjedjuje savez koji treba da sklapa odlicne ugovore za ligu te tako izvlaciti novac koji ce dijeliti.

BiH i FBiH treba da pomazu sportovima cija je komercijalna isplativost niska (rukomet, kosarska, fudbal i sl. to sigurno nisu vec stanje je lose zbog trenutnog i/ili bivseg loseg menadzmenta kako unutar saveza, tako i klubova) te koji nemaju sansu da prezive bez izravnih subvencija i opet tada iskljucivo pomagat savezu koji ce onda se baviti sa razvojem tog sporta. Opcine, gradovi, kantoni mogu razvijati infrastrukturu za sportove te ih komercijalno eksploatisati nakon toga (ako oni nesto naprave ili obnove, onda treba da ih slijedi najvise dobiti od toga) te pomogati pojedinacnim klubovima tih sportova kojima su subvencije zaista potrebne kako bi opstali. Dati Željeznicaru milion € je apsurd jer ne treba vlasti placati operativne troskove klubova.

@BosnianKingdom - Usvojeni budzet Kantona Sarajevo za 2017. iznosi 712 miliona KM.
Zadnja izmjena: AnelZ, dana/u 16 feb 2017, 01:00, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Scholl
Postovi: 1447
Pridružen/a: 26 okt 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Scholl » 16 feb 2017, 00:38

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Lijepo je vidjeti da klubovi napreduju, prvenstveno infrastruktura, jer bez nje nema boljitka u bh. fudbalu. Ne možemo vječno očekivati da nam dijaspora pravi reprezentaciju. Klubovi bi trebali tražiti neka sredstva iz UEFE za travnjake, za 500.000- 1MIL. KM se može odraditi fenomenalan travnjak na svakom premijerligaškom stadionu...

Po meni je žalosno da nekoliko klubova tek preko ljeta ima fine travnjake, dajem primjer banjalučkog Borca, sve izgleda lijepo dok grije sunce, kad malo zapada kiša močvara... slika

Nadam se da će Savez / Država učiniti nešto po pitanju toga... Vrijeme je da napredujemo. :bih:
o ovome jedino ja pisem na ovoj temi. Nije samo stadion u banjaluci mocvara poslije kise. Isto je sa Grbavicom, tusanj, Ukradeni velezov stadion, I kosevo je tu negdje. U biti sve osim Zenickog gnijezda je kaljuža

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.