Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 09 okt 2017, 09:08

zamorano je napisao/la: Šta ti znas o kapacitetu Bilinog...Nikad se ne zna hocel trebat Čeliku ili nece...Premal je i bio za Čelik ovaj stadion do rata! Samo da to znaš! I pitam te zašto da se ne dignu sjever i jug??? Ko ce odrzavat jel ? šta odrzavat??? novih 15 redova betona?? jel to problem odrzavat? kako se odrzava MARAKANA U BEOGRADU? odrzavo stadion od 15000 il 25ooo skoro je isto...Šta se tu ima odrzavat...imas sad svu infrastrukturu na Bilinom,al svu apsolutno i sad problem ako se digne jos 15 stepenica sjevera i juga,ko ce odrzavat to :urnebes: De ba uozbilji se malo ;) I da te upitam još samo ovo,kako se sad Grbavica odrzava kad su ljudi cijelu istocnu tribinu napravili?????? Kako mogu i to odrzavat uz sve ostale tribine,još ljudi hoce i JUG da naprave novi,ko li ce to odrzavat? :urnebes: :urnebes:
Pa s obzirom o kakvom tipu tribine se radi, nema se tu sta odrzavati, ali netko treba platiti tih 15 redova tribine. 15 nepotrebnih redova betona. Nepotrebnih jer se nikome ne isplate. A Grbavici ce porasti cijena odrzavanja ako zele te tribine drzati urednim. Mrsko mi je traziti sad jer sam na mobitelu, ali Marakanu upravo sredjuju, i nije to rekonstrukcija, to je cist primjer odrzavanja. Uredjivanje krova, zidova, promjena na tisuce stolica. Al ta Marakana je nekad bila potrebna, kao sto je i BP nekad bilo potrebno. Danas treba zbog reprezebtacije i niceg vise, a Zvezda vise treba tu Marakanu nego Celik BP. Pricamo o kapacitetu.

Dam ti primjer iz privatnog zivota. Imas kucu (stadion) koju gradis za sebe i svoju djecu (navijace). Tebi je dovoljno pet soba (kapacitet) i pristojan dnevni koji ce primiti vase prijatelje na neko okupljanje (utakmica). Jednom u godini imas svadbu (utakmica reprezentacije) i hoces li zbog te svadbe napraviti dnevni koji primi 500 ljudi ili ces iznajmiti svadbeni salon (drugi stadion)? Naravno da neces, uzet ces svadbeni salon. I kljucno pitanje. Hoce li itko napraviti taj svadbeni salon ako ce biti izdan samo dva puta godisnje??

EDIT: Evo ti i posjete Celika za vrijeme Jugoslavije, ono sto sam uspio naci
1965/66 -
1968/69 -
1969/70 -
1970/71 -
1971/72 -
1972/73 -
1973/74 -
1974/75 - 7,647
1975/76 - 9,176
1976/77 -
1977/78 - 7,706
1979/80 -
1983/84 - 8,588
1985/86 - 12,412
1986/87 -
1987/88 -
1988/89 -

Steta sto ima samo trecina, ali i ona pokazuje da Celika nije gledao pun stadion, pogotovo kad uzmemo u obzir da stadion u ta doba nije imao stolice i primao je puno vise gledatelja nego danas pa se jednom derbi utakmicom prosjek mogao dizati. I jos treba uzeti u obzir da je to bio novootvoreni stadion koji je sam po sebi trebao privuci gledatelje. Zao mi je sto je Jovan napustio forum, on je imao sve ove podatke, mislim da je upravo on postavljao posjetu koju su imali BiH klubovi u medjusobnim utakmicama za vrijeme Jugoslavije. Nije se cinilo nista bolje nego danas.
Zadnja izmjena: Signore, dana/u 09 okt 2017, 09:53, ukupno mijenjano 1 put.

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 09 okt 2017, 09:27

Ovakva je situacija i zbog saveza koji radije igra prijateljske utakmice u inostranstvu za dijasporu, jer im je to organizacijski lakse. Medjutim, sa pokretanjem liga nacija, vise nema prijateljskih utakmica, i ova reprezentacija se mora okrenuti domacim stadionima.

Savez mora naci model kako da se napravi 4-5 funkcionalnih stadiona koji zadovoljavaju uefa kriterije, sa razlicitim kapacitetima, od 10 - 25 hiljada. Da li ce to biti stimulisanje ili kaznjavanje klubova, da li ce to biti partnerstvo sa javnim institucijama, da li ce to biti pogurano od strane drzave, ne znam, ali nesto se mora uraditi.
Ovo sto je uradila Zenica u zadnjih 15 godina i sto je uradio Zeljo sada ne smije i ne moze biti pravilo i rjesenje. Savez mora biti lider te price.

Kada budemo imali tih 4-5 stadiona, bice svejedno gdje ce reprezentacija igrati, kao sto je sada sa rukometasima i kosarkasima.

Ova utakmica sa Belgijom je pokazala da napola izgradjena tribna i promijenjene sijalice ne čine stadion. A pokazala je napokon i ko cini publiku i ko pravi atmosferu. Godinama se pljuvalo po zenicanima iako ih je uvijek bilo najmanje na BP..
Pravda za flash-a!!!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61427
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Virtu4l » 09 okt 2017, 09:37

I u Zenici je atmosfera očajna u ovom ciklusu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Convicts1988
Postovi: 6962
Pridružen/a: 03 sep 2014, 17:32
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Convicts1988 » 09 okt 2017, 09:53

Virtu4l je napisao/la:I u Zenici je atmosfera očajna u ovom ciklusu.
Pa normalno da je očajna kad do karte ne mogu da dodju pravi navijači i ovi zagriženiji navijači Čelika, i to je tako zadnjih par godina. Što ti i da nešto karata u Zenici, 50% pokupe ovi tapkaroši i preprodaju, pa s tim u vezi do karte dolaze neki levati " s parama" što veze nemaju što je navijanje i atmosfera.
Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu ⚠️

macak_
Postovi: 920
Pridružen/a: 16 sep 2008, 19:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la macak_ » 09 okt 2017, 10:35

Virtu4l je napisao/la:I u Zenici je atmosfera očajna u ovom ciklusu.
Očajna je atmosfera zadnja 4 ciklusa, tačnije od Ćirinog vremena, kada se počelo sa malverzacijama oko karata. Samo što se to nije htjelo priznati dok se sada isto nije dogodilo sa Grbavicom, jer su za sve bili krivi primitivni zeničani.

Svi su sada najavljivali pakao, huk i šta sve ne na "hramu" i svetom stadionu, a u suštini se desilo isto kao u Ze, bez obzira na dobru i interesantnu utakmicu.

Ljudi koji dolaze na utakmice reprezentacije su ljudi koji gledaju samo reprezentaciju i nemaju osjećaj za atmosferu na stadionu i oni svi očekuju da drugi kreiraju atmosferu, a da oni budu tu i slikaju se. Takvih uvijek ima i uvijek je bilo ali u manjoj mjeri, pa su oni normalni mogli da dignu sve, samo što u zadnjih 10 godina takvi čina 90 % publike.

Da se razumijemo, ovdje ne govorim o ultra navijačima i navijanju čitavu utakmicu, nego o ostalim gledaocima koji su jako bitni za pritisak i atmosferu - ono što je istok na koševu, sjever (i sada istok) na grbavici i istok i zapad na BP.
Pravda za flash-a!!!

Avatar
avenija
Postovi: 13634
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 09 okt 2017, 12:02

MortemHz je napisao/la: jedini smo kanton koji je u plusu sa brojem djece u skolama
Evo dobio sam zvanicne podatake iz fzzs jer vidim da svako malo iznosis pausalne podatke :D

slika

5181 ucenik manje u Kantonu Sarajevo za samo 5 godina.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41244
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 09 okt 2017, 13:24

AlemC85 je napisao/la: Drug nisi svjestan koliku istinu govoris. Ovim tempom odlaska ljudi, nece nam ni trebati stadioni.
Akbgda, bolje da svi odu i žive kako treba, nego da imamo stadione a nemamo normalnih uslova za život.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 09 okt 2017, 14:24

avenija je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: jedini smo kanton koji je u plusu sa brojem djece u skolama
Evo dobio sam zvanicne podatake iz fzzs jer vidim da svako malo iznosis pausalne podatke :D
slika
5181 ucenik manje u Kantonu Sarajevo za samo 5 godina.
Sta bi tek bilo da udjemo u EU ako je ovako kad samo 20% drzave ima realnu mogucnost stalnog odlaska. Ja sam nedavno usao u jednu novoizgradjenu skolu i sokirao se. Nije mi bilo jasno sto su ucionice tako male da bi mi rekli kako je najveci razred s 14 ucenika i da unazad par godina nije bilo preko 20tak ucenika i da se tako sad gradilo, jer nema potrebe za vecim. S istog podrucja u staru skolu od petog do osmog razreda bilo po 60-70 ucenika u dva odjeljenja prije svega 10 godina. Bilo ih po 30+ u prva cetiri da bi se kasnije upisalo jos toliko iz podrucnih skola. U opcinskoj srednjoj skoli prije 5-6 godina upisivana po dva odjeljenja gimnazije od po 30 ucenika, a 'ispod crte' ih bilo za jos dva odjeljenja da bi ove godine jedva sastavili jedan odjel.

Moze se cijela dijaspora prijaviti na popisu stavnovnistva, al ovi skolski podatci su najbolji primjer koliko ljudi odlaze.

Avatar
Illmatic09
Postovi: 1526
Pridružen/a: 11 feb 2014, 18:14
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Illmatic09 » 09 okt 2017, 15:07

Ma za 5 godina bićemo kao Tibet, ljudi će hodati kao preparirani, nikakvi, kambodža lvl

Nego, ovaj stadion u Talinu gdje trebamo igrati nije los za naše uslove.

zamorano
Postovi: 1354
Pridružen/a: 24 avg 2012, 16:01
Lokacija: Bosanski teatar snova
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la zamorano » 09 okt 2017, 18:58

Virtu4l je napisao/la:I u Zenici je atmosfera očajna u ovom ciklusu.
U svakom narednom ciklusu atmosfera ce biti ista i na BP,Grbavici,Koševu ma gdje da se igra! Zašto? zato što reprezentaciju 90% gledaju isti ljudi...ljudi koji imaju pare da plate papreno skupe ulaznice za nas standard,što pola karti uzima u startu savez i on raspolaze s njima kako i sta hoce...i što obicni navijaci,obicna buranija nema sanse da gleda repku,a obicna buranija i jeste NAVIJAC,ovi ostali su ukratko beskurac...
::::SAMO ČELIK::::

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 09 okt 2017, 19:45

Illmatic09 je napisao/la:Nego, ovaj stadion u Talinu gdje trebamo igrati nije los za naše uslove.
Izgradnja je prije nekih 15 godina kostala oko danasnjih 20 miliona €. No definitivno jeste super stadiona za svoj kapacitet, jedan od boljih u Evropi po mom ukusu.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Esport » 09 okt 2017, 19:53

zamorano je napisao/la:
Virtu4l je napisao/la:I u Zenici je atmosfera očajna u ovom ciklusu.
U svakom narednom ciklusu atmosfera ce biti ista i na BP,Grbavici,Koševu ma gdje da se igra! Zašto? zato što reprezentaciju 90% gledaju isti ljudi...ljudi koji imaju pare da plate papreno skupe ulaznice za nas standard,što pola karti uzima u startu savez i on raspolaze s njima kako i sta hoce...i što obicni navijaci,obicna buranija nema sanse da gleda repku,a obicna buranija i jeste NAVIJAC,ovi ostali su ukratko beskurac...
A onda kada te tjeraju nećeš da igraš pred 30.000 već na oranici pred.10.000. BRUKA :sick:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 09 okt 2017, 20:18

avenija je napisao/la:
MortemHz je napisao/la: jedini smo kanton koji je u plusu sa brojem djece u skolama
Evo dobio sam zvanicne podatake iz fzzs jer vidim da svako malo iznosis pausalne podatke :D
slika
5181 ucenik manje u Kantonu Sarajevo za samo 5 godina.
Zasto uzimas podatke za srednju skolu? Isto kako mozes ti pronaci podatke koje ce ocrniti KS, tako se mogu isto prezentovati podaci koji ce KS staviti iznad ostalih. Evo podataka za osnovno školovanje koje su mnogo bitniji za posmatranje kretanja stanovnistva jer je obavezno. Razlika u samo jednoj skolskoj godini, protekle dvije:

Kod: Označi sve

Kanton - 15/16   16/17    +/-       %

USK    - 23605   22754   (851)   -3,75%
PSŽ    -  2606    2417   (189)   -7,82%
TZK    - 39331   38836   (495)   -1,28%
ZDK    - 34057   34337    280    +0,82%
BPK    -  1908    1929     21    +1,10%
SBK    - 21996   21526   (470)   -2,18%
HNK    - 17703   17262   (441)   -2,56%
ZHŽ    -  8386    7949   (437)   -5,50%
SAK    - 35466   36490   1024    +2,89%
Ž10    -  5136    4930   (206)   -4,18%


@Signore - licno sam uvijek mrzio velika odjeljenja. Isao sam u osnovnu školu u odjeljenju koje je brojalo 24-26 učenika tokom osam godina i vec sam tu cifru smatrao suvise velikom. Odjeljenja u osnovnom školovanju ne trebaju da budu veca od 20 ucenika, optimalno je 14-16 jer nastavno osoblje mora da bude u mogucnosti da se posveti svakom djetetu individualno, a ne da ih sve posmatra tek kao kolektiv. Za srednje škole mi je vec OK da se ide na 20-25 ucenika po odjeljenju. Onako sa sve manje djece u skolama ovako ce se moci lakse zadrzati nastavno osoblje.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 09 okt 2017, 20:36

AnelZ je napisao/la: @Signore - licno sam uvijek mrzio velika odjeljenja. Isao sam u osnovnu školu u odjeljenju koje je brojalo 24-26 učenika tokom osam godina i vec sam tu cifru smatrao suvise velikom. Odjeljenja u osnovnom školovanju ne trebaju da budu veca od 20 ucenika, optimalno je 14-16 jer nastavno osoblje mora da bude u mogucnosti da se posveti svakom djetetu individualno, a ne da ih sve posmatra tek kao kolektiv. Za srednje škole mi je vec OK da se ide na 20-25 ucenika po odjeljenju. Onako sa sve manje djece u skolama ovako ce se moci lakse zadrzati nastavno osoblje.
Jedno je sta mi volimo, a drugo prilike i sta se moze :mrgreen: Ja sam i osnovnu i srednju prosao u odjeljenjima s 25-26 ucenika. Zanimljivo da sam u toj osnovnoj imao 8 odjeljenja istog razreda, a dosta dobra prijateljica koja i danas tu predaje kaze da i sad ima po 8 odjeljenja, ali da je puno manje ucenika nego u nase doba, ima ih upravo 14-16, mada je meni to cudno, jer mislim da prema zakonu za formiranje jednog odjela treba minimalno 18 ucenika, a da ih smje biti maksimalno 35, osim ako skola nije u mogucnosti da skupi 18 ucenika pa se formira jedan manji odjel jednog razreda. Eventualno da su nesto mijenjali. Ja njoj spominjao, ona kaze da o tome nema pojma, ali da je njoj u interesu da bude sto manje djece u razredu jer svakako nisu normalni :rol: I istice upravo to sto kazes, stigne svima pojedinacno ako je potrebno.

Odosmo s teme. Poslat ce nas na neki politicki forum :mrgreen:

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 10 okt 2017, 08:25

Pa ja ne znam sta vam je cudno za atmosferu na stadionu.Ko je bio u zadnjem periodu na nekoj utkamici i vidio kakva sorta ljudi dolazi sve mu je jasno. Sto se tice skoli ne trebaju vam nikakvi podaci/izvodi, dovoljno je proc kraj neke skole i sve ce mu se samo kazati ;)

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 11 okt 2017, 19:52

Malo ste više skrenuli sa teme. :D
Hajmo bolan o rekonstrukciji stadiona, ima li kakvih radova, slika? :D
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BelminM23 » 11 okt 2017, 22:16

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Malo ste više skrenuli sa teme. :D
Hajmo bolan o rekonstrukciji stadiona, ima li kakvih radova, slika? :D
Za baraž šminkaju Grbavicu, posebno pašnjak.

Avatar
arelinho
Postovi: 16436
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la arelinho » 11 okt 2017, 22:19

BelminM23 je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Malo ste više skrenuli sa teme. :D
Hajmo bolan o rekonstrukciji stadiona, ima li kakvih radova, slika? :D
Za baraž šminkaju Grbavicu, posebno pašnjak.
Ne radimo još te pripreme. Čekamo trenutak kada ti dođeš u Sarajevo da popaseš travu i onda ćemo nastaviti sa rekonstrukcijom našeg stadiona.

Avatar
sarajevo46
Postovi: 1079
Pridružen/a: 26 jul 2015, 13:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sarajevo46 » 12 okt 2017, 10:31

Neko iz Mostara da malo objasni ovu 'Cevenu noć' i pare koje se skupljaju? Da li to znači da se već do kraja godine mogu očekivati neki redovi na onoj tribini oko krova i sl? :)

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Crveni_1922 » 13 okt 2017, 02:06

sarajevo46 je napisao/la:Neko iz Mostara da malo objasni ovu 'Cevenu noć' i pare koje se skupljaju? Da li to znači da se već do kraja godine mogu očekivati neki redovi na onoj tribini oko krova i sl? :)


Pare ce ici za nadkrivanje tribina i postavljanje stolica. Ako sve bude islo po planu trebalo bi se sve zavrsiti negdje do Marta 2018.
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.