Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
Merhaba
Postovi: 1521
Pridružen/a: 14 feb 2015, 16:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Merhaba » 28 nov 2017, 13:42

Jel gleda neko zene u Zenici? Jel ovaj teren u kampu plastika ili ? Ako nije plastika fantastican je...btw ima prenos na CityTV ko je Telemach ima ga.
IZ KRVAVE ZEMLJE BOSANSKE CVATU ZLATNI LJILJANI , GRBAVICE MAJKO NASA BRANIT CETE SINOVI!

THE MANIACS 1987 SARAJEVO

Avatar
Asimetric
Postovi: 414
Pridružen/a: 07 nov 2017, 16:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Asimetric » 28 nov 2017, 20:44

Na kraju videa se može vidjeti trenutno stanje Stadiona Rođeni, i prilaz stadionu, kao i najve budućih radova :salut: :clap:


Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 29 nov 2017, 19:48

Asimetric je napisao/la:Na kraju videa se može vidjeti trenutno stanje Stadiona Rođeni, i prilaz stadionu, kao i najve budućih radova :salut: :clap:

Svaka čast! Velež zaslužuje mnogo, herojski narod Hercegovine zaslužuje mnogo! AkoBogda Premijer Liga BiH uskoro će se igrati na ovom stadionu! :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

AlemC85
Postovi: 7474
Pridružen/a: 08 maj 2010, 21:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AlemC85 » 29 nov 2017, 23:49

KrajisnikBosnjak je napisao/la:
Asimetric je napisao/la:Na kraju videa se može vidjeti trenutno stanje Stadiona Rođeni, i prilaz stadionu, kao i najve budućih radova :salut: :clap:

Svaka čast! Velež zaslužuje mnogo, herojski narod Hercegovine zaslužuje mnogo! AkoBogda Premijer Liga BiH uskoro će se igrati na ovom stadionu! :bih:
Otpozdrav za prelijepu Krajinu i Krajiski narod. :bih:

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la newton_heath_lyr » 30 nov 2017, 19:08

I? Bio Ceferin, dao obecanja za poboljsanje infrastrukture. Obecali i glavonje. Dobro oni ce slagat garant. Sta ustvari bi bilo najbolje raditi.
Ja bih volio da ljudi iz UEFAe striktno rade samo terene a da klubovi i lokalne zajednice rade tribine i reflektore.
A da glavonje recimo naprave nesto sto vec ima samo FK Sarajevo tj kampove za omladinske pogone.
Otprilike malo cega od ovoga gore navedenog ce se desiti.
P.S. Cini mi se da se jos ceka na onaj milion od vlade Kantona Sarajevo za Kosevo i Grbavicu.
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tale07 » 30 nov 2017, 20:51

Evo upravo gledam utakmicu young boys st. Gallen, ljudi igraju na plastici pa ovo je milina

Sent from my MI 4W using Tapatalk

Avatar
avenija
Postovi: 13596
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la avenija » 30 nov 2017, 20:54

tale07 je napisao/la:Evo upravo gledam utakmicu young boys st. Gallen, ljudi igraju na plastici pa ovo je milina

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Ja bi vise volio da sruse Bilino Polje nego da mu stave plasticnu travu, odmah se najezim kad zamislim plastiku .
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la uNbx » 30 nov 2017, 21:27

avenija je napisao/la:
tale07 je napisao/la:Evo upravo gledam utakmicu young boys st. Gallen, ljudi igraju na plastici pa ovo je milina

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Ja bi vise volio da sruse Bilino Polje nego da mu stave plasticnu travu, odmah se najezim kad zamislim plastiku .
+1
Yebote plastika, zar smo toliko ogrezli u nesposobnosti, kriminalu i u interesima da je došlo dotle da fiknemo plastiku, jer nismo u stanju napravit i održavat kvalitetan travnjak. Ako dođe vakat da se počne uveliko furat plastika, istog časa treba gasit ligu. Nismo na Grenlandu, u pitchku materinu.
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 30 nov 2017, 21:46

avenija je napisao/la:
tale07 je napisao/la:Evo upravo gledam utakmicu young boys st. Gallen, ljudi igraju na plastici pa ovo je milina

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Ja bi vise volio da sruse Bilino Polje nego da mu stave plasticnu travu, odmah se najezim kad zamislim plastiku .
Neće nikad plastika na BP, jer imate prekvalitetan travnjak. :bih:
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

insegnante
Postovi: 236
Pridružen/a: 13 nov 2010, 15:49
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la insegnante » 30 nov 2017, 22:29

Kako bi bilo lijepo da repka igra na stadionu Rodjeni...

tale07
Postovi: 1796
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la tale07 » 01 dec 2017, 09:59

uNbx je napisao/la:
avenija je napisao/la:
tale07 je napisao/la:Evo upravo gledam utakmicu young boys st. Gallen, ljudi igraju na plastici pa ovo je milina

Sent from my MI 4W using Tapatalk
Ja bi vise volio da sruse Bilino Polje nego da mu stave plasticnu travu, odmah se najezim kad zamislim plastiku .
+1
Yebote plastika, zar smo toliko ogrezli u nesposobnosti, kriminalu i u interesima da je došlo dotle da fiknemo plastiku, jer nismo u stanju napravit i održavat kvalitetan travnjak. Ako dođe vakat da se počne uveliko furat plastika, istog časa treba gasit ligu. Nismo na Grenlandu, u pitchku materinu.
Pa normalno da neces mjenjati travnjak na BP, kad si vec sve uradio i ulozio ogromne pare, al mene niko ne moze ubjedit da plastika nije bolja od ovih kaljuza na nasim terenima

https://tuzlanski-tuzlanskiba.netdna-ss ... rbi005.jpg

Pa kod nas se 50-60% utakmica igra u losim vremenskim uslovima, da li kisa da li snijeg. Evo primjer YB, pa ljudi igraju evropsku ligu na plastici, al jok.
Ja ne kazem, trava je trava i tu nema dileme, ali kad uzmemo sve faktore u nasoj ligi, od vremenskih uslova, finansijskih situacija ja ne vidim aspekt u kojem trava ima prednost.

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 01 dec 2017, 10:32

Tocno cu na polusezoni naci sve preglede kola i vidjeti na koliko utakmica nije bilo moguce igrati, mada mislim da toga vise bude u drugom dijelu sezone, al moze se i tad izracunat dodatno.

Za plastiku takodjer treba dobra drenaza, stvarale bi se lokve po terenu umjesto onog blata, ali mislim da je opet plastika bolje rjesenje od ovih trenutnih oranica. Mislim da bi s njima lakse izasli na kraj, pogotovo kad kisa pada danima, drenaza proguta vodu, ali ne moze dovoljno osusiti teren. Barem tad ne bi bilo blata. Takodjer bi i nakon ciscenja snijega ostao normalan teren.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 01 dec 2017, 12:23

Imam dojam da se ovdje priča o plastici kao da je to ona s malonogometnih termina.
Hayley <3

Avatar
Zenzo
Postovi: 3862
Pridružen/a: 25 dec 2016, 17:33
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Zenzo » 01 dec 2017, 12:31

Ako ikada dođe do rekonstrukcija terena premijerligasa BiH, to trebaju da budu trvnati, naravno u skladu sa mogucnostima da se uradi najbolje sto moze, od dna, preko drenaze i svega ostaloga.

Plastiku ostavite za pomocne i trening terene.
- Zeljeznicar -

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 01 dec 2017, 13:37

badblueboylivno je napisao/la:Imam dojam da se ovdje priča o plastici kao da je to ona s malonogometnih termina.
Kad nisu bili na pravom terenu s plastikom. Oni tereni pored Zetre npr. su katastrofa (barem su bili) u odnosu kakav je teren kad se posteno plati i pravo uradi. Logicno da ne valja kad je 25-30KM po kvadratu.

Valjalo UEFA-i za finale LP, a nama ne valja.
Zenzo je napisao/la:Ako ikada dođe do rekonstrukcija terena premijerligasa BiH, to trebaju da budu trvnati, naravno u skladu sa mogucnostima da se uradi najbolje sto moze, od dna, preko drenaze i svega ostaloga.

Plastiku ostavite za pomocne i trening terene.
Ako je plastika toliko losa, zasto onda mislis da je bolje da igraci na njima provedu 5-7 treninga u tjednu u odnosu na jednu utakmicu u tjedan-dva?

UltrasZenica
Postovi: 479
Pridružen/a: 26 sep 2013, 22:09
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la UltrasZenica » 01 dec 2017, 15:01

Jbt plastika valja za svicarce,francuze,dance i druge, a nama ne valja. :rol:

nedimsalih
Postovi: 38
Pridružen/a: 22 feb 2017, 06:50
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nedimsalih » 01 dec 2017, 15:01

Za našu ligu, za održavanje terena na duge staze i za neki boljitak u nogometu, nama je najbolja opcija imati plastične terene sa solidnom drenažom.
Svaki stadion skoro u ligi preko zime i jeseni je u totalnom blatu. Niti kvaliteta ima fudbal a niti je jeftino za odrzavanje. BP i Koševo imaju solidan teren zimi a ostalo isto njive.

Kad moze BiH u Andori igrati utakmicu na plastici, šta bi falilo našim klubovima...

Avatar
JavierBosnia
Postovi: 6423
Pridružen/a: 12 jul 2015, 14:18
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JavierBosnia » 01 dec 2017, 15:07

Kad se priča o plastici prvo treba razlikovati da nije ona ista koja je negdje na terminu i na stadionu. I opet kad podijelis one na stadionu, imas one losije kvalitete i one vrhunske plastike koje su u mnogome bolje od mnogih prirodnih.

Jeftinije i izvodljivije jeste za nase uslove, i za odrzavanje i sve. Ali opet su to dosta velike investicije za manje klubove.
EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3 EDIN DŽEKO! <3

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 01 dec 2017, 16:51

Mene baš interesuje koliko novca je postavljanje plastičnog "travnjaka" kao na stadionu u Krupi na Vrbasu?
Ako je do 100.000-200.000KM onda okej, ako je više onda je čak i to teško izvodljivo za barem 60% klubova u BiH.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Signore » 01 dec 2017, 17:06

KrajisnikBosnjak je napisao/la:Mene baš interesuje koliko novca je postavljanje plastičnog "travnjaka" kao na stadionu u Krupi na Vrbasu?
Ako je do 100.000-200.000KM onda okej, ako je više onda je čak i to teško izvodljivo za barem 60% klubova u BiH.
Ja sam htio napraviti mali teren s umjetnom travom, ali da ne pricam pricu. Dobio sam od jedne firme ponudu od 29KM po kvadratu. To je cijena s PDV-om. Za veliki teren po tome trebas preko 200.000KM, a jos na to imas drenazu, pripremu terena i ugradnju.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.