Rekonstrukcija stadiona u BiH

Avatar
anonimni
Postovi: 10137
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la anonimni » 09 nov 2012, 17:56

ništa od slike, ne mogu je prebaciti s mobitela na kompjuter, uglavnom, ostalo je prvih 4-5 redova da se postavi, nešto malo iznad lože i dva dijela (dva ulaza) najbliža sjeveru (kod ovih ulaza se moraju i demontirati stare stolice, doduše, ne znam hoće li se i mijenjati jer bi ih radnici sigurno skinuli do sad)
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Razbojnik » 09 nov 2012, 18:51

Lik je napisao/la: Pa imamo Zetru u čemu je problem, to je vrhunska dvorana.
Smijesna dvorana... realno.

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Elegant » 09 nov 2012, 19:13

Da li je kompletna zapadna tribina Koseva zamjenjena novim stolicama ili samo dio ?
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Vamos
Postovi: 527
Pridružen/a: 13 mar 2012, 19:08
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Vamos » 09 nov 2012, 20:14

Elegant je napisao/la:Da li je kompletna zapadna tribina Koseva zamjenjena novim stolicama ili samo dio ?
Onaj dio stolica koji nije bio skidan za derbi je i ostao. Stavljene su nove stolice samo na dijelovima gdje je bio goli beton na derbiju. To je izgleda tih 12 000 stolica.

terabajt
Postovi: 8176
Pridružen/a: 04 okt 2012, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la terabajt » 09 nov 2012, 23:43

Mislim da se osim ovih sto su postavljene nece nove stolice stavljati na kosevo. Kako se sjecam kad se pocelo sa radom receno je da se ima para za 12 000 i da ce one biti postavlejne a kad ce ostalo boga pitaj.

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 09 nov 2012, 23:52

Razbojnik je napisao/la:
Lik je napisao/la: Pa imamo Zetru u čemu je problem, to je vrhunska dvorana.
Smijesna dvorana... realno.
Pojasni realno ???
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la delko » 10 nov 2012, 00:39

Lik je napisao/la:
Razbojnik je napisao/la:
Lik je napisao/la: Pa imamo Zetru u čemu je problem, to je vrhunska dvorana.
Smijesna dvorana... realno.
Pojasni realno ???
Vjerovatno misli na ono sto i ja, jeste zetra jako funkcionalna i jako velika i to sve stoji al one tribine su mi nekako neuredjene, kao da se neko zezao kad ih je kreirao :) recimo nas borik je daleko manji al mnogo ljepse odradjen (bar meni) :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 10 nov 2012, 01:28

Ja imam osjecaj da se od Zetre htjelo uraditi da bude sto multifunkcionalnija za sve moguce "dvoranske" sportove i zato meni licno unutrasnjost dvorane djeluje nezgrapno za bilo koji sport. Pa kada sam isao na kvalifikacije za svjetsko futsal prvenstvo, ono je bilo smjesno kako je moralo biti odradjeno, neke zavjese ili sta vec oko terena... Nama treba jedna sportska dvorana koja ce biti reprezentativna i da se koristi za košarku, rukomet, futsal i odbojku, tj. da teren/parket bude te velicine, ne veci, a kapaciteta nekih 10-12 hiljada (ne vidim potrebu za vecim). Ta bi se dvorana onda mogla koristiti i za vecinu koncerata, a zasto ne i za neke velike skupove ili sajmove. I onda ono glavno, dvorana treba da bude i funkcionalna i kada nema manifesticija. Trenutno Zetra propada kada nema utakmice ili koncerta, sto zbog nedostatka pratecih objekata, ali najvise zbog svoje lokacije (npr. Skenderija je na izvrsnoj lokaciji, ali je objekat postao previse star i trebalo bi se iz temelja mjenjati citav kompleks), jer vecini ljudi nije usput, mozda svega 10% grada moze reci da im jeste.

Što se tice Koševa, ja sam uspio pronaci ovu sliku, ali nikako da dokucim da li su ovo nove stolice ili je ovo bilo dok su se skidale stare, steta sto se ne vidi ostatak tribine, bilo bi nam jasnije. Ovo je bila ujedno i jedina slika, pa pretpostavljam da su i oni preuzeli sa nekog drugog sajta sliku, ali nisam uspio saznati kojeg. Mozda ima neka slika na sajtu FK Sarajevo, ja licno tamo nisam zavirivao:

slika

Avatar
Ekonomista
Postovi: 256
Pridružen/a: 13 okt 2012, 11:55
Lokacija: Republika Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Ekonomista » 10 nov 2012, 01:30

Ovo su nove stolice.
Bordo bijeli!

Avatar
Lik
Postovi: 5294
Pridružen/a: 05 mar 2009, 10:50
Lokacija: Tribina
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Lik » 10 nov 2012, 23:25

@AnelZ
Pa upravo sve to što si nabrojao radi se u Zetri :roll: koncerti, utakmice, sajmovi, Torabi, klizanje itd, itd...
Eh sad drugi je par cipela što se tebi ne sviđaju tribine i njihov raspored i što nema interesa publike za određene utakmice pa ona zjapi prazna. Ne znam koliko si star ili koliko pratiš recimo rukomet, ali kad je naša reprezentacija prvi put igrala baraž za odlazak na evropsko takmičenje upravo ga je igrala u Zetri. Tada je gostovala Danska i bilo je oko 10 000 ljudi ili recimo košarkaške kvalifikacije protiv Hrvatske puna sala...
Ko želi doći na neki događaj doći će, ko ne želi neće i uvjek će tražiti neki izgovor, taman da mu u dvorištu igraju tekmu. Zaključak je da je Zetra sasvim ok dvorana i da je za razliku od Skenderije u odličnom stanju i kao takva će se koristiti još dosta vremena. Kada bi se pravila nova dvorana to bi bilo bacanje para i bila bi preskupa, a ima dosta bitnijih stvari za popravit i uredit ( mislim na sportske ).
BIT
ĆEŠ
OPET
PRVAK
ČEST
1946

Avatar
hanniz
Postovi: 1125
Pridružen/a: 14 maj 2009, 11:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hanniz » 11 nov 2012, 14:48

Kod nas se trebaju rekonstruisati prvo travnjaci na terenu pa onda tribine. Žalosno je kad vidim na šta igraju igrači iz naše lige. Kad već spomenu našu ligu, bilo bi dobro kada bi se smanjio broj timova u ligi.
Od ovih boljih stadiona, treba rekonstruisati Bilino Polje, kapaciteta oko 20-25k i Grbavicu oko 15-20k sjedećih mjesta.
Evo stadiona AZ Alkmaara, 17k kapacitet, nadam se da će jednog dana Grbavica ličiti na ovo:
slika
I Bilino polje:
slika
Možda ne bi bilo loše izgraditi jedan stadion kapaciteta oko 7k, za mlađe reprezentacije, izvan Sarajeva.
Nešta ovako:
slika
Reprezentacija bi trebala igrati onda na Bilinom Polju. Al pošto trenutno nema baš neki kapacitet, nadam se da će reprezentacija protiv Grčke igrati na Koševu.

Što se tiče dvorana, definitivno najbolja za naše uslove je ona u Zenici:
slika
Ne razumijem što reprezentacija (košarkaška, rukometna) ne igra u Zenici. :?
you'll never walk alone!

NIHAD ĐEDOVIĆ!

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Elegant » 11 nov 2012, 14:56

Sve je to nama potrebno ali na zalost mi nismo u mogucnosti to da gradimo. Da nam je jedan stadion full osposobit za utakmice reprezentacije i za klubove kada igraju u evropi.
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sajo10 » 11 nov 2012, 14:59

slika

slika

Evo jedna fotka stadiona od svedskog prvaka druge divizije. Napravljen skoro, kapacitet 12.000. Simpatican pravo a za nase uslove vakav stadion imati bi bilo el dorado! :(
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Keenan.-
Postovi: 1758
Pridružen/a: 17 okt 2010, 16:35
Lokacija: Šeher Sarajevo
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Keenan.- » 11 nov 2012, 14:59

Ova dvorana u Zenici zaista prelijepo izgleda, ni meni nije jasno zašto se tu ne igraju utakmice.
FK Željezničar
Chelsea FC

Avatar
hanniz
Postovi: 1125
Pridružen/a: 14 maj 2009, 11:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hanniz » 11 nov 2012, 15:06

Elegant je napisao/la:Sve je to nama potrebno ali na zalost mi nismo u mogucnosti to da gradimo. Da nam je jedan stadion full osposobit za utakmice reprezentacije i za klubove kada igraju u evropi.
Istina, al kad bi se za nekih 10ak godina ovo izgradilo, odlično bi bilo. :D
Keenan.- je napisao/la:Ova dvorana u Zenici zaista prelijepo izgleda, ni meni nije jasno zašto se tu ne igraju utakmice.
Plus što je skoro pa sigurno da će biti dvorana puna, nego npr. u Sarajevu. :?


Nego, kako ono Nijemci napraviše stadion za 10ak dana, kapacitet 10k+, pred eurosong? Za naše uslove strašan stadion. Kod nas se 15 godina ne može napraviti jedan normalan stadion...
you'll never walk alone!

NIHAD ĐEDOVIĆ!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la legenda reala » 11 nov 2012, 15:18

hanniz je napisao/la: Plus što je skoro pa sigurno da će biti dvorana puna, nego npr. u Sarajevu. :?
Igrala je rukometna reprezentacija jedne kvalifikacije u ovoj Areni, kad je tek napravljena i bilo je u vrh glave 500 ljudi na utakmici.

Košarka nije igrala, al nema ni potrebe Skenderija je puna i nema se gdje odlaziti, možda u Mejdanu odigrati par utakmica, u Tuzli se uvijk gajila dobra košarka ;)
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
hanniz
Postovi: 1125
Pridružen/a: 14 maj 2009, 11:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la hanniz » 11 nov 2012, 15:24

legenda reala je napisao/la:
hanniz je napisao/la: Plus što je skoro pa sigurno da će biti dvorana puna, nego npr. u Sarajevu. :?
Igrala je rukometna reprezentacija jedne kvalifikacije u ovoj Areni, kad je tek napravljena i bilo je u vrh glave 500 ljudi na utakmici.

Košarka nije igrala, al nema ni potrebe Skenderija je puna i nema se gdje odlaziti, možda u Mejdanu odigrati par utakmica, u Tuzli se uvijk gajila dobra košarka ;)
Vjerovatno ta utakmica nije imala neki značaj, pa zbog tog' i nije bilo raje na utakmici.
Najbolje bi bilo da rukometnu reprezentaciju prebacimo kod nas, dok je ovakvo stanje u reprezentaciji, nije neki kapacitet, al uvjek je puna dvorana i dobra atmosfera.
you'll never walk alone!

NIHAD ĐEDOVIĆ!

Avatar
cole-ch
Postovi: 2205
Pridružen/a: 12 sep 2008, 03:46
Lokacija: Iran
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la cole-ch » 11 nov 2012, 15:37

mmmirza je napisao/la:
zmaj_Bosne je napisao/la:Evo malo pogleda na teren i tribinu u Gradačcu.I nema je ljepse u PREMIJERI
slika
Drugari, gde ima vise slika da se vidi od ovog stadiona?

Avatar
Papastathopoulos
Postovi: 6998
Pridružen/a: 30 jun 2011, 16:20
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Papastathopoulos » 11 nov 2012, 15:47

legenda reala je napisao/la:
hanniz je napisao/la: Plus što je skoro pa sigurno da će biti dvorana puna, nego npr. u Sarajevu. :?
Igrala je rukometna reprezentacija jedne kvalifikacije u ovoj Areni, kad je tek napravljena i bilo je u vrh glave 500 ljudi na utakmici.

Košarka nije igrala, al nema ni potrebe Skenderija je puna i nema se gdje odlaziti, možda u Mejdanu odigrati par utakmica, u Tuzli se uvijk gajila dobra košarka ;)
da nije mozda mec protiv rusije ?

ako je taj, a mislim da jest, ni u jednu dvoranu u BiH ne bi doslo vise od pola hiljade ..nasa repka losa, nema interesovanja, euforije, a u goste nam dolazi super jaka (tada) repka...tu bi kosarkaska repka trebala igrati meceve...
Ko rano rani, il je pekar il nije normalan

Avatar
AllGunsBlazing
Postovi: 11713
Pridružen/a: 16 feb 2011, 23:25
Lokacija: 72000
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AllGunsBlazing » 11 nov 2012, 15:58

A bilo je sigurno preko 500 ljudi. Imate klipove Fanatikosa i Robijasa(i jedan incident, fakat nepotreban) samo njih je bilo oko 500.
Celik!3,2,2.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.