Rekonstrukcija stadiona u BiH

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HeraklitMracni » 16 feb 2017, 01:32

AnelZ je napisao/la:Sto se tice brojaca na Bilinom Polju, bolje je ovo rjesenje jer nema mogucnosti preskakanja. Skener za ulaznice je odvojen od samog rotirajuceg mehanizma. Poptuno isti brojaci kao na tri stadiona koja sam obisao na ljeto 2015. u Belgiji gdje su zapravo brojaci postavljeni pa sigurno nekih 10 metara udaljenosti od same tribine pa kada prodjes isti dolazis tek na plato ispred stadiona. Tako se moze ograditi jug i sjever na Bilinom Polju pa moras proci prvo brojac kako bi dosao na prostor ispred same tribine.

Sto se tice subvencija vlasti izravno klubovima, smjesno je ocekivati bilo sta. Pogotovo za fudbal koji opet najbolje stoji. Jos sada klubovi u Premijer ligi svojom strukturom sve vise pocinju da lice na privatne klubove (ne mislim time nista negativno). Vlasti mogu ulagati u stadione koji su u vlasnistvu opcine, grada, kantona ali davati neke milione izravno klubovima je meni preferencionizam jer ko si ti da kazes da je ovaj klub veci od onog drugog i sl., da je ovaj sport vazniji od onog. Ako vlast nesto dijeli, treba otvoriti konkurs za odredjenu oblast (tipa infrastruktura) gdje ce svi imati apsolutno isti tretman da bi dobio dio novca za projekat koji kandiduju. Ako Vratnik predlozi bolji projekat od Zelje neka onda on dobije milion, a ne unaprijed reci FKŽ dobija milion €. Isto vazi da drzava obezbjedjuje nagrade za Premijer ligu, kup i sl., pa onda bi morala u istim iznosima pomagati i apsolutno svim ostalim sportovima sto je apsurdno ocekivati. Nagrade za ligu, kup i sl. iskljucivo treba da obezbjedjuje savez koji treba da sklapa odlicne ugovore za ligu te tako izvlaciti novac koji ce dijeliti.

BiH i FBiH treba da pomazu sportovima cija je komercijalna isplativost niska (rukomet, kosarska, fudbal i sl. to sigurno nisu vec stanje je lose zbog trenutnog i/ili bivseg loseg menadzmenta kako unutar saveza, tako i klubova) te koji nemaju sansu da prezive bez izravnih subvencija i opet tada iskljucivo pomagat savezu koji ce onda se baviti sa razvojem tog sporta. Opcine, gradovi, kantoni mogu razvijati infrastrukturu za sportove te ih komercijalno eksploatisati nakon toga (ako oni nesto naprave ili obnove, onda treba da ih slijedi najvise dobiti od toga) te pomogati pojedinacnim klubovima tih sportova kojima su subvencije zaista potrebne kako bi opstali. Dati Željeznicaru milion € je apsurd jer ne treba vlasti placati operativne troskove klubova.

@BosnianKingdom - Usvojeni budzet Kantona Sarajevo za 2017. iznosi 712 miliona KM.
Anel imas poruku u private :)

nellic07
Postovi: 488
Pridružen/a: 12 nov 2012, 11:46
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la nellic07 » 16 feb 2017, 10:18

Travnjaci u BiH po kvaliteti:
1.Bilino Polje
2.Pecara
3.Gradski stadion u Bijeljini ?
-sve ostalo zaslužuje remont

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 16 feb 2017, 11:26

Scholl je napisao/la:
KrajisnikBosnjak je napisao/la:Lijepo je vidjeti da klubovi napreduju, prvenstveno infrastruktura, jer bez nje nema boljitka u bh. fudbalu. Ne možemo vječno očekivati da nam dijaspora pravi reprezentaciju. Klubovi bi trebali tražiti neka sredstva iz UEFE za travnjake, za 500.000- 1MIL. KM se može odraditi fenomenalan travnjak na svakom premijerligaškom stadionu...

Po meni je žalosno da nekoliko klubova tek preko ljeta ima fine travnjake, dajem primjer banjalučkog Borca, sve izgleda lijepo dok grije sunce, kad malo zapada kiša močvara... slika

Nadam se da će Savez / Država učiniti nešto po pitanju toga... Vrijeme je da napredujemo. :bih:
o ovome jedino ja pisem na ovoj temi. Nije samo stadion u banjaluci mocvara poslije kise. Isto je sa Grbavicom, tusanj, Ukradeni velezov stadion, I kosevo je tu negdje. U biti sve osim Zenickog gnijezda je kaljuža
Bez dobrog travnjaka ništa...
Dok to ljudi ne shvate nećemo ni napredovati...
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15103
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la irfo » 16 feb 2017, 12:24

nellic07 je napisao/la:Travnjaci u BiH po kvaliteti:
1.Bilino Polje
2.Pecara
3.Gradski stadion u Bijeljini ?
-sve ostalo zaslužuje remont
Grbavica i Kosevo su poslije Bilinog Polja najbolji tereni, jedino krajem godine kada je zima 2-3 kola, se moze reci da je bolji teren na Pecari
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 16 feb 2017, 12:51

irfo je napisao/la:
nellic07 je napisao/la:Travnjaci u BiH po kvaliteti:
1.Bilino Polje
2.Pecara
3.Gradski stadion u Bijeljini ?
-sve ostalo zaslužuje remont
Grbavica i Kosevo su poslije Bilinog Polja najbolji tereni, jedino krajem godine kada je zima 2-3 kola, se moze reci da je bolji teren na Pecari
O ukusu ne vrijedi raspravljat. Mada drenaza je najbitnija.. pa tek onda dolazi kvalitet odrzavanja. Naravno dzaba ti ovo prvo ako ne prati ovo drugo, ali prvo je bitnije.

Avatar
BosnianKingdom
Postovi: 2877
Pridružen/a: 13 jun 2015, 10:41
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la BosnianKingdom » 16 feb 2017, 15:14

@AnelZ eto 720 mil opet je to fina cifra, bas me zanima koliko se realno izdvaja za sport.
Sabrine mi moje!

Avatar
emil02in
Postovi: 3688
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la emil02in » 16 feb 2017, 15:31

Konzerva je napisao/la:Odakle Velezu finansije za ove radove, dali neko zna objasniti, jer tim koji je skoro zadnji u prvoj ligi sad ovakve poduhvate da radi, sta se desilo, odakle lova za ovo, nista mi nije jasno.
Što se tiče finasija ovo je kap u moru,jer sam predsjednik Hasić je ovo mogao da plati.Od kada je on u klubu sponzori dolaze jedan za drugim,jer je on čovjek kome ljudi iz biznisa vjeruju i znaju da njihov novac ne ide u privatne džepove.
A sam predsjednik je naručio novi led semafor umjesto sadasnjeg .
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Avatar
sagitarius
Postovi: 2131
Pridružen/a: 30 mar 2013, 00:30
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la sagitarius » 16 feb 2017, 15:47

Grbavica ima dobar teren HAHAHAHAH
..Za Čelik i Zenicu!Jer to, je čast i sudbina i krv Zeničana, ljubav velika!
..El Valencia es el nostre campeó! #amuntValencia

Avatar
MrBean
Postovi: 177
Pridružen/a: 06 jan 2017, 14:43
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la MrBean » 16 feb 2017, 16:47

emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Odakle Velezu finansije za ove radove, dali neko zna objasniti, jer tim koji je skoro zadnji u prvoj ligi sad ovakve poduhvate da radi, sta se desilo, odakle lova za ovo, nista mi nije jasno.
Što se tiče finasija ovo je kap u moru,jer sam predsjednik Hasić je ovo mogao da plati.Od kada je on u klubu sponzori dolaze jedan za drugim,jer je on čovjek kome ljudi iz biznisa vjeruju i znaju da njihov novac ne ide u privatne džepove.
A sam predsjednik je naručio novi led semafor umjesto sadasnjeg .
:clap: :clap: :clap:
Postajemo pravi klub, imamo sjajnu upravu :njanjanja:

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la AnelZ » 16 feb 2017, 17:06

Evo ti budzet i mozes sam pogledati. Ako se ostvare prihodi i ne bude vanrednih situacija budzet bi se trebao realizirati. Ako neke stavke ostanu neispunjene onda se moze izravno kriviti Opcina ili cak MZ/klub/savez koji nije vrsio konstantan pritisak na vladu da sredstva naprave operativnim.

Po rashodima se moze vidjeti da se za izdvaja tipa za MUP (371 zaposlenih) 12 miliona KM, Uprava Policije (1620 zaposlenih) 60 miliona KM, Ministarstvo zdravstva (20 zaposlenih) 4,6 miliona KM, Ministarstvo obrazovanja, nauke i mladih (38 zaposlenih) 86 milina KM (od cega transfer za visoko obrazovanje od skoro 70 miliona KM), Osnovno obrazovanje (3421 zaposlenih) 91 milion KM, Srednje obrazovanje (1966 zaposlenih) 56 miliona KM, Preskolsko obrazovanje (361 zaposlenih) 10 miliona KM, Subvencije javnim preduzecima 30 miliona KM, socijalnu zastitu 100 miliona KM. Za Ministarstvo kulture i sporta (15 zaposlenih) ce se izdvojiti 8 miliona KM (masa dogadja ce dobiti neka manja finansijska sredstva), Kantonalne javne ustanove kulture (563 zaposlenih) 19 miliona KM (od cega ce 13 miliona KM za plate i naknade tih institucija). Za sport i rekreaciju se otprilike izdvaja 5 miliona KM od strane kantona, prvenstveno za sufinansiranje nekih dogadja. Ministarstvo Kulture i Sporta pocinje na 159. stranici.

Posto si pominjao cifru od 5 milion, eto izdvaja se za subvencioniranje penzionerskih karti za javni prevoz 5 miliona KM na godisnjem nivou iz budzeta kantona :D

http://mf.ks.gov.ba/sites/mf.ks.gov.ba/ ... 017._g.pdf

Avatar
KrajisnikBosnjak
Postovi: 3564
Pridružen/a: 28 okt 2016, 19:59
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la KrajisnikBosnjak » 16 feb 2017, 20:03

sagitarius je napisao/la:Grbavica ima dobar teren HAHAHAHAH
Sve je to tanko majstore... Jedino Bilino polje ima dobar travnjak, zatim Pecara/Banja Luka. Ostalo sve loše.
⚜ Simpatizer reprezentacija BiH i FK Sarajevo 🔴⚪

isx
Postovi: 1221
Pridružen/a: 24 maj 2014, 19:03
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la isx » 16 feb 2017, 22:28

I na Pecari i BL su ledine. Osim BP nema niko travnjak koji moze izdrzati kisu.

Avatar
Konzerva
Postovi: 2232
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 16 feb 2017, 22:32

emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Odakle Velezu finansije za ove radove, dali neko zna objasniti, jer tim koji je skoro zadnji u prvoj ligi sad ovakve poduhvate da radi, sta se desilo, odakle lova za ovo, nista mi nije jasno.
Što se tiče finasija ovo je kap u moru,jer sam predsjednik Hasić je ovo mogao da plati.Od kada je on u klubu sponzori dolaze jedan za drugim,jer je on čovjek kome ljudi iz biznisa vjeruju i znaju da njihov novac ne ide u privatne džepove.
A sam predsjednik je naručio novi led semafor umjesto sadasnjeg .
To je onda vise nego dobro ako je tako
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
Konzerva
Postovi: 2232
Pridružen/a: 14 jul 2011, 10:10
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Konzerva » 16 feb 2017, 23:48

Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
"Ali, kad dođeš u Zenicu, ne da ti se ne igra, više ti se ni ne živi" : ivica osim za jutarnje novine

Avatar
FliX
Postovi: 4704
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la FliX » 17 feb 2017, 01:20

sagitarius je napisao/la:Grbavica ima dobar teren HAHAHAHAH
Prvo, to je zalosno, nije smijesno.
Drugo, nemoj drugima pristajat na muku.. :x

Avatar
emil02in
Postovi: 3688
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la emil02in » 17 feb 2017, 02:03

Konzerva je napisao/la:Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
Drug moj sto se tice para Husić nije ni do koljena nasem Hasicu.A ovaj hoce sve sam da se pita(npr.Sloboda)dok je kod nas sve po segmentima i svak ima svoju zadacu.Npr.Ibro je za tim i igrače i nema tog menadzera koji moze preko bilo kpjeg clana uprave da gura svoje igrace,ako Ibro kaze ne može onda ne može. Husic je htio sam sve u Slobodi od transfera(Piric)do stadiona da se pita to jednostavno nije moguće.
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

Ilidzanac2
Postovi: 31
Pridružen/a: 15 feb 2017, 07:51
Lokacija: 71210
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la Ilidzanac2 » 17 feb 2017, 06:52

Mnogi stadioni u nasoj zemlji, da budem precizniji u nasoj ligi ne zadovoljavaju brojne standarde, nije samo travnjak problem.

Avatar
JaskoBiH
Postovi: 297
Pridružen/a: 13 jan 2017, 20:37
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la JaskoBiH » 17 feb 2017, 09:16

emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
Drug moj sto se tice para Husić nije ni do koljena nasem Hasicu.A ovaj hoce sve sam da se pita(npr.Sloboda)dok je kod nas sve po segmentima i svak ima svoju zadacu.Npr.Ibro je za tim i igrače i nema tog menadzera koji moze preko bilo kpjeg clana uprave da gura svoje igrace,ako Ibro kaze ne može onda ne može. Husic je htio sam sve u Slobodi od transfera(Piric)do stadiona da se pita to jednostavno nije moguće.
Kako nije moguce ako ja dajem pare normalno da hocu da se mene pita sve.A to sto kazes nije Ni do koljena tom nekom Hasicu ako ti kazem da covjek ima godisnju zaradu od 30 miliona dolara u Americi ti se Sam zapitaj.

Avatar
emil02in
Postovi: 3688
Pridružen/a: 03 mar 2013, 22:45
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la emil02in » 17 feb 2017, 12:50

JaskoBiH je napisao/la:
emil02in je napisao/la:
Konzerva je napisao/la:Ja da sam predsjednik veleza ja bi omom husicu ponudio da udje u upravu da zajedno gradimo jedan jak velez jer sa njegovim parama brzo bi velez postao sila u bih. Kad mu vec nisu dali u slobodi dao bi mu odrijesene ruke u velezu brzo bi velez bio u vrhu sa njim
Drug moj sto se tice para Husić nije ni do koljena nasem Hasicu.A ovaj hoce sve sam da se pita(npr.Sloboda)dok je kod nas sve po segmentima i svak ima svoju zadacu.Npr.Ibro je za tim i igrače i nema tog menadzera koji moze preko bilo kpjeg clana uprave da gura svoje igrace,ako Ibro kaze ne može onda ne može. Husic je htio sam sve u Slobodi od transfera(Piric)do stadiona da se pita to jednostavno nije moguće.
Kako nije moguce ako ja dajem pare normalno da hocu da se mene pita sve.A to sto kazes nije Ni do koljena tom nekom Hasicu ako ti kazem da covjek ima godisnju zaradu od 30 miliona dolara u Americi ti se Sam zapitaj.
A šta mislis koliko godisnjeg zaradi vlasnik fabrikebza proizvidnju i distribuciju lijekova ?
MOSTAR 09.11.1993.NIKAD ZABORAVIT NEĆE

HeraklitMracni
Postovi: 5341
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Rekonstrukcija stadiona u BiH

Post Postao/la HeraklitMracni » 17 feb 2017, 12:52

Musija iz Mladosti obrne 80 miliona godisnje , kakav Husic , Musija do kraja godine natkriva tribinu i reflektore postavlja ... e to je mocan covjek ...

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.