Zamrli-zaboravljeni klubovi

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la calcio » 27 feb 2012, 20:48

ehh ja se izvinjavam zbog mog posta, promasio sam temu ocigledno, kao i neki drugi.
Doduse, klubovi koje sam naveo su se gasili ili bankrotirali pa su onda obnovljeni pod slicnim imenom. Tako da nisam mozda puno promasio :D

peace_an
Postovi: 134
Pridružen/a: 19 mar 2008, 20:58
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la peace_an » 27 feb 2012, 21:03

Devil je napisao/la:
Pasha je napisao/la:neki ljudi ovdje izgleda namjerno ne čitaju napisano, a nisam jasnije mogao napisati...
I ja isto mislim,ne mogu ce je da toliko ne znam kako da ih nazovem ljudi ima,najbolje je da preimenujes temu u Ugaseni klubovi,da vise ne bi bilo bespotrebnih spam uleta i po milion putanja spominjanja istih klubova ala Brotnjo,Boavista,Zepce koji se ustvari jos uvek takmice. :roll:
eh pa problem je sto je tema postavljena pod bh fudbal i covjek trazi da se pise o klubovima koji vise ne postoje..znaci to je ukupno 7-8 klubova iz bih koje ce neko nabrojat i zatvori temu.to je to,citav razgovor stao u jednu stranicu,cemu onda otvaranje uopste,ako nema daljnjeg toka,preimenuj je ili prebaci pod evropu,pa se nesto i moze napisati,ovako truba

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 27 feb 2012, 21:07

peace_an je napisao/la:
Devil je napisao/la:
Pasha je napisao/la:neki ljudi ovdje izgleda namjerno ne čitaju napisano, a nisam jasnije mogao napisati...
I ja isto mislim,ne mogu ce je da toliko ne znam kako da ih nazovem ljudi ima,najbolje je da preimenujes temu u Ugaseni klubovi,da vise ne bi bilo bespotrebnih spam uleta i po milion putanja spominjanja istih klubova ala Brotnjo,Boavista,Zepce koji se ustvari jos uvek takmice. :roll:
eh pa problem je sto je tema postavljena pod bh fudbal i covjek trazi da se pise o klubovima koji vise ne postoje..znaci to je ukupno 7-8 klubova iz bih koje ce neko nabrojat i zatvori temu.to je to,citav razgovor stao u jednu stranicu,cemu onda otvaranje uopste,ako nema daljnjeg toka,preimenuj je ili prebaci pod evropu,pa se nesto i moze napisati,ovako truba
Ako moze stajati tema Sportski komentatori,Sport i TV i sta ja znam koje sve jos ne teme,zasto ne bi i ova.Problem je sto vecina nece da cita iako je od samog pocetka jasno stavljeno do znanja da se pise o ugasenim klubovima koji su vremenom postali zaboravljeni.

Kazes 7-8 klubova.Eto vidis da ni sam ne baratas materijom.Ako si citao temu video bi da sam ja postavio 44 kluba ugasenih na prostoru Republike Srpske u periodu od 1992 pa na ovamo.A garantujem da najmanje duplo vise ima takvih klubova u Federaciji BIH.Dakle cak i da se pridrzavamo podforuma gde je tema(a ne moramo niti se to trazi) ima se itekako pisati jer vise od 100 ugasenih klubova svakako moze da napravi kvalitetnu diskusiju. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 27 feb 2012, 21:17

ko pročita moj post na prvoj strani ove temi, vidjet će da sam tamo spomenuo 8 timova sa prostora općina Zenica i grad Sarajevo. ove sa prostora općine Zenica sam poprilično opisao, znači gdje i kad su se takmičili. ove sa prostora grad Sarajevo sam spomenuo, jer su se iz nekog razloga povezali sa klubovima iz Zenice. zašto ovo spominjem, pa kad bi svako od korisnika ovog foruma samo sa prostora svoje općine opiše neki ugašeni klub, jer vjerovatno postoji u večini općina neki ugašeni klub, bilo bi ok.
također, nigdje ne piše da se ne smije pisati o ugašenim klubovima iz Svijeta. ako znaš neki klub koji je ugašen u recimo Albaniji ili na Papua Novoj Gvineji ili u Italiji, ti i svi ostali, slobodno napišite. sigurno će svima biti interesantno da čitaju.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

peace_an
Postovi: 134
Pridružen/a: 19 mar 2008, 20:58
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la peace_an » 27 feb 2012, 21:20

Pasha je napisao/la:ko pročita moj post na prvoj strani ove temi, vidjet će da sam tamo spomenuo 8 timova sa prostora općina Zenica i grad Sarajevo. ove sa prostora općine Zenica sam poprilično opisao, znači gdje i kad su se takmičili. ove sa prostora grad Sarajevo sam spomenuo, jer su se iz nekog razloga povezali sa klubovima iz Zenice. zašto ovo spominjem, pa kad bi svako od korisnika ovog foruma samo sa prostora svoje općine opiše neki ugašeni klub, jer vjerovatno postoji u večini općina neki ugašeni klub, bilo bi ok.
također, nigdje ne piše da se ne smije pisati o ugašenim klubovima iz Svijeta. ako znaš neki klub koji je ugašen u recimo Albaniji ili na Papua Novoj Gvineji ili u Italiji, ti i svi ostali, slobodno napišite. sigurno će svima biti interesantno da čitaju.
pa samo temu treba prebaciti sa bh fudbal na svijet i onda svak zadovoljan :)

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la SarcofagoVenom » 01 mar 2012, 12:31

Evo da dodam par klubova iz moje regije koji vise ne takmice se.

OFK Prijedor
Trgoprodaja Prijedor
Rakovcani 79
Polet Hambarine
Sana Brezicani
Sloboda Biscani
Puharska
Mladost Carakovo
Zeljeznicar Prijedor
Zemljoradnicki Maricka
Patrija Rizvanovici
Agici
Cirkin Polje
Karan G. Dragotinja
Zadnja izmjena: SarcofagoVenom, dana/u 22 okt 2012, 15:33, ukupno mijenjano 1 put.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 05 mar 2012, 22:57

Devil je napisao/la:
Pasha je napisao/la:neki ljudi ovdje izgleda namjerno ne čitaju napisano, a nisam jasnije mogao napisati...
I ja isto mislim,ne mogu ce je da toliko ne znam kako da ih nazovem ljudi ima,najbolje je da preimenujes temu u Ugaseni klubovi,da vise ne bi bilo bespotrebnih spam uleta i po milion putanja spominjanja istih klubova ala Brotnjo,Boavista,Zepce koji se ustvari jos uvek takmice. :roll:
Seniorski pogon Zepca je ugasen vec par sezona i ne takmice se, jedino sto je ostalo su juniori i kadeti koji takodjer tu i tamo ne odu na neku utakmicu, jer su lopovi koji su sjedili u upravi pokrali sve do zadnje pare pa se ni za autobusa nema.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la SarcofagoVenom » 06 mar 2012, 23:48

Evo jos par manjih klubova kojih vise nema

Borac Volar-Prijedor
Sloboda Piskavica-Banja Luka
Kozara Misin Han-Banja Luka
Bratstvo Bronzani Majdan-Banja Luka
Jelsingrad Banja Luka
Bratstvo Cesma-Banja Luka
Jedinstvo Vrbanja-Banja Luka
Rade Licina -Banja Luka
Krila Krajine-Banja Luka
Zadrugar Kocicevo-Gradiska
Ratar Stara Topola-Gradiska
Mrkonjic-Mrkonjc Grad
Vrbas Jajce
Grahovo B.Grahovo
Sana Krkojevci-Sanski Most
Famos Pobrijezje-Sanski Most
Grmec Lusci Palanka-Sanski Most
Mladost Poljavnice-Novi Grad
Ozrenski sokolovi-Boljanic-Doboj
Jedinstvo Crkvina-Samac
Ledinci Bijeljina
Pecka Rocevici-Zvornik
Obilic Rogatica
OFK Kasindo
Radnicki N. Gorazde
FK Kalinovik
FK Ljubinje
Alat Trebinje
Sutjeska Tjentiste-Foca
Rudar Miljevina-Foca
Bratstvo Orahova-Gradiska

te ove godine ode i Zitopromet Prijedor

kako je krenulo bice ovaj spisak sve duzi
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
Rosicky
Postovi: 8296
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Rosicky » 25 mar 2012, 21:18

A Nk Kostrč? natjecali se u prvoj ligi herceg bosne kao i napredak..inace klubovi iz sela cija populacija ne premasuje 600 stanovnika

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la slogauskoplje » 26 mar 2012, 13:49

Rosicky je napisao/la:A Nk Kostrč? natjecali se u prvoj ligi herceg bosne kao i napredak..inace klubovi iz sela cija populacija ne premasuje 600 stanovnika
oba kluba još uvijek postoje. neistina je da su imali manje od 600 stanovnika: kostrč 1600, a matići 2000. Gabela koja se sada natječe u PL ima 2400. ;)
Sloga Uskoplje

Avatar
Rosicky
Postovi: 8296
Pridružen/a: 11 feb 2012, 02:01
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Rosicky » 27 mar 2012, 00:42

to su sela kraj mojeg grada ...vjeruj sad su iseljena malo je reć ^^

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 27 mar 2012, 13:36

SarcofagoVenom je napisao/la:Evo jos par manjih klubova kojih vise nema

Borac Volar-Prijedor
Sloboda Piskavica-Banja Luka
Kozara Misin Han-Banja Luka
Bratstvo Bronzani Majdan-Banja Luka
Jelsingrad Banja Luka
Bratstvo Cesma-Banja Luka
Jedinstvo Vrbanja-Banja Luka
Rade Licina -Banja Luka
Krila Krajine-Banja Luka
Zadrugar Kocicevo-Gradiska
Ratar Stara Topola-Gradiska
Mrkonjic-Mrkonjc Grad
Vrbas Jajce
Grahovo B.Grahovo
Sana Krkojevci-Sanski Most
Famos Pobrijezje-Sanski Most
Grmec Lusci Palanka-Sanski Most
Mladost Poljavnice-Novi Grad
Ozrenski sokolovi-Boljanic-Doboj
Jedinstvo Crkvina-Samac
Ledinci Bijeljina
Pecka Rocevici-Zvornik
Obilic Rogatica
OFK Kasindo
Radnicki N. Gorazde
FK Kalinovik
FK Ljubinje
Alat Trebinje
Sutjeska Tjentiste-Foca
Rudar Miljevina-Foca
Bratstvo Orahova-Gradiska

te ove godine ode i Zitopromet Prijedor

kako je krenulo bice ovaj spisak sve duzi



Žitopromet se nije ugasio ,nastavio je da radi pod nazivom FK Radnik Urije,,,tim se takmiči u 3 regionalnoj ligi RS i nalazi sen 3.mjestu,imaju super ekipu i iduće sezone napadaju plasman u 2.ligu RS grupa Zapad.Jedan od razloga što se FK Žitopromet preimenovao i preregistrovao jeste i činjenica da firma Žitopromet,nekada gigant i generalni sponzor ovog kluba,odavno nije dala ni feninga u klub..već nekoliko sezona...a sama firma je u stečaju....tako da se taj klub sada zove Radnik Urije ;)
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la SarcofagoVenom » 27 mar 2012, 14:57

Žitopromet se nije ugasio ,nastavio je da radi pod nazivom FK Radnik Urije,,,tim se takmiči u 3 regionalnoj ligi RS i nalazi sen 3.mjestu,imaju super ekipu i iduće sezone napadaju plasman u 2.ligu RS grupa Zapad.Jedan od razloga što se FK Žitopromet preimenovao i preregistrovao jeste i činjenica da firma Žitopromet,nekada gigant i generalni sponzor ovog kluba,odavno nije dala ni feninga u klub..već nekoliko sezona...a sama firma je u stečaju....tako da se taj klub sada zove Radnik Urije

Nekad je postojao klub Radnik Urije i igrao je uglavnom opstinsku ligu,istovremeno je postojao Zitopromet i to su dva razlicita kluba.Zitopromet je nastavio takmicenje u ligi RS ,Radnik nije.Pitanje je koga je sadasnji Radnik nasledio tj ciju istoriju .Ako nastavlj tradiciju Zitoprometa onda mora imati njegovu godinu osnivanja ,a ako ima godinu osnivanja starog Radnika onda Zitopromet ne postoji .
Ulaz besplatan izlaz se plaća

mnogo_smo_jaki
Postovi: 789
Pridružen/a: 04 jun 2011, 20:10
Lokacija: Grad Prijedor-Republika Srpska
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la mnogo_smo_jaki » 27 mar 2012, 21:16

SarcofagoVenom je napisao/la:Žitopromet se nije ugasio ,nastavio je da radi pod nazivom FK Radnik Urije,,,tim se takmiči u 3 regionalnoj ligi RS i nalazi sen 3.mjestu,imaju super ekipu i iduće sezone napadaju plasman u 2.ligu RS grupa Zapad.Jedan od razloga što se FK Žitopromet preimenovao i preregistrovao jeste i činjenica da firma Žitopromet,nekada gigant i generalni sponzor ovog kluba,odavno nije dala ni feninga u klub..već nekoliko sezona...a sama firma je u stečaju....tako da se taj klub sada zove Radnik Urije

Nekad je postojao klub Radnik Urije i igrao je uglavnom opstinsku ligu,istovremeno je postojao Zitopromet i to su dva razlicita kluba.Zitopromet je nastavio takmicenje u ligi RS ,Radnik nije.Pitanje je koga je sadasnji Radnik nasledio tj ciju istoriju .Ako nastavlj tradiciju Zitoprometa onda mora imati njegovu godinu osnivanja ,a ako ima godinu osnivanja starog Radnika onda Zitopromet ne postoji .

Znam da su radili neku fuziju ,2 ili 3 tima čini mi se...i znam da stoji godina osnivanja 1975...kao i kod Žitoprometa...
GLUPOM ČOVJEKU NEMA SMISLA OBJAŠNJAVATI...

Avatar
ceze
Postovi: 4332
Pridružen/a: 11 dec 2011, 00:58
Lokacija: Brdoviti Balkan
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la ceze » 24 avg 2012, 13:05

Zna li neko nesto o Fk Blagaj iz Blagaja kraj Mostara :D
Kad sam isao dole, vidio sam im stadioncic neki, zgrada sa grbom FK Blagaj :D
Gdje prestaje razum, počinje Bosna ...

Avatar
Bistrik
Postovi: 1458
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Bistrik » 24 avg 2012, 14:24

ceze je napisao/la:Zna li neko nesto o Fk Blagaj iz Blagaja kraj Mostara :D
Kad sam isao dole, vidio sam im stadioncic neki, zgrada sa grbom FK Blagaj :D
postoji taj klub i on igra u zadnjoj ligi odnosno u prvoj ligi HNKa

Avatar
Elegant
Postovi: 13805
Pridružen/a: 22 jun 2010, 21:41
Lokacija: Sarajevo, BiH.
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Elegant » 24 avg 2012, 14:37

FK Dzerzelez Zenica :?:
× Željezničar - Manijaci TM87 ×

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 25 avg 2012, 18:23

Elegant je napisao/la:FK Dzerzelez Zenica :?:
prva strana teme, moj post, sve objašnjeno...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Mancini » 18 sep 2012, 00:56

U kojoj ligi se takmiči FK Polet Bosanski Brod ove sezone?Ne mogu ih naći u onim nižim ligama.
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Mancini
Postovi: 9225
Pridružen/a: 04 jul 2011, 20:08
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Mancini » 22 okt 2012, 14:43

Mancini je napisao/la:U kojoj ligi se takmiči FK Polet Bosanski Brod ove sezone?Ne mogu ih naći u onim nižim ligama.
? :?
FK OLIMPIC SARAJEVO POBJEDNIK KUPA BiH U SEZONI 2014./2015. LAHKO JE BITI NAVIJAČ BRAZILA. BUDI NAVIJAČ KIPRA.

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.