Zamrli-zaboravljeni klubovi

decko007
Postovi: 45
Pridružen/a: 22 feb 2011, 10:53
Kontakt:

Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la decko007 » 01 sep 2011, 23:36

Ovdje mozete pisati o klubovima koji su se ugasili, koji su se prije i poslije rata takmicili ...ne znam ih mnogo a volio bi da saznam jos koji klub..

Mr Plummer
Postovi: 863
Pridružen/a: 10 mar 2008, 16:28
Lokacija: Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Mr Plummer » 01 sep 2011, 23:38

decko007 je napisao/la:Ovdje mozete pisati o klubovima koji su se ugasili, koji su se prije i poslije rata takmicili ...ne znam ih mnogo a volio bi da saznam jos koji klub..
naslov teme je ocajan, smisli nesto bolje i daj nam nekoliko primjera tih klubova da vidim ima li "mesa" tu.. Napisi nesto o tim klubovima.
Ordem e progresso

Za prijavu posta administraciji, pritisni trokut!

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la neutralan__ » 01 sep 2011, 23:41

Evo jedan koji je svojevremeno nastupao i u Premijer ligi,no zadesila ih je finansijska kriza,te su otišli u stečaj.

slika
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
bosnacazin
Postovi: 369
Pridružen/a: 02 avg 2011, 21:45
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la bosnacazin » 01 sep 2011, 23:43

Đerzelez Zenica,Zmaj od Bosne,Žepče,Glasinac,Drina Živinice,eto neki klubova al ne znam ništa o njima,možda ima nešto na wikipediji
Zadnja izmjena: bosnacazin, dana/u 02 sep 2011, 13:51, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la slogauskoplje » 01 sep 2011, 23:52

bosnacazin je napisao/la:Đerzelez Zenica,Zmaj od Bosne,Žepče,Glasinac,Drina Živinice,eto neki klubova al ne znam ništa o njima,možda ima nešto na wikipediji
žepče ima mlađe selekcije ;)

NK Finvest Drvar
NK Kruševo Stolac
NK Redarstvenik Mostar
NK Elektrobosna Jajce
FK Sloga 46 Gornji Vakuf :mrgreen:
Sloga Uskoplje

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Devil » 02 sep 2011, 01:16

neutralan__ je napisao/la:Evo jedan koji je svojevremeno nastupao i u Premijer ligi,no zadesila ih je finansijska kriza,te su otišli u stečaj.

slika
Osnovan je sada naslednik tog kluba Glasinac 2011 ;) .
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
Livnjak
Postovi: 853
Pridružen/a: 08 mar 2011, 16:29
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Livnjak » 02 sep 2011, 11:06

slogauskoplje je napisao/la:NK Elektrobosna Jajce
zar se oni nisu opet ozivili?

Avatar
Bliss
Postovi: 1177
Pridružen/a: 21 jul 2011, 17:16
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Bliss » 02 sep 2011, 11:12

Ja se sjecam onag Dzerzeleza, ne Zenica, nego Sarajevo, kad im je na klupi bio Celo Bajramovic kao sportski direktori ili nesto slicno :roll: :lol: i mi iz osnovne pobjegli da gledamo utakmicu u Vrapcicima, i sjecam se ustaje sa klupe on, duga kosa, visok dva metra i psuje majku igracima, Smijecanin ako se neko sjeca, presao iz Sarajeva u njih tad bio. Kakvih je sve klubova bilo... :roll: Tadasnji kapiten im kasnije ubijen u auto-bombi u Sarajevu. Bas mafijaski klub.
ROĐEN U MOSTARU U NAJLJEPŠE DOBA MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA

tm87gigo
Postovi: 263
Pridružen/a: 23 jun 2010, 11:57
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la tm87gigo » 02 sep 2011, 11:20

Bliss je napisao/la:Ja se sjecam onag Dzerzeleza, ne Zenica, nego Sarajevo, kad im je na klupi bio Celo Bajramovic kao sportski direktori ili nesto slicno :roll: :lol: i mi iz osnovne pobjegli da gledamo utakmicu u Vrapcicima, i sjecam se ustaje sa klupe on, duga kosa, visok dva metra i psuje majku igracima, Smijecanin ako se neko sjeca, presao iz Sarajeva u njih tad bio. Kakvih je sve klubova bilo... :roll: Tadasnji kapiten im kasnije ubijen u auto-bombi u Sarajevu. Bas mafijaski klub.
Sve si ispravno napisao osim za kapitena, Kapiten FK Vrbanjuša je ubijen u auto bomb tj, Rahmetli Tajib Torlaković
NEMOGU ONI DA TE MRZE KOLIKO JA MOGU DA TE VOLIM. VOLIM TE ŽELJO

Avatar
Bliss
Postovi: 1177
Pridružen/a: 21 jul 2011, 17:16
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Bliss » 02 sep 2011, 11:22

tm87gigo je napisao/la:
Bliss je napisao/la:Ja se sjecam onag Dzerzeleza, ne Zenica, nego Sarajevo, kad im je na klupi bio Celo Bajramovic kao sportski direktori ili nesto slicno :roll: :lol: i mi iz osnovne pobjegli da gledamo utakmicu u Vrapcicima, i sjecam se ustaje sa klupe on, duga kosa, visok dva metra i psuje majku igracima, Smijecanin ako se neko sjeca, presao iz Sarajeva u njih tad bio. Kakvih je sve klubova bilo... :roll: Tadasnji kapiten im kasnije ubijen u auto-bombi u Sarajevu. Bas mafijaski klub.
Sve si ispravno napisao osim za kapitena, Kapiten FK Vrbanjuša je ubijen u auto bomb tj, Rahmetli Tajib Torlaković
E jeste upravu si, on je bio kapiten Vrbanjuse, a ne Dzerzeleza.
ROĐEN U MOSTARU U NAJLJEPŠE DOBA MOSTAR U SRCU VELEŽ DO GROBA

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la Bistrik » 02 sep 2011, 11:34

ovo je vrlo interesantna tema.

Avatar
slogauskoplje
Postovi: 1063
Pridružen/a: 17 avg 2011, 12:31
Kontakt:

Re: Za znalce

Post Postao/la slogauskoplje » 02 sep 2011, 13:34

Livnjak je napisao/la:
slogauskoplje je napisao/la:NK Elektrobosna Jajce
zar se oni nisu opet ozivili?
Pa nije jajce pariz da ima 3 kluba :lol:
Sloga Uskoplje

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 02 sep 2011, 20:49

mogu napisati ponešto o nekim klubovima sa općine Zenica koji su nekad postojali.

najpoznatiji svakako je NK Zenica, ranije poznat kao ZSK. do rata republički ligaš i uvijek u sjenci Čelika. takmičio se po raznoraznim zonskim, republičkim, a jedan od največih uspjeha je bilo takmičenje u 3. ligi Jugoslavije u sezoni 1990/91. to je bila jedna od rijetkih godina kad su igrali u istom rangu zajedno sa Čelikom koji je zapao u rezultatsku krizu i u dvije sezone ispao iz 1. u 2. i na kraju u 3. ligu. na kraju sezone Čelik je otišao u viši rang, a ZSK u niži. iako je u predzadnjem kolu u gradskom derbiju Čelik prepustio pobjedu ZSK-u(Čelik je već obezbjedio plasman u viši rang), ali ni to nije bilo dovoljno. uspon NK Zenice započinje sa organizovanjem lige BiH u ratu i odmah poslije rata. nekolicina zeničkih privrednika ulaže novac u klub i klub okuplja respektabilnu ekipu. nekoliko godina bivaju uvijek pri vrhu, ali nisu uspjeli da osvoje neku titulu. iz tih godina ostali su upamčeni gradski derbiji sa Čelikom kad se okupljalo na Bilino polje(klubovi su djelili stadion) i preko 15.000 ljudi. poslije tih nekoliko uspješnih godina opada interes privrednika i dolazi malo i pod pritiskom do ujedinjenja sa NK Đerzelezom iz Sarajeva. klub jednu godinu igra značajnu ulogu u ligi, ali već sljedeće dolazi do potpunog raspada i klub se ubrzo gasi. ljudi koji su pokrenuli OFK Zenica tvrde da je to nastavak tog ZSK-a, ali po mom mišljenju, osim imena ničega nema zajedničkog. ovdje bi se osvrnuo i na Nk Đerzelez iz Sarajeva. klub je osnovan kao klub BKK Preporod i obnova kluba koji je bio zabranjem poslije drugog svjetskog rata. nisu imali baš neke uspjehe, teško su napredovali kroz rangove i uglavnom su radili fuzije da bi prešli u viši rang. tako su da bi ušli u drugu ligu uradili fuziju sa NK Bosnalijek, a na kraju i sa NK Zenica.

još jedan prilično poznat klub koji je egzistirao u Zenici je Željezničar iz Zenice. prije rata je igrao po međuopštinskim i zonskim ligama BiH. kao i ZSK bio je rasadnik talenata. postojao je do nekoliko godina poslije rata, ali se zbog nedostatka finansijskih sredstava ugasio.

jedan svakako interesantan klub koji je poslije rata postojao i takmičio se je NK Roma Zenica. klub je osnovan kao klub romske nacionalne manjine, ali naravno za klub su nastupali igrači svih nacionalnosti. klub je dvije godine igrao u kantonalnim ligama ZDK i ugasio se.

poslije rata u Zenici je postojao i NK Napredak kao klub HKD Napredak. takmičio se u ligama sa hrvatskim nacionalnim predznakom, ali su se vremenom i oni ugasili. sad klub još uvijek egzistira, ali samo kao organizator Božićnog turnira, ali samo kao malonogometna ekipa.

postojali su i neki privatni klubovi kao Zlatni ljiljan, Hajduk itd. nisu se nešto dugo takmičili i uvijek su ostajali neki "repovi" poslije njihovog takmičenja.

postojao je i klub NK Lastavica iz Babina, ali za njih nisam siguran da su uopće imali stadion i da su se takmičili.
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Chelsea_CBH
Postovi: 1014
Pridružen/a: 13 nov 2010, 16:07
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Chelsea_CBH » 03 sep 2011, 00:15

Brotnjo Čitluk.
Sve nas veže plava boja i bratstvo klubova naših - LONDON CHELSEA FC - INTERNAZIONALE MILANO FC - SS LAZIO ROMA - GLASGOW RANGERS FC - HAMBURGER SV - GNK DINAMO ZAGREB - FK ŽELJEZNIČAR SARAJEVO - KKS LECH POZNAN

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la neutralan__ » 03 sep 2011, 00:34

Chelsea_CBH je napisao/la:Brotnjo Čitluk.
Brotnjo je malo stalo na noge.Kako najavljuju Čitlučani za 2 sezone su u Premijer ligi.
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 03 sep 2011, 10:23

da, slogauskoplje, Zepce ima mladje selekcije ;)...a mi se ovdje nadamo da cemo ubrzo opet dobit prvi tim :D

a nisam cuo da se ovaj Glasinac ugasio, do prije 2-3 godine, kad sam trenirao, stalno smo igrali s njima u juniorima i kadetima...i gore su pricali kako imaju prvi tim...ako su propali zao mi je samo terena, imali su travnjak ma je*o Wembley

Avatar
kelner
Postovi: 1009
Pridružen/a: 12 jun 2010, 18:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la kelner » 04 sep 2011, 15:50

Zlaja i Pero...Ja bio klinac od nekih 13 godina,kada je taj klub postojao,mislim imali su omladinski pogon,zna li neko sta je sad s njima???
Svete, vidiš li šta Srbija ima?! Ima Novaka Đokovića, najboljeg svetskog tenisera. Pokori se Rogere, pokori se Rafaele, pokori se Andy! Srbija ima šampiona i zauvek će ga imati!

Avatar
neutralan__
Postovi: 4028
Pridružen/a: 13 sep 2010, 16:03
Lokacija: Banovići
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la neutralan__ » 04 sep 2011, 19:00

gospodin Seljakovic je napisao/la:da, slogauskoplje, Zepce ima mladje selekcije ;)...a mi se ovdje nadamo da cemo ubrzo opet dobit prvi tim :D

a nisam cuo da se ovaj Glasinac ugasio, do prije 2-3 godine, kad sam trenirao, stalno smo igrali s njima u juniorima i kadetima...i gore su pricali kako imaju prvi tim...ako su propali zao mi je samo terena, imali su travnjak ma je*o Wembley
Skoro su otišli u stečaj,bilo je baš o tome i na ovom portalu.No, @Devil kaže da se osnovao novi klub "Glasinac 2011" koji će biti nasljednik ovog.
FK Budućnost Banovići 1947 Ljumani 1988

Avatar
harebianconero
Postovi: 5093
Pridružen/a: 04 sep 2011, 11:38
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la harebianconero » 04 sep 2011, 19:16

Jel se mogu strani klubovi?

Ak mogu ja se sjecam Ancone iz Italije, sada je nigdje nema..

Isto tako Como.
Mirko Vučinić #9 & Leonardo Bonucci #19

30 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

groka12
Postovi: 253
Pridružen/a: 28 apr 2011, 14:43
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la groka12 » 04 sep 2011, 19:27

Wimbledon F.C nekadasnji clan premiershipa
tim promjenio ime nakon financijskog kraha u Milton Keynes Dons preselio se na novi stadion itd itd tako da to nije bio vise isti klub, a i vecina navijaca ga napustila i formirala AFC Wimbledon koji sada nastupa u Coca Cola liga 2 a Keynes je rang iznad

Porstmouth je na dobrom putu da se ugasi .... skoro im je i stranica bila ugasena zbog neplacanja .. dokle je doslo

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.