Zamrli-zaboravljeni klubovi

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Bistrik » 22 feb 2012, 10:10

ima u Sribiji dosta klubova npr. Voždovac je jedno vrijeme igrao PSL. pa onda Čukarički pa Bežanija mislim ono igrali su Prvu ligu sada nisu ni blizu. a najjče je da u CG u tamo nekoj ligi ima klub koji se zove Arsenal.

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 22 feb 2012, 13:40

Bistrik je napisao/la:ima u Sribiji dosta klubova npr. Voždovac je jedno vrijeme igrao PSL. pa onda Čukarički pa Bežanija mislim ono igrali su Prvu ligu sada nisu ni blizu. a najjče je da u CG u tamo nekoj ligi ima klub koji se zove Arsenal.
Na ovoj svaki drugi post je profulana tema. Aj i nekako usput spomenut te klubove kroz neku pricu, al ne znam kakve veze ima Arsenal u CG. Sto je tu cudno? Ima i u Argentini, kao i Ukrajini. Isto da ja napisem kako je cudno sto u Srbiji ima klub imena Hajduk ccc


Mene zanima jel netko cuo za klub NK Gromovnik iz Novog Sehera. To je mjesto blizu mene, igrali su prije 10tak godina. Mozda znaju ovi momci koji igraju po kantonalnoj ligi ZE-DO kantona.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 22 feb 2012, 17:26

u kantonalnoj se takmiči NK Novi Šeher. taj NK Gromovnik se takmičio vjerovatno sa klubvovima koji imaju "hrvatski" predznak. odnosno u ligaškom dijelu koji je bio pod ingerencijom tadašnjeg NS HRHB. i ja se sjećam nešto ko kroz maglu da je postojao...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 22 feb 2012, 20:27

Bistrik je napisao/la:ima u Sribiji dosta klubova npr. Voždovac je jedno vrijeme igrao PSL. pa onda Čukarički pa Bežanija mislim ono igrali su Prvu ligu sada nisu ni blizu. a najjče je da u CG u tamo nekoj ligi ima klub koji se zove Arsenal.
To nije tema danasnje emisije,govori se o ugasenim klubovima.Cuka se dize ove polusezone opet izgleda,Stankom ga opet uzima tako da bi sledece sezone mogli opet postati ozbiljni.Bezanija standardno na sredini tabele 2.lige par godina,a Vozdovac dobija jedan super zanimljivi stadion,gde je gradnja na pola puta,a stadion ce da mu bude na krovu trznog centra. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 23 feb 2012, 03:22

Pasha je napisao/la:u kantonalnoj se takmiči NK Novi Šeher. taj NK Gromovnik se takmičio vjerovatno sa klubvovima koji imaju "hrvatski" predznak. odnosno u ligaškom dijelu koji je bio pod ingerencijom tadašnjeg NS HRHB. i ja se sjećam nešto ko kroz maglu da je postojao...
Upravo, za taj klub su igrali Hrvati, za N.Seher Bosnjaci. Znam da vise ne postoji i da ima samo ovaj drugi i omladinska skola koju drzi D.Sirovica :mrgreen: Bas me zanimalo sjecal ga se itko i kakve su rezultate imali. Jel uopce postoje negdje tablice na netu od tih prvenstava. Klub mi je zanimjiv jer je iz kraja koji mi je blizu, a uskoro ce i ovaj klub iz mog kraja da se nadje na popisu na ovoj temu :lol:

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Bistrik » 27 feb 2012, 09:11

Devil je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:ima u Sribiji dosta klubova npr. Voždovac je jedno vrijeme igrao PSL. pa onda Čukarički pa Bežanija mislim ono igrali su Prvu ligu sada nisu ni blizu. a najjče je da u CG u tamo nekoj ligi ima klub koji se zove Arsenal.
To nije tema danasnje emisije,govori se o ugasenim klubovima.Cuka se dize ove polusezone opet izgleda,Stankom ga opet uzima tako da bi sledece sezone mogli opet postati ozbiljni.Bezanija standardno na sredini tabele 2.lige par godina,a Vozdovac dobija jedan super zanimljivi stadion,gde je gradnja na pola puta,a stadion ce da mu bude na krovu trznog centra. ;)
ima dodatak zaboravljeni a recimo kažem bili su interesantni to klubovi igrali u prvoj ligi Srbije čak mislim da je Voždovac jednu sezonu bio i 3 što je fin rezultat. dakle tema je i zaboravljeni a ne samo zamrli.

Avatar
Bistrik
Postovi: 1459
Pridružen/a: 26 maj 2011, 08:22
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Bistrik » 27 feb 2012, 09:15

gospodin Seljakovic je napisao/la:
Bistrik je napisao/la:ima u Sribiji dosta klubova npr. Voždovac je jedno vrijeme igrao PSL. pa onda Čukarički pa Bežanija mislim ono igrali su Prvu ligu sada nisu ni blizu. a najjče je da u CG u tamo nekoj ligi ima klub koji se zove Arsenal.
Na ovoj svaki drugi post je profulana tema. Aj i nekako usput spomenut te klubove kroz neku pricu, al ne znam kakve veze ima Arsenal u CG. Sto je tu cudno? Ima i u Argentini, kao i Ukrajini. Isto da ja napisem kako je cudno sto u Srbiji ima klub imena Hajduk ccc


Mene zanima jel netko cuo za klub NK Gromovnik iz Novog Sehera. To je mjesto blizu mene, igrali su prije 10tak godina. Mozda znaju ovi momci koji igraju po kantonalnoj ligi ZE-DO kantona.
da se opet malo ponovim tema je i zaboravljeni a ne samo zamrli timovi a sama činjenica da su gore spomenuti timovi nekada igrali najjači rang takmičenja da su bili interesantni i zanimljiv mnogima a sada nisu ili u manjoj mjeri. a Arsenal CG spominjem što mi je malo smiješno da se jedan klub tako zove u CG, nezam zašto ali meni jeste.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la badblueboylivno » 27 feb 2012, 14:32

Ne znam gdje bih pa pitam ovdje, ustvari pitao sam već na temi Prva liga, ali nitko ne odgovara.

Da li itko ima rezultate Prve lige FBiH iz sezone 2002-03, i eventualno Druge lige FBiH iz sezona 2003-04 i 2004-05.

Unaprijed hvala.
Hayley <3

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 27 feb 2012, 15:13

Bistrik je napisao/la: da se opet malo ponovim tema je i zaboravljeni a ne samo zamrli timovi a sama činjenica da su gore spomenuti timovi nekada igrali najjači rang takmičenja da su bili interesantni i zanimljiv mnogima a sada nisu ili u manjoj mjeri. a Arsenal CG spominjem što mi je malo smiješno da se jedan klub tako zove u CG, nezam zašto ali meni jeste.
tema je zamrzli-zaboravljeni klubovi, dakle klubovi koji su zamrznuti i kojih se malo tko vise sjeca. Klubovi koje si ti nabrojao nisu uopce zaboravljeni, ako se takmice onda ima neka masa ljudi koji ga spomenu barem par puta tjedno. Mogli bi ovdje onda pricat o Nottinghamu, Leedsu, Dresdenu, Radnickom, Marsoniji i da ne nabrajam dalje ;)
Arsenal nije tema ovdje, al ne znam zasto bi to bilo smijesno, ja mogu osnovat klub u Njemcakoj i nazvat ga 'Smecari Balkan'. Onaj tko osniva i upravlja ima pravo da da klubu ime cc. U Kanadi imas klub Croatia Toronto i mislim da su najtrofejniji tamo, zasto ti to nije smijesno?

peace_an
Postovi: 134
Pridružen/a: 19 mar 2008, 20:58
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la peace_an » 27 feb 2012, 15:44

eh neki dan mi pade boavista na pamet,jedan od najtrofejnijih portugalskih klubova i prije 5--6 godina redovan ucesnik lige prvaka,vidim niko ga ne spomenu,znaci u dobra doba zaboravljen klub..ugl sad su u 3.ligi kubure tamo

Avatar
Feco
Postovi: 571
Pridružen/a: 05 apr 2010, 18:28
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Feco » 27 feb 2012, 15:52

peace_an je napisao/la:eh neki dan mi pade boavista na pamet,jedan od najtrofejnijih portugalskih klubova i prije 5--6 godina redovan ucesnik lige prvaka,vidim niko ga ne spomenu,znaci u dobra doba zaboravljen klub..ugl sad su u 3.ligi kubure tamo
Dobar,Dobar,logika na nivou,bas su nekad bili ,klub na svom mjestu,znali neko sta im se desilo pa takvo rasulo,da nisu neki porezi,muljaze ?

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 27 feb 2012, 16:08

Feco je napisao/la:
peace_an je napisao/la:eh neki dan mi pade boavista na pamet,jedan od najtrofejnijih portugalskih klubova i prije 5--6 godina redovan ucesnik lige prvaka,vidim niko ga ne spomenu,znaci u dobra doba zaboravljen klub..ugl sad su u 3.ligi kubure tamo
Dobar,Dobar,logika na nivou,bas su nekad bili ,klub na svom mjestu,znali neko sta im se desilo pa takvo rasulo,da nisu neki porezi,muljaze ?
Bankrot ;)

Avatar
calcio
Postovi: 11610
Pridružen/a: 28 apr 2008, 18:04
Lokacija: Llanfair­pwllgwyn­gyllgo­gery­chwyrn­drobwll­llanty­silio­gogo­goch
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la calcio » 27 feb 2012, 16:25

Evo dva prilicno zaboravljena kluba

Pro Vercelli, prvak Italije 7 puta, pocetkom 20. vijeka najuspjesniji klub u Italiji ali od kako su ispali iz prve lige u sezoni 1934/35 vise se nisu vracali. Trenutno u trecoj ligi.

Perugia, trenutno u cetvrtoj ligi, prosle sezone igrali na amaterskom nivou u serie D (peta liga).
Nekadasnji stabilni prvoligas, osvajac Intertoto kupa 2003, bankrotirali prije 5-6 godina i morali krenuti ispocetka.

Avatar
NeToBoLa
Postovi: 1718
Pridružen/a: 08 mar 2011, 02:36
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la NeToBoLa » 27 feb 2012, 16:59

don_burza je napisao/la:Jedan od timova koji mi nikad nece izaci iz glave je F.C Gretna iz Skotske

Igrali su i finale kupa

dobri bili za kladionice sve 4+ :D
Gretna strašna. Nešto mi je pravo draga ta ekipa bila, na njima se nije padalo. Dušu dali za fiksni par. :)
Igrali su u Kup Uefa, preko tog Kupa, i nakon toga im se gubi svaki trag. Zna li neko nešto ?
Who dares, wins !

Avatar
gospodin Seljakovic
Postovi: 777
Pridružen/a: 15 apr 2011, 00:33
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la gospodin Seljakovic » 27 feb 2012, 17:15

NeToBoLa je napisao/la:
don_burza je napisao/la:Jedan od timova koji mi nikad nece izaci iz glave je F.C Gretna iz Skotske

Igrali su i finale kupa

dobri bili za kladionice sve 4+ :D
Gretna strašna. Nešto mi je pravo draga ta ekipa bila, na njima se nije padalo. Dušu dali za fiksni par. :)
Igrali su u Kup Uefa, preko tog Kupa, i nakon toga im se gubi svaki trag. Zna li neko nešto ?
Kaze Wikipedija da su ugaseni 2008.

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 27 feb 2012, 17:43

iako je rečeno više puta, neka pojašnjenja za one kojima nije jasno.

ime temi sam dao ja. pokretač je napisao naslov nešto u stilu "samo za znalce" ili takvo nešto. međutim, ja sam iz posta shvatio šta je "pisac htio da kaže" i preimenovao sam temu. ovo zaboravljeno se odnosi samo na zamrle klubove, a ne neke koji su svojevremeno se takmičili u najvišem rangu i onda pali u niže rangove. kad već spominjete takve klubove, čudi me da niko nije spomenuo Huddersfield Town trostruke šampione Engleske 1920-tih. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sad su u trećem rangu...

znači, još jednom da ponovim. odnosi se na klubove koji su svojevremeno postojali i takmičili se uglavnom u nižim rangovima. pošto su ugašeni, za mnoge su potpuno nepoznati, a za neke su zaboravljeni, pa da se podsjete...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Claus
Postovi: 6771
Pridružen/a: 10 feb 2011, 18:52
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Claus » 27 feb 2012, 20:19

Ne mogu a da ne pomenem KK Slobodu. Klub, koji se ugasio prije nekoliko mjeseci, inače (uz KK Bosnu (pa i Široki)) najpoznatiji i najtrofejniji košarkaški klub u BiH i Jugoslaviji. Staru dobru Ditu polako svi zaboravljaju, osim naravno istinsih zaljubljenika u najveće poratne romantike u košarci. Da, klub ima nasljednika u vidu OKK Sloboda, no dakako da to nije isto (i ne može biti, i nikad neće). Uvijek ću podržavati i novonastali omladinski klub, tu ipak igraju tuzlanska djeca, ali KK je za mene bila nešto posebno. Eh, sve te utakmice u Evropi i nezaboravni trenuci...

No dobro, dosta očajavanja. Vjerujem da niste raspoloženi za jadikovanje običnog smrtnika (imate dovoljno i svojih briga). :P Od fudbalskih klubova iz BiH, kao i okruženja, vrijedi spomenuti Brotnja (bivšeg bh. prvaka), Glasinac, visočku Bosnu, Obilić (doduše, znamo i zbog čega su slavu stekli ;) i ostali, manje poznati, (polu)klubovi.

Od zaboravljenih ino-klubova naprije treba spomenuti Boavistu, stalnog učesnika evropskih takmičenja. Eh, te Portugalce sam doista volio, al' ih nedostatak novca i bankrot uhakaše. Dalje, imamo i mnogo klubova na Otoku, a koji su itekako zaboravljeni. Od skorijih primjera vrijedi izvojiti Portsmouth, osvajača FA Cupa i uvijek veoma dobrog člana EPL. Nakon finansijskih problema, klub je napušten od strane svih mogućih organa, a sada su tek 16. u Championshipu. Pompeyi zaslužuju posvećen odjeljak u ovom tekstu, siguran sam da od većine vas nisu zaboravljeni i potisnuti. Također, italijanski (baš kao i njemački, španski i(li) francuski klubovi nisu nikakvi izuzeci. Podavno su zamrli i Torino, Venezija, Strasbourg, TSV 1860 München i mnogi drugi.

Avatar
LjumanM95
Postovi: 5209
Pridružen/a: 08 jan 2012, 15:43
Lokacija: gg3+
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la LjumanM95 » 27 feb 2012, 20:24

Claus je napisao/la: No dobro, dosta očajavanja. Vjerujem da niste raspoloženi za jadikovanje običnog smrtnika (imate dovoljno i svojih briga). :P Od fudbalskih klubova iz BiH, kao i okruženja, vrijedi spomenuti Brotnja (bivšeg bh. prvaka), Glasinac, visočku Bosnu, Obilić (doduše, znamo i zbog čega su slavu stekli ;) i ostali, manje poznati, (polu)klubovi.
Brotnjo 2. liga FBiH grupa Jug i na dobrom su putu da uđu u Prvu ligu FBiH. Glasinac se ponovo osnovao, ali pod novim imenom Glasinac 2011. Bosna također igra Drugu ligu FBiH, ali grupa Centar i također na dobrom su putu da se vrate u Prvu ligu FBiH. A Obilić ne vrati niko, jer su najgori u 6. rangu takmičenja u Srbiji. :mrgreen:
Ja pogođen nisam, ni umro ni pao, samo sam morao skočiti dole, nastaviću tačno tamo gdje sam stao, izroniće stari za one što ga vole... FKBB 1947

Avatar
Pasha
Moderator
Postovi: 6037
Pridružen/a: 17 jan 2009, 15:02
Lokacija: Jalija
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Pasha » 27 feb 2012, 20:28

neki ljudi ovdje izgleda namjerno ne čitaju napisano, a nisam jasnije mogao napisati...
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', nikakvi crnjaci i ružne stvari,
ništa mi neće ovaj dan pokvarit', ni umišljene ćurke, ni zli komentari!

Vraćamo ti staru slavu, ne damo te zaboravu!

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Zamrli-zaboravljeni klubovi

Post Postao/la Devil » 27 feb 2012, 20:40

Pasha je napisao/la:neki ljudi ovdje izgleda namjerno ne čitaju napisano, a nisam jasnije mogao napisati...
I ja isto mislim,ne mogu ce je da toliko ne znam kako da ih nazovem ljudi ima,najbolje je da preimenujes temu u Ugaseni klubovi,da vise ne bi bilo bespotrebnih spam uleta i po milion putanja spominjanja istih klubova ala Brotnjo,Boavista,Zepce koji se ustvari jos uvek takmice. :roll:
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.