Lige u fudbalu BiH

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 23 jan 2013, 17:29

Eborg je napisao/la:
Kao što rekoh, treba pratiti stanje na papiru. Na papiru je Ilidža Sarajevo koliko su Ilijaš i Trnovo.
Na kojem papiru?
Na onom o naseljenim mjestima ili na onom o opstinama.
Ili se ne razumijes u demografiju ili se mi medjusobno ne razumijemo.

Pazi.
Na onom Anelovom "papiru" lijevo pise ime kluba, a desno ime naseljenog mjesta iz kojeg dolazi.
Ni na jednom papiru ne postoji naseljeno mjesto Ilidza osim naravno na onim prastarim papirima koji su davno izmijenjeni.

Evo ti popis svih naseljenih mjesta prije rata u opstini Ilidza.
Dosta ovih naseljenih mjesta je pripojeno naseljenom mjestu Sarajevo ali nijedno nije se izdvojilo jer cak i kod ali i svugdje u Svijetu urbanizacija ide naprijed.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Demografija_Ilid%C5%BEe" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 23 jan 2013, 17:33

Devil je napisao/la: Pazi opet ti govorim,klub je izabrao da mu taj naziv mesta stoji i gotovo.Imas tih primera i u Beogradu,Hajduk sa Liona to je pravi naziv kluba,tako stoji.Lion je ne mozes reci ni naselje u Beogradu,vise kao sto ti rece mesna zajednica koja je dobila naziv po nekom liku koji je dosao iz Francuske i otvorio kafanu Lion.Ili Radnicki Crveni Krst takodje iz Beograda ili Balkan Mirijevo....
Opet kazem sve je do kluba,kako on odluci da mu stoji pored imena kluba tako ti je.Ti to ne mozes izmeniti.Mozes jedino pored Borac Tetovo napisati Zenica ali nikako ne mozes izostaviti Tetovo i napisati Borac Zenica. ;)
Niti mozes napisati Balkan Beograd a izbrisati Mirijevo.
Razumijem ja tebe sta ti hoces reci, ali na onom clanku lijevo pise ime kluba, a desno ime naseljenog mjesta.
Po meni bi ovako trebalo biti.
Ime kluba - Fk Borac Tetovo
Grad/Selo - Zenica

Isto tako u tim tvojim primjerima
Ime kluba - FK Hajduk Lion
Grad/selo - Beograd

Mada opet nebitno, sve su to sitnice.
Svaka cast momku bitno je da se razumije odakle je koji klub.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 23 jan 2013, 19:46

Ma nedovodite me u nedoumicu, ja cu uskoro poceti sa petim rangom trenutno me studij malo stisnuo pa nemam vremena. Nego mi je pomalo smjesna ova rasprava :P evo npr. sva moja uza porodica dolazi iz opcine Olovo (sela u okolini samog naselja) i doselili su se u Sarajevo nekada krajem '60-tih. Tako npr. kada bi selo Bakići napravilo svoj klub ono bi bilo upisano u registar u naselju Olovo posto je tamo citava administracija, ali taj klub nije iz Olova, već iz Bakića koje je selo sto se nalazi u opstini Olovo. Neko spomenu mjesto rodjena, pa naravno da ce se pisati Olovo/Zenica jer je tamo bolnica/porodiliste, ali to cak nije slucaj kod svakoga jer evo kod moje mame koja je rodjena 1965. cak ne pise Olovo, već Kolakovići (selo u blizini naselja) jer je rodjena u kuci u tom selu, a ne u bolnici u naselju Olovo.

Sto se tice opstine Ilidže ja iskreno jos to ne smatram gradskim naseljem. Mozda za 10-20 godina kada bi se izgradile transverzale i uredilo ono sve od Nedzarica do glavnog naselja Ilidže. Pa Hrasnica i Rakovica se nalazi u sastavu opstine Ilidža, sto bi meni bilo apsurd da se trenutno smatra gradskim naseljem. U ovom trenutku jedino kada bi opstinu Ilidža podjelili na cak tri dijela pa da samo onaj centralni dio ukljuce kao gradsko naselje.

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 23 jan 2013, 20:03

AnelZ je napisao/la:Ma nedovodite me u nedoumicu, ja cu uskoro poceti sa petim rangom trenutno me studij malo stisnuo pa nemam vremena. Nego mi je pomalo smjesna ova rasprava :P evo npr. sva moja uza porodica dolazi iz opcine Olovo (sela u okolini samog naselja) i doselili su se u Sarajevo nekada krajem '60-tih. Tako npr. kada bi selo Bakići napravilo svoj klub ono bi bilo upisano u registar u naselju Olovo posto je tamo citava administracija, ali taj klub nije iz Olova, već iz Bakića koje je selo sto se nalazi u opstini Olovo. Neko spomenu mjesto rodjena, pa naravno da ce se pisati Olovo/Zenica jer je tamo bolnica/porodiliste, ali to cak nije slucaj kod svakoga jer evo kod moje mame koja je rodjena 1965. cak ne pise Olovo, već Kolakovići (selo u blizini naselja) jer je rodjena u kuci u tom selu, a ne u bolnici u naselju Olovo.

Sto se tice opstine Ilidže ja iskreno jos to ne smatram gradskim naseljem. Mozda za 10-20 godina kada bi se izgradile transverzale i uredilo ono sve od Nedzarica do glavnog naselja Ilidže. Pa Hrasnica i Rakovica se nalazi u sastavu opstine Ilidža, sto bi meni bilo apsurd da se trenutno smatra gradskim naseljem. U ovom trenutku jedino kada bi opstinu Ilidža podjelili na cak tri dijela pa da samo onaj centralni dio ukljuce kao gradsko naselje.
Samo ti to radi kako znas, razumijemo mi odakle je ko, pusti ti ovu nasu raspravu. ;)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 24 jan 2013, 00:27

Anele, samo nastavi, ako nekom smeta neki naziv kluba, neka ga slobodno promijeni, nije ništa zaključano. :D
Hayley <3

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la artemis77 » 13 feb 2013, 16:55

Čestitam za sve do sada napisano, trebalo je uložiti puno truda, a ima dosta korisnih informacija :)
Mene je uvijek zanimalo kako izgleda ligaški sistem u BiH, ali ga nema nigdje na internetu :)
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 05 mar 2013, 12:49

http://nsusk.ba/ns-usk/?p=1016" onclick="window.open(this.href);return false;

:shock:
Hayley <3

Avatar
ASD
Postovi: 26224
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 25 mar 2013, 11:26

badblueboylivno je napisao/la:http://nsusk.ba/ns-usk/?p=1016

:shock:
:shock:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 25 mar 2013, 15:50

AnelZ voli lige, ja volim kup.

Evo na wikipediji stranica o Kupu za sezonu 2013-14. Pisana je na bosanskom jeziku. Malo me yebu moderatori, ali dobro.

Ako netko želi pomoći, super.

http://bs.wikipedia.org/wiki/Kup_Bosne_ ... 013./2014.

:D
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 25 mar 2013, 23:14

+ ti volis wikipediju na Našim jezicima :D

Ja sam se malo razlijenio sto se ovog tice, imam dodatnih aktivnosti od kada sam clan ove jedne organizacije. Moram definitivno se vratiti starim navikama :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 26 mar 2013, 00:28

To je najviše iz razloga jer će ljudi koji to traže (vjerujem da ih ima :mrgreen: ) najprije upisati na našem jeziku. :D
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 mar 2013, 02:12

Pa uredu, ti radis za njih, ja vise za ove koji nisu sa naseg govornog podrucja jer opet postoji mnogo osoba koji wikipediju uzimaju kao first choice izbor prilikom potraznje za podacima, kao sto sam i ja kada trazim o drugim ligama ili bilo kojim kvalifikacijama :)

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la realancojk » 26 mar 2013, 15:16

da li je moguce da i lige stavite u wiki
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 26 mar 2013, 15:25

Mogu napraviti piramidu naših liga i na wiki, iako ima slika na ovoj temi, koju stranicu unazad.
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 mar 2013, 15:26

realancojk je napisao/la:da li je moguce da i lige stavite u wiki
nisam shvatio molbu, na koje lige mislis?

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la realancojk » 26 mar 2013, 15:31

sve koje imamo mi u sklopu ns bih
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 26 mar 2013, 15:42

realancojk je napisao/la:sve koje imamo mi u sklopu ns bih
e sada, previse je to posla. Ja sam htio da napravim wiki za drugu lige FBiH i previse mi vremena oduzimalo uopste da napravim, a tek da ih odrzavam pa sam odustao. U razvijenim zemljama Evrope postoje osobe koje uredjuju online sadrzaje (ne samo na wikipediji, vec opcenito sve takve stranice i sl) na netu za naknadu, ja ovo radim iskljucivo na dobrovoljnoj bazi. Problem prilikom pravljena je sto mnogo podataka moram sam pronalaziti tipa naziv stadiona, tacno mjesto odakle dolaze ekipe, kasnije koordinate za stadione, a poslije toga svake sedmice uredjivati tabelu, dodavati rezultate i sl. za sta zaista nemam vremena, onako mi Premijer liga i Prve lige oduzimaju poprilicno vremena uz neke druge teme. Ako nekada nadjem slobodno vrijeme napravit cu jos Drugu ligu FBiH, ali sumnjam bilo sta vise.

realancojk
Postovi: 482
Pridružen/a: 23 maj 2012, 20:33
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la realancojk » 26 mar 2013, 15:43

nego znas li kakav program koji dozvoljava da se prati određena liga
Neko voli meso, neko voli kupus. U biti svi mi volimo sarmu.
Bolje ispasti glup nego iz lige. :)

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 26 mar 2013, 16:26

Imaš ovdje na portalu odlično popraćenja prva tri ranga. Ostale lige možeš pratiti na sajtovima kantonalnih/županijskih saveza, na stranicama entitetskih saveza, ili recimo na stranici brcko-sport koja prati tamošnje lige.
Ali teško gdje možeš naći detaljnije praćenje, tipa strijelce i to.

Na wikipediji je problem što sve moraš ručno unijeti, nije to kao, recimo, joomla joomsport komponenta za webstranice gdje samo upišeš rezultate, a program sam računa bodove, gol-razliku i to, pa zato toga nema. A, i kako kaže kolega, ovo je sve volonterski, čisto iz ljubavi prema sportu.
Hayley <3

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la Eborg » 27 mar 2013, 20:00

Vidim evo i da je Nogometni savez Zeničko-dobojskog kantona pokrenuo Twitter account. Moglo bi biti interesantno za praćenje kantonalne lige za one koji koriste Twitter!

https://twitter.com/nszdk" onclick="window.open(this.href);return false;

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.