Lige u fudbalu BiH

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la SarcofagoVenom » 02 nov 2012, 19:57

Što se tiče prestavljanja klubova i osnovnih stvari o njima.2011 je izdata knjiga Enciklopedija fudbalskih klubova RS,,autora Milana Djordjića u kojem je objavit do sada jedinstven prikaz klubova u RS,prestavljeni su svi aktivni klubovi,oni što su ugašeni,ženski klubovi,klubovi malog fudbala,zaista pristojno uradjeno,nadati se da će to neko uraditi i za Federaciju.Za rad na tome potrebno je strpljenje i prije svega velika želja,lično koristim svoje slobodno vrijeme u skupljanju podataka,rekonstrukciji ligačkog sistema u RS I BIH od 95,rekonstruciji BiH fudbala do 92,sa akcentom na amaterske lige.Podatci se dobivaju listanjem starih novina i monografija,kontakt sa osobama koje slično rade putem mejla,razmjenom podataka,lako je govoriti treba ovo,ono a ništa ne preuzeti lično.Za novije doba,poznat vam je sajt koji vodi sve RS lige,momci to rade iz entuzijazma,bez ikakve love pa dok mogu guraće.Ovaj sajt je dosta posjećen,mogao je sve objediniti na jednom mjestu,prošlost,sadašnjost,no nije.,Ono što nije zapisano,nije se ni desilo.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 02 nov 2012, 20:26

SarcofagoVenom je napisao/la:Što se tiče prestavljanja klubova i osnovnih stvari o njima.2011 je izdata knjiga Enciklopedija fudbalskih klubova RS,,autora Milana Djordjića u kojem je objavit do sada jedinstven prikaz klubova u RS,prestavljeni su svi aktivni klubovi,oni što su ugašeni,ženski klubovi,klubovi malog fudbala,zaista pristojno uradjeno,nadati se da će to neko uraditi i za Federaciju.Za rad na tome potrebno je strpljenje i prije svega velika želja,lično koristim svoje slobodno vrijeme u skupljanju podataka,rekonstrukciji ligačkog sistema u RS I BIH od 95,rekonstruciji BiH fudbala do 92,sa akcentom na amaterske lige.Podatci se dobivaju listanjem starih novina i monografija,kontakt sa osobama koje slično rade putem mejla,razmjenom podataka,lako je govoriti treba ovo,ono a ništa ne preuzeti lično.Za novije doba,poznat vam je sajt koji vodi sve RS lige,momci to rade iz entuzijazma,bez ikakve love pa dok mogu guraće.Ovaj sajt je dosta posjećen,mogao je sve objediniti na jednom mjestu,prošlost,sadašnjost,no nije.,Ono što nije zapisano,nije se ni desilo.
U toj knjizi su vjerovatno slicni podaci kao i oni na RS Sport sto ih izbacuju kada predstavljaju klubove,a ne neka vrsta licnih karti kao sto mi zelimo na ovoj temi,kako bi na osnovu tih podataka razvrstavali ekipe.

Ja sam misljenja da bi trebali otvoriti novu temu,stadioni u BiH,na kojoj bi pravili spisak svih stadiona u BiH.
I da naznacimo svaki koji ima tribinu.

Naravno,samo ako ima jos momaka ovdje koji su zainteresirtani da pisu na toj temi.

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la jovanmaksimovic » 05 nov 2012, 11:40

https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la SarcofagoVenom » 05 nov 2012, 16:35

dobro zamišljeno,loše uradjeno
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 06 nov 2012, 18:07

Može ovako?

slika

* - ispravljeno na sugestiju korisnika zmaj0712, Sarcofagovenom i ASD :D
Zadnja izmjena: badblueboylivno, dana/u 08 nov 2012, 14:11, ukupno mijenjano 3 puta.
Hayley <3

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la zmaj0712 » 07 nov 2012, 14:35

Pozdrav!
U popisu klubova Bosne i Hercegovine po ligama brojevi ispred lige objašnjavaju protočnost klubova prema višem, odnosno nižem rangu. Do zabune dolazi u ligama RS jer ispod Regionalne lige Centar je samo Područna liga Doboj, a ispod ove lige su MOL Doboj, MOL Modriča i MOL Šamac. Ispod Regionalne lige Istok su 4.liga Centar i Područna liga Birač. Ispod 4.lige Centar su OL Brčko Zapad i Istok, OL Ugljevik i 1.OL Bijeljina Zapad i Istok.
Nadam se da sam otklonio dileme.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la ASD » 08 nov 2012, 09:23

@BadblueboyLivno
Iz trece kantonalne lige TK Istok klubovi idu u drugu kantonalnu ligu Jug,a ne Sjever.

Avatar
SarcofagoVenom
Postovi: 694
Pridružen/a: 28 feb 2012, 14:35
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la SarcofagoVenom » 08 nov 2012, 12:23

BBLivno

Imaš 6 liga koje imaju isti sistem takmičenja,no različito si prestavio te lige

KL Sarajevo i OL Visoko si prestavio bez podjele na dve grupe,MOL Gradiška,OL Brčko,1OL Bijeljina i 2OL Bijeljina si prestavio odvojeno,moraš se odlučit za jedan princip,mislim da je dovolljno npr OL Brčko z/i ili KLS A/B,jer radi se o jednoj ligi sa baražima za prvaka,a ne odvojenim ligama,uradi po svom mišljenju.
Ulaz besplatan izlaz se plaća

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 08 nov 2012, 12:29

To sam tek kasnije uočio za Sarajevo, a za Visoko nisam znao.

Što se tiče promocije u TK, to sam napravio prema prethodnoj slici korisnika jovanmaksimovic, mislio sam da je on napravio u redu.
Hayley <3

Avatar
jovanmaksimovic
Postovi: 2331
Pridružen/a: 03 okt 2012, 20:49
Lokacija: u zemlji najboljih piva i najljepsih cura...
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la jovanmaksimovic » 08 nov 2012, 15:52

badblueboylivno je napisao/la:To sam tek kasnije uočio za Sarajevo, a za Visoko nisam znao.

Što se tiče promocije u TK, to sam napravio prema prethodnoj slici korisnika jovanmaksimovic, mislio sam da je on napravio u redu.
ja sam isao nekom logikom, ali srecom ima ljudi koji se bolje poznaju i nize rangove, ja sam relativno nov u ovom bh fudbalu sto se tice nizih rangova, tako da su greske logicne... ali eto sada imamo ispravljeno izdanje...

btw, svidja mi se stil kako si predstavio... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=H1M8yfyW2fo
FOR PAUL

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 08 nov 2012, 16:27

Da, shvatio sam. ;)

Pokušao sam i ja na ovaj tvoj način, ali ne stane sve kao ovdje. :D
Hayley <3

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 21 jan 2013, 03:02

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_fo ... erzegovina" onclick="window.open(this.href);return false;

Poceo sam dodavati ove klubove barem na jedan clanak na engleskoj wikipediji (naravno, nisam pravio posebne clanke za svaki klub, nisam toliko upucen). Znam da nije nesto, ali eto. Zavrsio sam tek cetvrti rang (281 klubova od 610), nisam ocekivao da ce ovoliko vremena oduzimati da ih samo dodam, jer sam uz naziv kluba morao staviti i skracenicu (FK, NK, HNK, OFK i sl) pa sam morao vecinu klubova provjeriti na netu koji je ispravan.

Kao sto vidite, ogromna vecina poslije prva dva ranga nema uopste svoj clanak na engleskoj wikipediji (sto me vise iznenadjuje mnoga mjesta takodjer nemaju svoj clanak), a da ne pricam o stadionima i sl.

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la Devil » 21 jan 2013, 14:25

Svaka cast za ovo. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la badblueboylivno » 21 jan 2013, 15:28

Strašno, majstore. Strašno. Sjajan posao oko bh nogometa odrađuješ.
Hayley <3

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la Eborg » 21 jan 2013, 15:39

Svaka čast na obavljenom poslu!

Ne znam samo koliko je pametno stavljati unutargradske dezignacije npr. Marijin Dvor, Sarajevo te Baščaršija, Sarajevo. To su samo mjesta gdje se nalaze uprave klubova, pa ne može neko igrati na Trgu Oslobođenja ili na Baščaršiji. Tom logikom onda FK Sarajevo nije sa Koševa već iz Ulice Maršala Tita gdje im je sjedište. ;)

Isto tako za Zenicu, Tetovo i Nemila su unutar granica općine Zenica te su prigradska naselja kao npr. Rajlovac koji je unutar grada Sarajeva (općina Novi grad ako se ne varam, zar ne?).

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la AnelZ » 22 jan 2013, 01:17

Hvala! :D
Eborg je napisao/la:Svaka čast na obavljenom poslu!

Ne znam samo koliko je pametno stavljati unutargradske dezignacije npr. Marijin Dvor, Sarajevo te Baščaršija, Sarajevo. To su samo mjesta gdje se nalaze uprave klubova, pa ne može neko igrati na Trgu Oslobođenja ili na Baščaršiji. Tom logikom onda FK Sarajevo nije sa Koševa već iz Ulice Maršala Tita gdje im je sjedište. ;)

Isto tako za Zenicu, Tetovo i Nemila su unutar granica općine Zenica te su prigradska naselja kao npr. Rajlovac koji je unutar grada Sarajeva (općina Novi grad ako se ne varam, zar ne?).
Upravu si, to sam samo ovako preeliminarno uradio, to je minut posla za promjeniti, ali htio sam barem da otprilike razvrstam klubove po mjestu gdje igraju, jer nece jedan Hrid igrati na Ilidži vec igrati sto blize Baščaršiji. Praviti razlike izmedju Ilidže, Hrasnice, Vogošće, Ilijaša i sl. je sasvim razumno jer ti klubovi igraju upravo u tim naseljima, ali stoji to za npr. Baščaršija, Marijin Dvor, Logavina i sl. gdje bi bilo sasvim logicno da pise samo Sarajevo jer vecina igra na Koševu i Grbavici (pomocni tereni). Ali isto tako, tek sam u Kantonalnoj ligi Sarajeva to uradio, pogledaj Biser, Vratnik i FCT Sarajevo koji igraju drugoj ligi Centar gdje pise samo Sarajevo.

Sto se tice Zenice, tu nisam upucen bas najbolje sto se tice prigradskih i gradskih naselja, pa samim time nisam znao to za Tetovo i Nemila, ali me zanima gdje npr. ti klubovi igraju, jeli igraju u tim naseljima ili ipak idu do centra grada, jer bi jedan klub iz Rajlovca igrao najvjerovatnije na Ilidži ili Doglodima (koje je u sastavu opstine Ilidža) sto se smatra da je van gradskih granica (cetiri gradske opstine su kako znas Stari Grad, Centar, Novo Sarajevo i Novi Grad), iako bi im sjediste bilo Novom Gradu sto je gradska opstina? :D

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la Eborg » 22 jan 2013, 12:06

Ma samo stavi Sarajevo pa neka se u clancima klubova to razvrstava sa stadionima ako ih neko bude pisao. Naravno da ces za Ilidzu i Vogoscu staviti ta mjesta jer formalno nisu u sklopu grada Sarajeva.

Tetovo i Nemila su unutar opcine Zenica ali imaju svoje stadione u tim mjestima. Rudar Zenica i OFK Zenica (ovi zadnji mislim da nemaju jos seniorsku ekipu) igraju na B terenu "Kamberovica polja". U svakom slucaju stavi im Zenicu svima.

zmaj0712
Postovi: 109
Pridružen/a: 04 nov 2010, 11:11
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la zmaj0712 » 22 jan 2013, 14:16

Pratim ovu temu i imam potrebu da reagujem. AnelZ je pokrenuo značajan posao i ima moju punu podršku. Kada su u pitanju klubovi iz Sarajeva, vidim da je na svom terenu, ali bi bilo pogrešno pisati da je Ilijaš ili Ozren iz Sarajeva, kada su mjesta iz kojih dolaze geografski jasno određena i prepoznatljiva. Isto važi za Vogošću, Igman Ilidža, Famos Hrasnica. Kod ostalih klubova može pisati dasu iz Sarajeva. Kada su u pitanju klubovi iz Zenice, pored Čelika, još Rudar i OFK Zenica (ima seniore) dolaze iz Zenice. Borac je iz Tetova, koje je i Zeničanima prepoznatljivo, a o Nemili koja je udaljena desetak kilometara od Zenice da ne govorimo. Obzirom da je moj klub igrao protiv Rudara, Borca i Nemile, jasno je bilo da gostujemo u Nemili, u Tetovu kod Borca i u Zenici kod Rudara.

Avatar
Eborg
Postovi: 1031
Pridružen/a: 09 jun 2012, 03:24
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la Eborg » 22 jan 2013, 14:57

OK je to ali Nemila i Tetovo na periferiji imaju isti status kao recimo Crkvice ili Radakovo u urbanoj zoni. Imaju mjesne zajednice kojima pripadaju ali u sklopu Zenice. Sve je to Zenica. Vogosca, Ilidza i Hrasnica nisu Sarajevo (formalno).

Vogosca i Ilidza su za Sarajevo ono sto su (recimo) Vitez i Kakanj za Zenicu.

Avatar
gio10
Postovi: 5678
Pridružen/a: 13 dec 2012, 19:39
Lokacija: 71000
Kontakt:

Re: Lige u fudbalu BiH

Post Postao/la gio10 » 22 jan 2013, 15:03

Sad će Hrid u 2. Ligu Federacije ;)
Ja te volim, volim Željo..

Odgovori

Natrag na “Ostalo”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.