EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Ko osvaja EP?

Anketa je završila: 27 jan 2016, 01:38.

Francuska
44
41%
Danska
18
17%
Španija
3
3%
Poljska
10
9%
Hrvatska
14
13%
Njemačka (da ljevak ima za koga glasati)
12
11%
Neko drugi
6
6%
 
Ukupno glasova: 107

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la samo_lijevo » 10 jan 2016, 13:08

Pobjeda Njemacke protiv Islanda 26:25. Dissinger najbolji strijelac sa 8 golova.
Deutschland - Island in Kassel 26:25 (15:13)

Deutschland: Lichtlein, Wolff; Sellin (1), Lemke, Reichmann (1/1), Wiede, Pekeler (6), Weinhold (2), Strobel (2), Schmidt, Fäth (6), Häfner, Dahmke, Ernst, Dissinger (8), Kohlbacher
Island: Gustavsson, Edvardsson; Svarasson, Kristjansson, Palmarsson (8), Karason, Hallgrimsson (1), Atlason, Sigurdsson (4), Gudjonsson (1), Gudmundsson (1), Amor Thor Gunnarsson (2), Petersson (6), Robert Gunnarsson (2), Sigurmansson, Konradsson, Bjarki Mar Gunnarsson, Helgason
Zuschauer in Kassel: 4300 (ausverkauft). - Schiedsrichter: Birch/Stenrand (Dänemark). - Zeitstrafen: 4:8 Minuten (Lemke/4 – Svarasson, Palmarsson, Gudmundsson, Helgason). - Siebenmeter: 2:1:1/1 (Reichmann scheitert an Edvardsson). - Spielfilm: 4:2 (9.), 8:5 (15.), 10:6 (18.), 12:9 (22.), 14:10 (25.), 15:13 - 17:14 (36.), 19:16 (40.), 22:18 (45.), 22:21 (50.), 23:23 (53.), 23:24 (54.), 25:24 (57.), 26:25.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2016, 01:47

Brazil - Švedska 28:25
Rusija - Bjelorusija 28:28
Španija - Poljska 26:12
Norveška - Katar 26:25
Njemačka - Island 24:27
Francuska - Danska 36:28
Mađarska - Srbija 25:25
Makedonija - Crna Gora 35:28

Ponovo nekoliko čudnih rezutata. Švedska je zabilježila i treći uzastopni poraz. Španija je zadržala Poljsku na nevjerovatnih 12 golova, jbt, kao da su one egzotične zemlje na svjetskim prvenstvima. Šterbik je imao 11 odbrana, a Vargas 12... Entrerios je zabio 6 golova, a Dušebajev 5. Francuska je jučer izgubila od Katara, a danas su Danskoj zabili 36 komada... dok je Katar poražen od Norveške.

Makedonija je svladala Crnu Goru, Lazarov i Manaskov su napunili crnogorce do vrha, a svirano im je čak 12 penala. Crna Gora izgleda veoma loše u odbrani i imaju veoma malo vremena da to poprave.

Srbi su prezadovoljni nakon utakmica sa Mađarskom, djeluje mi kao da je odlična atmosfera među njima i sigurno će dati sve od sebe za dobar rezultat u Poljskoj. Mađarska je veoma dobra reprezentacija sa kojom je Srbija bila ravnopravna i stvarno se vidi ogroman napredak u odnosu na ono prvo poluvrijeme protiv Rumunije na početku priprema.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2016, 02:14

Prvenstvo počinje u petak, a na programu će biti četiri utakmice. Makedonci će imati najteži posao u prvom kolu, a ni Srbiji neće biti lako. Od Hrvatske očekujem da se dovedu u red i bez problema pobijede mnogo slabijeg protivnika.

18:00 France vs Fyr Macedonia
20:30 Poland vs Serbia

16:00 Croatia vs Belarus
18:15 Iceland vs Norway

Španija je sada drugi favorit za osvajanje, kladionice su ih stavile ispred Danske.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 11 jan 2016, 18:18

Srbi izgledaju i više nego pristojno. Odbrana vrlo vrlo dobra na čelu sa Stanićem na golu, napad može bolje treba se neko priključiti Nenadiću, da li Zelenović ili Rnić možda ali uglavnom mora još neko da proradi jer će ih teško Nenadić sam odvesti u drugi krug.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la marconato » 11 jan 2016, 18:38

FaraonTM je napisao/la:Srbi izgledaju i više nego pristojno. Odbrana vrlo vrlo dobra na čelu sa Stanićem na golu, napad može bolje treba se neko priključiti Nenadiću, da li Zelenović ili Rnić možda ali uglavnom mora još neko da proradi jer će ih teško Nenadić sam odvesti u drugi krug.
To si nas gledao vs Madjara? Vidio sam da smo dobili i remizirali, ali nisam imao priliku i pogledati...Od rukometasa niko nista ne ocekuje, pa mozda bas zato i uradimo nesto bez ovih "zvijezda"...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 11 jan 2016, 18:52

marconato je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:Srbi izgledaju i više nego pristojno. Odbrana vrlo vrlo dobra na čelu sa Stanićem na golu, napad može bolje treba se neko priključiti Nenadiću, da li Zelenović ili Rnić možda ali uglavnom mora još neko da proradi jer će ih teško Nenadić sam odvesti u drugi krug.
To si nas gledao vs Madjara? Vidio sam da smo dobili i remizirali, ali nisam imao priliku i pogledati...Od rukometasa niko nista ne ocekuje, pa mozda bas zato i uradimo nesto bez ovih "zvijezda"...
Aha, pozitivno ste me iznenadili. U situaciji kad nema Ilića i Vujina svu odgovornost kad je guravo preuzima Nenadić. Također Šešum, Zelenović i Rnić su tu koji se vrte na bekovskim pozicijama, Zelenović je vrlo dobar i očekujem da se pridruži Nenadiću u napadu sa svojim golovima. Stanić isto tako vrlo dobar na golu, odbrana funkcioniše vrlo dobro, pivot Marsenić dobar u defanzivi. Dosta isključenja sa vaše strane, igrate na granici grubosti :D

Krila solidna, dobar procenat realizacije iako nije bilo puno akcija za njih.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la marconato » 11 jan 2016, 19:00

FaraonTM je napisao/la:
Krila solidna, dobar procenat realizacije iako nije bilo puno akcija za njih.
Ovo me najvise raduje! :) U ranijim prvenstvima igra po krilu bila strani pojam (izuzev perioda sa Nikcevicem), nego samo daj Vujinu i Iliću i oni gruvaju do iznemoglosti :mrgreen:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la MaGiCa » 11 jan 2016, 19:03

Gledao ja onu u Senti ili gde već. Ništa to ne košta, da se ne lažemo.

Biće to još 1 u nizu fijaska srpskog rukometa i smrdljivaca iz RSSa, koji još uvek imaju poverenja u 1og Boškovića. :facepalm:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 11 jan 2016, 19:12

Vidi Magični ja ne znam šta je za tebe uspjeh na ovom prvenstvu al' za mene, kao nekog k'o gleda neutralno i vjerovatno dosta realističnije to sve, bi za Srbiju uspjeh bio prolazak u drugi krug. Sa Makedonijom se sigurno možete potući i proći grupu a mogli bi i Poljacima napraviti problem ako se još neko priključi Nenadiću u ofanzivi.

Francuska je svakako druga dimenzija i tu utakmicu treba shvatiti kao neki vid nagrade zbog odlaska za prvenstvo.

Glavni adut je taj što Srbija nema nikakav pritisak a poznato da je da Balkanci najbolje igraju kada nemaju taj pritisak dobrog rezultata na leđima. A i relativna ste nepoznanica svima bez Ilića i Vujina.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2016, 19:15

Marsenić je isto tako bio strašan na pivotu, a što se golmana tiče, jučer je Đukanović pokazao da je sjajan golman i da Stanić nije baš siguran kao prvi izbor.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la MaGiCa » 11 jan 2016, 19:27

FaraonTM je napisao/la:Vidi Magični ja ne znam šta je za tebe uspjeh na ovom prvenstvu al' za mene, kao nekog k'o gleda neutralno i vjerovatno dosta realističnije to sve, bi za Srbiju uspjeh bio prolazak u drugi krug. Sa Makedonijom se sigurno možete potući i proći grupu a mogli bi i Poljacima napraviti problem ako se još neko priključi Nenadiću u ofanzivi.

Francuska je svakako druga dimenzija i tu utakmicu treba shvatiti kao neki vid nagrade zbog odlaska za prvenstvo.

Glavni adut je taj što Srbija nema nikakav pritisak a poznato da je da Balkanci najbolje igraju kada nemaju taj pritisak dobrog rezultata na leđima. A i relativna ste nepoznanica svima bez Ilića i Vujina.

Uspeh bi bio da se igra moderan i brži rukomet, da se ide na krila i na pivote u situacijama sa igračem više, da se odigra brzi centar a bez da se primaju golovi ko na traci iz istog, golovi kao na traci sa 1 ili 2 igrača više i da to bude akt 1 skladne celine tj. ekipe, a ne gomile individua.

Neka nas nabiju i Franci i Poljaci i Hrvati (jer su objektivno jači, te imaju i bolje lige i bolje igrače i bolje trenere, a i sistem), ali daj da ličimo barem na tim koji igra rukomet iz XXI veka, a ne neku dekadentnu lo stilo 1987 varijantu.

E o tome se radi. Da se dekadencija ne nastavi.

A za takvo stanje nisu krivi ni Vujin, ni Djordjić, ni Radivojević, ni Stojković...vec neki drugi - razni Perići, Boškovići i njima slični, te njihovi poslodavci.

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2016, 19:59

MaGiCa je napisao/la:Uspeh bi bio da se igra moderan i brži rukomet, da se ide na krila i na pivote u situacijama sa igračem više, da se odigra brzi centar a bez da se primaju golovi ko na traci iz istog, golovi kao na traci sa 1 ili 2 igrača više i da to bude akt 1 skladne celine tj. ekipe, a ne gomile individua.
Upravo to ćeš gledati u Poljskoj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 11 jan 2016, 20:14

MaGiCa je napisao/la:
FaraonTM je napisao/la:Vidi Magični ja ne znam šta je za tebe uspjeh na ovom prvenstvu al' za mene, kao nekog k'o gleda neutralno i vjerovatno dosta realističnije to sve, bi za Srbiju uspjeh bio prolazak u drugi krug. Sa Makedonijom se sigurno možete potući i proći grupu a mogli bi i Poljacima napraviti problem ako se još neko priključi Nenadiću u ofanzivi.

Francuska je svakako druga dimenzija i tu utakmicu treba shvatiti kao neki vid nagrade zbog odlaska za prvenstvo.

Glavni adut je taj što Srbija nema nikakav pritisak a poznato da je da Balkanci najbolje igraju kada nemaju taj pritisak dobrog rezultata na leđima. A i relativna ste nepoznanica svima bez Ilića i Vujina.

Uspeh bi bio da se igra moderan i brži rukomet, da se ide na krila i na pivote u situacijama sa igračem više, da se odigra brzi centar a bez da se primaju golovi ko na traci iz istog, golovi kao na traci sa 1 ili 2 igrača više i da to bude akt 1 skladne celine tj. ekipe, a ne gomile individua.

Neka nas nabiju i Franci i Poljaci i Hrvati (jer su objektivno jači, te imaju i bolje lige i bolje igrače i bolje trenere, a i sistem), ali daj da ličimo barem na tim koji igra rukomet iz XXI veka, a ne neku dekadentnu lo stilo 1987 varijantu.

E o tome se radi. Da se dekadencija ne nastavi.

A za takvo stanje nisu krivi ni Vujin, ni Djordjić, ni Radivojević, ni Stojković...vec neki drugi - razni Perići, Boškovići i njima slični, te njihovi poslodavci.
Ovo ćeš gledati sigurno, odlična odbrana i dobra polukontra i kontra. Također igra sa igračem više je također vrlo dobra.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Captain4 » 11 jan 2016, 20:15

Ko prenosi od televizijskih kuća EP?
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61448
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Virtu4l » 11 jan 2016, 20:34

RTL će sigurno prenositi dosta utakmica, utakmice Srbije će biti na RTS, Crne Gore na RTCG.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la MaGiCa » 11 jan 2016, 21:22

@FaraonTM
@Virtu4l

Ajde, videćemo i to čudo.

Lično bih voleo to da gledam, ali ne verujem. :kafa:

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5744
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la JohnCleese » 11 jan 2016, 21:34

Srbija moze namuciti samo Makedoniju, nikako domacina i Francuze.
Upravo ce se protiv Makedonije boriti za drugi krug, ali nedvojbeno vise sansi za pobjedu dajem kvalitetnoj i preiskusnoj Makedoniji
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
Captain4
Postovi: 10730
Pridružen/a: 14 maj 2014, 17:04
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Captain4 » 12 jan 2016, 00:39

Virtu4l je napisao/la:RTL će sigurno prenositi dosta utakmica, utakmice Srbije će biti na RTS, Crne Gore na RTCG.
Šteta što naši ne prenose. :yawn:
"We need to suffer. And we need to fight."

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la Shadows » 12 jan 2016, 23:20

Zar nijedna bh televizija nece prenositi? :facepalm:

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: EP u rukometu za muskarce - Poljska 2016

Post Postao/la FaraonTM » 12 jan 2016, 23:29

Ne vjerujem da naši neće prenositi, vazda je bilo do sada prenošeno prvenstvo. Doduše ja još uvijek nisam nigdje vidio najavu al' eto vjerujem da će prenositi ako ništa bar drugi krug.
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.