32. Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 2016.

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: 32. Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 24 jan 2016, 23:21

Na stranu to što nije čestitao Srbiji već Crnoj Gori, ali onaj dio kako srpski golmani nisu dobri ko što je Pavić... :D Možda bi ga trebalo podsjetiti koliko je Pavić tj. hrvatski golmanski par primio golova u zadnje dvije utakmice protiv Srbije.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: 32. Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 2016.

Post Postao/la DANTES » 25 jan 2016, 09:36

MaGiCa je napisao/la:@Texi

Kapiram ja sve to.

Poenta nije pratiti sport radi sporta, vec uterati mrskome neprijatelju tako što ga pobede tvoji sunarodnjaci (u 1oj generalno nevažnoj stvari), koju ti predstaviš kao pitanje života i smrti, te tvoj lični trijumf u toj borbi dobra i zla.

Kad podje po zlu - kukanje, selektivno pamćenje, karma, nacije, ko je od koga nastao, ko je koga tlačio...to su neke konstantne teme. :zviz:
ma CdM je čudo. odavno znam za njih ali nisam imao živaca biti član. neka, dok ih ne prođe to falsifikovanje istorije(npr nova mojkovačka bitka isl)

@alane nije dušanović toliko iskompleksiran, ne kao cvitković
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: 32. Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 2016.

Post Postao/la alan_kardec » 25 jan 2016, 12:05

Meni se Cvitković nije učinio takvim, mada moguće pošto on radi košarku a znamo kakav je tu omjer. :mrgreen:
Ovo kod Dušanovića je nešto, ne znam ni kako da definišem.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: 32. Evropsko prvenstvo u vaterpolu, 2016.

Post Postao/la Texi » 30 jan 2016, 15:14

alan_kardec je napisao/la:
Da te pitam, koje je tvoje mišljenje o poništenom golu Radovića? Jesu sudije bile u pravu ili nisu?
Ispravno poništen gol, dupli dodir lopte. Ispustio loptu, pa ponovo uzeo. Mogao je samo da doda loptu nekom od saigrača. Na snimku se vidi Savić koji je podigao ruke i pre nego što je Radović šutirao. Bilo je priče i o tome kako se onda moralo svirati isključenje za Prlainovića. Nije svaki prekršaj u vaterpolu za isključenje.

Pratio sam malo komentare odmah posle meča, digla se velika frka bzvz, navodno neka velika krađa, a već sam pisao zašto je ''velika krađa''. Jednostavno su Crnogorci maštali o zlatu u Beogradu pred 16000 Srba, pa poraz boli više nego inače. U pitanju je meč kao i svaki drugi u vaterpolu, kada igraju dve ekipe sličnog kvaliteta, a jedna od njih je domaćin. Naravno da uvek domaćin ima prednost, pogotovo ako je osvojio 5 takmičenja uzastopno i ako igra pred 16000 navijača, što je bar u Evropi - neviđeno.

Klasičan vaterpolo meč, sudije vraćaju u igru ekipu koja lošije počne meč, samo što je ovde bilo par sumnjivih odluka i kontrafaulova za Srbiju u prvom i početkom drugog perioda, a o tome niko ne priča. U svakom slučaju, posle Malage, a posebno Londona, Crnogorci imaju najmanje prava da pričaju o suđenju. Pratim vaterpolo već 20 godina i ništa slično nisam video, kao onaj haos u Londonu. Samo što nisu počeli isključivati i svirati kontrafaulove navijačima Srbije na tribinama. A jedan od dvojice pored bazena bio je upravo Stavridis :zviz:

Crnogorcima izjave posle meča ne mogu ništa dobro doneti, mogu ih samo Stavridis i Margeta uzeti na zub, a mogu i naši. Dolaze nam u goste u meču SL, a možda se sastanemo i na OI. Pošto su poznati kao ekipa koja u OI godini igra finale EP, koja to uvek ostvari sa novim selektorom (Porobić, Perović, Gojković), a nakon toga sledi par nešto lošijih takmičenja bez uspeha (još su ostali bez Nikole), ja ih već vidim u problemima na OI.

Oni su ekipa koja najbolje igra kad nema pritiska, a kad se očekuje rezultat (a u Riu sigurno hoće) to već nije to. Oba puta smo ih mi ostavili bez medalje na OI i savladali u meču za bronzu. Dobili smo ih 14 puta u 19 međusobnih duela, uz jedan remi. Dobili smo ih dva puta posle -4. Naneli smo im najteži poraz od kad igraju vaterpolo, 13-3 u polufinalu F8 SL 2008. u Đenovi. Mnogo je razloga zašto su toliko želeli to zlato i zašto ih poraz toliko boli.

Izjavama u kojim prednjači Mlađan Janović mogu samo najebati, kao Mađari u Budimpešti, ili Hrvati u Kazanju i Beogradu. Ja bih lično voleo da se sastanemo u Riu, imaćemo pritisak sigurno (manji nego u Beogradu), ali imaće ga i oni. Odigrali su odličan turnir, mi smo bili pod velikim pritiskom i odigrali jedan od lošijih mečeva u finalu - rezultat toga je da su previše poleteli. Treba ih spustiti na zemlju. :kafa:
I think I'm a pussy one.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.