Copa América Centenario

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Koja repka po vama osvaja Copu:

Anketa je završila: 03 jul 2016, 23:35.

Argentina
48
48%
Brazil
4
4%
Kolumbija
13
13%
Čile
22
22%
Urugvaj
5
5%
Meksiko
3
3%
SAD
3
3%
neko drugi
1
1%
 
Ukupno glasova: 99

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la pinoglavi » 30 jun 2016, 00:09

leorey je napisao/la:
E vidis , ja npr postujem Cristiana, smatram ga jednim od najboljih golgetera ikada. Uopste ga ne mrzim, bit ce mi iznimno zao kad zavrsi karijeru. Niko ne trenira kao on. Jer ko zna kada cemo gledati igraca kao sto je on opet.

Zato pusti mrznju prema jednom igracu i ne dopusti da ti to unisti objektivnost , jer pitanje je da li ce ti i unuci gledati igraca pa i sportasa kao sto je Lionel Messi. Dominirati 10 godina u bilo cemu je vrlo tesko , a u nogometu od 200 mil registrovanih profesionalaca , mozds i vise i biti prvi je nesto nenormalno.

Biti prvi je mozda tesko, ali ostati tu je nesto najteze.
Ja ne znam da sam ijednom spomenuo Cristiana, i to samo da me preskoče takvi poput tebe. Zaboli me qurac i za njim i Messijem i Barcom i Realom, Sloboda je moj klub tako da popusti s tom pričom. Ja samo iznio mišljenje da je poprilično loše imati 4 izgubljena finala i da ga to može sputavati do te titule najvećeg, ali svako ima svoje mišljenje i poštujem. Više postova sam samo pisao zbog nerealnih gluposti koje su neki pisali.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la leorey » 30 jun 2016, 00:26

pinoglavi je napisao/la:
leorey je napisao/la:
E vidis , ja npr postujem Cristiana, smatram ga jednim od najboljih golgetera ikada. Uopste ga ne mrzim, bit ce mi iznimno zao kad zavrsi karijeru. Niko ne trenira kao on. Jer ko zna kada cemo gledati igraca kao sto je on opet.

Zato pusti mrznju prema jednom igracu i ne dopusti da ti to unisti objektivnost , jer pitanje je da li ce ti i unuci gledati igraca pa i sportasa kao sto je Lionel Messi. Dominirati 10 godina u bilo cemu je vrlo tesko , a u nogometu od 200 mil registrovanih profesionalaca , mozds i vise i biti prvi je nesto nenormalno.

Biti prvi je mozda tesko, ali ostati tu je nesto najteze.
Ja ne znam da sam ijednom spomenuo Cristiana, i to samo da me preskoče takvi poput tebe. Zaboli me qurac i za njim i Messijem i Barcom i Realom, Sloboda je moj klub tako da popusti s tom pričom. Ja samo iznio mišljenje da je poprilično loše imati 4 izgubljena finala i da ga to može sputavati do te titule najvećeg, ali svako ima svoje mišljenje i poštujem. Više postova sam samo pisao zbog nerealnih gluposti koje su neki pisali.
Nerealne gluposti si pisao iskljucivo ti. Jer da prvenstva koja traju 20 do 30 dana jednom u 4 godine i za koja ti se mora posloziti dosta toga (generacija, zdravlje itd itd) gdje imas takodjer autsajderske repke u vidu Irana , odredjuju najboljeg nogometasa svih vremena je notorna i ogranicena glupost. SP Ima i Fernando Torres. On ima takodjer i skoro sve ostale titule sto nudi nogomet. Znaci li to je najbolji ikada ? Notorna glupost.

Covjek dominira jedno desetljece, znaci pokusaj se sjetiti nekih stvari prije 10 godina, neces ih se pola ni sjecati. Velika je to dominacija, svaki skoro moguci rekord je srusen. Malo se uopste sportasa moze usporediti s tim, kamoli nogometasa.

Ja se dam kladiti da ti nisi ni pogledao zadnje finale, dosao si tu samo mlatiti praznu slamu, ljudi te ubise brojkama i cinjenicama na koje nemas protuargumenata.

Drzi se onda Slobode i ne sramoti se. Ne znam zasto uopste ulazis u raspravu onda. Moze ti smatrati vecim nekog drugog nogometasa, ali stvar je u tome da ti cinjenice ispadaju smijesne i nepotkrijepljene dokazima. Brojke , statistika , godine dominacije, pa i same izjave vrhunskih trenera, kapitena , novinara , cak i navijaca Real Madrida ti stvarno ne idu u prilog ovaj put.

Pozdrav i ne bih dalje. Jer bih ti trebalo nacrtati.
27.10.2020

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la pinoglavi » 30 jun 2016, 00:29

leorey je napisao/la:Jer bi ti trebalo nacrtati.
Ako ćeš šta crtati onda šumu i izgubi se. Koje ste vi gluposti u stanju napisati, isto ko da su vam se djedovi i pradjedovi u ratu Španije borili a da vam je Messi u isto vrijeme najbliži rodjak. Vi 4 finala pravdate sa odličnom igrom u finalu, on ih je i doveo do finala, Pipita promašio nemoguće, Rojo crveni i sl. gluposti Najveći ikada pobjedjuju uprkos svemu, pobjedjuju u makar jednom od 4 finala, ili ako ništa ne fulaju penal i ne fulaju 1 na 1 u finalu. Sad nastavite priču o driblinzima, asistencijama i golovima do finala i slično kao da sam napisao da je Messi nebitan igrač za Argentinu. Pozdrav katalonci vjerni, kad bude referendum za nezavisnost Katalonije izadjite i glasajte, nemojte izdati svoj narod :salut:
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Kajzer10 » 30 jun 2016, 01:24

Pricam generalno o Portugalu 2004 pa do danas koji po meni ima ok rezultate. Da Njemacka ima iste rezultate, to bi vec bilo jako lose.
Ne pricam o Argentini.
Kao trece, Ronaldo ne igra za Srbiju ali igra za reprezentaciju koja se bez njega ne bi plasirala na veliko takmicenje. I reprentaciju koja se ni na papiru, a ni u praksi nikad ne gura medju uze favorite za osvajanje sto je preduslov da ih zovemo luzerima u slucaju konstatnih losih rezultata.
I ako kazem da jedan nije luzer u reprezentaciji, ne znaci da mislim da drugi jeste. Posto mislim da ti to mislis.

Engleska je uvijek imala respektabilan roster i na osnovu istog se gurala medju uze favorite za osvajanje, ili polufinale barem ali su konstatno fejlali. O njima kao luzerima se vec moze diskutovati.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Rajaz » 30 jun 2016, 03:07

messilla je napisao/la:slika
Odlična slika.

Vjerno predstavlja finale onakvim kakvo je bilo.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la leorey » 30 jun 2016, 12:55

:facepalm: kada bude glasanje za kantu foruma, moj glas definitivno ide pinoglavom.

Kakve gluposti covjek napisa, dosao je cak do Katalonskog referenduma :lol: Kakve komplekse mu je nabio mali zeleni, mora sa je bas bilo tesko gledati sprdanje sa najdrazem mu kako on kaze stranog kluba sve ove godine , pa je konacno docekao svoje minute nakon ovog finala :tokralju:
27.10.2020

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la madridist » 30 jun 2016, 13:57

Ovo meni lici na pokusaj brice da od guzice napravi lice.
Ekipa posteno pobijedila Argentinu u finalu (opet) i sta sad tu kmecite.
Nista ne moze promijeniti fakat da je Argentina opet dozivjela pushing.
Mislim da su pojedinci koji zive u zabludi glede kvalitete pojedinih igraca ovu Copu dozivjeli suvise licno.
Pa iz Europe ima bar 3 reprezentacije koje bi pregazile bilo kojeg od ovih juznoamerikanaca.
Njemacka bi to popisala sa po snage i pervertitom na klupi.
Eto neka tata nauci snifati mozda nesto i osvoje :mrgreen:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la SiamoNoi » 30 jun 2016, 16:50

Kajzer10 je napisao/la:Reprezentativna takmicenja su precijenjena i imas veliku mitomaniju oko istih.
Licno vise cijenim maraton od 50-60 utakmica po sezoni u najacoj ligi svijeta + LP gdje je najveca koncentracija kvaliteta nego takmicenja od 6-7 utakmica na koje utjece milion faktora.
I zato je meni Messi najveci
Ovo nije moglo biti bolje rečeno.Eto najbolje da je argument da nije najbolji to što nije uzeo SP,inače turnir za koji se ne sprema ni mjesec dana i gdje milijardu faktora odlučuju o konačnom plasmanu,a sama kvaliteta određenog pojedinca je valjda jedan od najmanjih među njima.Messi je davno prešišao i Maradonu i Pelea i potrebno je samo na trenutak realno pogledati na stvari da se to shvati.Ali ne kumy prije se igrao 100 puta bolji nogomet,bolji Maradona koji je sve osvajao igrajuci s hrpom ispodprosjecnih igrača nema veze što nema ni približno Messiju konstantnih sezona.Ili Pele koji je najbolji jer je dao dvije milijarde golova nema veze što ih je brojao kad je igrao u kvartu protiv ekipe iz drugog ulaza.Eto kad moram tako banalno.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la madridist » 30 jun 2016, 17:39

SiamoNoi je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Reprezentativna takmicenja su precijenjena i imas veliku mitomaniju oko istih.
Licno vise cijenim maraton od 50-60 utakmica po sezoni u najacoj ligi svijeta + LP gdje je najveca koncentracija kvaliteta nego takmicenja od 6-7 utakmica na koje utjece milion faktora.
I zato je meni Messi najveci
Ovo nije moglo biti bolje rečeno.Eto najbolje da je argument da nije najbolji to što nije uzeo SP,inače turnir za koji se ne sprema ni mjesec dana i gdje milijardu faktora odlučuju o konačnom plasmanu,a sama kvaliteta određenog pojedinca je valjda jedan od najmanjih među njima.Messi je davno prešišao i Maradonu i Pelea i potrebno je samo na trenutak realno pogledati na stvari da se to shvati.Ali ne kumy prije se igrao 100 puta bolji nogomet,bolji Maradona koji je sve osvajao igrajuci s hrpom ispodprosjecnih igrača nema veze što nema ni približno Messiju konstantnih sezona.Ili Pele koji je najbolji jer je dao dvije milijarde golova nema veze što ih je brojao kad je igrao u kvartu protiv ekipe iz drugog ulaza.Eto kad moram tako banalno.
Da citiram mr.Wolfa
"prije nego pocnete pusiti jedni drugima,,," :mrgreen:
a sta uradi finale u Milanu od ljudi na forumu :lol:
naravno da se ne treba petljati u licni izbor vjerujte drugovi sto god vam volja ..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la SiamoNoi » 30 jun 2016, 17:45

madridist je napisao/la:a sta uradi finale u Milanu od ljudi na forumu :lol:
Eto ga,klasičan primjer pravljenja teorija zavjere.

Ali slazem se...nek svatko vjeruje u šta hoće,ali nek ne nabada drugom neke shizoargumente i mitove.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la leorey » 01 jul 2016, 00:41

madridist je napisao/la:Ovo meni lici na pokusaj brice da od guzice napravi lice.
Ekipa posteno pobijedila Argentinu u finalu (opet) i sta sad tu kmecite.
Nista ne moze promijeniti fakat da je Argentina opet dozivjela pushing.
Mislim da su pojedinci koji zive u zabludi glede kvalitete pojedinih igraca ovu Copu dozivjeli suvise licno.
Pa iz Europe ima bar 3 reprezentacije koje bi pregazile bilo kojeg od ovih juznoamerikanaca.
Njemacka bi to popisala sa po snage i pervertitom na klupi.
Eto neka tata nauci snifati mozda nesto i osvoje :mrgreen:
Ne bih se bas slozio s ovim. Ovaj Chile je u egalu sa svakom jacom ekipom iz Europe. I to sigurno. Njemacka jeste najjaca , ali bas da bi to tako lagano bilo, nisam siguran. Zasto nisu razbili Argentinu onda u finalu kad tako govoris ? Argentina je odigrala najbolji mec na prventsvu upravo u finalu i stvorila 2 puta vise sansi i zicera od Njemacke, ali ko je kriv kad Palacio i Higuain ne mogu bazena pogodit jel.
27.10.2020

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Kawhi » 01 jul 2016, 00:43

leorey je napisao/la:
madridist je napisao/la:Ovo meni lici na pokusaj brice da od guzice napravi lice.
Ekipa posteno pobijedila Argentinu u finalu (opet) i sta sad tu kmecite.
Nista ne moze promijeniti fakat da je Argentina opet dozivjela pushing.
Mislim da su pojedinci koji zive u zabludi glede kvalitete pojedinih igraca ovu Copu dozivjeli suvise licno.
Pa iz Europe ima bar 3 reprezentacije koje bi pregazile bilo kojeg od ovih juznoamerikanaca.
Njemacka bi to popisala sa po snage i pervertitom na klupi.
Eto neka tata nauci snifati mozda nesto i osvoje :mrgreen:
Ne bih se bas slozio s ovim. Ovaj Chile je u egalu sa svakom jacom ekipom iz Europe. I to sigurno. Njemacka jeste najjaca , ali bas da bi to tako lagano bilo, nisam siguran. Zasto nisu razbili Argentinu onda u finalu kad tako govoris ? Argentina je odigrala najbolji mec na prventsvu upravo u finalu i stvorila 2 puta vise sansi i zicera od Njemacke, ali ko je kriv kad Palacio i Higuain ne mogu bazena pogodit jel.
I MESSI.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la leorey » 01 jul 2016, 00:46

Kawhi je napisao/la:
leorey je napisao/la:
madridist je napisao/la:Ovo meni lici na pokusaj brice da od guzice napravi lice.
Ekipa posteno pobijedila Argentinu u finalu (opet) i sta sad tu kmecite.
Nista ne moze promijeniti fakat da je Argentina opet dozivjela pushing.
Mislim da su pojedinci koji zive u zabludi glede kvalitete pojedinih igraca ovu Copu dozivjeli suvise licno.
Pa iz Europe ima bar 3 reprezentacije koje bi pregazile bilo kojeg od ovih juznoamerikanaca.
Njemacka bi to popisala sa po snage i pervertitom na klupi.
Eto neka tata nauci snifati mozda nesto i osvoje :mrgreen:
Ne bih se bas slozio s ovim. Ovaj Chile je u egalu sa svakom jacom ekipom iz Europe. I to sigurno. Njemacka jeste najjaca , ali bas da bi to tako lagano bilo, nisam siguran. Zasto nisu razbili Argentinu onda u finalu kad tako govoris ? Argentina je odigrala najbolji mec na prventsvu upravo u finalu i stvorila 2 puta vise sansi i zicera od Njemacke, ali ko je kriv kad Palacio i Higuain ne mogu bazena pogodit jel.
I MESSI.
I on je imao neobjasnjiv promasaj definitivno, ali je bio opet najbolji igrac na terenu.
27.10.2020

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la muamerc » 01 jul 2016, 00:49

FInale ovakvih takmicenja je igra glave (psihe), a ne ostatka tijela. Ko ima glavu odluci i potvrdi da je klasa. Da je Higuain bio hladan i smiren i tako zabio ovih par zicera sad bi ga u Argentini slavili kao Messija ili Maradonu.

Avatar
Rajaz
Postovi: 13283
Pridružen/a: 06 apr 2014, 21:59
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Rajaz » 01 jul 2016, 13:42

muamerc je napisao/la:FInale ovakvih takmicenja je igra glave (psihe), a ne ostatka tijela. Ko ima glavu odluci i potvrdi da je klasa. Da je Higuain bio hladan i smiren i tako zabio ovih par zicera sad bi ga u Argentini slavili kao Messija ili Maradonu.
Pa eo zabio je


Avatar
iNFY
Postovi: 713
Pridružen/a: 14 feb 2016, 18:08
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la iNFY » 01 jul 2016, 19:22

slika

Avatar
Petardaa
Postovi: 1029
Pridružen/a: 15 nov 2011, 13:34
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la Petardaa » 02 jul 2016, 17:55

madridist je napisao/la:Ovo meni lici na pokusaj brice da od guzice napravi lice.
Ekipa posteno pobijedila Argentinu u finalu (opet) i sta sad tu kmecite.
Nista ne moze promijeniti fakat da je Argentina opet dozivjela pushing.
Mislim da su pojedinci koji zive u zabludi glede kvalitete pojedinih igraca ovu Copu dozivjeli suvise licno.
Pa iz Europe ima bar 3 reprezentacije koje bi pregazile bilo kojeg od ovih juznoamerikanaca.
Njemacka bi to popisala sa po snage i pervertitom na klupi.
Eto neka tata nauci snifati mozda nesto i osvoje :mrgreen:
Jel možeš navesti te bar 3 reprezentacije? :mrgreen: Da nije možda Španija koja je zbog Čilea ispala već u grupi na SP-u 2014 godine? :mrgreen:

Avatar
JoeCelt
Postovi: 6398
Pridružen/a: 26 maj 2012, 22:05
Lokacija: Seattle
Kontakt:

Re: Copa América Centenario

Post Postao/la JoeCelt » 07 jul 2016, 23:05

Sažetak turnira :thumbup:
El Centenario
http://www.fullmatchesandshows.com/2016 ... june-2016/

svi golovi ;)
[youtube][/youtube]
Google Prevodilac - https://translate.google.com/?hl=bs

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.