Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la MortemHz » 14 dec 2016, 10:55

Ne treba nam Liga Europa i Liga Prvaka sa ovim nagradama. :opaopa: :kafa:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Esport » 14 dec 2016, 11:03

To je navodno premija samo za učešće u ligi. Klubovi bi bili nagrađivani zavisno i od plasmana u ligi.[/quote]
To je samo sto ce uefa dati, iznosit ce 19.4 miliona a kad se nadju sponzori tj glavni sponzor, tv prava i ostalo, vjerujem da bi ukupni nagradni fond iznosio barem 40 miliona eura[/quote]
I da neki klub iz BiH ucestvuje 2 godine za redom, eto ti stabilnosti i razvoja. :kafa:[/quote]

Na to treba dodati iznos koji se zaradi ućestvovanjem u Evropskim kupovima.
Zamišljeno je da ekipe normalno startaju u Evropskim kupovima, te da one koje nisu prošle u grupnu fazu ućestvuju u regionalnoj lizi.
Regionalna liga se igra u terminima Evropskih kupova, odnosna ona starta sa poćetkom grupne faze u Evropskim kupovima.
Grupna faza na jesen i nokaut faza na proljeće.
Nijedan termin regionalne lige se ne preklapa sa nacionalnim i reprezentativnim terminima. :clap: :clap:

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 11:12

dscile je napisao/la:@kaysersose

Standardno, odma neke price o mitomaniji i standardno.. a cinjenica je da si ispao debil. Pokusavas zapoceti neku diskusiju o toj nekoj regionalnoj ligi i snazi klubova u njoj, a namjerno pogresno napises imena srpskih klubova. E sad, to vise govori o tebi nego o mitomanima koje prozivas. Ja nemam komplekse da pisem Rjeka ili Hayduk.

HNL je bolja SL, ali nije toliko drasticna razlika.. iako vi mozete to tako misliti. Dovoljno je upaliti Arenu i odgledati koju utakmicu obje lige preko vikenda. Isto tako, ne vidim kako neko moze tvrditi da bi npr. Rijeka sigurno dobila Partizan/Zvezdu. Pa to bi bili derbiji pred punim tribinama, naelektrisana atmosfera.. A nije velika razlika u kvalitetu kao da dolazi Real.
Ajmo razgovarat normalno i manit se prča o mitomanija i normalno pisat imena klubova. Ne znan koji je to problem da se ne može normalno napisat ime kluba. Minimum poštovanja triba postojat.

Gledajuci utakmice priko Arene baš iman dojam to šta san napisa da je razlika u tempu i brzini igre na strani HNL-a i tu se stvara razlika. Zato su HNL klubovi konkurentniji od ostalih, Vi prvo morate smanjit ligu jer imate previše loših klubova.
Evo gotova je sezona sedmicu prije naše i sezona van kreće par sedmica za naše. Vjerovatno van i starta kasnije u drugi misec nego naša.

HNL se diga odkad se igra liga 10 jer ima dosta utakmica slicnih protivnika i manje praznog hoda. Kad se popravi infrastruktura i tu ubaci jos par zimskih kola skoro da i nece bit zimske pauze. A to ti je odma jaci ritam i jaca igra.

Ja vidin razliku u efektivnoj igri. Mislin da se štopa da po poluvrimenu ima par minuta više efektivne igre. Znači prekidi, prigovaranju sudcu, izležavanje i još te neke sitnice. Triba gledat uvik bolje od sebe a meni je fascinantno kako je jedna češka liga napredovala, Austrijska, itd. Njih triba kopirt u nekin stvarima.

Mene zanima koliko je budjet Zvezda ? Plaće igrača ? Pretplata prodanih koliko je ?

BTW...Rijeka ima prednost šta ima trenera već 5 godina istoga. Trenera cija ekipa ima glavu i rep i koja je u snazi parirala svima u EL. Bez problema su igrali al pari s Betison, Fajnordon, cak i Seviljon dobre utakmice, dobili Štutgart, itd.

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 11:28

Prema european football statistic prosjek gledatelja zadnjih 5 sezona.

Srbija
2016 FK Crvena Zvezda Beograd 16.983 Partizan - 4.332
2015 FK Crvena Zvezda Beograd 12.152 Partizan - 7.067
2014 FK Crvena Zvezda Beograd 20.018 Partizan - 7.835
2013 FK Crvena Zvezda Beograd 16.221 Partizan - 7.620
2012 FK Crvena Zvezda Beograd 19.783 Partizan - 7.227

Hrvatska

2016 HNK Hajduk Split 9.266 HNK Rijeka 4.018
2015 HNK Hajduk Split 8.056 HNK Rijeka 5.133
2014 HNK Hajduk Split 9.806 HNK RIjeka 5.444
2013 HNK Hajduk Split 9.029 HNK Rijeka 4.000
2012 HNK Hajduk Split 9.567 GNK Dinamo Zagreb 3.113

BiH

2016 FK Željezničar Sarajevo 4.500
2015 FK Sarajevo 6.757
2014 FK Željezničar Sarajevo 2.800
2013 FK Željezničar Sarajevo 3.707
2012 FK Željezničar Sarajevo 5.067

Iz ovoga proizlazi da su najgledaniji klubovi Zvezda, Hajduk, Partizan, Rijeka pa Željezničar.

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 11:48

Argentina je napisao/la:Osim Dinama ova liga ama bas svima odgovara, a nakon reforme lige prvaka 2018 i Dinamu ce odgovarati jer necee moci plasirati se u istu. Nasim klubovima koji imaju prosjek 1000 gledalaca na stadionu, ako ne i manje(nasa liga je i Krupa, Metalege kojoj bude 300 ljudi) bi dosla kao budali samar. Klubovi nam ne mogu dalje od drugog pretkola, za 20 godina uspjeli smo 3 puta biti u play offu i to slavimo kao uspjeh. Smatram da bi se povecao broj ljudi radi kvaliteta, igraci bi se lakse prodali, npr Stevanovic jedan nakon tri dobre tekme bi makar privukao paznju Dinama ako nista.

Ako prosjek Zelji sa 3500-4000 koliko je sada skoci na 10000, znaci vise novaca, interesantniji je i investitorima i sponzorima. Novcano ova liga puno donosi. nek je 15 tekmi sa po 5000 vise ljudi sa kartom od 5KM to je 375 000. Eto ti tribine koja se na Grbavici gradi, euforija je veca, znaci vise ljudi u fun shou, vise clanskih, vise godisnjih, vise kuovine akcija stolice/karte itd.

Neko spominje navijace, tj sukobe, pa uefa je iskorijenila te huligane skoro svugdje, zabrana gostujucih naivjaca(sto podrzavam) jer bolji su normalni navijaci sa porodicama na tribinama nego te usijane glave. Liga previse donosi da bi to bio problem. Jedna godina bez te lige bi klubovima bila propast, jer bi igrao s klubovima katastrofalne kvalitete i gdje bi bilo 2000 ljudi i nula sponzora, znaci kao sada. A svi znamo da sa ovim sada zadnjih 20 godina tonemo.
Ne odgovara liga svima. Hajduk ima prosjek zadnjih 5 godina - 10 000 ljudi po utakmici i lagano izlazimo iz dugova.
Torcida je protiv te lige i tu nema nikakve rasprave. Delije su protiv te lige i ta liga se igrat neće. BBB kad vrate Dinamo nema šanse da će DInamo igrat tu ligu. A navijače se u Hajduku i Zvezdi ne samo da pita nego je njihova zadnja.

I zašto bi nekome iz Hnl-a bilo napeto gledat Sarajevo ili Željezničara ? To je li-la sa Osijekon i Belupon.

Siguran san da vecina pratitelja HNl-a ne želi nikakvu regionalnu ligu. Želimo ligu sa boljima od sebe kad bi do nje dolazilo a ne sa gorima od sebe. I ta liga je čisti spin po medijima a nikakva realna priča. Nema šanse da bi Uefa to dopustila jer bi tako domaća prvenstva postala bezvrijedna pa bi danas-sutra zemlje Beneluxa zatražile svoju ligu, itd.

Nek svak uređuje svoju ligu.

ps. Govoriš da je Želji zarada na punom stadionu 375 000 maraka, Hajduku je 400 000 eura. Rijeci je prosjecna karta za HNL 100 kn do 600 kn. Misliš da bi ljudi puno više dolazilo gledat Sarajevo nego Osijek. Pa to nisu neke razlike. A kvaliteta slicna ili manja.

Ponavljan ovo su teški spinovi niko od klubova nije kontaktiran a i Hajduk i DInamo su rekli da ligu igrat neće. Več i prije ali kako se priča zavrti to se odma i demantira.
Zadnja izmjena: Pikaci, dana/u 14 dec 2016, 11:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15067
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la irfo » 14 dec 2016, 11:52

Baš ce neko pitat navijacke grupe jesu li oni za ili protiv, nit ce ikoga zanimat njihovo misljenje...
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 11:57

irfo je napisao/la:Baš ce neko pitat navijacke grupe jesu li oni za ili protiv, nit ce ikoga zanimat njihovo misljenje...
Pa normalno da ce pitat jer Hajduk npr. ima 43 000 članova i 7000 pretplata. Članovi biraju Nadzorni odbro na izborima svako 4 godine a Nadzorni odbor upravu. Zvezdini navijači imaju predstavnike u skupštini ili tako nešto. Dakle, pita ih se.

Ne znaš očito i nisi svjestan utjecaja velikih navijačkih skupina. A balun se igra radi publike. Kažen ti nama to ne triba imamo ok prosjek, Rijeka ima 5000, Dinamo ce imat opet dobar kad ode Mamić i liga bude poštenija.

Normalno da svako ima pravo izbora želi li igrat tu ligu ili ne. Kažen ti da ce Hrvatski klubovi bit protiv toga ako i bude kakva inicijativa.

A smišno je da neko misli da bi Uefa dala zeleno svitlo da se ide direkt u LP ili EL. A kad promislite koliko utjecaj imaju ovi makedonski funkcioneri postane van sve jasno.

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5690
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la JohnCleese » 14 dec 2016, 12:15

Na pocetku nas par "budala" bilo ZA, svi ostali izricito protiv sa najsnaznijim argumentom huliganizam :facepalm: kako sad vidim taj bilans se mjenja, pa lijepo.

Slazem se sa Signoreom da svi vide samo prihode, a slabo ko enormne rashode. U konacnicni tu ce se uspostaviti ravnoteza i dobitak ce u sustini biti minimalan (za nase klubove dovoljan) , a problem vidim u konceptu ovog takmicenja. Jednostavno veliki broj utakmica ce zahtijevati široki igracki kadar, a opet jednako kvalitetan.Sa ovom RL (tj po konceptu kakvim se predstvalja prije bih ga nazvao kupom) nase ekipe bi po sezone igrali vise meceva nego prosjecni njemacki ili spanski ligas.
I pored nedostataka i nejasnoca svakako sam za ovaj vid regionalnog udruzenja.

Idealno bi bilo napraviti RL koja ce brojati 16 timova, koja ce poceti u avgustu, kad pocinju sve nacionalne lige i koje ce se napraviti u dogovoru sa svim nacionalnim savezima ciji klubovi ucestvuju u ligi. Kako ?
Klubovi koji ce igrati tu ligu, nece igrati nacionalna prvenstva sve dok se ta liga ne zavrsi, a s obzirom na mali broj timova koji ce u nastupati u toj RL ocekivati je da bi bila zavrsena vec krajem februara ili marta, u tom vremenu RL ekipe nece zanemriti svoje nacionalne kupove.
Paralelno, igrat ce se sve nacionalne lige( bez RL klubova naravno) sa identicnim sistemima. Igrali bi odredjeni broj kola koja bi zavrsila otprilike kada i RL liga. Tada bi se u svim nacionalnim prvenstvima napravila lige za prvaka i lige za opstanak. Timovi iz Rl samo bi se prikljucili ligi za prvaka i tu bi se ravnopravno borili za trofej i izlazak u Evropi ( ako to vec ne bi kroz RL ligu osigurali) sa ostalim koji su upali u ligu za prvaka kroz nacionalna prvenstva.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la dscile » 14 dec 2016, 13:12

@kaysersose

Izvinjavam se zbog uvrede.. Mislio sam da si napisao u smislu podj*ebavanja. Svakako mislim da si mogao normalno napisati imena.

Ne vjerujem da je Vosa bolja od te trojke iz HNL.. Ali ostalih pet ekipa su tu negdje. Niko ne iskace previse, osim Dinama po imenima. Ali niko ne bi mogao imati na gostovanju garantovanu pobjedu jer razlika u kvaliteti nije bas drasticna.

@pikaci

Stoji to oko lige sto si pisao. I ja sam za smanjenje SL. Sto se tice budzeta, Zvezda je standardno u ****.. Clanova i sezonskih ima nekoliko hiljada jer ljudi ne vjeruju mafijasima u klubu.. A posjeta je nikad manja u zadnjih 7-8 godina.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la SiamoNoi » 14 dec 2016, 13:44

alan_kardec je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:
dzelllo je napisao/la:,Sarajevo,Velez,Sloboda,Celik,Borac>>>>>>HNL
Ovo i Rijeka slabija od Zvezde i Partizana su definitivno pobjednici tjedna.
Zato je ono crljena zvizda i partyzan vrhunsko forumsko dostignuće za koje se u konzumu dobija vreća kupusa, naravno hrvatskog, ne futoškog kako ne se kasnije ne bi morali izvinjavati.
Nisam primjetio.Vjerojatno zato jer mi je ta osoba na ignoru.

jandro
Postovi: 99
Pridružen/a: 08 apr 2014, 12:57
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la jandro » 14 dec 2016, 13:45

reddevil96 je napisao/la:
KingJamesMVP je napisao/la:Kakav Hajduk, nisu ni treći klub u Hrvatskoj
Haha jos reci da su Sarajevo Vojvodina Maribor budućnost čelik i ostale pripizdine vece od Hajduka
dobiti inter u gostima i ove godine ispasti na penale od hapoela je stvarno loše evo svi navedeni klubovi i Rijeka su uspješniji bili Haha
Btw 43 000 pretplatnika ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kakvi su ovo argumenti haha. Dobili inter pred 6, 7 godina u gostima u uzvratu kada je inter igrao s drugom ekipom jer je prvu utakmicu razbio hajduk na poljudu s 3-0. U meduvremenu rijeka izbacila stuttgart, dobila feyenoord, standard, remizirala s lyonom, betisom, victoriom, minuta falila da mazne sevillu, ove sezone ispali od turske ekipe na golove u gostima koja je trenutno nakon 14. kola prva u turskom prvenstvu. U meduvremenu je i split, pa cak i lokomotiva nekoliko puta izbacivali ukrajinske ekipe, cak ga je splita torino jedva izbacio u play offu europa lige.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la alan_kardec » 14 dec 2016, 13:48

KayserSose je napisao/la:To je moja sloboda izražavanja. Čak nije ni ništa uvredljivo. Ali srpski kmečavci imaju urođeni gen za kmečanje, pa umjesto da objasne po čemu je to Zvezda ispred Hajduka kad ovaj potonji u Europi ima bolje rezultate, oni kmeče o benignim stvarima. Meni je to jasno jer činjenice su uvijek bile najveći neprijatelj srpske mitomanije, ali bar bi na sportskom forumu očekivao neko dostojanstvo.

Što se tiče izvinjavanja, nisu nama predsjednik i premijer devedesetih hodočastili po susjednim zemljama i pričali da su to naše zemlje i o tome da će za jednog našeg pasti njihovih sto.

A nije sloboda izražavanja kad čovjek napiše da je Rijeka slabija od Zvezde i Vojvodine pa ti skačeš ko mutav na telefon?? Svašta ovdje sebi dozvoljavaš da napišeš gurajući to u slobodu izražavanja. U ovom citiranom sranyu iznad najdirektnije prosipaš fašizam i pri tome pričaš o nekakvom dostojanstvu :rol:
Nemoj o istoriji.


P.S.
Kakav je kupus? Liči li na futoški?
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Pappy
Postovi: 2912
Pridružen/a: 29 jan 2014, 16:26
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pappy » 14 dec 2016, 13:58

alan_kardec je napisao/la:
Pappy je napisao/la:
Esport je napisao/la:Gledajmo sa praktićne strane, za samo jedno ućešće u toj lizi svaki klub će dobiti dovoljno para, da u prvoj fazi terene dovedu na nornalan nivo,
od ovih oranica na kojima sada klubovi igraju, tek sa 500-600 0000 eura se mogu napraviti normalni(po svjetskom standardu) tereni.

Ta liga u naš fudbal donosi sredstva, koja UEFA može usloviti sa ulaganjem u infrastrukturu.
Ko je protiv toga taj je protiv razvoja našeg fudbala. Povečava se broj derbi utakmica, TV prenose neće pokrivati Moja TV, dolaze sponzori, sve to uvjetuje napredak fudbala.
Kada 5-6 stadiona dostigne željeni nivo tada se može uvjetovati igranje u Premijer lizi samo onima ćija infrastruktura to može podnjeti.
Tada se iz solidarnih sredstava(uz pomoć UEFA), mogu unaprijediti i ostali stadioni.
Poznat je primjer Slavije, koja je dobila sredstva za popravak terena, a potrošila ga na plaće. Od toga treba bježati.
Kako je Slavija mogla potrošiti na plate kada nije ni vidjela te pare ? :facepalm:

Kako sam ja čuo, Slavija nije dobila keš već uefa-inu donaciju u vidu busena i svih propratnih stvari. Navodno je u tu donaciju ušlo i prisustvo tog nekog stručnjaka za postavljanje terena (kako se sjećam u pitanju je bio neki Grk) Sve skupa, vrijednost donacije je iznosila 100000 evra.
Jesam li u pravu @pappy?
Slavija je dobila jednu veliku určinu. :mrgreen: Pare su stigle u Savez. Oni su raspolagali sa novcem i raspisali tender. Tender je dobila da izvodi firma koja nikada ranije nije pravila teren, već je obična građevinska firma koja se bavi i asfaltiranjem puteva, a uz sve to stigao je i lik vrlo sumnjive prošlosti kao neka vrsta eksperta za terene. Nije bio Grk, već je bio lik iz Srbije koji je pravio terene u Grčkoj, Zvijezdi Gradačac, Radničkom i još par odavde. Navodno pravio teren na Tumbi, al' on ako je vidio Tumbe i ja sam izgradio kompletan Karington. :mrgreen:

Slavija nije imala nikakve veze sa tim, i nikako nije mogla potrositi novac na plate kao što se priča.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la KayserSose » 14 dec 2016, 14:32

Ja sam za regiJonalnu ligu samo ako će i Kosovo imati predstavnika. :kafa:
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la reddevil96 » 14 dec 2016, 14:42

@jandro prije 4 g je to bilo
NisAm želio sad svaku utak analizirati kao ti Haha jos reci da lokosi i Split imaju vise uspjeha od Hajduka u Europi



Sent from my iPhone using Tapatalk

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la reddevil96 » 14 dec 2016, 14:51

http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/cef ... i/5388943/

Predsjednik Uefe dolazi pregovarati za tu smiješnu ligu

Btw zasto tu na forumu nitko ne spominje da bi trebao Zrinjski igrati koji je bolji od ostalih bosanskih klubova


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 14 dec 2016, 14:53

TMovac je napisao/la:
Karlo je napisao/la:ljudi ba sta vam je , vi hocete stvarno mrtvih glava zasita,ja mislim da nijedan ljudski zivot nije vrijedan toga , zbog nekih interesa,interesa nekih klubova ,nekih ljudi u tim klubovima kako da napune svoje dzepove i kase klubova ,ja mislim da ljudski zivot toga nije vrijedan..

Zabraniti dolazk gostujucih navijaca to je besmisleno u svakom pogledu ,jer ne vidim svrhu jel se fudbal igra radi publike ili radi maktetnga od stane nekih kompanija ,a navijaci su samo "bonus",nidje veze.Po meni ovo je projekat koji je u startu osudjen na propast ,jed.ne vidim kako je moguce tehnicki to perfektno organizovati da se sve sprijec enemilsecen i dogadaji .zaista
Realno po cemu bi se razlikovalo gostovanje u Sirokom i gostovanje u Zagrebu, i gostovanje u Banja Luci i gostovanje u Beogradu. I jedni i drugi te caste sa tribina. Tako da sam ja za regionalnu ligu ukoliko ce Zeljo imati finansijske koristi ( samo bi zabranio gostujuce navijace ). A ukoliko ce biti nesto tipa ABA lige gdje ce samo organizator kupiti pinku, a klubovi igrati dzabaluka, onda sam protiv.

ne bi se razlikovalo samo sto bi ovaj put bilod uplo gore na kvadrat, dolaze sujesdi a u ispoc domaci iz rs i hzhb,i obrnuto na neki nacin

ja sam apsolutno protiv ove lige jer ne zelim da neciji zivot ode samo sto klubovima treba para .to zaista nije vrijedno mi udomacoj ligi nismo u stanju da adekvatno osiguravamo mecev viskog rizika a kamo li da ti dodju zestoki momci bb.bojsa,torcidei ,delijie ili grobari .sta treba da krv pada NE! ti ljudi sigruno ne dolaze sa dobrim namjerama i namejrom gledanja tekmi nego pravljenja belaja.

realno i kad bi se organizovalo i kad bi navedene momcadi ucestvovale,realno znase se da bi tu dinamo vedrio i oblacio jer je dinamo real madrid za sve timove sa prostora ex yu . nama to ne treba ako nasi timovi nece biti konkurenti za nesto ozbiljno ne treba ni da ucestvuju a sad da 3,4 kluba generalno profitiraju od ligne to je zasista nepotrebnoi ni ti je od korsiti drugima.

800000 eura je dans smjesna cifra pa skoro i za nase podnevlje .Apsolutno protiv lige !


Svak nek ima svoje neka se trudi neka ljudi budu posteni i neka ne kradu klubove vec da ih unapreduju razvija i bice sve dobro .na kraju krajeva .U dubalu psiha je najveci problem .Lopta kojom igra rela madrid je isto okrugla kao ilopta s kojom igra i dinamo i sarajevo i zveda ....ljudi igraju i u realu i dinamu i u sarajevu ne vanzemaljci u jednima ili drugima .Rad red i disciplina i pametni ljudi u vodstvu su kljuc svakog uspjeha .Mi moramo prvo sebe mjenjati kao ljudi , csno i posteno zivjeti i raditi i ostalo ce doci na svoje mjesto.Dok god klbovi bud leglo sumnjih ljdui i rudnik za izvlacenje novca ovdje nema nikakvog napretka!
Zadnja izmjena: Karlo, dana/u 14 dec 2016, 15:04, ukupno mijenjano 1 put.
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la MortemHz » 14 dec 2016, 15:01

reddevil96 je napisao/la:http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/cef ... i/5388943/

Predsjednik Uefe dolazi pregovarati za tu smiješnu ligu

Btw zasto tu na forumu nitko ne spominje da bi trebao Zrinjski igrati koji je bolji od ostalih bosanskih klubova


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesko je s tobom normalno komunicirati jer se tvoj post sastoji iz vrijedjanja ostalih klubova neznajuci kakav je tvoj ali hajde da odgovorim. Zrinjski je 'trenutno' bolji na tabeli od ostalih Bosanskih klubova ali to trenutno ne mora nista da znaci. Sutra moze i Siroki upasti u top 3 ili neko slican.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 14 dec 2016, 15:21

Pa jedino bitno i jeste tko je trenutno najbolji i taj treba igrati. Isto da je bitno tko je bio bolji prije 10-15 godina, mozda Leotar i Modricu pogurati. Nitko ne spori da su Zeljeznicar i Sarajevo najveci klubovi u drzavi, ali toj ligi treba kvalitet, a Zrinjski je nas najkvalitetniji tim, aktualni prvak i vec par sezona dominira u BiH.

I shvacam da svatko zeli pogurati klub za koji navija, pogotovo ove sto navijaju za vece klubove koji su u krizi rezultata pa se vade na povijest, ali to nikad nigdje nije prolazilo pa nece ni ovdje. Da je ove sezone startala ta RL istu bi igrali Zrinjski i Sloboda, a ne Zeljo i Sarajevo.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54020
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la MortemHz » 14 dec 2016, 15:23

Znam, i ja sam za to da igraju samo top klubovi. Od stare slave se ne zivi.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.