Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 14 dec 2016, 15:26

Ja bih samo Celika pogurao :mrgreen:

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Mokes » 14 dec 2016, 15:29

Signore je napisao/la:Pa jedino bitno i jeste tko je trenutno najbolji i taj treba igrati. Isto da je bitno tko je bio bolji prije 10-15 godina, mozda Leotar i Modricu pogurati. Nitko ne spori da su Zeljeznicar i Sarajevo najveci klubovi u drzavi, ali toj ligi treba kvalitet, a Zrinjski je nas najkvalitetniji tim, aktualni prvak i vec par sezona dominira u BiH.
Po cemu je to Zrinjski najkvalitetniji i po cemu dominira par sezona u BiH ??
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TMovac » 14 dec 2016, 15:31

Karlo je napisao/la:
TMovac je napisao/la:
Karlo je napisao/la:ljudi ba sta vam je , vi hocete stvarno mrtvih glava zasita,ja mislim da nijedan ljudski zivot nije vrijedan toga , zbog nekih interesa,interesa nekih klubova ,nekih ljudi u tim klubovima kako da napune svoje dzepove i kase klubova ,ja mislim da ljudski zivot toga nije vrijedan..

Zabraniti dolazk gostujucih navijaca to je besmisleno u svakom pogledu ,jer ne vidim svrhu jel se fudbal igra radi publike ili radi maktetnga od stane nekih kompanija ,a navijaci su samo "bonus",nidje veze.Po meni ovo je projekat koji je u startu osudjen na propast ,jed.ne vidim kako je moguce tehnicki to perfektno organizovati da se sve sprijec enemilsecen i dogadaji .zaista
Realno po cemu bi se razlikovalo gostovanje u Sirokom i gostovanje u Zagrebu, i gostovanje u Banja Luci i gostovanje u Beogradu. I jedni i drugi te caste sa tribina. Tako da sam ja za regionalnu ligu ukoliko ce Zeljo imati finansijske koristi ( samo bi zabranio gostujuce navijace ). A ukoliko ce biti nesto tipa ABA lige gdje ce samo organizator kupiti pinku, a klubovi igrati dzabaluka, onda sam protiv.

ne bi se razlikovalo samo sto bi ovaj put bilod uplo gore na kvadrat, dolaze sujesdi a u ispoc domaci iz rs i hzhb,i obrnuto na neki nacin

ja sam apsolutno protiv ove lige jer ne zelim da neciji zivot ode samo sto klubovima treba para .to zaista nije vrijedno mi udomacoj ligi nismo u stanju da adekvatno osiguravamo mecev viskog rizika a kamo li da ti dodju zestoki momci bb.bojsa,torcidei ,delijie ili grobari .sta treba da krv pada NE! ti ljudi sigruno ne dolaze sa dobrim namjerama i namejrom gledanja tekmi nego pravljenja belaja.

realno i kad bi se organizovalo i kad bi navedene momcadi ucestvovale,realno znase se da bi tu dinamo vedrio i oblacio jer je dinamo real madrid za sve timove sa prostora ex yu . nama to ne treba ako nasi timovi nece biti konkurenti za nesto ozbiljno ne treba ni da ucestvuju a sad da 3,4 kluba generalno profitiraju od ligne to je zasista nepotrebnoi ni ti je od korsiti drugima.

800000 eura je dans smjesna cifra pa skoro i za nase podnevlje .Apsolutno protiv lige !


Svak nek ima svoje neka se trudi neka ljudi budu posteni i neka ne kradu klubove vec da ih unapreduju razvija i bice sve dobro .na kraju krajeva .U dubalu psiha je najveci problem .Lopta kojom igra rela madrid je isto okrugla kao ilopta s kojom igra i dinamo i sarajevo i zveda ....ljudi igraju i u realu i dinamu i u sarajevu ne vanzemaljci u jednima ili drugima .Rad red i disciplina i pametni ljudi u vodstvu su kljuc svakog uspjeha .Mi moramo prvo sebe mjenjati kao ljudi , csno i posteno zivjeti i raditi i ostalo ce doci na svoje mjesto.Dok god klbovi bud leglo sumnjih ljdui i rudnik za izvlacenje novca ovdje nema nikakvog napretka!
Jednostavno zabranis gostujuce navijace i ogranicis da se karta za utakmicu moci kupiti samo uz pokaz clanske karte kluba. a cifra od 800 000 eura nije konacna, dodaj na to i tv prava, sponzore, prihode od karata i bonus za konacan plasman. nek sve skupa izadje na neki milion i po eura po klubu, to nije zanemariva cifra, kada se uzme da budzeti nasih klubova iznose po 3-4-5 miliona maraka godisnje. Mene ne interesuje koliko ce Dinamo ili Zvezda profitirati od toga, mene interesuje profit Zelje. A sa novim sistem lige prvaka taj isti Dinamo ce tesko dogurati do LP ( pored jednog PSV-a, Olimpijakosa i ostalih klubova koji nisu iz lige 5, a koji su opet svemirski brodovi za ove iz ex YU, pa i za Dinamo) i samim tim ce morati kresati troskove. A uz to receno je da bi ovu ligu igrali samo klubovi koji ne upadnu u grupnu fazu europskog takmicenja. Tako da klubovi ne bi mogli biti na gubitku nikako.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la reddevil96 » 14 dec 2016, 15:42

MortemHz je napisao/la:
reddevil96 je napisao/la:http://sportske.jutarnji.hr/nogomet/cef ... i/5388943/

Predsjednik Uefe dolazi pregovarati za tu smiješnu ligu

Btw zasto tu na forumu nitko ne spominje da bi trebao Zrinjski igrati koji je bolji od ostalih bosanskih klubova


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tesko je s tobom normalno komunicirati jer se tvoj post sastoji iz vrijedjanja ostalih klubova neznajuci kakav je tvoj ali hajde da odgovorim. Zrinjski je 'trenutno' bolji na tabeli od ostalih Bosanskih klubova ali to trenutno ne mora nista da znaci. Sutra moze i Siroki upasti u top 3 ili neko slican.
Trenutno je Rijeka bolja od Hajduka pa se tu priča o njoj kao da je Barcelona a nitko ne spominje Zrinjski koji je prvak bih lige


Sent from my iPhone using Tapatalk

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la reddevil96 » 14 dec 2016, 15:48

@tmovac
Koja je onda svrha
nogometa ako se zabranu gostujući navijači ?
Nogomet se igra radi navijača a ovakva liga nebi mogla pružiti sigurnost gostujućim navijačima pa se nikako nebi trebala ni igrati takva liga
Razmislite sto bi bilo da ne daj boze jednog navijaca nebitno srbina Hrvata bosanca istuču suparnički navijači , na svakoj sljedećoj utakmici bi bili sve veći neredi
Torcida bbb armada delije grobari manijaci
svi su odbili takvu ligu a delije i grobari su cak izjavili da ce bojkotirat utakmice
Tako da stvarno nema svrhe takve lige


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
TMovac
Postovi: 2728
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TMovac » 14 dec 2016, 16:43

reddevil96 je napisao/la:@tmovac
Koja je onda svrha
nogometa ako se zabranu gostujući navijači ?
Nogomet se igra radi navijača a ovakva liga nebi mogla pružiti sigurnost gostujućim navijačima pa se nikako nebi trebala ni igrati takva liga
Razmislite sto bi bilo da ne daj boze jednog navijaca nebitno srbina Hrvata bosanca istuču suparnički navijači , na svakoj sljedećoj utakmici bi bili sve veći neredi
Torcida bbb armada delije grobari manijaci
svi su odbili takvu ligu a delije i grobari su cak izjavili da ce bojkotirat utakmice
Tako da stvarno nema svrhe takve lige


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ukoliko se bude igralo bez gostujucih navijaca nece ni biti prilike da neko fasuje. Kaze se da nema smisla igrati bez gostujucih navijaca, pa moze li mi neko reci koliko to sada dolazi gostujucih navijaca na Grbavicu ili Kosevo ( ako ne racunamo gradski derbi). desetak. Isto pitanje mozemo postaviti i za Hrvatsku, Srbiju. Koliko gostujucih navijaca dodje na Maksimir / Poljud ( ako neigraju Dinamo-Hajduk). Na stadion Partizana, Zvezde??? Neznatan broj. Takodjer zabranu bi udario samo na utakmice medjunarodnog karaktera npr Zeljo-Dinamo, Hajduk-Zvezda itd. Nema smisla pucati zabranu ako igraju klubovi iz iste drzave.

Sto se Zrinjskog tice, oni su iskoristili krizu Zelje i Sarajeva zadnje 2 sezone. Vrlo je moguce da vec do kraja ove sezone 1 ili oba kluba preteknu Zrinjski na tabeli.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 14 dec 2016, 17:20

Mokes je napisao/la:
Signore je napisao/la:Pa jedino bitno i jeste tko je trenutno najbolji i taj treba igrati. Isto da je bitno tko je bio bolji prije 10-15 godina, mozda Leotar i Modricu pogurati. Nitko ne spori da su Zeljeznicar i Sarajevo najveci klubovi u drzavi, ali toj ligi treba kvalitet, a Zrinjski je nas najkvalitetniji tim, aktualni prvak i vec par sezona dominira u BiH.
Po cemu je to Zrinjski najkvalitetniji i po cemu dominira par sezona u BiH ??
Ti se zezas?

U protekle tri sezone imaju dvije titule, a i onu jednu sezonu kada im je izmakelo su bili treci i odigrali su dobru sezonu. I ove sezone su opet prvi i glavni favorit za titulu.

Da u naredne cetiri sezone Sarajevo ostvari te rezultate ja bih rekao da je Sarajevo najkvalitetnije tada, ali trenutno nije ma koliko tebi tesko pada. Sarajevo jeste medju najkvalitetnijim, ali nije najkvalitetnije, to je Zrinjski i gotovo. Nije ni da mene raduje ta cinjenica, da budemo iskreni :mrgreen:

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Mokes » 14 dec 2016, 17:28

Signore je napisao/la:
Mokes je napisao/la:
Signore je napisao/la:Pa jedino bitno i jeste tko je trenutno najbolji i taj treba igrati. Isto da je bitno tko je bio bolji prije 10-15 godina, mozda Leotar i Modricu pogurati. Nitko ne spori da su Zeljeznicar i Sarajevo najveci klubovi u drzavi, ali toj ligi treba kvalitet, a Zrinjski je nas najkvalitetniji tim, aktualni prvak i vec par sezona dominira u BiH.
Po cemu je to Zrinjski najkvalitetniji i po cemu dominira par sezona u BiH ??
Ti se zezas?

U protekle tri sezone imaju dvije titule, a i onu jednu sezonu kada im je izmakelo su bili treci i odigrali su dobru sezonu. I ove sezone su opet prvi i glavni favorit za titulu.

Da u naredne cetiri sezone Sarajevo ostvari te rezultate ja bih rekao da je Sarajevo najkvalitetnije tada, ali trenutno nije ma koliko tebi tesko pada. Sarajevo jeste medju najkvalitetnijim, ali nije najkvalitetnije, to je Zrinjski i gotovo. Nije ni da mene raduje ta cinjenica, da budemo iskreni :mrgreen:
Ne

2 titule u 3 godine nije dominacija. Dominacija bi bila 3 titule za 3 godine ;)

Sto se kvaliteta tice, ove sezone i komsije i mi imamo bolji skor u medusobnim duelima (2-0 na Kosevu 1-0 u Mostaru, kone 0-1 kuci i 0-4 u gostima). Pa prosle sezone ih je FKS izbacilo iz kupa i to na njihovom terenu ;)
Kvalitetni jesu, najkvalitetniji nisu.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Lillard » 14 dec 2016, 18:03

Znači aktualni šampioni i trenutno prvi na tablici u novoj sezoni nisu najkvalitetnija ekipa u ligi. :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la pinoglavi » 14 dec 2016, 18:04

Mokes je napisao/la: Ne

2 titule u 3 godine nije dominacija. Dominacija bi bila 3 titule za 3 godine ;)

Sto se kvaliteta tice, ove sezone i komsije i mi imamo bolji skor u medusobnim duelima (2-0 na Kosevu 1-0 u Mostaru, kone 0-1 kuci i 0-4 u gostima). Pa prosle sezone ih je FKS izbacilo iz kupa i to na njihovom terenu ;)
Kvalitetni jesu, najkvalitetniji nisu.
Dobijete ih još 2x u ligi za prvaka i automatski ste prvi, jer tako prvenstva funkcionisu. Cak i u slucaju da im budete zaostajali 5 bodova na kraju, ipak ste vi prvi zbog medjusobnog omjera.
Nad tobom sunce najljepše sja

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 18:05

Previše zanemaruju neki faktor navijača. Kao zabrane su pa ne bi ne bi išli na utakmice, itd. Bilo bi tu prekida utakmica, nereda i svega, itd.

I stvarno ne mogu svatit šta bi od HNL-a bili bolji neki Bih klubovi ili Budućnost od Belupa ili Osijeka. Pa ne bi se ljudi baš zakačili zato previše.

Ne želin da igramo ligu sa lošijima od sebe, amo igrat s Austrijon i Češkon. Pa BIh liga je katastrofa i oni bi dva predstavnika a Hrvatska 3. Pa Hrvatska mora ima minimum 5 predstavnika. Pišu se pizdarije.

U Zrinjskome igra naprid Mešanović koji u Osijeka igrat nije moga, da ostale ne nabrajan.

http://www.--- SPAM ---/sport/clanak/dobili ... 37590.aspx

Da krene liga prekinilo bi se svih prvih 5 kola. :rol:

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Esport » 14 dec 2016, 18:17

:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Hajduk sa ubjedljivo najboljom posjetom u HNL na ulaznicama ostvari godišnje 400 000 eura, ovde za ućešće dobije 800 000, + TV prenosi + reklame + dodatne premije ako ide dalje, ja stvarno nevidim gdje je vaša logika, Sve ekiipe iz HNL sem Dinama i koliko toliko Rijeke su u debelom minusu, i sada neko treba da odbije garantovani prihod od milion eura.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Mokes » 14 dec 2016, 18:21

Lillard je napisao/la:Znači aktualni šampioni i trenutno prvi na tablici u novoj sezoni nisu najkvalitetnija ekipa u ligi. :mrgreen:
I Lester je osvojio EPL, pa nije bio najkvalitetnija ekipa :cool:
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54018
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la MortemHz » 14 dec 2016, 18:21

"I da mi ponude milione, bilione, ne bih te igrao ja, ligo Balkanska. Živjela Srbija", poruka je Delija.

:lol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Lillard » 14 dec 2016, 18:23

Mokes je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Znači aktualni šampioni i trenutno prvi na tablici u novoj sezoni nisu najkvalitetnija ekipa u ligi. :mrgreen:
I Lester je osvojio EPL, pa nije bio najkvalitetnija ekipa :cool:
Nije Zrinjski Modriča. :wave:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
Baboon
Postovi: 1281
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Baboon » 14 dec 2016, 18:25

Pikaci je napisao/la:Previše zanemaruju neki faktor navijača. Kao zabrane su pa ne bi ne bi išli na utakmice, itd. Bilo bi tu prekida utakmica, nereda i svega, itd.

I stvarno ne mogu svatit šta bi od HNL-a bili bolji neki Bih klubovi ili Budućnost od Belupa ili Osijeka. Pa ne bi se ljudi baš zakačili zato previše.

Ne želin da igramo ligu sa lošijima od sebe, amo igrat s Austrijon i Češkon. Pa BIh liga je katastrofa i oni bi dva predstavnika a Hrvatska 3. Pa Hrvatska mora ima minimum 5 predstavnika. Pišu se pizdarije.

U Zrinjskome igra naprid Mešanović koji u Osijeka igrat nije moga, da ostale ne nabrajan.

http://www.--- SPAM ---/sport/clanak/dobili-smo-brutalne-odgovore-boysa-torcide-delija-i-grobara-o-regionalnoj-ligi/937590.aspx

Da krene liga prekinilo bi se svih prvih 5 kola. :rol:
I austrougarski konjušari isto pišu pizdarije,čuj ajmo igrati sam Austrijom i Češkom,eto sve trče da igraju sa hrvatima :lol: Klubovi poput Salzburga i Plzena ne mogu dočekati da okuse čari Maksimira i gostoprimstvo Zdravka Mamića,i jedno pošteno suđenje Brune Marića pa na analizu kod Beusana i Jeličića. :kafa:

Prije će zaživiti treća Jugoslavija nego će Česi,Austrijanci igrati neke regionalne lige...

MortemHz je napisao/la:"I da mi ponude milione, bilione, ne bih te igrao ja, ligo Balkanska. Živjela Srbija", poruka je Delija.

:lol:
A da im ponude tržište droge od Vardara do Triglava da se kladimo da bi prihvatili? :lol:
Zadnja izmjena: Baboon, dana/u 14 dec 2016, 18:27, ukupno mijenjano 1 put.
it's football day

Avatar
Signore
Postovi: 7663
Pridružen/a: 23 mar 2013, 10:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Signore » 14 dec 2016, 18:26

Mokes je napisao/la:
Ne

2 titule u 3 godine nije dominacija. Dominacija bi bila 3 titule za 3 godine ;)

Sto se kvaliteta tice, ove sezone i komsije i mi imamo bolji skor u medusobnim duelima (2-0 na Kosevu 1-0 u Mostaru, kone 0-1 kuci i 0-4 u gostima). Pa prosle sezone ih je FKS izbacilo iz kupa i to na njihovom terenu ;)
Kvalitetni jesu, najkvalitetniji nisu.
Pod dominaciju sam mislio da su u te tri sezone najbolji kao sto te dvije titule i dokazuju. U drugo me ne mozes uvjeriti, a slobodno zivi u svom uvjerenju. Nastavio bih raspravu da je u pitanju navijac Slobode recimo, ali s navijacem Sarajeva koji gura Sarajevo ipak ne.

Uzmite vi titulu ove sezone pa cu mirna srca reci da ste vi i Zrinjski trenutno najdominantniji i vama dati prednost jer ste posljednji osvojili.

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 18:26

Esport je napisao/la::urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes: Hajduk sa ubjedljivo najboljom posjetom u HNL na ulaznicama ostvari godišnje 400 000 eura, ovde za ućešće dobije 800 000, + TV prenosi + reklame + dodatne premije ako ide dalje, ja stvarno nevidim gdje je vaša logika, Sve ekiipe iz HNL sem Dinama i koliko toliko Rijeke su u debelom minusu, i sada neko treba da odbije garantovani prihod od milion eura.
:urnebes: :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Momak smiješ se a ispa si glup. Gledaj.

Hajduk na 1 utakmici Europe zaradi 400 000 E od karata. od 7 000 pretplata zaradi oko 4 milijuna kuna a to ti je nekih 530 000 eura.

Od ulaznica ovisno o sezoni zaradi od 15 do 22 milijuna kuna. Prosjecna zarada od ulaznica je 2.5 do 3 milijuna eura.

Taj prihod od 800 000 eura je goli **** za nas. Klub ima proracun 10 milijuna eura a svih 10 milijuna se zatvori od navijaca, marketniga, sponzora i ostalih prihoda. Najzdraviji klub daleko na Balkanu smo, uskoro dolazi naše vrime. :zviz:

Oprosti ali većina vas ne zna o trendovima oko Hajduka. Napravljen je Socios model di smo mentalno daleko isprid funkcioniranja klubova na ovin prostorima. Mi smo Njemačka. Bez zezanja.

Ostalo je još nekih 40 milijuna kuna duga a klub je bija prid stečajen. Bez kune od države se uspilo.

43 000 članova = 500 000 eura, to san ti zaboravija napisat.

Evo sad izlazi kalendar za iduću godinu u 25 000 primjeraka po 40 kn prodat ce se sve. Fan shopovi na veće utakmice imaju promet oko 100 000 eura, itd. To su cifre za ove prostore boli glava.

Zvezda ako je pametna ic ce tin puten, totalna transparentost i maksimalna ukljucnost navijaca.

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Esport » 14 dec 2016, 18:33

Hajduk –
Hajdukov je godišnji proračun oko 6,5 milijuna eura, što se još čini previše, iako se trenutna uprava jako truditi smanjiti dugove i stabilizirati klub. Pa je rezultat posve u drugom planu, prioritet je zaraditi i pokrpati rupe nastale nerazumnim razbacivanjem novca prethodnih godina (desetljeća).
http://www.vecernji.hr/nogomet/tko-je-k ... ima-994839.
Ja koliko vidim Hajdukov proraćun je daleko od 10 miliona

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Pikaci » 14 dec 2016, 18:36

Esport je napisao/la:Hajduk –
Hajdukov je godišnji proračun oko 6,5 milijuna eura, što se još čini previše, iako se trenutna uprava jako truditi smanjiti dugove i stabilizirati klub. Pa je rezultat posve u drugom planu, prioritet je zaraditi i pokrpati rupe nastale nerazumnim razbacivanjem novca prethodnih godina (desetljeća).
http://www.vecernji.hr/nogomet/tko-je-k ... ima-994839.
Ja koliko vidim Hajdukov proraćun je daleko od 10 miliona
Potrudi se i nađi financijske izvještaje od kluba na netu imaš niz konkretnih podataka. Nemoj uzimat paušalne novinske natpise. Klub je transparentan i članovi imaju sve potribne informacije.

Ako san ti reka da je proračun oko 10 milijuna eura onda je toliko. Ima tu još dugova koji su sa 110 milijuna smanjenjeni na 40. Grad Split i država klubu ne daju ništa.

Ovako funkcionaraju normalni klubovi koji ne mute.

Hajduk je na svojim službenim stranicama objavio izvješće o financijskom poslovanju kluba na dan 31. prosinca 2015. godine, a koje će biti detaljno obrazloženo na godišnjoj skupštini kluba.

Riječ je o bilanci na dan 31. prosinca prošle godine, računu dobiti i gubitka u prošloj godini, izvještaju o novčanom tijeku...

Po računu dobiti i gubitka gubitak poslovne godine 2014. prije oporezivanja iznosio je 5,9 milijuna kuna, a gubitak poslovne godine 2015. iznosio je 6,5 milijuna kuna. U 2015. ukupni prihodi kluba po računu dobiti i gubitka iznosili su 81 milijun kuna, za razliku od 69,3 milijuna kuna iz 2014. Rashodi kluba su se sa 75,3 milijuna kuna u 2014. godini popeli na 87,5 milijuna kuna u prošloj godini.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.