Fudbal - Regionalna liga

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Jeste li za regionalnu ligu:

DA
26
40%
NE
39
60%
 
Ukupno glasova: 65

Avatar
Evander
Postovi: 14452
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Evander » 14 avg 2016, 17:22

Sarajevo i Zeljo nisu samo stara slava.
Od pojave Premier Lige, Zeljo ima najvise titula. Sa druge strane, Sarajevo ima najvise osvojenih bodova.
Samim tim, opet su te dvije ekipe najbolje u ligi. Potom, navedene dvije ekipe jedine su koje su uspjele nesto uraditi u Europi, jedine mogu privuci 20+ hiljada na stadion. A pritom ne pominjem staru slavu.
Ili je tebi mjerodavna samo zadnja sezona?

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la KayserSose » 06 dec 2016, 08:51

HNS s još sedam nogometnih saveza planira pokrenuti regionalnu ligu za mlađe uzraste, koja će izgleda poslužiti kao testni poligon za pokretanje sličnog natjecanja za seniore. Inicijativa za oživljavanje ex Jugolige postoji već dugo, a ova inicijativa je logičan korak za pokušaj spašavanja klupskog nogometa na ovim prostorima.

"Na zajedničku inicijativu, danas je u Zagrebu održan sastanak stručnih rukovodstava sedam nogometnih saveza iz jugoistočne Europe na temu formiranja zajedničke nogometne lige za mlađe uzrasne kategorije muških i ženskih klubova," izvijestili su iz HNS-a.

"Hrvatski nogometni savez ugostio je ugledne predstavnike nogometnih saveza BiH, Crne Gore, Mađarske, Makedonije, Slovenije i Srbije te se na konstruktivnom sastanku razgovaralo o pokretanju zajedničke lige koja bi za cilj imala razvojni utjecaj i prikupljanje međunarodnog iskustva za nogometaše i nogometašice mlađih uzrasnih kategorija."

"Svi prisutni složili su se oko velikog razvojnog potencijala natjecanja koje bi okupilo sedam zemalja u kojima živi 30-ak milijuna ljudi te je postignut načelni dogovor oko nekoliko ključnih parametara takvog natjecanja."

"Projekt ovakvog natjecanja prije nekoliko je dana na sastanku Uefine Stručne komisije predstavio tehnički direktor HNS-a Romeo Jozak, a sa stajališta struke Uefa je dala vrlo pozitivan stav."

Zaključno su dogovoreni konkretni idući koraci, uključujući internu analizu ovog okvirnog prijedloga u svakom savezu, o čemu bi se potom dalje razgovaralo na novom sastanku početkom iduće godine.


Evo omladina će bre da se mnogo lepo drugariše. :opaopa:

Ako već nogometni umovi s ovih prostora misle da bi liga sa klubovima iz bivše Juge bila bingo, nije mi jasno zašto za početak ne oforme neko neslužbeno kup natjecanje. Npr. na proljeće kad ionako nikog s ovog prostora nema u Europi mogu staviti 16 klubova da po kup sistemu razigravaju za neki trofej.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Pikaci » 06 dec 2016, 12:44

Zašto bi mi Hrvati igrali takvu ligu koja bi bila malo bolja od HNL-a. Imamo sasvin solidnu ligu koja kad infrastrukturno napreduje te se ocisti od nepravilnosti kao šta su Mamić i Lokomotiva ce bit skroz dobra srednjevropska liga.

Trenutno smo 15. na Uefinoj ljestvici nacionalnih liga Europe šta je dobar rezultat. U odnosu na okruženje odličan. I da se igra takva liga morali bi imat daleko najviše predstavnika jer je liga najkvalitetnija.

Pošto iman Arene ponekad pogledan utakmice BIh i Srpske lige. Primjeti se razlika u ritmu i kvaliteti. Npr. ovogodišnja Rijeka bi ritmon i presingon pojela ta dvi lige. Ima dobrih individualaca i u Zvezdi i Partizanu ali kolektivna igra, igra bez baluna, presing, šablonske akcije i ponajviše brzina igre je dosta na strani HNL-a.

Ne zaboravite navijače koji su šefovi klubova ka šta su Torcida i Delije. A oni su protiv takve lige. Bez Hajduka i Zvezde dva najposjecenija kluba liga nema ni smisla. A i Bojsi kad vrate Dinamo u svoje ruke ce sigurno bit protiv takve lige. Grobari vjerovatno od koga prime novce ce odlucit kako dišu.

Češka liga je neki putokaz za HNL. Dobra infrastruktura je najvažnija trenutno tako da se smanji zimska pauza da liga još dobije na ritmu i snazi ( dueli, šprint, fizika modernog baluna ). Evo i neke Češke kuće prenose HNL, liga se može i prodat ali je triba ušminkat i dignit na veći nivo.

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la KayserSose » 07 dec 2016, 14:11

Slažem se. Ne zagovaram ja tu ligu, nego mi nije jasno zašto se ne pokuša sa nečim manjim (testnim) ako ta ideja o zajedničkom natjecanju uopće živi. Mada, mišljenja sam da je to više novinarski senzacionalizam.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la 44Bertans » 07 dec 2016, 14:23

Pikaci je napisao/la:Zašto bi mi Hrvati igrali takvu ligu koja bi bila malo bolja od HNL-a. Imamo sasvin solidnu ligu koja kad infrastrukturno napreduje te se ocisti od nepravilnosti kao šta su Mamić i Lokomotiva ce bit skroz dobra srednjevropska liga.

Trenutno smo 15. na Uefinoj ljestvici nacionalnih liga Europe šta je dobar rezultat. U odnosu na okruženje odličan. I da se igra takva liga morali bi imat daleko najviše predstavnika jer je liga najkvalitetnija.

Pošto iman Arene ponekad pogledan utakmice BIh i Srpske lige. Primjeti se razlika u ritmu i kvaliteti. Npr. ovogodišnja Rijeka bi ritmon i presingon pojela ta dvi lige. Ima dobrih individualaca i u Zvezdi i Partizanu ali kolektivna igra, igra bez baluna, presing, šablonske akcije i ponajviše brzina igre je dosta na strani HNL-a.

Ne zaboravite navijače koji su šefovi klubova ka šta su Torcida i Delije. A oni su protiv takve lige. Bez Hajduka i Zvezde dva najposjecenija kluba liga nema ni smisla. A i Bojsi kad vrate Dinamo u svoje ruke ce sigurno bit protiv takve lige. Grobari vjerovatno od koga prime novce ce odlucit kako dišu.

Češka liga je neki putokaz za HNL. Dobra infrastruktura je najvažnija trenutno tako da se smanji zimska pauza da liga još dobije na ritmu i snazi ( dueli, šprint, fizika modernog baluna ). Evo i neke Češke kuće prenose HNL, liga se može i prodat ali je triba ušminkat i dignit na veći nivo.
Iskreno, svaka nacionalna liga na ovim prostorima je goli ku...
Hrvatska za nijansu ispred srpske, a opet goli ku... Ostale ne treba ni komentarisati.
Grobar sam i naravno da sam protiv regionalne lige, kao i najveći broj Grobara.

Koliko vidim i ostale velike grupe su iznijele svoj stav.
Jugonostalgija je jedno, opravdanost nešto drugo.

Stoga novinari se mogu baviti senzacijama, ali realnost za neko regionalno takmičenje je mala. Mnogi klubovi su u velikim dugovima, nisu u stanju obezbijediti reflektore, kamo li nešto drugo.
Talenti ionako u ranim dvadesetim odlaze.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la branimir85 » 07 dec 2016, 17:24

44Bertans je napisao/la:Apsolutno protiv regionalne lige.
:thumbup:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la SiamoNoi » 07 dec 2016, 23:23

Kako se zove ono kad šestorica ćoravih, gluhonijemih i međusobno posvađanih tumače da su zajednički držeći kist sposobni nacrtati Mona Lisu?
Regionalna nogometna liga.
Bernard pokido :rol:

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la badblueboylivno » 08 dec 2016, 00:11

:urnebes:
Hayley <3

Pikaci
Postovi: 125
Pridružen/a: 25 okt 2016, 11:21
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la Pikaci » 08 dec 2016, 10:22

Bertens i ostali...

Slažen se da je Hrvatska liga **** u odnosu na Belgijsku ligu npr. ali opet je malo više od nijanse bolja od Srpske i ostalih. Nije bolja u pojedinin individualcima nego kolektivno se bolje trci i jaci je tempo. Ali sve je to loše jer nemamo infrastrukturu i poštenu ligu.

Vi u Srbiji se morate pripremit na to da ako uđete u Europsku uniju Zvezda nece moc dobivat novce direktno od drzave nego samo nesto preko omladinskog pogona. Morat ce se ta davanja zamasikirat i bit ce izlozenija javnosti.

Kod nas je isto bilo tako ima 5 ili 10 godina a sad npr Hajduk vec godinama ne dobiva od grada niti lipe, znaci za nista, samo trziste pa se snadji. Rijeka dobije za omladinsku školu oko 4 milijuna kuna, Dinamo 25 milijuna kuna od Zagreba za stadion i školu ali pitanje je di ti novci idu. Treba i to regulirat jer nismo svi u fer poziciji na startu onda u HNL-u. Ali svjest ljudi se prominila i niko ne želi da država financira velike klubove.

Kad citan izjave vodecih ljudi Zvezde ja sebi ne mogu doc kakav je to stupanj svjesti o upravljanju, itd.

Hajduk npr ima proracun nekih 10 milijuna E ove godine, zadnjih 8 prijelaznih rokova nismo paltili odštetu. Financijski izvještaji izlaze na internetu, klub je smanjija dug sa nekih 110 miljuna kuna na 40 milijuna kuna. Sami, sa navijacima i marketingon koji donece cca 35 milijuna kuna. Znaci Hajduk nema novaca za pojacanja, nema za jaku ekipu ali pošteno i sami izlazimo iz dugova. Koliko zaradimo toliko i trosimo.

Dinamo je u HR posebna prica i na njih ne triba trosit rici ali nije nicija zauvik pa ce i oni past jer siguran san da nas vecina zeli postenu ligu pa neka bude prvi ko zasluzi.

Zvezda i Partizan se mogu sami financirat, na nekih 10, 15 milijuna proracuna eura godisnje, sve javno i transparento. Morate i smanjit ligu jer nema bolje igre i tempa dok imate toliko losih klubova.

Svjest ljudi se mora minjat. Mi smo u Splitu postigli da nema nikakvih bespaltnih ulaznica vec 10 godina. Znaju se cijene karata, pretplata i sve se placa. Sramota je ne platit ulaznicu, takav se trend radi i ljudi se minjaju. Imamo ove godine 7000 pretplata i 43 000 clanova. Mislin da se u to za ove prostore respektabilne brojke.

Meni je u kurcu kad vidin da Zvezda pusta utakmice di dolaze gledatelji koji ne plate kartu. Pa to je sramota za taj grb i dres.

Ne valja da se karte ni preskupe ka npr. u Rijeci od 100 do 600 kn. To ti je 50 eura prosjecna karta. Nenormalno skupo je to. Karte se moraju placat, lige moraju bit poštenije i ravnopravnije bez državnog protekcionizma.

Avatar
PeppermintSA
Postovi: 1953
Pridružen/a: 11 avg 2014, 17:16
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la PeppermintSA » 11 dec 2016, 21:33

Makedonci tvrde
Od 2018. kreće Regionalna liga, UEFA glavni sponzor?

Piše: M. Šljivak Danas, 20:17

Regionalna fudbalska liga mogla bi zaživjeti 2018. godine. Barem tako tvrdi direktor makedonske fudbalske lige Vasko Dojinovski, koji je za 'Večernji' istakao kako je UEFA odobrila početak lige za 2018. godinu.

"Čelnici svih fudbalskih saveza s naših prostora dali su potporu novom regionalnom takmičenju, uključujući posljednji sastanak u Moskvi. Ipak, najvažnije od svega je da je projekt pao na plodno tlo i u UEFA, gde sam održao 30-minutnu prezentaciju. Prisustvovao joj je direktor takmičenja UEFA Giorgio Marchetti, čovjek koji je osmislio i budući format Lige prvaka, a svratio je i predsednik UEFA Čeferin. Njihovi utisci apsolutno su pozitivni, a pohvalno su se izrazili i Šveđanin i Danac, s kojima sam zajedno član radne grupe UEFA", istakao je Dojinovski.

Problemi očekivano postoje u organizaciji. „U vazduhu su još ostali benefiti za pobjednika i finaliste. Mi smo malo neskromni pa za pobjednika želimo mjesto u Ligi prvaka, a za drugoplasiranog mesto u Ligi Evrope, što će u UEFA malo teže proći. Također, nismo još definisali bi li se u proljetnom dijelu takmičenje nastavilo sa šesnaestinom ili osminom finala. U finalu bi se igrala jedna utakmica na neutralnom terenu, baš kao u Ligi prvaka", dodao je.

Sigurnost na stadionima je također jako bitna tema. "Brine i sigurnosni aspekt, i te kako se o tome razmišlja. Ali, utakmica visokog rizika ima i Ligi prvaka, zar ne? Složili smo se kako bi za takve utakmice bile primjenjivane posebne mjere opreza. Vodimo se interesom fudbala, fudbal mora ići dalje, prema naprijed, neopterećen politikom". Ligu bi finansirala UEFA... "Neslužbeno sam čuo kako je UEFA u svom proračunu novac za tu ligu već pripremila, a radi se o milionskim iznosima"; istakao je Dojinovski.

Avatar
Baboon
Postovi: 1292
Pridružen/a: 03 jul 2008, 22:58
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Baboon » 11 dec 2016, 23:56

PeppermintSA je napisao/la:Makedonci tvrde
Od 2018. kreće Regionalna liga, UEFA glavni sponzor?



Problemi očekivano postoje u organizaciji. „U vazduhu su još ostali benefiti za pobjednika i finaliste. Mi smo malo neskromni pa za pobjednika želimo mjesto u Ligi prvaka, a za drugoplasiranog mesto u Ligi Evrope, što će u UEFA malo teže proći. Također, nismo još definisali bi li se u proljetnom dijelu takmičenje nastavilo sa šesnaestinom ili osminom finala. U finalu bi se igrala jedna utakmica na neutralnom terenu, baš kao u Ligi prvaka", dodao je.

Čuj to,jedno mjesto u LŠ i jedno u LE...iskreno ja bez 3 mjesta u grupnoj fazi i jednog u play-offu lige prvaka ne bih htio ni sjesti za pregovarački sto...
:kafa:
it's football day

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Karlo » 12 dec 2016, 13:58

ljudi ba sta vam je , vi hocete stvarno mrtvih glava zasita,ja mislim da nijedan ljudski zivot nije vrijedan toga , zbog nekih interesa,interesa nekih klubova ,nekih ljudi u tim klubovima kako da napune svoje dzepove i kase klubova ,ja mislim da ljudski zivot toga nije vrijedan..

Zabraniti dolazk gostujucih navijaca to je besmisleno u svakom pogledu ,jer ne vidim svrhu jel se fudbal igra radi publike ili radi maktetnga od stane nekih kompanija ,a navijaci su samo "bonus",nidje veze.Po meni ovo je projekat koji je u startu osudjen na propast ,jed.ne vidim kako je moguce tehnicki to perfektno organizovati da se sve sprijec enemilsecen i dogadaji .zaista
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
Saurman
Postovi: 29510
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la Saurman » 12 dec 2016, 15:49

Ne vidim da je nešto sigurnosna situacija na zadovoljavajućem nivou i bez regionalne lige, tuče,bakljade,prekidi a ponekad i ubistva su svakodnevnica na stadionima ex yu.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
123456
Postovi: 5547
Pridružen/a: 16 apr 2009, 20:56
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la 123456 » 12 dec 2016, 17:27

Pozivam sve zainteresovane forumase da se prikljuce ss.ligi.

Ukratko o cemu se radi.

Liga je sastavljena od 30 klubova u 3 ligesa 10 klubova.Svaki tim ima po 3 igraca.Prvenstvo se igra u 18 kola dvokruzno.Jedna sezona traje polusezonu liga 5.Tako da u jednoj kalendarskoj godini se odigraju dvije sezone ss.lige.

Da nebi ja puno objasnjavao pogledaj te ovdje: http://forum.sportsport.ba/viewforum.php?f=52

Liga nije neka novotarija koja ce ubrzo nestati.Odigrano je 16 sezona sto znaci da smo tu vec 7-8 godina.Mnogi forumasi su je igrali no sa vremenom dodju neke druge obaveze tako da se ukazala prilika da ubacimo 10-tak novi forumasa u nekoliko timova.

Evo neki statistika lige: http://forum.sportsport.ba/viewtopic.php?f=52&t=1469


Svi zainteresovani neka se jave ovdje: http://forum.sportsport.ba/viewtopic.ph ... start=1880 ili na pp.
SportSport.ba liga | Igrac ekipe FK Delfini

*19.05.1995
*31.08.1996
*02.11.1997
*15.07.2000

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25688
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la SiamoNoi » 12 dec 2016, 22:35

Da ponovimo:
Kako se zove ono kad šestorica ćoravih, gluhonijemih i međusobno posvađanih tumače da su zajednički držeći kist sposobni nacrtati Mona Lisu?
Regionalna nogometna liga

reddevil96
Postovi: 1525
Pridružen/a: 28 jun 2016, 14:01
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la reddevil96 » 13 dec 2016, 09:52

Jedini razlog zasto bi klubovi pristali na regionalnu ligu je novac , ali ne vjerujem da se to moze organizirati da ne bude nereda
To su utakmica prevelikog rizika, navijače se morati vojska čuvati da bude sve sigurno Haha
Ne znam jesu li bosanski slovenski i srpski klubovi za tu ligu ali hajduk I Dinamo su zasad odbili tu mogucnost


Sent from my iPhone using Tapatalk

Avatar
TMovac
Postovi: 2729
Pridružen/a: 14 avg 2009, 01:42
Lokacija: Država Željo
Kontakt:

Re: Fudbal - Regionalna liga

Post Postao/la TMovac » 13 dec 2016, 10:48

Karlo je napisao/la:ljudi ba sta vam je , vi hocete stvarno mrtvih glava zasita,ja mislim da nijedan ljudski zivot nije vrijedan toga , zbog nekih interesa,interesa nekih klubova ,nekih ljudi u tim klubovima kako da napune svoje dzepove i kase klubova ,ja mislim da ljudski zivot toga nije vrijedan..

Zabraniti dolazk gostujucih navijaca to je besmisleno u svakom pogledu ,jer ne vidim svrhu jel se fudbal igra radi publike ili radi maktetnga od stane nekih kompanija ,a navijaci su samo "bonus",nidje veze.Po meni ovo je projekat koji je u startu osudjen na propast ,jed.ne vidim kako je moguce tehnicki to perfektno organizovati da se sve sprijec enemilsecen i dogadaji .zaista
Realno po cemu bi se razlikovalo gostovanje u Sirokom i gostovanje u Zagrebu, i gostovanje u Banja Luci i gostovanje u Beogradu. I jedni i drugi te caste sa tribina. Tako da sam ja za regionalnu ligu ukoliko ce Zeljo imati finansijske koristi ( samo bi zabranio gostujuce navijace ). A ukoliko ce biti nesto tipa ABA lige gdje ce samo organizator kupiti pinku, a klubovi igrati dzabaluka, onda sam protiv.
Ne idem ja na tu prokletu utakmicu da vidim "svemirski" fudbal, jer nema ga ovdje. I još dugo ga neće biti. Idem da gledam Želju zato što samo tih par sati imam osjećaj da negdje pripadam, da je nešto moje!

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la KayserSose » 13 dec 2016, 11:04

Izuzev Zvezde, Partizana, Voše i Maribora ne vidim neku kvalitetu. BIH, Makedonija i Crna Gora nemaju ni jedan klub koji bi bio veći zalogaj za Dinamo ili Rijeku od jednog Belupa.

Mislim da su Rijeka i Dinamo iznad svih klubova bivše Juge, a i Hajduk i Osijek su sasvim pristojni. HNL-u umjesto Lokse kao ispostave Dinama i eventualno Splita trebaju Varteks, Zadar, Šibenik ili Marsonija koji imaju kakvu-takvu navijačku bazu i značaj za lokalnu zajednicu. Treba poboljšati infrastrukturu, srediti financije i suđenje i HNL bi bila sjajna liga.

U zaključku - Dinamo, Rijeka, Osijek, Hajduk, Belupo, Istra, Varteks, Zagreb, Šibenik, Cibalia >>>>>>>>>>>>> regionalna liga.
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
dzelllo
Postovi: 1651
Pridružen/a: 24 jun 2015, 21:07
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la dzelllo » 13 dec 2016, 11:13

KayserSose je napisao/la:Izuzev Zvezde, Partizana, Voše i Maribora ne vidim neku kvalitetu. BIH, Makedonija i Crna Gora nemaju ni jedan klub koji bi bio veći zalogaj za Dinamo ili Rijeku od jednog Belupa.

Mislim da su Rijeka i Dinamo iznad svih klubova bivše Juge, a i Hajduk i Osijek su sasvim pristojni. HNL-u umjesto Lokse kao ispostave Dinama i eventualno Splita trebaju Varteks, Zadar, Šibenik ili Marsonija koji imaju kakvu-takvu navijačku bazu i značaj za lokalnu zajednicu. Treba poboljšati infrastrukturu, srediti financije i suđenje i HNL bi bila sjajna liga.

U zaključku - Dinamo, Rijeka, Osijek, Hajduk, Belupo, Istra, Varteks, Zagreb, Šibenik, Cibalia >>>>>>>>>>>>> regionalna liga.
Zeljeznicar,Sarajevo,Velez,Sloboda,Celik,Borac>>>>>>HNL
Imate dva kluba kako treba i nesto se kurcite
lezVe do bagro

Avatar
44Bertans
Postovi: 1520
Pridružen/a: 15 avg 2014, 18:40
Kontakt:

Re: Jadranska liga

Post Postao/la 44Bertans » 13 dec 2016, 11:24

KayserSose je napisao/la:Izuzev Zvezde, Partizana, Voše i Maribora ne vidim neku kvalitetu. BIH, Makedonija i Crna Gora nemaju ni jedan klub koji bi bio veći zalogaj za Dinamo ili Rijeku od jednog Belupa.

Mislim da su Rijeka i Dinamo iznad svih klubova bivše Juge, a i Hajduk i Osijek su sasvim pristojni. HNL-u umjesto Lokse kao ispostave Dinama i eventualno Splita trebaju Varteks, Zadar, Šibenik ili Marsonija koji imaju kakvu-takvu navijačku bazu i značaj za lokalnu zajednicu. Treba poboljšati infrastrukturu, srediti financije i suđenje i HNL bi bila sjajna liga.

U zaključku - Dinamo, Rijeka, Osijek, Hajduk, Belupo, Istra, Varteks, Zagreb, Šibenik, Cibalia >>>>>>>>>>>>> regionalna liga.

Toliko iznad da je Dinamo najgori tim u LŠ ikada.
Međutim, realno, nemam problem priznati i reći kako su u fudbaleri Dinama ovom trenutku ispred svih ostalih klubova u regionu. Posle njega idu beogradski vječiti, a za njima Rijeka, pa redom Maribor, Vojvodina i sarajevski timovi.

Ali, ne pričajmo o nečemu što nije realno. Stop Regionalnoj ligi.
Na svetu ništa veće ne može da postoji nego što je naša ljubav prema crno beloj boji!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 26 gostiju.