Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la darker10 » 17 jan 2017, 17:50

Vidim neki spominju brazilskog Ronalda kao goreg od ovog danasnjeg.A niko da spomene da je brazilski Ronaldo kada je bio na vrhu svijeta i kada se priblizavao najboljim fudbalskim godinama dozivio dvije teske povrede koljena,a tim dvjema je dodao i trecu tamo nekad pred kraj kada je igrao u Milanu.Ronaldo je negdje pocetkom sezone 1999. kada je imao 23 godine dozivio povredu koja ga je udaljila s terena sve haman do SP 2002. u Japanu i Koreji.I iako je tada i bio najbolji strijelac prvenstva,dao 2 gola u finalu to vise nikad nije bio isti igrac.Da li bi Ronaldo bio ovo sto je danas da je recimo kada je imao 23 godine u februaru 2008. dozivio povredu koja bi ga udaljila s terena do 2011.?Bi,ali malo sutra jer mu se igra zasniva na fizikalijama puno vise nego ona brazilskog Ronalda.Vjerovatno vise nikad ne bi vidio terena poslije takvih povreda,a kamoli da osvoji La ligu ili SP.

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Mokes » 17 jan 2017, 17:58

Da je Ronaldinho bio ozbiljniji postao bi najveci ikad. Ali to je vec sbb kbb.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
mike10
Postovi: 311
Pridružen/a: 11 avg 2012, 09:38
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la mike10 » 17 jan 2017, 18:11

Brazilski ili popularno receno pravi Ronaldo( :mrgreen: ) je kompletniji, bolji igrac od Cristiana. To se ne bi trebalo dovoditi u pitanje. Bio je u stanju prije dvadesetak godina zabiti oko pedeset golova na klupskom nivou, zasto ne bi mogao danas zabiti koliko i Cristiano kad vec znamo kakav je golgeter bio? Naravno, ovim ne zelim stati niti na jednu stranu(strani ili moderni fudbal).

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la invincible1921 » 17 jan 2017, 21:27

darker10 je napisao/la:Vidim neki spominju brazilskog Ronalda kao goreg od ovog danasnjeg.A niko da spomene da je brazilski Ronaldo kada je bio na vrhu svijeta i kada se priblizavao najboljim fudbalskim godinama dozivio dvije teske povrede koljena,a tim dvjema je dodao i trecu tamo nekad pred kraj kada je igrao u Milanu.Ronaldo je negdje pocetkom sezone 1999. kada je imao 23 godine dozivio povredu koja ga je udaljila s terena sve haman do SP 2002. u Japanu i Koreji.I iako je tada i bio najbolji strijelac prvenstva,dao 2 gola u finalu to vise nikad nije bio isti igrac.Da li bi Ronaldo bio ovo sto je danas da je recimo kada je imao 23 godine u februaru 2008. dozivio povredu koja bi ga udaljila s terena do 2011.?Bi,ali malo sutra jer mu se igra zasniva na fizikalijama puno vise nego ona brazilskog Ronalda.Vjerovatno vise nikad ne bi vidio terena poslije takvih povreda,a kamoli da osvoji La ligu ili SP.
Moj jaran trebo u dinamo al et slomi nogu...jbg sbb kbb ponavajlm nije da ga umanjujem, ali smijesno je koliko se CR osporoava...al da ne bi prebacili temu u rasrpavu izmedju nih dvodije najbolje je ja mislim da prekinemo sa ovim smjerom :D
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
darker10
Postovi: 10797
Pridružen/a: 20 nov 2012, 15:01
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la darker10 » 18 jan 2017, 09:27

Niko ga ne osporava,samo kazem da je brazilski Ronaldo imao jos i dobru karijeru sto se trofeja tice obzirom na povrede i sve ostalo.

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 18 jan 2017, 09:49

Mokes je napisao/la:Da je Ronaldinho bio ozbiljniji postao bi najveci ikad. Ali to je vec sbb kbb.
Ne slazem se, Mesi bi opet bio bolji, koliko god Ronaldinho trenirao nebi mogao kao Mesi uzimati loptu na sredini terena i ici da hebe mamu proivniku, lik je sposoban nanizati citavu ekipu, plus je sposoban da stane gdje treba, nisam nikad vidio konkretnijeg i korisnijeg driblinga nego kod njeg.

Nizati nekoliko igraca i ici da hebe mamu protivniku je jedino mogao Ronaldo, ali u znatno manjem omjeru.

Druga stvar, Mesi bi i bez tog "nizanja igraca" bio sigurno jedan od najboljih ika jer posjeduje izuzetne plejmejkerske sposobnosti, proigra igraca kad god treba, ali takve sposobnosti su manje izrazene zbog drugih sposobnosti jer je uvijek bolje kada on rjesava, zamisli da ne dribla i da je okrenut uglavnom tome.

Mesi bi sigurno i prije 15-20-25 godina bio najbolji igrac na Svijetu, istina nebi bio ovoliko dominantan zbog toga sto je tada bilo puno vise dobrih igraca.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la madridist » 19 jan 2017, 19:41

I think it can be very interesting watching a game without offside. Football now is already looking a lot like handball with nine or ten defenders in front of the goal.
Marco Van Basten sa jednim od 8 ili 9 prijedloga koje je iznio vezano za moderni fudbal..
Rather than burdening players with an additional 30 minutes of action when cup games are level after 90 minutes, Van Basten is suggesting going straight to penalty shoot-outs, which could also be radically altered.

“Maybe the player should start 25 metres from goal and then you can dribble the goalkeeper or shoot early,” he said. “But you have to make a goal within eight seconds. It's more skill and less luck. It's maybe a bit more spectacular. It's more football but it's still nervous for the player.”

Scrapping the offside rule could make soccer more visually appealing, Van Basten advises. “I think it can be very interesting watching a game without offside. Football now is already looking a lot like handball with nine or ten defenders in front of the goal. It's difficult for the opposition to score a goal as it's very difficult to create something in the small pieces of space they give you. So if you play without offside you get more possibilities to score a goal.”
“We are trying to help the game, to let the game develop in a good way,” Van Basten added. “We want to have a game which is honest, which is dynamic, a nice spectacle so we should try to do everything to help that process.”

Van Basten also suggested a middle ground between players being shown a yellow card and receiving a red card and then being removed for the rest of the game. “Maybe an orange card could be shown that sees a player go out of the game for 10 minutes for incidents that are not heavy enough for a red card.”

Such an instance could be when a player commits repeat fouls that didn't warrant yellow cards or obstruct opponents. Five misdemeanors could earn a player a place in a sin bin for 10 minutes.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
invincible1921
Postovi: 10049
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la invincible1921 » 19 jan 2017, 22:10

Fudbal bez ofsajda ne bi imao smisla....
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 19 jan 2017, 23:13

i yebemu niko da me citira za yt linkove sto sam ih postavio,gdje sam nakon pregledanih utakmica dao glas starom fudbalu

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 19 jan 2017, 23:45

mike10 je napisao/la:Brazilski ili popularno receno pravi Ronaldo( :mrgreen: ) je kompletniji, bolji igrac od Cristiana. To se ne bi trebalo dovoditi u pitanje. Bio je u stanju prije dvadesetak godina zabiti oko pedeset golova na klupskom nivou, zasto ne bi mogao danas zabiti koliko i Cristiano kad vec znamo kakav je golgeter bio? Naravno, ovim ne zelim stati niti na jednu stranu(strani ili moderni fudbal).
Nikad on nije zabio 50. Jednom je presao brojku od 40, dok je Portugalac to radio 7 puta. Konstanta je sve, i tu ga Portugalac pisa.
Cristiano je bolji, kompletniji, trofejniji, ukupno gledano veci igrac. Move on

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la ASD » 20 jan 2017, 09:46

Treba dodati da je Pipo Ronaldo klasičan gol igrač dok pravi Ronaldo to nije.

Ovome je zadatak da daje golove, a ovaj je u ekipi udarna igla kada je stvaranje šansi u pitanju.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 11:41

Kajzer10 je napisao/la:
mike10 je napisao/la:Brazilski ili popularno receno pravi Ronaldo( :mrgreen: ) je kompletniji, bolji igrac od Cristiana. To se ne bi trebalo dovoditi u pitanje. Bio je u stanju prije dvadesetak godina zabiti oko pedeset golova na klupskom nivou, zasto ne bi mogao danas zabiti koliko i Cristiano kad vec znamo kakav je golgeter bio? Naravno, ovim ne zelim stati niti na jednu stranu(strani ili moderni fudbal).
Nikad on nije zabio 50. Jednom je presao brojku od 40, dok je Portugalac to radio 7 puta. Konstanta je sve, i tu ga Portugalac pisa.
Cristiano je bolji, kompletniji, trofejniji, ukupno gledano veci igrac. Move on
Po čemu kompletniji ? Pravi Ronaldo je bio brži i imao je bolju tehniku. Portugalski Ronaldo jedino marketinški bolje stoji od pravog Ronaldo.
Po čemu je trofejniji ? Sumnjam da Ronaldo ima više klupskih trofeja od pravog Ronalda.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 12:30

Vise nacionalnih liga, vise nacionalnih kupova, vise evropskih trofeja. Zapravo Brazilac nema nijednu Ligu prvaka. Cas posla otici provjeriti na wikipediu a ti mene pitas po cemu je trofejniji. :?
Po cemu kompetniji? Bolji golgeter, bolji asistent, konstatniji i tu cemo zavrsiti. Kakvi crni driblinzi kad ga ovaj pisa sa 20 golova i 10 asistencija u prosjeku u sezoni.
Al kad se ti driblinzi spominju, najjace je kad neki intelektualni invalidi poput ovog ASD misle da je Cristiano uvijek bio ovo sto je danas. :facepalm:

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Mokes » 20 jan 2017, 12:33

To sto je Ronaldo trpao razne Granade, Eibare, Malme i slicne buranije ne znaci da je bolji od pravog/starog Ronalda. Pa frajer se izgubio u 90% velikih utakmica, dok je Zuba rijesio finale SP ;)
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 12:41

Mokes je napisao/la:To sto je Ronaldo trpao razne Granade, Eibare, Malme i slicne buranije ne znaci da je bolji od pravog/starog Ronalda. Pa frajer se izgubio u 90% velikih utakmica, dok je Zuba rijesio finale SP ;)

Naravno, 16 golova Barci, 16 Atleticu, najbolji strijelac u historiji knockout faze LP, najbolji strijelac u polufinalima LP. Izvadi mi ove podatke Brazilca i postedi me ovakvih postova. Trpao i malene i velike, jer je dominantan.
Sta ako je rijesio finale SP? To znaci da je bolji od svakog igraca koji nije rijesio finale SP?

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 12:54

Kajzer10 je napisao/la:Vise nacionalnih liga, vise nacionalnih kupova, vise evropskih trofeja. Zapravo Brazilac nema nijednu Ligu prvaka. Cas posla otici provjeriti na wikipediu a ti mene pitas po cemu je trofejniji. :?
Po cemu kompetniji? Bolji golgeter, bolji asistent, konstatniji i tu cemo zavrsiti. Kakvi crni driblinzi kad ga ovaj pisa sa 20 golova i 10 asistencija u prosjeku u sezoni.
Al kad se ti driblinzi spominju, najjace je kad neki intelektualni invalidi poput ovog ASD misle da je Cristiano uvijek bio ovo sto je danas. :facepalm:
Brazilac ima više osvojenih liga s Realom od Portugalca.
To što trpa Malmo ne znači da je bolji golgeter. Nema šanse da je Portugalac kompletniji od pravog Ronalda.
Čuj kakvi crni driblinzi :rol: pa ovom sadašnjem Ronaldu je pojam predriblati igrača iz naše lige dok je pravi Ronaldo sa 10 kila viška driblao i zabijao.
Uostalom ni navijači Reala nisu zadovoljni igrom Portugalca ali eto svrsavaj na njega i dalje. Ali uvijek će biti u sjenci pravog Ronalda, a da ne spominjem Messia.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 12:58

jasmin10 je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Vise nacionalnih liga, vise nacionalnih kupova, vise evropskih trofeja. Zapravo Brazilac nema nijednu Ligu prvaka. Cas posla otici provjeriti na wikipediu a ti mene pitas po cemu je trofejniji. :?
Po cemu kompetniji? Bolji golgeter, bolji asistent, konstatniji i tu cemo zavrsiti. Kakvi crni driblinzi kad ga ovaj pisa sa 20 golova i 10 asistencija u prosjeku u sezoni.
Al kad se ti driblinzi spominju, najjace je kad neki intelektualni invalidi poput ovog ASD misle da je Cristiano uvijek bio ovo sto je danas. :facepalm:
Brazilac ima više osvojenih liga s Realom od Portugalca.
To što trpa Malmo ne znači da je bolji golgeter. Nema šanse da je Portugalac kompletniji od pravog Ronalda.
Čuj kakvi crni driblinzi :rol: pa ovom sadašnjem Ronaldu je pojam predriblati igrača iz naše lige dok je pravi Ronaldo sa 10 kila viška driblao i zabijao.
Uostalom ni navijači Reala nisu zadovoljni igrom Portugalca ali eto svrsavaj na njega i dalje. Ali uvijek će biti u sjenci pravog Ronalda, a da ne spominjem Messia.
O Realu hocete da pricamo? Da kazemo kako Portugalac ima 10 trofeja sa Realom a Brazilac 4? :rol:
Ili kako je Ronaldo sa onom 11-12 sezonom uradio vise za Real nego Brazilac za 5 godina? :rol:
Ovom sadasnjem, ja ne pricam o ovom sadasnjem. Dajte mi parce krede da nacrtam :tokralju:
Ma dajte molim vas.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 13:07

Dvije titule lige prvaka u oba finala standardno zakazao. O čemu pričaš čovječe ?
Da li si navijač Reala ? Imaš li problema priznati da je Messi miljama bolji igrac od Reala ? Jer po tvojoj logici jeste daleko bolji.
Čisto sumnjam da si pratio fudbal prije Ronalda, jer mi je nekako nestvarno da neko stvarno misli da je Portugalac bolji od pravog Ronalda. Posebno sada kada Portugalac igra nikada lošije.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 jan 2017, 13:16

jasmin10 je napisao/la:Dvije titule lige prvaka u oba finala standardno zakazao. O čemu pričaš čovječe ?
Da li si navijač Reala ? Imaš li problema priznati da je Messi miljama bolji igrac od Reala ? Jer po tvojoj logici jeste daleko bolji.
Čisto sumnjam da si pratio fudbal prije Ronalda, jer mi je nekako nestvarno da neko stvarno misli da je Portugalac bolji od pravog Ronalda. Posebno sada kada Portugalac igra nikada lošije.
jes, zabio 30 golova u te dvije titule, gdje cemo mu to racunati. :rol:
Po mojoj logici? Ako kazem da je Ronaldo bolji od Brazilca, to znaci da je daleko bolji od Messija. Danteyebo :tokralju:
Pratio, pratio i dosao do zakljucka da je Ronaldo bolji igrac od Brazilca sto ce same statistike pokazati (buduci da o dva napadaca pricamo) da ne idemo dalje.
Ne navijam za Real.
Meni je nestvarno sto ja ovdje raspravljam sa hrpom analfabeta.

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la jasmin10 » 20 jan 2017, 13:19

Kajzer10 je napisao/la:
jasmin10 je napisao/la:Dvije titule lige prvaka u oba finala standardno zakazao. O čemu pričaš čovječe ?
Da li si navijač Reala ? Imaš li problema priznati da je Messi miljama bolji igrac od Reala ? Jer po tvojoj logici jeste daleko bolji.
Čisto sumnjam da si pratio fudbal prije Ronalda, jer mi je nekako nestvarno da neko stvarno misli da je Portugalac bolji od pravog Ronalda. Posebno sada kada Portugalac igra nikada lošije.
jes, zabio 30 golova u te dvije titule, gdje cemo mu to racunati. :rol:
Po mojoj logici? Ako kazem da je Ronaldo bolji od Brazilca, to znaci da je daleko bolji od Messija. Danteyebo :tokralju:
Pratio, pratio i dosao do zakljucka da je Ronaldo bolji igrac od Brazilca sto ce same statistike pokazati (buduci da o dva napadaca pricamo) da ne idemo dalje.
Ne navijam za Real.
Meni je nestvarno sto ja ovdje raspravljam sa hrpom analfabeta.
Ako malo uključis mozak po tvojoj logici je onda i Messi bolji od Ronalda. Ali sumnjam da ćeš ga uključiti.

Ma nema šta, Portugalac je spektakularan. Čuj kompletniji a lik nije zabio gol iz selo prodora ima 3 godine :rol: :rol: :rol: :rol: :rol:
Šta si ti pratio :urnebes:

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.