Stari fudbal ili moderni fudbal

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 20 nov 2016, 00:05

Bio sam napiso post od nekih 70 recenica i shvatio da je prekomplicirano i preopsirno ..jednostavno sta mislite koji fudbal prefirate,smatrate boljim recimo od sredine devedesetih do neke 2011,2012 dokle je trajala neka strast za sportom ili ovo sto gledamo sada,moderniji jaci fudbal, biznis..odgovor koji se trazi po svjetu fudbala :salut:

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Jeftha » 20 nov 2016, 02:01

Danasnji fudbal, to jest fudbaleri su puno bolji na fizickom i taktickom planu, dok je onaj iz devedesetih i 2000-tih mozda bio atraktivniji.
Takodjer,plus za danasnji fudbal je taj sto smo pocasceni gledati najboljeg fudbalera svih vremena. Moram to priznati, iako mi nije nimalo drag.
slika
Pored njega tu je jos jedan TOP 5 igrac svih vremena, koji je pokazao da vrijedan rad i trud nije uzaludan pored ocitog manjka talenta u odnosu na Messija.
slika
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 20 nov 2016, 12:24

ovu temu sam otvorio nakon sam se sinoc vratio iz jedne kafane,u kojoj smo gledali ovaj Madridski derbi i onda iza toga neznam kako pocela je rasprava o Ronaldu fenomenu i ovom sada koji je bolji i sad nas vecina je izjavila kako je stari Ronaldo bolji,na sta su ovi poludili i rekli kako taj Ronaldo moze bit bolji od ovoga kad pogledas statistike ,golove i ostalo..ono i ja sam se pito jer znam da je u Ronalda sve to na njegovoj strani,sto je logicno da je i bolji od njega,ali moj razlog zasto je zubo bolji jest taj,sto je zubo bio najbolji u velikoj konkurenciji kakvu je imo,tad je bilo recimo 40 igraca,koje si cjenio ,postivo,danas Ronaldo i Messi nemaju yebene konkurencije,ne samo zato sto su ispred sviju,jer ne mozes nabrojati deset igraca koji volis i cjenis,ko sto su u vrijeme bila 2000-ih i devedesetih,ista stvar je bila i usporedba Ronaldinha i Neymara ,ali kad vidis naprimjer yebote napad Barce MSN daje preko 100 golova i najbolji je napad Barcelone ikad a npr ljudi ce se vise sjetit i uzdizati napad iz 2009 Messi ,Henry ,Eto koji nisu ni upola dali ko ova tri..ili recimo.Real prije nekih 10 godina nije prakticno osvajo nista,a imo je Raula,Zidana,Figa,R.Carlos ,a ljudi ce se sjetit vise te generacije nego npr ove koja je osvojila lp ..zato mi je palo na pamet otvorit temu jer ima dosta diskusije o raspravu,o dva razlicita fudbala,koji se svake god sve vise mjenja

Avatar
Mokes
Postovi: 14835
Pridružen/a: 26 mar 2012, 15:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Mokes » 20 nov 2016, 12:48

Nezahvalno je porediti, ali treba imati na umu da su ljudi nostalgicni i da ti se cini da je prije uvijek bolje bilo. Tako je i sa fudbalom. Sad da li je stvarno tako, tesko je reci.
League winners
Yugoslavia - ★★
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★
Cup winners
Bosnia&Herzegovina - ★★★★★★★

London Paris Rome London Berlin
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Otelo
Postovi: 33337
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Otelo » 20 nov 2016, 19:00

Mokes je napisao/la:Nezahvalno je porediti, ali treba imati na umu da su ljudi nostalgicni i da ti se cini da je prije uvijek bolje bilo. Tako je i sa fudbalom. Sad da li je stvarno tako, tesko je reci.
Ma za 10 godina će isto neko pričati kako je veće uživanje bilo gledati Messija, Suareza i Neymara nego te, buduće zvijezde. Reći će da nema veznjaka kao Gerrard, Lampard, Iniesta, Xavi, Pirlo itd...
I onda će za 20 godina neka generacija pričati kako te zvijezde nisu dobre kao ove što će biti za deset godina i u krug :)
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la marconato » 20 nov 2016, 22:34

Definitivno onaj prijasnji! Zasto?!
Zbog Ronalda, Zizua, Ronaldinha, Figa, Tottia, Rivalda, Sedorfa, Batistute, Bobe Vieria, Shevcenka, Raula, Figa, Beckhama, Adriana, Gerrarda, Lamparda, Scholesa, Giggsa, Henrya, Bergampa, Makelelea, Nedveda, Neste, Stankovića, Viere, Crespa, Cafua, Carlosa, Elbera, Zole...
Daleko veca konkurencija vrhunskih igraca nego danas!

Zbog Lidsa, Valencije, Deportiva, Parme...
Zbog fudbala koji nije previse robovao taktikama, parkiranjem autobusa ispred gola itd..
Zbog toga sto se danas svaka shusha i musha placa po 50-100 mil...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 nov 2016, 22:59

Uff, nikako ali stvarno nikako se ne bih slozio da je prije bila veca konkurencija vrhunskih igraca nego danas, jos daleko...
Mislim da su prije odbrambeni igraci bili mocniji nego danas i to je to. Rekao bih je ova generacija dala jace veznjake i napadace a generalno i vise klasnih igraca.

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: RE: Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Toffie » 20 nov 2016, 23:02

marconato je napisao/la:Definitivno onaj prijasnji! Zasto?!
Zbog Ronalda, Zizua, Ronaldinha, Figa, Tottia, Rivalda, Sedorfa, Batistute, Bobe Vieria, Shevcenka, Raula, Figa, Beckhama, Adriana, Gerrarda, Lamparda, Scholesa, Giggsa, Henrya, Bergampa, Makelelea, Nedveda, Neste, Stankovića, Viere, Crespa, Cafua, Carlosa, Elbera, Zole...
Daleko veca konkurencija vrhunskih igraca nego danas!

Zbog Lidsa, Valencije, Deportiva, Parme...
Zbog fudbala koji nije previse robovao taktikama, parkiranjem autobusa ispred gola itd..
Zbog toga sto se danas svaka shusha i musha placa po 50-100 mil...
Odakle poceti?

Umjesto Lidsa, Valencie, Deportiva, Parme imas Atletiko, Dortmund, Lester

Messi, Hazard, Suarez, Alexis, Ibra, Ozil, Pogba, Neuer, Lewandowski, Muller, Ronaldo, Bale, Iniesta, Kroos, Sneijder, Griezmann, Robben, Ribery, Aguero, Higuain, Rooney, Di Maria, Terry, Pique, Ramos, Alaba, Neymar, Lukaku, Godin, Aubameyang itd.

Placaju se 50 mil. zbog zakona trzista i potraznje

Ne znam o kakvim taktikama pricas, svi najjaci timovi igraju ofanzivan i atraktivan fudbal, cast izuzecima tipa Atletiko i slicni

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Kajzer10 » 20 nov 2016, 23:05

Lukaku ti nije trebao ali ok zbog avatara :mrgreen:

Avatar
Toffie
Postovi: 250
Pridružen/a: 30 okt 2016, 15:20
Kontakt:

Re: RE: Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Toffie » 20 nov 2016, 23:11

Kajzer10 je napisao/la:Lukaku ti nije trebao ali ok zbog avatara :mrgreen:
A vjerovatno si upravu, al kad moze adriano koji je trajao koliko je trajao kontam da moze i on, ipak bi previse bilo da sam miljenika Barkleya stavio [emoji2]

Puma
Moderator
Postovi: 14273
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Puma » 20 nov 2016, 23:32

Najbolji i najjaci fudbal se igrao od 1995-2005 kad je bila najveca koncentracija kvaliteta, i za mene licno je tamo od 2006-2007. izgubio svu draz. Pogleda se tu i tamo neka utakmica ali se ne dise fudbal kao prije dok smo svi sanjali da postanemo Ronaldo, Del Piero, Henry, Rivaldo, Beckham itd itd. da ne nabrajem dalje jer su to izumitelji fudbala za danasnje mediokritete. Mislim da ogroman novac nije razlog tome jer ga je uvijek bilo.
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la Chinaglia » 20 nov 2016, 23:58

no al calcio moderno :kafa:

Avatar
samocelik
Postovi: 5947
Pridružen/a: 27 nov 2011, 20:00
Lokacija: Uzavreli Grad
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la samocelik » 21 nov 2016, 00:16

Stari fudbal ako ništa zbog današnjih frizura. Kad se samo sjetim Graversena,Jap Stam auuu.
Ja kao mai bio ljut na mater i oca što nisam se zvao Gabrijel Omar Batistuta,kad sad razmislim pravo **** ime :mrgreen:
Godinama su te topili, ali ostao si jak kao Čelik!

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la semcho » 21 nov 2016, 06:04

Mozda sto sam u djetinstvu gledao igracine tipa Zidane, Shearer, Ronaldo itd, pa su mi ostali urezaniji u sjecanju sa svojom igrom i potezima, proslavama golova, nego danasnji igraci, ili eventualno ne pratim vise fudbal sa onim žarom kao prije. Naravno da sam protiv skupih ulaznica, prodaje tradicije u smislu promjene imena kluba, grba, boje, itd, mada to kod nas u Bosni i Hercegovini jos uvjek nije problem. Ogromne kolicine novca se tu vrte.


madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la madridist » 21 nov 2016, 09:58

Bob Beamon ili Carl Lewis ili Usain Bolt?
Evolucija i tu se nema sta uporedjivati.
Gdje su granice vidjecemo.
A volim fudbal onaj koji mi je taj dan na rasporedu.
Kad imamo termin ta mi je tekma bitnija od bilo koje druge.
A sad da sam emotivno vezan za Zidanea ili bilo kojeg jos starijeg igraca kojeg sam gledao od kad aktivno pratim fudbal nisam,uzivajmo u sportu i nemojmo u svakom yebenom milimetru bilo cega traziti razlog za nadqrchivanje..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

KpbKaka22
Postovi: 1231
Pridružen/a: 31 jan 2015, 23:24
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la KpbKaka22 » 21 nov 2016, 23:35

Otelo je napisao/la:
Mokes je napisao/la:Nezahvalno je porediti, ali treba imati na umu da su ljudi nostalgicni i da ti se cini da je prije uvijek bolje bilo. Tako je i sa fudbalom. Sad da li je stvarno tako, tesko je reci.
Ma za 10 godina će isto neko pričati kako je veće uživanje bilo gledati Messija, Suareza i Neymara nego te, buduće zvijezde. Reći će da nema veznjaka kao Gerrard, Lampard, Iniesta, Xavi, Pirlo itd...
I onda će za 20 godina neka generacija pričati kako te zvijezde nisu dobre kao ove što će biti za deset godina i u krug :)[/quoh
Zadnja izmjena: KpbKaka22, dana/u 22 nov 2016, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
NebeskaSila96
Postovi: 1328
Pridružen/a: 26 jun 2016, 20:35
Lokacija: U oblacima
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la NebeskaSila96 » 22 nov 2016, 00:47

Danasnji fudbal jer imam cast gledat najveceg svih vremena Messija,i sto neko napisa top 5 Ronalda.Ostalo nista nije vrijedno spomena i ako tu ima strasnih igraca Neymar,Suarez,Ibrahimovic,Modric,Bale,pa mogu tu svrstat i Iniestu i ako njega cak mogu poredit sa onom starijom gardom.Ima tu jos dosta igraca ali da sve na nabrajam.Jedino sto je bas vrijedno pomena su Messi i Ronaldo ali definitivno nije to vise to ovaj danasnji fudbal.Danas se sve vrti oko para i sminke.Kad se sjetim samo jednog Gattusa i onda kad vidis danasnje igrace kakve su to picke.Uglavnom da ne duzim mogao bi do sutra pisat,ali definitivno vise mi je bio drazi onaj fudbal do 2007 godine.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la madridist » 22 nov 2016, 09:54

NebeskaSila96 je napisao/la:Danasnji fudbal jer imam cast gledat najveceg svih vremena Messija,i sto neko napisa top 5 Ronalda.
a kompleksasa zito i hljebe sta im Rona i Madrid uradise sa mladosti :crazy:
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Stari fudbal ili moderni fudbal

Post Postao/la marconato » 22 nov 2016, 12:10

Tofie, evo covjek ti je odgovorio umjesto mene!
Puma je napisao/la:Najbolji i najjaci fudbal se igrao od 1995-2005 kad je bila najveca koncentracija kvaliteta, i za mene licno je tamo od 2006-2007. izgubio svu draz. Pogleda se tu i tamo neka utakmica ali se ne dise fudbal kao prije dok smo svi sanjali da postanemo Ronaldo, Del Piero, Henry, Rivaldo, Beckham itd itd. da ne nabrajem dalje jer su to izumitelji fudbala za danasnje mediokritete. Mislim da ogroman novac nije razlog tome jer ga je uvijek bilo.
Kakav Pogba, Alaba, Lukaku...To bi bili prosjecni igracici u ono doba! Danas jednostavno slabo imas tih pravih majstora kakvih si prije imao na desetine!
Fudbal jeste evoluirao (sto je i logicno i normalno), ali kao takav, vjerujem, nije bas po ukusu vecine fudbalskih postovalaca, barem u poredjenju sa onim s kraja '90-ih i do unazad 7-8 god.. ;)

Napravi poredjenje samo kroz sastave reprezentacija!
SP 1998:
Brazil sa Cafuom, Carlosom, Dungom, Rivaldom, Bebetom, Leonardom, Ronaldom..
Francuzi: Thuram, Lizarazu, Desaily, Deshamps, Zidane, Djorkaef..
Holandjani: VDS, Stam, braca de Boer, Davids, Seedorf, Berkamp, Kluivert..
Hrvati: Jarni, Asanović, Prosinečki, Boban, Šuker, Bokšić..
Argentina: Zanetti, Ayala, Simeone, Veron, Batistuta, Claudio Lopez...
Nijemci: Kepke, Jeremies, Hamann, Mattheus, Birhof, Klinsmann..
Jugoslavija: Mihajlović, Jokanović, Jugović, Pixi, Savićević, Mijatović..
Englezi: Tony Adams, Sol Cambel, Scholes, Beckham, Owen, Shearer..

ili

EP 2000

Francuska: + Blanc, Vieira, Wiltord, Pires, Henry, Trezegeuth, Anelka...
Italija: + Nesta, Conte, Totti, Inzaghi, Montella..
Holandija: pretezno isti sastav kao i gore
Portugal: Baia, Couto, Figo, Sergio Conceisao, Rui Costa, Nuno Gomes...
Njemačka: + Kahn, Nowotny, Scholl, Ballack..
Jugoslavija: + Stanković, Milošević..
Englezi: + Gerrard..
Češka: Repka, Nedved, Poborski, Rosicky, Koller, Smicer...

Sad uporedi tadasnji Brazil, Francusku, Italiju, Holandiju, Hrvatsku, Jugoslaviju(Srbiju), Češku, Englesku sa istim tim sadasnjim ekipama. Jedino su Španija i Belgija u odnosu na taj period znatno napredovali u svakom smislu. Njemačka vise rezultatski, nego igracki. Argentina tu i tamo, samo zbog Messia, Portugal zbog Ronalda (bez njega onaj vjerovatno i jaci). Dodao bih mozda i sadasnju Poljsku, kao paritet tadasnjoj Češkoj. Zatim, i Grci su dosta jaci bili tada (zapravo 2004- do unazad par god), sada smijesna ekipa. Turci takodje bili faktor i znatno ozbiljnija ekipa u tom periodu (SP 2002), sa Šukurom, Emreom Belezogluom, Mansizom...
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 22 nov 2016, 12:43, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.