Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 16 sep 2017, 14:25

nerminh74 je napisao/la: Prema popisu stanovništva iz 2002. Slovenija je imala 1.964.036 stanovnika. Etnički sastav je bio sljedeći: Slovenci 83,1%, Srbi u Sloveniji 2%, Hrvati 1,8%, Bošnjaci 1,1% i drugi.
pričamo o igračima :hmmmm:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Vucevich
Postovi: 11247
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Vucevich » 16 sep 2017, 14:26

Mirko je napisao/la:@ Vucevich

Bar nisam nacos da osporavam ljudima ime i prezime... Poput tebe...
Nisam to nigdje uradio, izmišljaš glupost kao i uvijek.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kajzer10 » 16 sep 2017, 14:26

Pa niko ne spori da im je caca Srbin ali yebo te ako se mali Doncic osjeća Slovencem i izjasnjava tako koji si ti faktor da tvrdis drugacije? Bezobrazluk teski.
Postavio covjek popis stanovnistva, vjerovatno misli da dantes misli na drzavu a ne reprezentaciju i lik u tome vidio neko osporavanje. :tokralju:

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Rokoko87 » 16 sep 2017, 14:28

I Valanciounasov dedo je Srbin bio...
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

let3
Postovi: 28945
Pridružen/a: 20 dec 2013, 12:46
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la let3 » 16 sep 2017, 14:28

marconato je napisao/la:
let3 je napisao/la:Ovdje pojedinci nikako ne kontaju jednu stvar.

Pominjanjem izostanaka (Bjelica, Teodosić, Jokić itd) i konstantnim forsiranjem te price - se samo omalovažava uspjeh ove trenutne ekipe Srbije i njen kvalitet.
Ljudi došli do finala (gdje su i dalje favoriti), a neki i dalje kmeče o izostancima :plac: nidje veze.
Nije to poenta price, procitaj na prethodnoj stranici sta sam za ovu ekipu napisao prije prvenstva!

Niko ne kmeci (barem vecina ne), samo branimo tvrdnju da bi Srbija bila daleko jaca da su tu ovi koji nedostaju, sto je fakt, a ne omalovazavanje ovih koji igraju! Tu pricu potencira i ova druga strana konstatujuci kako smo ovako bolji odbrambeno, kompaktniji ili sta ti ja znam, a koiko je to daleko od istine, ne moze se opisati i smijesno uopste diskutovati na tu temu...
A vidi ovako.

Ti kad napišeš fali Teodosić (dajem primjer samo), ti si zapravo nesvjesno izvadio kitu i popišao se po Joviću i njegovom performansu na ovom Eurobasketu . A momak odigrao odlican turnir.
Ista prica i za druge...znaci prica "fali Jokić" = pišanje po Marjanoviću i njegovom zalaganju na ovom Eurobasketu itd. Da ne nabrajamo dalje.

Što je najsmiješnije ti momci ce sutra vjerovatno osvojiti titulu, ali yebo to - ima boljih, samo nisu tu :crazy: i dalje se prica o izostancima neki kojih nema. Akcenat je na one kojih nema :crazy: apsurdno...to je nesvjesno podcijenjivanje.
Nije fer ni korektna prica prema momcima koji su iznijeli ovaj Eurobasket, ali eto vi kako hocete.
Zadnja izmjena: let3, dana/u 16 sep 2017, 14:32, ukupno mijenjano 2 puta.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 16 sep 2017, 14:28

Mirko je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pa po toj logici Mirko onda veliki broj hrvatskih i nešto manje srpskih (konkretno u ovoj generaciji) imaju bosanski background. Ako jedan Dragić ili Dončić mogu biti Srbi onda su Gaćinović ili Krstajić Bosančine na kvadrat.

Samo je fol što je kod tebe vjera = nacionalost, pa tako i ne kontaš neke stvari.
:urnebes:
Ne kontam jel'? :lol:
Ne mozes mijesat' nacionalnu i geografsku odrednicu. Krstajic je po ocu Crnogorac/majci Bosanac, Gacinovic je Hercegovac, Gajic je Slavonac, Zivkovic je tzv. ''juznoprugas'', Maksa je Podrinjac, Jagos je Crnogorac, Bunjevcevic je Krajisnik, Milivojevic i Kostic su Sumadinci, Lukic i Ninkovic su Macvani, Mitar je Podunavac, Kolarov i Bane su Vojvodjani-Sremci, Krasic i Bisevac su Kosovci, Dmitrovic, Radoja i Poletanovic su Vojvodjani-Bacvani, Rajkovic je Timocanin, Saponjic i Vulicevic su dole od Raske, oba Tosica su Vojvodjani-Banacani itd.
Ali svi su etnicki Srbi.
Ili mozda nisu? :urnebes:
Vjera je potpuno nebitna...
Muslin je Dalmatinac, ali Hrvat po ocu!
Auuuuu ljubomore... :hmmmmm:
Ti meni nabroja geografske odrednice svih igrača, ja ti opet kažem, Gaćinović je veći Bosananc (pazi dobro, Bosanac, ne Bošnjak) nego Dončić Srbin, a ti mi dokaži da je suprotno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 16 sep 2017, 14:41

let3 je napisao/la: A vidi ovako.

Ti kad napišeš fali Teodosić (dajem primjer samo), ti si zapravo nesvjesno izvadio kitu i popišao se po Joviću i njegovom performansu na ovom Eurobasketu . A momak odigrao odlican turnir.
Ista prica i za druge...znaci prica "fali Jokić" = pišanje po Marjanoviću i njegovom zalaganju na ovom Eurobasketu itd. Da ne nabrajamo dalje.

Što je najsmiješnije ti momci ce sutra vjerovatno osvojiti titulu, ali yebo to - ima boljih, samo nisu tu :crazy: i dalje se prica o izostancima neki kojih nema...to je nesvjesno podcijenjivanje.
Nije fer ni korektna prica prema momcima koji su iznijeli ovaj Eurobasket, ali eto vi kako hocete.
Ne pisam ja po njima, taman posla. Njima svaka cast, skupili su se u teskom trenutku, muski odigrali, prolili znoj...Ja cu ih prvi ako budem u prilici docekati ispred skupstine, sta god sutra uradili!

Sve ovo ide u krug oko te price, kazem ti..Dodje neko i kaze, pa nedostaje i Francuzima par igraca, a vecina od njih jednom nogom u penziji, kao i Španci uostalom sto igraju ovaj EB!
Ja to gledam drugacije, pominjanjem onih koji fale uzdizem ove koji su tu, dajem im na znacaju, jer su uspjeli i pored svega i pokazali kvalitet, u prvom redu mislim na bas tog Jovića, Bobija, Lučića...i da ne budem licemjer, malo se i hvalim, sta ima u tome lose?!
Koja to reprezentacija u Evropi moze da se pohvali da igra finale bez 7-8 igraca i to ne bilo kakvih igraca?!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 14:47

Raonffa je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Pa po toj logici Mirko onda veliki broj hrvatskih i nešto manje srpskih (konkretno u ovoj generaciji) imaju bosanski background. Ako jedan Dragić ili Dončić mogu biti Srbi onda su Gaćinović ili Krstajić Bosančine na kvadrat.

Samo je fol što je kod tebe vjera = nacionalost, pa tako i ne kontaš neke stvari.
:urnebes:
Ne kontam jel'? :lol:
Ne mozes mijesat' nacionalnu i geografsku odrednicu. Krstajic je po ocu Crnogorac/majci Bosanac, Gacinovic je Hercegovac, Gajic je Slavonac, Zivkovic je tzv. ''juznoprugas'', Maksa je Podrinjac, Jagos je Crnogorac, Bunjevcevic je Krajisnik, Milivojevic i Kostic su Sumadinci, Lukic i Ninkovic su Macvani, Mitar je Podunavac, Kolarov i Bane su Vojvodjani-Sremci, Krasic i Bisevac su Kosovci, Dmitrovic, Radoja i Poletanovic su Vojvodjani-Bacvani, Rajkovic je Timocanin, Saponjic i Vulicevic su dole od Raske, oba Tosica su Vojvodjani-Banacani itd.
Ali svi su etnicki Srbi.
Ili mozda nisu? :urnebes:
Vjera je potpuno nebitna...
Muslin je Dalmatinac, ali Hrvat po ocu!
Auuuuu ljubomore... :hmmmmm:
Ti meni nabroja geografske odrednice svih igrača, ja ti opet kažem, Gaćinović je veći Bosananc (pazi dobro, Bosanac, ne Bošnjak) nego Dončić Srbin, a ti mi dokaži da je suprotno.
A sta je to ''veliki'' i ''mali'' Srbin/Bosnjak/Slovenac???
Pomalo mi je to odvratno. Smrdi na fasizam...
Ja potenciram vjeru? :lol: Je*es vjeru... Nebitna mi totalno u zivotu.
MOK/FIFA/FIBA priznaju samo geografsku i etnicku odrednicu. Tu nema ''naturalizovanja''. Mnogi mogu slobodno da biraju. To je njihovo ljudsko pravo!
Pa kad bi vam Kolasinac zaigrao? Rodjen i odrastao u Njemackoj, roditelji iz CG... Covjek je medjutim Bosnjak. Njegovo ljudsko pravo je bilo da odabere BiH!
A mogao je i Njemacku i CG... Covjek mogao da bira... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Vucevich
Postovi: 11247
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Vucevich » 16 sep 2017, 14:53

Opet izmišljaš stvari. Kolašincu je majka iz Čapljine, drugačije ne bi mogao igrati za Bosnu i Hercegovinu.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 16 sep 2017, 14:53

Rokoko87 je napisao/la:I Valanciounasov dedo je Srbin bio...
Pricalo se da je bio jedan od vodja pokreta protiv Sila osovine za vrijeme Drugog svjetskog rata na Balkanu. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Rokoko87 » 16 sep 2017, 14:57

kobe24 je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:I Valanciounasov dedo je Srbin bio...
Pricalo se da je bio jedan od vodja pokreta protiv Sila osovine za vrijeme Drugog svjetskog rata na Balkanu. :kafa:
Vidi ga što zna istoriju... :kafa:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Federer17
Postovi: 7124
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Federer17 » 16 sep 2017, 14:58

Us*ase Srbi temu... Ganjajte tamo srpske forume i nasladjujte se sa istomisljenicima, nas pustite da uzivamo u kosarci.

FoSte95
Postovi: 12610
Pridružen/a: 13 jan 2016, 17:09
Lokacija: Tunguzija
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la FoSte95 » 16 sep 2017, 15:06

Dončić je Srbin isto koliko je Davor Štefanek Hrvat :kafa:
I am stupid and I like it ¯\_(ツ )_/¯

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 15:10

Vucevich je napisao/la:Opet izmišljaš stvari. Kolašincu je majka iz Čapljine, drugačije ne bi mogao igrati za Bosnu i Hercegovinu.
Otac mu je iz Crne Gore.
A i da mu je majka iz Crne Gore - bi mogao!
Po pravilima MOK-a i FIFA - bi mogao!
Svi Bosnjaci van BiH imaju pravo da odaberu BiH... :kafa:
Zadnja izmjena: Mirko, dana/u 16 sep 2017, 15:13, ukupno mijenjano 1 put.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 16 sep 2017, 15:12

Rokoko87 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:
Rokoko87 je napisao/la:I Valanciounasov dedo je Srbin bio...
Pricalo se da je bio jedan od vodja pokreta protiv Sila osovine za vrijeme Drugog svjetskog rata na Balkanu. :kafa:
Vidi ga što zna istoriju... :kafa:
Is'o sam i ja u skolu nekad. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Vucevich
Postovi: 11247
Pridružen/a: 23 avg 2014, 15:50

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Vucevich » 16 sep 2017, 15:14

Mirko je napisao/la:
Vucevich je napisao/la:Opet izmišljaš stvari. Kolašincu je majka iz Čapljine, drugačije ne bi mogao igrati za Bosnu i Hercegovinu.
Otac mu je iz Crne Gore.
A i da mu je majka iz Crne Gore - bi mogao!
Po pravilima MOK-a i FIFA - bi mogao!
Ne bi mogao, ova tema je već prežvakana na ovom forumu hiljadu puta - Bošnjaci iz Srbije, Crne Gore ili neke treće države koji nisu iz BiH i nemaju djeda ili bake iz BiH ne mogu igrati za BiH. Ima veliki broj slučajeva - jedan primjer je Ajlan Arifović ili Meris Skenderović. To su pravila Fife, nigdje se tu ne spominje etnicka grupa.
Svi Bosnjaci van BiH imaju pravo da odaberu BiH...
Nemaju.
Zadnja izmjena: Vucevich, dana/u 16 sep 2017, 15:19, ukupno mijenjano 3 puta.

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2589
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la djoleprijedor » 16 sep 2017, 15:15

Ja stvarno ne znam dokle se nekome treba objašnjavati da je nacionalno opredjeljenje LIČNA STVAR POJEDINCA,i da u 21.vijeku porijeklo,vjera,jezik,kulturno nasljeđe uopšte ne mora da utiče na to.A kamoli državljanstvo,mjesto rođenja ili reprezentacija za koju neko nastupa.
Dončić je Slovenac,Kuzmić je Srbin,Kolašinac je Bošnjak-ljudi se tako deklarišu u niko od nas nema pravo da im to spočitava,analizira krvna zrnca ili nameće identiter.Ljudi,to su OSNOVNA LJUDSKA PRAVA!Čime se vi bavite jbt?!Budi čovjek,sportista,frajer i boli me ki.ta kako se izjašnjavaš i kom se Bogu moliš.
Mens sana in corpore sano.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 15:30

Luki nikada nije ni nudjeno da zaigra za Srbiju... :kafa:

A Luka ce medju Srbima uzivati samo simpatije (izuzev sutra :mrgreen: )...
Luku mi ne dozivljavamo ''izdajnikom''... A zna se dobro koga Luka podrzava van Slovenije...

slika
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 16 sep 2017, 15:31

Da je Nurkić izabrao Sloveniju druge bi se pjesme pjevale.. Samo dok se mi ponosimo dončićem i Dragićem vi mrzite preldžića i zovete ga ****.. Manite me usiljenog humora i licemjerstva, znamo se. Ja sam 6 godina tu..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 15:35

@ Vucevich

Kako onda Srbi, Hrvati, Albanci, Makedonci, Grci, Turci, Portugalci, Irci, Skoti, Italijani nemaju tih problema???
Preci pola albanske reprezentacije nisu vidili Albanije poslednjih 150 godina...
Zadnja izmjena: Mirko, dana/u 16 sep 2017, 15:41, ukupno mijenjano 1 put.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.