Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 16 sep 2017, 20:35


Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 20:43

marconato je napisao/la:Mobilizacija je ucinila svoje... :kafa:

Psihopata ili alkoholicar... Trece nema. :mrgreen:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 16 sep 2017, 21:15

Sad da napišemo nešto o finalu.
Biće sjajan meč. Slovenija je zaista sjajna. Očekujem da se luka može zaustaviti, ali Dragić teško. Teško ćemo ga braniti jer jović će biti rovit, Bogdan se mora koliko toliko čuvati za napad. Moraće gagi zapeti. Plus naravno lakše je braniti dijete koje nema iskustva koje zna podleći pritisku nego iskusnu i prekaljenu zvijer nba formata. Jer realno Dragić je faca i u NBA okvirima.
Vidjećemo hoće li bobi biti kao protiv rusa. Ali nešto ne vjerujem. Igor nije budala i maksimalno će ga napadati đe je najtanji. A ima igrače za to.
Meč može završiti kao spektakl. A može neko da siluje drugog.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Ramsey16 » 16 sep 2017, 21:24

Sta bi Mirko ne rece mi jeste li sta u rodu ti i Rogerova hanuma

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 21:36

Ramsey16 je napisao/la:Sta bi Mirko ne rece mi jeste li sta u rodu ti i Rogerova hanuma
Sta prica ovaj? Ic ga ne razumijem...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Nail for Real
Postovi: 9844
Pridružen/a: 10 jun 2009, 08:37
Lokacija: Sandžak
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Nail for Real » 16 sep 2017, 21:39

Hajmo znalci, ocekujete li Doncica na Bogdanu sutra? Luka moze braniti od 1-3, ima duzinu i brzinu, meni je on idealan za to...

I kako ce Slovenci uopste braniti Marjanovica, udvajanjem?
My thoughts wandered to Santiago Bernabeu, the Temple, a ground struck terror into opponents. Bruised & battered slaves at the king's banquet.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 16 sep 2017, 21:44

Nail for Real je napisao/la:Hajmo znalci, ocekujete li Doncica na Bogdanu sutra? Luka moze braniti od 1-3, ima duzinu i brzinu, meni je on idealan za to...

I kako ce Slovenci uopste braniti Marjanovica, udvajanjem?
Bobija ce vjerovatno pokusavati izgurati sto dalje od obruca. Smjenjivace se u tom zadatku Randolph, Vidmar, Zagorac i Dimec - citaj: tuce ga propisno. Pretpostavljam... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Epidaurus » 16 sep 2017, 22:07

Ocekujem da ce Kokoskov izbacit Bobija iz tekme sutra stalnim forsiranjem picka sa Dragicem i Lukom kao sto i svaki iole bolji trener radi. Slicnu stvar je radio dok su Spanci igrali s bracom pod kosem i to napadajuci Paua jer je Marc ipak doktor pick odbrane cak i u NBA okvirima dok kao pomoc sa slabe strane nije toliko dobar logicno. Druga opcija za izbacit Bobana je Randolph na 5 gdje bi ovaj konstantno visio na liniji za 3 poena. Uglavnom ozbiljna reprezentacija sebi ne smije dopustiti da ih Boban unistava kao Ruse sinoc. Svaka cast za njegovu tehniku i mekanu ruku oko obruca, al centar olovnih nogu od 223 cm il kolko vec koji je pri tome jos i los bloker te jednostavno ne smije natrpati u 2017. godini ako vazis za neku ozbiljnu ekipu.

Kljuc utakmice za Srbiju je Jovic, on ako bude spreman za utakmicu vjerovatno uzimaju zlato dok su bez njega sanse znacajno manje. Bez njega bi Bogdan bio preopterecen kreacijom (realno Micic je za kur.ac, a od Gudurica nikad ne znas sta mozes dobit) i time bi patio scorerski ucinak bez kojeg Srbija tesko da moze dobiti. Jos ako bi se bacilo njega na Dragona (kojeg vjerovatno ne moze sacuvat, kao uostalom nijedan bek na prvenstvu), ostao bi apsolutno bez snage naon 3 cetvrtine.

Bitna stvar je i kako ce Sale branit pick Slovenaca i da li ce preuzimati bekove na onim otvaranjima bez lopte kojih je napad Kokoskova prepun. Vjerovatno ce jako cesta pojava bit Vidmarovo il Randolpohovo urucivanje na trici za bekove. Sad pitanje je kako ce to Sale branit, da li ce mozda provocirati sut ostatku slovenackog tima koji po svoj logicni ne bi trebao biti na nivou kao protiv Spanije. Luku u picku je po meni vec sad jako jako tesko zaustaviti. Ugusit ga nekom duzinom i udvajanjima tesko da mozes zbog toga sto i on sam ima duzinu i visinu NBA krila uz taj strasni pregled igre. Ako prodje do reketa, bez ikakvih problema moze bacit pas suigracu na tricu (sto je perfektno radio na pocetku tekme protiv Spanije) ili zavrsiti na obrucu zbog te duzine. Mozda i najbolje rjesenje je pustat ga da suta jer tu je do sada imao slabije procente mada je i to rizicno jer te vrlo lako moze zestoko kaznit. Dragonovu igru u napadu nema potrebe puno opisivat, covjek ima odlicnu brzinu cak i za NBA beka sto ga uz fenomenalan sut i opcenito tehniku u ovom motion sistemu Slovenije cini skoro pa nezaustavljivim.

Srbiji ce kao i na citavom prvenstu napad nosit trojka Jovic-Bogdan-Bobi. Sale bi trebao isprobati sto vise kombinacija koje bi omogucile Bobiju da ostane na parketu dovoljno dugo bez da odbrana previse pati. Bez njega Srbija gubi citavu jednu dimenziju u napadu i jako bitnog igraca jer jbg koliko god da je arhaican tip igraca, u postu ga je zbog visine, mase i fine tehnike skoro nemoguce zaustavit (sto opet govori o kvalitetu Euro kosarke al to nije tema). Sad da li ce to biti kombinacija s Lucicem i Gagijem zajedno na parketu uz Bogdana i Jovketa (veliki upitnik da li ce igrati i koliko ce uopce biti spreman ako bude na parketu) ili neka zona ja ne znam, Saletu se zbog svih dosadasnjih rezultata ne smije zamjeriti sta god da odluci. Bogdan ce svoje vjerovatno dati jer je momak vrhunska Euro klasa vec sad i rekao bih najbolja europska dvojka u ovom trenutku, a za Jovica se ne zna da li ce uopce igrati. Micic je puno tanji igrac u oba smjera od Stefa i sigurno je da ce Kokoskov maksimalno iskoristavati njegovo prisustvo na parketu, a Gudura, kao sto sam vec rekao, velika nepoznanica u ovom trenutku.

Uglavnom ceka nas susret dva odlicna trenera, Saletu treba skinuti kapu za nacin na koji je prolagodio igru (koja je susta suprotnost svemu onome sto je Srbija do sad igrala) i opet dosao do zavrnice uprkos izostanku svih standardnih reprezentativaca. Igor je pokazao na Eurobasketu kako se to igra moderna kosarka i napokon pokazao kosarkaskim dinosaurima i hejterima NBA lige kakva se to kosarka danas igra u NBA te je po meni u ovom trenutku poslije Zoca mozda i najbolji europski trener i nadam se prvi Europljanin koji ce dobiti posao glavnog trenera neke NBA ekipe.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Shadows » 16 sep 2017, 22:23

Donnie Darko je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:A sta ovaj Mirko uopce pokusava dokazat ? Ne shvatam nikako. Dragic i Doncic imaju djelomicno srpsko porijeklo (s tim da je Dragicu neko iz Zvornika, dakle bosanski Srbin i time vise veze s BiH ima nego sa Srbijom) al su momci i rodjeni i odrasli i kosarkaski razvoj u Sloveniji proveli tako da je ova prica da su Srbi il koji vec klinac apsolutno imbecilna.


Otac mu je iz Zvornika, ni manje ni više.

Nije spomenuo Srbiju kad ga je pitao o porijeklu, ali bitno je da se dantes u ime Srbije ponosi Goranom :rol:
Ja sam iz Zvornika, znam Goranove, ljeto providi kod babe u jednom naselju prigradskom. I ako je to bitno deklarisani je Srbin pravoslavac i time se ponosi.

Avatar
SF6
Postovi: 2019
Pridružen/a: 31 jul 2017, 23:56
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la SF6 » 16 sep 2017, 22:28

Shadows je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:A sta ovaj Mirko uopce pokusava dokazat ? Ne shvatam nikako. Dragic i Doncic imaju djelomicno srpsko porijeklo (s tim da je Dragicu neko iz Zvornika, dakle bosanski Srbin i time vise veze s BiH ima nego sa Srbijom) al su momci i rodjeni i odrasli i kosarkaski razvoj u Sloveniji proveli tako da je ova prica da su Srbi il koji vec klinac apsolutno imbecilna.


Otac mu je iz Zvornika, ni manje ni više.

Nije spomenuo Srbiju kad ga je pitao o porijeklu, ali bitno je da se dantes u ime Srbije ponosi Goranom :rol:
Ja sam iz Zvornika, znam Goranove, ljeto providi kod babe u jednom naselju prigradskom. I ako je to bitno deklarisani je Srbin pravoslavac i time se ponosi.
Gledajuci na sve to dolazimo do zakljucka da je on ipak Bosanac,nesto kao Misimovic. :think:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 16 sep 2017, 22:32

@Epidaurus

Slazem se da je kljuc u Joviću!
Ne vidim kako bez njega mozemo dobiti...Jedino ako Gudurić ne poludi u ubaci 3-4 trojke i generalno odigra mozda najbolju partiju karijere, a Vasa pokida u odbrani. Koliko je realno takvo nesto ocekivati to je druga stvar.
Mislim da ce se Gagijeva napadacka igra sutra zrtvovati za odbranu.

Ih da je barem Lazić spreman... :x
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Unofficialpage » 16 sep 2017, 22:33

Al je se Dončiću i Dragiću štucalo danas, koliko su se spominjali danas ovdje. :rol:
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la lumani » 16 sep 2017, 22:41

Epidaurus je napisao/la:Ocekujem da ce Kokoskov izbacit Bobija iz tekme sutra stalnim forsiranjem picka sa Dragicem i Lukom kao sto i svaki iole bolji trener radi. Slicnu stvar je radio dok su Spanci igrali s bracom pod kosem i to napadajuci Paua jer je Marc ipak doktor pick odbrane cak i u NBA okvirima dok kao pomoc sa slabe strane nije toliko dobar logicno. Druga opcija za izbacit Bobana je Randolph na 5 gdje bi ovaj konstantno visio na liniji za 3 poena. Uglavnom ozbiljna reprezentacija sebi ne smije dopustiti da ih Boban unistava kao Ruse sinoc. Svaka cast za njegovu tehniku i mekanu ruku oko obruca, al centar olovnih nogu od 223 cm il kolko vec koji je pri tome jos i los bloker te jednostavno ne smije natrpati u 2017. godini ako vazis za neku ozbiljnu ekipu.

Kljuc utakmice za Srbiju je Jovic, on ako bude spreman za utakmicu vjerovatno uzimaju zlato dok su bez njega sanse znacajno manje. Bez njega bi Bogdan bio preopterecen kreacijom (realno Micic je za kur.ac, a od Gudurica nikad ne znas sta mozes dobit) i time bi patio scorerski ucinak bez kojeg Srbija tesko da moze dobiti. Jos ako bi se bacilo njega na Dragona (kojeg vjerovatno ne moze sacuvat, kao uostalom nijedan bek na prvenstvu), ostao bi apsolutno bez snage naon 3 cetvrtine.

Bitna stvar je i kako ce Sale branit pick Slovenaca i da li ce preuzimati bekove na onim otvaranjima bez lopte kojih je napad Kokoskova prepun. Vjerovatno ce jako cesta pojava bit Vidmarovo il Randolpohovo urucivanje na trici za bekove. Sad pitanje je kako ce to Sale branit, da li ce mozda provocirati sut ostatku slovenackog tima koji po svoj logicni ne bi trebao biti na nivou kao protiv Spanije. Luku u picku je po meni vec sad jako jako tesko zaustaviti. Ugusit ga nekom duzinom i udvajanjima tesko da mozes zbog toga sto i on sam ima duzinu i visinu NBA krila uz taj strasni pregled igre. Ako prodje do reketa, bez ikakvih problema moze bacit pas suigracu na tricu (sto je perfektno radio na pocetku tekme protiv Spanije) ili zavrsiti na obrucu zbog te duzine. Mozda i najbolje rjesenje je pustat ga da suta jer tu je do sada imao slabije procente mada je i to rizicno jer te vrlo lako moze zestoko kaznit. Dragonovu igru u napadu nema potrebe puno opisivat, covjek ima odlicnu brzinu cak i za NBA beka sto ga uz fenomenalan sut i opcenito tehniku u ovom motion sistemu Slovenije cini skoro pa nezaustavljivim.

Srbiji ce kao i na citavom prvenstu napad nosit trojka Jovic-Bogdan-Bobi. Sale bi trebao isprobati sto vise kombinacija koje bi omogucile Bobiju da ostane na parketu dovoljno dugo bez da odbrana previse pati. Bez njega Srbija gubi citavu jednu dimenziju u napadu i jako bitnog igraca jer jbg koliko god da je arhaican tip igraca, u postu ga je zbog visine, mase i fine tehnike skoro nemoguce zaustavit (sto opet govori o kvalitetu Euro kosarke al to nije tema). Sad da li ce to biti kombinacija s Lucicem i Gagijem zajedno na parketu uz Bogdana i Jovketa (veliki upitnik da li ce igrati i koliko ce uopce biti spreman ako bude na parketu) ili neka zona ja ne znam, Saletu se zbog svih dosadasnjih rezultata ne smije zamjeriti sta god da odluci. Bogdan ce svoje vjerovatno dati jer je momak vrhunska Euro klasa vec sad i rekao bih najbolja europska dvojka u ovom trenutku, a za Jovica se ne zna da li ce uopce igrati. Micic je puno tanji igrac u oba smjera od Stefa i sigurno je da ce Kokoskov maksimalno iskoristavati njegovo prisustvo na parketu, a Gudura, kao sto sam vec rekao, velika nepoznanica u ovom trenutku.

Uglavnom ceka nas susret dva odlicna trenera, Saletu treba skinuti kapu za nacin na koji je prolagodio igru (koja je susta suprotnost svemu onome sto je Srbija do sad igrala) i opet dosao do zavrnice uprkos izostanku svih standardnih reprezentativaca. Igor je pokazao na Eurobasketu kako se to igra moderna kosarka i napokon pokazao kosarkaskim dinosaurima i hejterima NBA lige kakva se to kosarka danas igra u NBA te je po meni u ovom trenutku poslije Zoca mozda i najbolji europski trener i nadam se prvi Europljanin koji ce dobiti posao glavnog trenera neke NBA ekipe.

Bio je pomocni trener Obradovicu...Malo si pretjerao da je odmah iza Zoca..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 16 sep 2017, 23:32

Bravo za post @epidaurus, odlicna analiza. Veliku vecinu napisanog sam i ja vidio kao eventualne takticke zamisli trenera u sutrasnjem finalu. Kokoskov ce sigurno 'iskoristiti' jednu od tih opcija kad je branjenje Bobija u pitanju, mozda jedino povremeno pokusa sa Vidmarom da ga izgura iz srca reketa, mada to nisu uspijevali ni mnogo snazniji centri. Mislim da ce Slovenci ici na to da ih pikom ubiju preko Dragica i Doncica i onda ce Djordjevic biti primoran traziti pokretljiviju peticu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la marconato » 16 sep 2017, 23:35

Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la legenda reala » 17 sep 2017, 00:13

Da su naturalizovali Juku, sutra bi Slovenci s lakoćom osvojili titulu :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la alan_kardec » 17 sep 2017, 00:39

kako bi nam večeras za finale dobro leg'o Branko Lazić, bar na nekoliko minuta
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Mirko » 17 sep 2017, 00:45

legenda reala je napisao/la:Da su naturalizovali Juku, sutra bi Slovenci s lakoćom osvojili titulu :P
Da je baba musko, zvala bi se Dusko!
A da su Teo, Neda, Kalina i Jokic tu, Slovencima ne bi pomogli nit' kakav naturscik, a ni sveti Ignjatije Bogonosac... :lol:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la legenda reala » 17 sep 2017, 00:48


Vamos


Mirko je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Da su naturalizovali Juku, sutra bi Slovenci s lakoćom osvojili titulu :P
A da su Teo, Neda, Kalina i Jokic tu, Slovencima ne bi pomogli nit' kakav naturscik, a ni sveti Ignjatije Bogonosac... :lol:

Juka bi vas zatrpo :P
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Shadows
Postovi: 2439
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Shadows » 17 sep 2017, 00:51

Slovencima je ovo finale istorijska sansa za istorijski rezultat, tesko je da xe je imati ponovo u narednih deceniju. Srbija se naosvajala medalja, ali post za zlatom traje 15 godina.
Dvorana ce biti mala da primi sve zainteresovane. Slovenacke agencije puno kvalitetnije rade od srpskih.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.