Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

filip13
Postovi: 38065
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 18 sep 2017, 14:01


Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 14:03

mirzatele je napisao/la:
Evander je napisao/la: A mi, gdje smo mi u svemu ovome? :D
Dobili smo Armeniju nedavno :bih:
Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Steph » 18 sep 2017, 14:08

Raonffa je napisao/la:
mirzatele je napisao/la:
Evander je napisao/la: A mi, gdje smo mi u svemu ovome? :D
Dobili smo Armeniju nedavno :bih:
Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
E nek' je onaj Kuzmić otiš'o, njemu je halal

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 14:11

Steph je napisao/la:
E nek' je onaj Kuzmić otiš'o, njemu je halal
Ma yebi ti to, lik od "ne zna uraditi dvokorak" dođe do Real Madrida :D

Al' s obzirom da je Srbin, a znamo svi da oni mogu i kad ne mogu, to nije ništa neočekivano :kafa:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 18 sep 2017, 14:15

Ja ipak mislim da su sudije za sve krive. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 14:32

Raonffa je napisao/la:
Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
Šta je sa drugom polovicom? Ako je ta prva nezainteresovana.
Gdje su ti talenti? Treneri? Klubovi? Medalje? Sistem?

Island ima 200k stanovnika i fenomenalne rezultate u ekipnim sportovima. Slovenija ima nešto više stanovnika od te "druge polovine" i nevjerovatne rezultate u košarci, odbojci, rukometu, pa i djelimično fudbalu.

Čak ni taj ekonomski faktor nije toliko važan.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 14:40

NeshaFCB je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
Šta je sa drugom polovicom? Ako je ta prva nezainteresovana.
Gdje su ti talenti? Treneri? Klubovi? Medalje? Sistem?

Island ima 200k stanovnika i fenomenalne rezultate u ekipnim sportovima. Slovenija ima nešto više stanovnika od te "druge polovine" i nevjerovatne rezultate u košarci, odbojci, rukometu, pa i djelimično fudbalu.

Čak ni taj ekonomski faktor nije toliko važan.
Pa normalno da nema ničega kad ti koji su nezainteresovani uredno žele pozicije u Savezu, uzimaju hljeb od BiH a perfidno šalju i usmjeravaju talente ka Srbiji ili Hrvatskoj.

Uredno mogu blokirati svaku odluku, forsirat gledanje nacionalnog ključa i sve ostale političke stvari, čast izuzecima.

Da se mene pita, sve ove što vole druge države, odnosno što ne žele iskreni uspjeh svojoj i kojima njihova domovina nije najdraža, sve bih ja to nogama pošutao iz sporta i onda bi možda i dobio neke rezultate kad se u sve ne bi miješala politika.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Vijadukt » 18 sep 2017, 14:42

Raonffa je napisao/la: Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
ma ja drugi su krivi, nije do nas. Mile je kriv sto Zeljo, Sarajevo, Celik ... ne mogu za 25 godina napraviti 5 igraca da valjaju. I tako u svakom sportu.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 14:47

Vijadukt je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
ma ja drugi su krivi, nije do nas. Mile je kriv sto Zeljo, Sarajevo, Celik ... ne mogu za 25 godina napraviti 5 igraca da valjaju. I tako u svakom sportu.
Konkretno, tema je košarka i na nju sam se fokusirao, što se tiče fudbala Željo ti je dao skoro pola reprezentacije koja je posljednjih godina rezultatski bila najbolja na području ex-yu nakon Hrvatske.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 14:47

Raonffa je napisao/la:

Pa normalno da nema ničega kad ti koji su nezainteresovani uredno žele pozicije u Savezu, uzimaju hljeb od BiH a perfidno šalju i usmjeravaju talente ka Srbiji ili Hrvatskoj.

Uredno mogu blokirati svaku odluku, forsirat gledanje nacionalnog ključa i sve ostale političke stvari, čast izuzecima.

Da se mene pita, sve ove što vole druge države, odnosno što ne žele iskreni uspjeh svojoj i kojima njihova domovina nije najdraža, sve bih ja to nogama pošutao iz sporta i onda bi možda i dobio neke rezultate kad se u sve ne bi miješala politika.
Čista demagogija.
Ali ne pada mi na pamet da analiziram rezultate jer bih otvorio niz drugih diskusija... Samo sam želio konstatovati kako to vječito prozivanje ustvari ništa nije drugo do sopstveno pravdanje neuspjeha. O ljubavi kao kategoriji nekom drugom prilikom.
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Federer17 » 18 sep 2017, 14:48

NeshaFCB je napisao/la: Šta je sa drugom polovicom? Ako je ta prva nezainteresovana.
Gdje su ti talenti? Treneri? Klubovi? Medalje? Sistem?

Island ima 200k stanovnika i fenomenalne rezultate u ekipnim sportovima. Slovenija ima nešto više stanovnika od te "druge polovine" i nevjerovatne rezultate u košarci, odbojci, rukometu, pa i djelimično fudbalu.

Čak ni taj ekonomski faktor nije toliko važan.
Hajde molim te suti i ne ispadaj glup kao sto je to bio slucaj vise puta kada si ti u pitanju.

U drzavi gdje imas dva entiteta, jedan upotpunosti naginje Srbiji i dodvorava se istoj (iako ih ovi ne sljive ni 2%) i sve sto je kvalitetno od sportista na sve moguce nacine se pokusava udaljiti od drzave u kojoj ta djeca zive. Hajde to, vec se ljudi iz reda sprskog naroda ubace u saveze, pokupe pare iz NASEG budzeta (potpuno ravnopravno kao i Bosnjaci npr.), uzmu procente, da bi poslije ta djeca bez ikakvih problema igrala za susjednu zemlju. Predsjednik tog entiteta na sve moguce nacine opstruira napredak drzave, otvoreno prica protiv drzave u kojoj zivi i sta ti da ocekujes? S druge strane imas i Hrvate, ne u tolikoj mjeri, ali sigurno koce napredak Bosne i Hercegovine u svakom smislu. Naravno, cast izuzecima.

Znaci, fakticki imas 2:1 - podjednaku podjelu plijena, a nikome od politicara/predstavnika ta dva konstitutivna naroda nije u cilju BiH, vec nesto sasvim drugo. Kada se tome doda i nesposobnost nasih politicara, dobijes ovo sto dobijes.

Ja sam ubijedjen da podrucje BiH nije nista manje bogato talentima, u odnosu na Hrvatsku i Srbiju. Ali, uporedi koliko novca ima npr. KSS i HKS u odnosu na nas KS, sve ce ti biti jasno. Kod nas je upitno ucesce reprezentacije na Evropskom prvenstvu mladjih uzrasta, nema nikakvih omladinskih liga (ili barem ne kvalitetnih), a tek da pricamo o necemu drugom. Uzevsi u obzir i ovo sto na pocetku gore napisao - sve je jasno.

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Unofficialpage » 18 sep 2017, 14:49

Vijadukt je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
ma ja drugi su krivi, nije do nas. Mile je kriv sto Zeljo, Sarajevo, Celik ... ne mogu za 25 godina napraviti 5 igraca da valjaju. I tako u svakom sportu.
Đaba ti 5 koji rade ako jedan kvari. Ti koji ovu državu ne smatraju svojom hoće sve glavne funkcije u savezu i da se apsolutno za sve pitaju i gotovo sve odluke blokiraju. Sve dok druga polovina ne počne ovu državu smatrati svojom odnosno ne shvate da je u njihovom interesu da ova država ide naprijed će stanje biti ovakvo.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 14:51

Federer17 je napisao/la:
U drzavi gdje imas dva entiteta, jedan upotpunosti naginje Srbiji i dodvorava se istoj (iako ih ovi ne sljive ni 2%) i sve sto je kvalitetno od sportista na sve moguce nacine se pokusava udaljiti od drzave u kojoj ta djeca zive. Hajde to, vec se ljudi iz reda sprskog naroda ubace u saveze, pokupe pare iz NASEG budzeta (potpuno ravnopravno kao i Bosnjaci npr.), uzmu procente, da bi poslije ta djeca bez ikakvih problema igrala za susjednu zemlju. Predsjednik tog entiteta na sve moguce nacine opstruira napredak drzave, otvoreno prica protiv drzave u kojoj zivi i sta ti da ocekujes? S druge strane imas i Hrvate, ne u tolikoj mjeri, ali sigurno koce napredak Bosne i Hercegovine u svakom smislu. Naravno, cast izuzecima.

Znaci, fakticki imas 2:1 - podjednaku podjelu plijena, a nikome od politicara/predstavnika ta dva konstitutivna naroda nije u cilju BiH, vec nesto sasvim drugo. Kada se tome doda i nesposobnost nasih politicara, dobijes ovo sto dobijes.

Ja sam ubijedjen da podrucje BiH nije nista manje bogato talentima, u odnosu na Hrvatsku i Srbiju. Ali, uporedi koliko novca ima npr. KSS i HKS u odnosu na nas KS, sve ce ti biti jasno. Kod nas je upitno ucesce reprezentacije na Evropskom prvenstvu mladjih uzrasta, nema nikakvih omladinskih liga (ili barem ne kvalitetnih), a tek da pricamo o necemu drugom. Uzevsi u obzir i ovo sto na pocetku gore napisao - sve je jasno.
Zanemarimo politički dio posta....
Tri se pitanja nameću...

Gdje su bh talenti?
Gdje su veliki rezultati bh reprezentacija?
I gdje su medalje sa velikih takmičenja?
EP, OI, SP.
Svi drugi u okruženju su bar nešto osvojili.

Dodikov uticaj na plivača iz Bugojna je srazmjeran uticaju keve mog druga na moje opredjeljenje da pišem na ovom forumu.

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la chily-rz » 18 sep 2017, 14:51

NeshaFCB je napisao/la:
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.
Pa pogledaj u svoje dvorište,koji qrac više gledate u Beograd,.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kajzer10 » 18 sep 2017, 14:53

Vijadukt je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
ma ja drugi su krivi, nije do nas. Mile je kriv sto Zeljo, Sarajevo, Celik ... ne mogu za 25 godina napraviti 5 igraca da valjaju. I tako u svakom sportu.
NIje jedini naravno ali je svakako najvise kriv sa svojom politikom.
I kako pogresno je to razdvajati, pa sad kao nema Mile u federaciji pa gdje ste. Svakako je i u Federaciji mito, korupcija i kriminal do grla ali svakako ne bi bio tolika truba u sportu da se pola stanovnistva dobrovoljno ne odrice drzave a politicke elite blokiraju sve sto je u korist te drzave i to ne kriju nego otvoreno govore i izmedju ostalog zbog toga uzimaju izbore.
Pa nama predsjednici sportskih saveza otvoreno na drustvenim mrezama podrzavaju secesionisticke politike, razbijanje drzave, idu na utakmice susjednih reprezentacija i neko pita gdje smo!?
Da ne govorim referendumske afere, otcepljenja koja vode u oruzane sukobe i niko eura nece uloziti u bure baruta dok se investicije u usporedbi sa BiH masovno slijevaju u susjedne zemlje.
NeshaFCB je napisao/la:
Zanemarimo politički dio posta....
Tri se pitanja nameću...

Gdje su bh talenti?
Gdje su veliki rezultati bh reprezentacija?
I gdje su medalje sa velikih takmičenja?
EP, OI, SP.
Svi drugi u okruženju su bar nešto osvojili.

Dodikov uticaj na plivača iz Bugojna je srazmjeran uticaju keve mog druga na moje opredjeljenje da pišem na ovom forumu.
Ti si druze jednostavno glup ko qrac.
Zadnja izmjena: Kajzer10, dana/u 18 sep 2017, 14:53, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Monolog » 18 sep 2017, 14:53

chily-rz je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.
Pa pogledaj u svoje dvorište,koji qrac više gledate u Beograd,.
:lol: :lol:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Vijadukt
Postovi: 2841
Pridružen/a: 10 jul 2016, 16:16
Lokacija: Visko
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Vijadukt » 18 sep 2017, 14:54

Unofficialpage je napisao/la:
Vijadukt je napisao/la:
Raonffa je napisao/la: Pa šta hoćete, s obzirom da pola države gleda susjedne države kao svoje ovo je odlično. Al' hajde što vole drugu zemlju više nego svoju, ni to nije problem, voli i prosječni bošnjo Njemačku bajo moj, al' je problem što nas direktno yebaše sa tim stavom, sve što valje ode u te susjedne zemlje.

Ne znam kako neko može postaviti pitanje, po pitanju sporta, eto gdje smo mi u odnosu na susjede, a situacija u našoj i ostalim ex-yu državama je dijametralno suprotna.
ma ja drugi su krivi, nije do nas. Mile je kriv sto Zeljo, Sarajevo, Celik ... ne mogu za 25 godina napraviti 5 igraca da valjaju. I tako u svakom sportu.
Đaba ti 5 koji rade ako jedan kvari. Ti koji ovu državu ne smatraju svojom hoće sve glavne funkcije u savezu i da se apsolutno za sve pitaju i gotovo sve odluke blokiraju. Sve dok druga polovina ne počne ovu državu smatrati svojom odnosno ne shvate da je u njihovom interesu da ova država ide naprijed će stanje biti ovakvo.
Jest tako je. Kriv je taj sto ne voli ovu drzavu za situaciju u sredinama gdje nema ni grama uticaja.
"Der Schlüssel zum Erfolg ist Kameradschaft und der Wille, alles für den anderen zu geben!"

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Rokoko87 » 18 sep 2017, 14:55

chily-rz je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.
Pa pogledaj u svoje dvorište,koji qrac više gledate u Beograd,.
:rol: :tokralju:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Jeftha
Postovi: 2671
Pridružen/a: 08 okt 2015, 15:51
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Jeftha » 18 sep 2017, 14:56

Koliko napacen moras biti da navijas za drzavu u kojoj nisi ni rodjen nit si ikad tamo zivio?

Cestitke istinskim Srbima, onim iz Srbije. Oni su gospoda za ove pokusaje.
Remember, remember the 5th of November.

"On je nogometni Christoph Waltz – savršeni glumac za ulogu lošeg momka kojeg je lako voljeti i kad na terenu radi odvratne stvari."

Corruptio optimi cuiusque pessima.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4713
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kajzer10 » 18 sep 2017, 14:56

Lik pokusava to prikazati kao dvije drzave, zivi ovdje, garantujem milion posto da glasa za opciju koja izmedju ostalih i izjeda ovu drzavu i PITA LIK DJE SU MEDALJE!? **** TI SUNCE NEOBRAZOVANO

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 31 gost.