Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 14:57

Federer17 je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la: Šta je sa drugom polovicom? Ako je ta prva nezainteresovana.
Gdje su ti talenti? Treneri? Klubovi? Medalje? Sistem?

Island ima 200k stanovnika i fenomenalne rezultate u ekipnim sportovima. Slovenija ima nešto više stanovnika od te "druge polovine" i nevjerovatne rezultate u košarci, odbojci, rukometu, pa i djelimično fudbalu.

Čak ni taj ekonomski faktor nije toliko važan.
Hajde molim te suti i ne ispadaj glup kao sto je to bio slucaj vise puta kada si ti u pitanju.

U drzavi gdje imas dva entiteta, jedan upotpunosti naginje Srbiji i dodvorava se istoj (iako ih ovi ne sljive ni 2%) i sve sto je kvalitetno od sportista na sve moguce nacine se pokusava udaljiti od drzave u kojoj ta djeca zive. Hajde to, vec se ljudi iz reda sprskog naroda ubace u saveze, pokupe pare iz NASEG budzeta (potpuno ravnopravno kao i Bosnjaci npr.), uzmu procente, da bi poslije ta djeca bez ikakvih problema igrala za susjednu zemlju. Predsjednik tog entiteta na sve moguce nacine opstruira napredak drzave, otvoreno prica protiv drzave u kojoj zivi i sta ti da ocekujes? S druge strane imas i Hrvate, ne u tolikoj mjeri, ali sigurno koce napredak Bosne i Hercegovine u svakom smislu. Naravno, cast izuzecima.

Znaci, fakticki imas 2:1 - podjednaku podjelu plijena, a nikome od politicara/predstavnika ta dva konstitutivna naroda nije u cilju BiH, vec nesto sasvim drugo. Kada se tome doda i nesposobnost nasih politicara, dobijes ovo sto dobijes.

Ja sam ubijedjen da podrucje BiH nije nista manje bogato talentima, u odnosu na Hrvatsku i Srbiju. Ali, uporedi koliko novca ima npr. KSS i HKS u odnosu na nas KS, sve ce ti biti jasno. Kod nas je upitno ucesce reprezentacije na Evropskom prvenstvu mladjih uzrasta, nema nikakvih omladinskih liga (ili barem ne kvalitetnih), a tek da pricamo o necemu drugom. Uzevsi u obzir i ovo sto na pocetku gore napisao - sve je jasno.
Našeg budžeta? Hoćeš da kažeš da je budžet čisto bošnjački? Koji je to budžet? Ko to finansira neki sport? Evo čisto da ti kažem pošto sam povezan sa svim sportskim kolektivima u mom gradu. Sve to finansira opština, ništa država ili entiteti. Tvoja je priča ustvari glupa, kao troše se pare na djecu koja neće da igra za državu? Koje pare bolan? Neke imaginarne? A opet i da postoje i da se troše, to su pare roditelja te djece koliko su i tvoje i moje. Svi mi zajedno punimo budžet.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 18 sep 2017, 14:58

chily-rz je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.
Pa pogledaj u svoje dvorište,koji qrac više gledate u Beograd,.
Post godine. :tokralju:

Malo zayebavas ljude iz Srbije i onda dodju ovi iz Cajnica, Prijedora i slicno da bi ustanovili kako to njih neko zayebava i kako su oni uspjesniji od nas.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 15:00

Kajzer10 je napisao/la:Lik pokusava to prikazati kao dvije drzave, zivi ovdje, garantujem milion posto da glasa za opciju koja izmedju ostalih i izjeda ovu drzavu i PITA LIK DJE SU MEDALJE!? **** TI SUNCE NEOBRAZOVANO
Ne... Zamjena teza...

Vi proglašavate ovdje srpske forumaše nekakvim otpadnicima i nekakvim kontraigračima... Srpske sportiste poluinvalidima...

Pa prosto pitam gdje su uspjesi vas Bošnjaka kad je sport u pitanju? Prvi ste kad se treba nasmijati drugima. Gdje su talenti? Medalje? Velika takmičenja? Gdje su ti famozni treneri? Dakle čisto sportski, koji su dometi? Ne španski, bosanskohercegovački.

Ah da, Dodik je kriv...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 15:01

Jeftha je napisao/la:Koliko napacen moras biti da navijas za drzavu u kojoj nisi ni rodjen nit si ikad tamo zivio?

Cestitke istinskim Srbima, onim iz Srbije. Oni su gospoda za ove pokusaje.
Koliko napaćen moraš biti da navijaš za španski klub, koji nikad nisi uživo vidio, niti si tamo bio? Aj mi smo bar srbi koji navijaju za srbiju, a koji si ti qrac? Bošnjak koji navija za Špance? Koji je to stepen paćeništva? Ili ćeš reći e to nije isto to je drugo. Dabome da jeste drugo. To je još gore.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Federer17 » 18 sep 2017, 15:03

NeshaFCB je napisao/la: Zanemarimo politički dio posta....
Tri se pitanja nameću...

Gdje su bh talenti?
Gdje su veliki rezultati bh reprezentacija?
I gdje su medalje sa velikih takmičenja?
EP, OI, SP.
Svi drugi u okruženju su bar nešto osvojili.

Dodikov uticaj na plivača iz Bugojna je srazmjeran uticaju keve mog druga na moje opredjeljenje da pišem na ovom forumu.
Druze, BiH nema sredjenu politiku koja ce sportistima omoguciti uslove da budu najbolji. Ne kazem da je to 100% razlog, ali sigurno ima veliki udio u svemu tome, pogotovo kada su u pitanju ekipni sportovi.

Mi nemamo postenog teniskog terena u drzavi i kako ocekivati sutra top 100 igraca na svijetu? U vecim gradovima nemas nijednog olimpijskog bazena i cemu se nadati? Za KS sam vec pricao, RS-u blokiran racun zbog duga od milion i vise KM...

Jedino se reprezentativni fudbal koprca, dok su nam klubovi u velikim bananama (gdje najvise krivim nas same). Nije ni u Srbiji bajno, ali ipak drzava pomaze Partizan i Zvijezdu, sigurno puno vise nego sto je to slucaj kod nas gdje se na tribinama u Sirokom Brijegu i Mostaru psuje ova drzava, donose fasisticki transparenti, na stadionima u BL uzvikuje ime ratnih zlocinaca...

@DANTES, budzet drzave Bosne i Hercegovine, tj. svih njenih naroda. Ti podjednako raspodijelis budzet za sve i onda ta djeca (koje je finansirala ova drzava) idu da igraju za Srbiju koja za to dijete nije ulozila ni feninga. Nebitno, koji god nivo da finansira, i ta opstina je dio BiH.

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Ramsey16 » 18 sep 2017, 15:04

DANTES je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Koliko napacen moras biti da navijas za drzavu u kojoj nisi ni rodjen nit si ikad tamo zivio?

Cestitke istinskim Srbima, onim iz Srbije. Oni su gospoda za ove pokusaje.
Koliko napaćen moraš biti da navijaš za španski klub, koji nikad nisi uživo vidio, niti si tamo bio? Aj mi smo bar srbi koji navijaju za srbiju, a koji si ti qrac? Bošnjak koji navija za Špance? Koji je to stepen paćeništva? Ili ćeš reći e to nije isto to je drugo. Dabome da jeste drugo. To je još gore.
Jesi napacen kad to dvoje uporedjujes pa i Srbi navijaju za druge strane klubove mozda jedino vi iz sumske ne navijate za strane :rol: :rol: :rol:

filip13
Postovi: 38052
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 18 sep 2017, 15:04


Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Monolog » 18 sep 2017, 15:05

DANTES je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Koliko napacen moras biti da navijas za drzavu u kojoj nisi ni rodjen nit si ikad tamo zivio?

Cestitke istinskim Srbima, onim iz Srbije. Oni su gospoda za ove pokusaje.
Koliko napaćen moraš biti da navijaš za španski klub, koji nikad nisi uživo vidio, niti si tamo bio? Aj mi smo bar srbi koji navijaju za srbiju, a koji si ti qrac? Bošnjak koji navija za Špance? Koji je to stepen paćeništva? Ili ćeš reći e to nije isto to je drugo. Dabome da jeste drugo. To je još gore.
Evo, ja ću odgovoriti, iako se nisam pronašao u ovome.
Mnogo manji, nego da odem na srpski forum i tamo na raznorazne načine pokušam umanjiti sve što ima veze sa Srbijom, udarati na integritet, suverenost i negirati postojanje nečeg što nema potrebe ČAK ni dokazivati, jer je potrebno samo znanja i volje da se čita (uči, obrazuje), a onda se žaliti kako me neko smatra "izdajicom" i kako me nazivaju ovim ili onim imenom. Pošteno?
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 15:05

Politika ljudi, politika, nije Mile kriv što direktno što mi u sportu nismo kao susjedi, al' su krivi on i svi ostali političari inderektno i utiču na sport kroz politiku, kao što i utiču na sve životne sfere.

Da je ovo normalna i politički koliko toliko uređena država (što sve ex-yu za nas jesu, ako ništa bar se znaju neke stvari i nema međunacionalnog preyebavanja kao kod nas), i sport bi bio dosta bolji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 15:05

Kawhi je napisao/la:
chily-rz je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:
Zato kažem, prvo u svoje dvorište pogledati, pa onda prstom u druge upirati.
Pa pogledaj u svoje dvorište,koji qrac više gledate u Beograd,.
Post godine. :tokralju:

Malo zayebavas ljude iz Srbije i onda dodju ovi iz Cajnica, Prijedora i slicno da bi ustanovili kako to njih neko zayebava i kako su oni uspjesniji od nas.
Vauu. Srbi koji se ponose Srbijom i nacijom? Dečko moj mi smo oni sve što ti maštaš da vi budete.. Ti si taj koji se fura na nacionalizam i slično. Nemoj da sad tražimo postove temama i izjave šta je pravi put kojim Bošnjaci moraju ići.. Ali ta tvoja opterečnost srbima ti ne da da vidiš stvari. Trudiš se ti biti racionalan, objektivan, sve, ali malo malo pa te na sličnim temena zanese šovinizam.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Ramsey16
Postovi: 3312
Pridružen/a: 26 jan 2014, 19:26
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Ramsey16 » 18 sep 2017, 15:09

Dantesov zakljucak samo Bosnjaci navijaju i prate strane klubove. On kao gradjanin sumske makar ne radi to vec on navija za Srbiju. Bravo sjedi 3.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 15:09

Monolog je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
Jeftha je napisao/la:Koliko napacen moras biti da navijas za drzavu u kojoj nisi ni rodjen nit si ikad tamo zivio?

Cestitke istinskim Srbima, onim iz Srbije. Oni su gospoda za ove pokusaje.
Koliko napaćen moraš biti da navijaš za španski klub, koji nikad nisi uživo vidio, niti si tamo bio? Aj mi smo bar srbi koji navijaju za srbiju, a koji si ti qrac? Bošnjak koji navija za Špance? Koji je to stepen paćeništva? Ili ćeš reći e to nije isto to je drugo. Dabome da jeste drugo. To je još gore.
Evo, ja ću odgovoriti, iako se nisam pronašao u ovome.
Mnogo manji, nego da odem na srpski forum i tamo na raznorazne načine pokušam umanjiti sve što ima veze sa Srbijom, udarati na integritet, suverenost i negirati postojanje nečeg što nema potrebe ČAK ni dokazivati, jer je potrebno samo znanja i volje da se čita (uči, obrazuje), a onda se žaliti kako me neko smatra "izdajicom" i kako me nazivaju ovim ili onim imenom. Pošteno?
Na konkretno pitanje odgovaraš preseravanjem i demagogijom.. Negiranje. Aha da vidjeli smo ko jee negirao kome i šta, ali hej to ti je bilo simpatičano.. Da odeš na srbijanski forum? Što mene boli qrac đe ćeš ti da odeš i šta ćeš da radiš? Što se mene tiče ti možeš biti i administracija B92 foruma, ili foruma SK.. Ja to ne znam.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la sekretar » 18 sep 2017, 15:10

Prijedor,Banja Luka, Doboj i slicni imaju pravo svojatati ovu medalju Srbije isto koliko se i ja imam ponositi kad Real uzme Ligu sampiona ili Golden State NBA. Točka.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 18 sep 2017, 15:11

Jes, jes, sovinista je @kawhi, i ja sam to primijetio. Sve nesto objektivan, racionalan, ovo ono, a ono ba sovinista, jasno ko dan. :kafa: Moozda je cak i fasista? :hmmmmm:
Zadnja izmjena: kobe24, dana/u 18 sep 2017, 15:12, ukupno mijenjano 1 put.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 15:12

Ramsey16 je napisao/la:Dantesov zakljucak samo Bosnjaci navijaju i prate strane klubove. On kao gradjanin sumske makar ne radi to vec on navija za Srbiju. Bravo sjedi 3.
Srbi širom svijeta navijaju za 2 kluba. Poneki ima još neku simpatiju prema stranim klubovima. Ali kako da ti objasnim, kad si ti srbina vidio samo na tv ili na forumu čitao.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Monolog » 18 sep 2017, 15:13

DANTES je napisao/la:Na konkretno pitanje odgovaraš preseravanjem i demagogijom.. Negiranje. Aha da vidjeli smo ko jee negirao kome i šta, ali hej to ti je bilo simpatičano.. Da odeš na srbijanski forum? Što mene boli qrac đe ćeš ti da odeš i šta ćeš da radiš? Što se mene tiče ti možeš biti i administracija B92 foruma, ili foruma SK.. Ja to ne znam.
Ma nije preseravanje, govorim ti zapravo koliki si paćenik. :bih: Bez da to upakujem u lijepi omot, jer, bit ću iskren, nisam od tog posla. Elem, ti si samo pokazao koliki si čet... ovaj, malo falilo da napišem nacionalista, četnik, a ja sve kontam da ima spasa za tebe. Za tebe, da se razumijemo.

Poenta je da nema potrebe da idem na engleski forum i tamo negiram postojanje Engleske, zatim na španski forum i tamo negiram Španiju, nevještim španskim jezikom pokupljenim iz raznoraznih telenovela kojima su nas trovali. :mrgreen:

Uživaj, rekoh. Ne u srebru, ne u pobjedama, nego u porazu. Ljudskom.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Jakobsen91 » 18 sep 2017, 15:13

NeshaFCB je napisao/la: Šta je sa drugom polovicom? Ako je ta prva nezainteresovana.
Gdje su ti talenti? Treneri? Klubovi? Medalje? Sistem?

Island ima 200k stanovnika i fenomenalne rezultate u ekipnim sportovima. Slovenija ima nešto više stanovnika od te "druge polovine" i nevjerovatne rezultate u košarci, odbojci, rukometu, pa i djelimično fudbalu.

Čak ni taj ekonomski faktor nije toliko važan.
Kad ekonomski faktor nije bitan gdje su talenti RS-u? Evo samo cemo o kosarci kad smo vec na toj temi, daj mi nabroji trenutne uspjesne kosarkase koji su rodjeni na podrucju RS i deklarisu se kao Srbi. Evo ja cu tebi neke Bosnjake Teletovic, Nurkic, Djedovic, Preldzic, Omic, Begic, Musa itd. Eto, volio bih cisto onako da malo uporedimo s talentima rodjenim na podrucju RS, a koji su trenutno aktivni kosarkasi, nije bitno za koju reprezentaciju zastupaju i koga predstavljaju. :kafa:

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kawhi » 18 sep 2017, 15:14

DANTES je napisao/la: Vauu. Srbi koji se ponose Srbijom i nacijom? Dečko moj mi smo oni sve što ti maštaš da vi budete.. Ti si taj koji se fura na nacionalizam i slično. Nemoj da sad tražimo postove temama i izjave šta je pravi put kojim Bošnjaci moraju ići.. Ali ta tvoja opterečnost srbima ti ne da da vidiš stvari. Trudiš se ti biti racionalan, objektivan, sve, ali malo malo pa te na sličnim temena zanese šovinizam.
Meni je nacionalizam ok, al ne vidim kako se vi mozete ponositi uspjehom Srbije kad nemate udjela u tome. I ja sam zbog Parkera 10 godina navijao za Francusku, al ne mogu se ja ponositi time jer nikako nisam ucestvovao u tome. Vi ucestvujete u uspjesima i neuspjesima BiH selekcija i toga se trebate ponositi i stiditi, isto kao i mi.

To sto vi navijate za Srbiju je ok. Meni to ne smeta, ali mi smeta kad vi odgovarate na to sto se mi malo zayebavamo jer Srbija nikako ne moze da dobije finale, a vi u istom **** ko i mi. Pobjeda BiH protiv Armenije je vas uspjeh, i poraz BiH protiv Svedske je vas neuspjeh isto kao i moj i Federerov ili neciji treci. Srebro Srbije je uspjeh ljudi iz Srbije pa bili oni Srbi, Bosnjaci, Albanci, Madjari, Bugari, etc

Ti kazes kako opstina daje pare sportskim klubovima u Cajnicu. Opstina dobija pare iz budzeta RS, koja dobija pare iz budzeta BiH. Cisti common sense je ovo sto ja pricam. Politika ima nikakvu ulogu u tome.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Steph » 18 sep 2017, 15:14

Kako ovo Srbi širom svijeta zvuči poetski!

Avatar
Federer17
Postovi: 7134
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Federer17 » 18 sep 2017, 15:15

DANTES je napisao/la: Na konkretno pitanje odgovaraš preseravanjem i demagogijom.. Negiranje. Aha da vidjeli smo ko jee negirao kome i šta, ali hej to ti je bilo simpatičano.. Da odeš na srbijanski forum? Što mene boli qrac đe ćeš ti da odeš i šta ćeš da radiš? Što se mene tiče ti možeš biti i administracija B92 foruma, ili foruma SK.. Ja to ne znam.
Konkretno pitanje koje je protkano preseravanjem i 'nidje veze s vezom' logikom. Kolega Ramiz ti je to sarkasticno objasnio.

Ocekivao se od tebe malo 'pismeniji' odgovor, a ne to mlacenje prazne slame. Izgleda da, kad potones u dubine, ne znas bas sta pricas.

Odgovori covi konkrento, mani skretanja s teme.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.