Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4702
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kajzer10 » 18 sep 2017, 15:54

NeshaFCB je napisao/la:
Jakobsen91 je napisao/la: Kad ekonomski faktor nije bitan gdje su talenti RS-u? Evo samo cemo o kosarci kad smo vec na toj temi, daj mi nabroji trenutne uspjesne kosarkase koji su rodjeni na podrucju RS i deklarisu se kao Srbi. Evo ja cu tebi neke Bosnjake Teletovic, Nurkic, Djedovic, Preldzic, Omic, Begic, Musa itd. Eto, volio bih cisto onako da malo uporedimo s talentima rodjenim na podrucju RS, a koji su trenutno aktivni kosarkasi, nije bitno za koju reprezentaciju zastupaju i koga predstavljaju. :kafa:
Ekonomski faktor nije presudan. Možda preciznije.
Ništa djeca u RS nemaju bolje uslove od onih u Federaciji, štaviše...

Što se tiče talenata - Nemanja Majdov prvak svijeta u džudou. Aleksandar Kukolj prvak Evrope u džudou.Aleksandra Samardžić, Vasilije Vujičić , Kristina Čečavac osvajaju medalje u borilačkim sportovima u juniorskoj konkurenciji.Odbojkašice Tijana Bošković i Brankica Mihajlović evropske, svjetske i olimpijske medalje. Isto košarkaš Miroslav Raduljica, odbojkaš Aleksandar Okolić. Treba li pominjati fudbalere Mijata Gaćinovića, Vukašina Jovanovića, Ristića, košarkašica Čađo... Ovo je onako na prvu, sigurno sam izostavio brojne predstavnike u vodenim sportovima.
Pa eto fino. Mozemo i ovamo od Dzeke, Mirze, Nurkica i tako dalje ali qrca ce se sve to fino uklopiti i piti vodu dok nam se selektori i strucni stab biraju po nacionalnoj osnovi, a predsjednici sportskih saveza rotiraju po istoj toj nacionalnoj osnovi, da ne idemo dalje u apsurdistan.
BiH ima ubjedljivo najnesposobnije politicko rukovodstvo u Europi, i to se mora u ogromnoj mjeri odraziti na sport taman da je svako drugo dijete koje se rodi ovdje Messi ili Jordan. Smetljarska politika SDA sigurno je u odredjenoj mjeri odgovorna zasto klub iz RS-a nece vidjeti Europu jos sto godina ali dje to biti tacno, kad mi zivimo na dvije razlicite planete. :crazy:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la DANTES » 18 sep 2017, 15:56

Raonffa je napisao/la:Talenta ima, talenat nije sporan uopšte, nema sistema i to su slažem, a zašto nema sistema? Zbog politike, zbog nacionalnih interesa, zbog zadovoljavanja svake etničke grupe.

Zamislite da se u Srbiji ili Hrvatskoj gleda nacionalni ključ u sportu, ne bi bilo ni 50% uspjeha kojeg sada imaju, zato kažem nek' su i jedni i drugi sretni jer imaju zemlju sa samo jednim narodom koji voli tu zemlju, odnosno postoje i tu manjine al' manjine koje većinom vole državu u kojoj žive i rade za njenu dobrobit, za razliku od BiH koja je bure baruta i gdje ni rad ni talenat ne mogu isplivati pored nekih drugih stvari koje veze nemaju sa sportom.

I ko to ne vidi i kome nije jasno zašto ne možemo biti kao Srbija ili Hrvatska, onda nek' malo bolje razmisli o svemu tome.
Razmisli ti o ovome.. Đe su đedović, preldžić, omić, što Nurkić nekad hoće nekad neće. Ko brani Bošnjaku u savezu da vrbuje djecu da igraju za BiH? Eto Goran Dragić. Možda to zvuči nerealno. Ali je li ikad iko probao da ga vrbuje prije 10 godina? Crnogorci jarane vrbuju sve moguće da igraju za njih.. Pokušavaju. Nekad prođe nekad ne..
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Rokoko87 » 18 sep 2017, 15:57

DANTES trenutno..

slika
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37565
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 sep 2017, 15:59

Crna Gora gradjanska drzava, da ima tamo neki entitet jos i takva stvar uspjeh bi im bio da uopste imaju saveze u sportovima. Kao i nama. Ne moze neko vrbovati kada se vecinom do skupstina i ne zna ko ce sta voditi ili kada se odrede pozicije opet to ne funkcionise i niko nista ne radi pa vecina saveza dodje do toga da prosi pare za putovanja na gostovanja.
U kosarci nema ko sta vrbovat, tu radi jedna osoba trener koji dovede jos neke ljude i to je to. Savez nece uciniti nista, oni su tu da se uvale i podjele pozicije.

Kod nas u drzavi nema zajednickog kupa BIH od prve faze u kosarci. Vec u zavrsnicu kupa idu klubovi pobjednici kupa RS, pobjednici kupa HB i pobjednici kvalifikacija ostatka Federacije :crazy: Samo je u fudbalu normalno jer su uslovljeni bili.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 18 sep 2017, 16:03

Rokoko87 je napisao/la:DANTES trenutno..

slika
:urnebes: :urnebes: :urnebes:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

filip13
Postovi: 38030
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 18 sep 2017, 16:06

Trigger je napisao/la:Tema: Eurobasket 2017.

Završeno prvenstvo - sve poznato...kablovi smotani, reflektori ugašeni...

Ljudi moji, o čemu vi polemišete?

Najmanje o košarci, EP-2017 - samo drvite o politici, nacijama, etnosima.. vrijeđanja, etiketiranja...
Do kada, pobogu?

:shock:

i gle čuda,nigdje mene u toj raspravi

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 16:06

DANTES je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Talenta ima, talenat nije sporan uopšte, nema sistema i to su slažem, a zašto nema sistema? Zbog politike, zbog nacionalnih interesa, zbog zadovoljavanja svake etničke grupe.

Zamislite da se u Srbiji ili Hrvatskoj gleda nacionalni ključ u sportu, ne bi bilo ni 50% uspjeha kojeg sada imaju, zato kažem nek' su i jedni i drugi sretni jer imaju zemlju sa samo jednim narodom koji voli tu zemlju, odnosno postoje i tu manjine al' manjine koje većinom vole državu u kojoj žive i rade za njenu dobrobit, za razliku od BiH koja je bure baruta i gdje ni rad ni talenat ne mogu isplivati pored nekih drugih stvari koje veze nemaju sa sportom.

I ko to ne vidi i kome nije jasno zašto ne možemo biti kao Srbija ili Hrvatska, onda nek' malo bolje razmisli o svemu tome.
Razmisli ti o ovome.. Đe su đedović, preldžić, omić, što Nurkić nekad hoće nekad neće. Ko brani Bošnjaku u savezu da vrbuje djecu da igraju za BiH? Eto Goran Dragić. Možda to zvuči nerealno. Ali je li ikad iko probao da ga vrbuje prije 10 godina? Crnogorci jarane vrbuju sve moguće da igraju za njih.. Pokušavaju. Nekad prođe nekad ne..
Ma sve je to uredu, to je par primjera u moru sportista, ne idealiziram ja Bošnjake u smislu da se samo oni bore za ovu državu, ima i Bošnjaka većih govana od svakog Srbina ili Hrvata.

A koga da vrbuje, gdje da ga vrbuje? Da ima koga vrbovati vrbovao bi, tužno je što mi trebamo vrbovati zato što drugi vrbuju od nas, da Srbi i Hrvati malo više cijene svoju rodnu zemlju bili bi mi pofino jača nacija u svakom sportu.

Lako je bolan Crnogorcu ili Slovencu vrbovati, oni imaju državu čovječe, ti imaš frankenštajn projekat kojeg pola stanovnika ne smatra svojom, al' ja je opet volim kakva god da je, nemam rezervne države, i za mene dilema ne postoji. I misliš da to ide tako lako, nazoveš Dragića na telefon i pitaš ga "jesi voljan ti buraz za Bosnu igrat?", pa ne ide to tako tako lako, pitaju se nešto i Slovenci, isto kao što se i mi pitamo za naše igrače, samo mi imamo Srbe i Hrvate u Savezu što dijele komšijama i šakom i kapom.

Da si talenat, nek' bude košarkaški pošto je to tema, za koga bi igrao za BiH ili za Srbiju? Nemoj mi sad samo reći za BiH, i to je tvoje pravo ti izaberi koga hoćeš, al' ne možeš onda meni ovdje doći i govoriti "šta se te vi uradili u sportu", a ti i još stotine hiljada takvih kao ti odyebeš tu zemlju kojoj se smiješ i onda dođeš ovdje da se naslađuješ.

Govorim tebi, a mislim na sve ostale naravno.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 16:09

Raonffa je napisao/la:Talenta ima, talenat nije sporan uopšte, nema sistema i to su slažem, a zašto nema sistema? Zbog politike, zbog nacionalnih interesa, zbog zadovoljavanja svake etničke grupe.

Zamislite da se u Srbiji ili Hrvatskoj gleda nacionalni ključ u sportu, ne bi bilo ni 50% uspjeha kojeg sada imaju, zato kažem nek' su i jedni i drugi sretni jer imaju zemlju sa samo jednim narodom koji voli tu zemlju, odnosno postoje i tu manjine al' manjine koje većinom vole državu u kojoj žive i rade za njenu dobrobit, za razliku od BiH koja je bure baruta i gdje ni rad ni talenat ne mogu isplivati pored nekih drugih stvari koje veze nemaju sa sportom.

I ko to ne vidi i kome nije jasno zašto ne možemo biti kao Srbija ili Hrvatska, onda nek' malo bolje razmisli o svemu tome.
Kakav nacionalni ključ? Kakve proporcije? U fudbalskoj reprezentaciji bih od 23-ice igra jedan ili max 2 Srbina... Dakle ni 5%... i samo još reci da oni utiču na rezultat i umanjuju šanse....Ili da NSRS utiče na organizaciju Saveza ili mjesto odigravanja utakmice, prodaje karata i izbor selektora... Nema to veze...
Još bi bolje bilo postaviti pitanje ko bi umjesto tih 5% kvalitetom ušao umjesto njih... Tako je kako je. Sport na dnu.
Što napisa neki lik na temi, prebacivanje krivice bez da se prihvati realnost je samoobmanjivanje.

Da nije Španiji Katalonaca u timu nikad oni ništa osvojili ne bi...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37565
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 sep 2017, 16:10

Zamisli da Crnogorcima kaze Suad Sehovic necu ja za CG da igram ja bih za BIH, to im se ne moze desavati jer Sehovic i pored imena postuje drzavu gdje je rodjen i bori se za nju.
Cak ni Makedonci u tome nemaju problem sa Albancima, svako bi da igra za Makedoniju.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 18 sep 2017, 16:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4702
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Kajzer10 » 18 sep 2017, 16:10

Koliko ti nista ne kontas, strasno.

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Steph » 18 sep 2017, 16:14

Eh, da je Čajniče u sklopu REPUBLIKE SRBIJE danas bi dobijalo 16 miliona godišnje


Dinara

bordobijeli
Postovi: 14257
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la bordobijeli » 18 sep 2017, 16:14

NeshaFCB je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Talenta ima, talenat nije sporan uopšte, nema sistema i to su slažem, a zašto nema sistema? Zbog politike, zbog nacionalnih interesa, zbog zadovoljavanja svake etničke grupe.

Zamislite da se u Srbiji ili Hrvatskoj gleda nacionalni ključ u sportu, ne bi bilo ni 50% uspjeha kojeg sada imaju, zato kažem nek' su i jedni i drugi sretni jer imaju zemlju sa samo jednim narodom koji voli tu zemlju, odnosno postoje i tu manjine al' manjine koje većinom vole državu u kojoj žive i rade za njenu dobrobit, za razliku od BiH koja je bure baruta i gdje ni rad ni talenat ne mogu isplivati pored nekih drugih stvari koje veze nemaju sa sportom.

I ko to ne vidi i kome nije jasno zašto ne možemo biti kao Srbija ili Hrvatska, onda nek' malo bolje razmisli o svemu tome.
Kakav nacionalni ključ? Kakve proporcije? U fudbalskoj reprezentaciji bih od 23-ice igra jedan ili max 2 Srbina... Dakle ni 5%... i samo još reci da oni utiču na rezultat i umanjuju šanse....Ili da NSRS utiče na organizaciju Saveza ili mjesto odigravanja utakmice, prodaje karata i izbor selektora... Nema to veze...
Još bi bolje bilo postaviti pitanje ko bi umjesto tih 5% kvalitetom ušao umjesto njih... Tako je kako je. Sport na dnu.
Što napisa neki lik na temi, prebacivanje krivice bez da se prihvati realnost je samoobmanjivanje.

Da nije Španiji Katalonaca u timu nikad oni ništa osvojili ne bi...
ma ne ulaze se u sport to je problem a za to je kriva politika i nacionalni kljuc . pogledajte malo koliko srbija ,slovenija ulazu u omladinski sport kako su ima uredjene omladinske lige itd nasi klubovi jos kubure s nedostatkom dvorana ,lopti i neki osnovni stvari .

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 18 sep 2017, 16:14

:rol: :rol: Ovaj Nesha je glup za trojicu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 16:15

NeshaFCB je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Talenta ima, talenat nije sporan uopšte, nema sistema i to su slažem, a zašto nema sistema? Zbog politike, zbog nacionalnih interesa, zbog zadovoljavanja svake etničke grupe.

Zamislite da se u Srbiji ili Hrvatskoj gleda nacionalni ključ u sportu, ne bi bilo ni 50% uspjeha kojeg sada imaju, zato kažem nek' su i jedni i drugi sretni jer imaju zemlju sa samo jednim narodom koji voli tu zemlju, odnosno postoje i tu manjine al' manjine koje većinom vole državu u kojoj žive i rade za njenu dobrobit, za razliku od BiH koja je bure baruta i gdje ni rad ni talenat ne mogu isplivati pored nekih drugih stvari koje veze nemaju sa sportom.

I ko to ne vidi i kome nije jasno zašto ne možemo biti kao Srbija ili Hrvatska, onda nek' malo bolje razmisli o svemu tome.
Kakav nacionalni ključ? Kakve proporcije? U fudbalskoj reprezentaciji bih od 23-ice igra jedan ili max 2 Srbina... Dakle ni 5%... i samo još reci da oni utiču na rezultat i umanjuju šanse....Ili da NSRS utiče na organizaciju Saveza ili mjesto odigravanja utakmice, prodaje karata i izbor selektora... Nema to veze...
Još bi bolje bilo postaviti pitanje ko bi umjesto tih 5% kvalitetom ušao umjesto njih... Tako je kako je. Sport na dnu.
Što napisa neki lik na temi, prebacivanje krivice bez da se prihvati realnost je samoobmanjivanje.

Da nije Španiji Katalonaca u timu nikad oni ništa osvojili ne bi...
Tema je košarka, al' možemo i fudbalski, nacionalni ključ ide kroz omladinske kategorije, u svemu znači, od selektora do čistačice, a Bgm i u A selekciji stručni štab ide na nacionalni ključ.

U fudbalskoj reprezentaciji BiH igra jedan ili dva Srbina zato što su ta dva Srbina spadaju u 23 najkvalitetnija igrača koja žele igrati za BiH, podvlačim ovo žele, razumiješ? Da je kao što nije, možda bi u fudbalskoj reprezentaciji BiH bilo više Srba i Hrvata (nadam se da nema potrebe nabrajati igrače koji igraju za susjedne zemlje) nego Bošnjaka, al' s obzirom da većina Srba i Hrvata ne žele da igraju za ovu državu, onda repka ostane na samo 2 Srbina i par Hrvata, i za to su krivi upravo Srbi i Hrvati jer ne žele da igraju za BiH, niko drugi im nije kriv.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Jakobsen91
Postovi: 846
Pridružen/a: 18 jun 2016, 18:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Jakobsen91 » 18 sep 2017, 16:15

NeshaFCB je napisao/la: Što se tiče talenata - Nemanja Majdov prvak svijeta u džudou. Aleksandar Kukolj prvak Evrope u džudou.Aleksandra Samardžić, Vasilije Vujičić , Kristina Čečavac osvajaju medalje u borilačkim sportovima u juniorskoj konkurenciji.Odbojkašice Tijana Bošković i Brankica Mihajlović evropske, svjetske i olimpijske medalje. Isto košarkaš Miroslav Raduljica, odbojkaš Aleksandar Okolić. Treba li pominjati fudbalere Mijata Gaćinovića, Vukašina Jovanovića, Ristića, košarkašica Čađo... Ovo je onako na prvu, sigurno sam izostavio brojne predstavnike u vodenim sportovima.
Trazio sam ti kosarkase rodjene na podrucju RS, jedan takav je Ognjen Kuzmic, a ti pridruzi ostatak druzine.
A na toj listi si mogao komotno staviti i Gorana Dragica, i on kao i polovina s te liste vuce porijeklo iz RS, ali nije u tome fazon. Moja prica ide u smjeru koliko talentovan klinac iz tvog kraja kojeg susreces svake sedmice na ulici ima sanse da uspije u sportu. Dakle rodjeno u RS, koje je zivilo tu odredjeni period i onda moralo koracati prema vrhunskom sportu. E kad tako postavis stvari vidjet ces da ste vi iz RS u daleko vecem k u odnosu na Bosnjake, samo sto imate Srbiju (sto je apsolutno vase pravo da navijate za nju), i njeni uspjesi vas zaslijepljuju, ali je nepobitna cinjenica da talentovano dijete iz tvog kraja ima cak manje sanse da uspije u sportu od nekog djeteta iz mog kraja, a mi smo toliko u k, sad shvatite gdje ste vi. :wave:

Avatar
Steph
Postovi: 4121
Pridružen/a: 18 jun 2013, 18:02
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Steph » 18 sep 2017, 16:16

Čuj ne ulaže se u sport kod nas??? Eno FK Sarajevo dobio 10.000 KM od Opštine Centar za 2017. godinu.

Sram vas bilo, kakve laži pišete!
“Laž je srpski državni interes”. “Mi lažemo da bi obmanuli sebe, da utešimo drugoga, lažemo iz samilosti, lažemo iz stida, da ohrabrimo, da sakrijemo svoju bedu, lažemo zbog poštenja, lažemo zbog slobode. Laž je je vid srpskog patriotizma i potvrda naše urođene inteligencije. Lažemo stvaralački, maštovito, inventivno.” Tu dobri Dobrica nije stao. “Laž je srpski državni interes”. Laž je u samom biću Srbina”. “U ovoj zemlji svaka laž na kraju postaje istina”. “Srbe je toliko puta u istoriji spašavala laž.”
(c) Dobrica Ćosić :mrgreen:

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37565
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 sep 2017, 16:30

Jakobsen91 je napisao/la:
Trazio sam ti kosarkase rodjene na podrucju RS, jedan takav je Ognjen Kuzmic, a ti pridruzi ostatak druzine.
A na toj listi si mogao komotno staviti i Gorana Dragica, i on kao i polovina s te liste vuce porijeklo iz RS, ali nije u tome fazon. Moja prica ide u smjeru koliko talentovan klinac iz tvog kraja kojeg susreces svake sedmice na ulici ima sanse da uspije u sportu. Dakle rodjeno u RS, koje je zivilo tu odredjeni period i onda moralo koracati prema vrhunskom sportu. E kad tako postavis stvari vidjet ces da ste vi iz RS u daleko vecem k u odnosu na Bosnjake, samo sto imate Srbiju (sto je apsolutno vase pravo da navijate za nju), i njeni uspjesi vas zaslijepljuju, ali je nepobitna cinjenica da talentovano dijete iz tvog kraja ima cak manje sanse da uspije u sportu od nekog djeteta iz mog kraja, a mi smo toliko u k, sad shvatite gdje ste vi. :wave:
Slazem se sve, teorija da su Srbi iz RS talentovaniji od ostatka drzave je netacna. Jedino se moze s vremena na vrijeme desiti neki slucaj odbojkasice ili eventualno rukometasa jer su to sportovi koji se cijene u manjim sredinama ali u kosarci i fudbalu su kolektivno i gori dosta od Federacije.
Atletika se mozda jedino i cijeni u Zenici i oni izbace par solidnih atleticara. A borilacke vjestine se ne trebaju uzimati za ozbiljno jer u svijetu postoji niz nekih saveza, takmicenja tako da mi u drzavi i u Federaciji i RS imamo niz tih nekih sampiona u svojim sportovima i kategorijama ali opet oni kao seniori nista ne postignu.
Zimski sportovi ne postoje, tenis je bolji u Federaciji. Ne znam jel ima jos koji sport ali su im uspjesi u skladu sa uspjesima BIH kao drzave. Dok Srbi iz Srbije ubijaju sport.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la NeshaFCB » 18 sep 2017, 16:39

Jakobsen91 je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la: Što se tiče talenata - Nemanja Majdov prvak svijeta u džudou. Aleksandar Kukolj prvak Evrope u džudou.Aleksandra Samardžić, Vasilije Vujičić , Kristina Čečavac osvajaju medalje u borilačkim sportovima u juniorskoj konkurenciji.Odbojkašice Tijana Bošković i Brankica Mihajlović evropske, svjetske i olimpijske medalje. Isto košarkaš Miroslav Raduljica, odbojkaš Aleksandar Okolić. Treba li pominjati fudbalere Mijata Gaćinovića, Vukašina Jovanovića, Ristića, košarkašica Čađo... Ovo je onako na prvu, sigurno sam izostavio brojne predstavnike u vodenim sportovima.
Trazio sam ti kosarkase rodjene na podrucju RS, jedan takav je Ognjen Kuzmic, a ti pridruzi ostatak druzine.
A na toj listi si mogao komotno staviti i Gorana Dragica, i on kao i polovina s te liste vuce porijeklo iz RS, ali nije u tome fazon. Moja prica ide u smjeru koliko talentovan klinac iz tvog kraja kojeg susreces svake sedmice na ulici ima sanse da uspije u sportu. Dakle rodjeno u RS, koje je zivilo tu odredjeni period i onda moralo koracati prema vrhunskom sportu. E kad tako postavis stvari vidjet ces da ste vi iz RS u daleko vecem k u odnosu na Bosnjake, samo sto imate Srbiju (sto je apsolutno vase pravo da navijate za nju), i njeni uspjesi vas zaslijepljuju, ali je nepobitna cinjenica da talentovano dijete iz tvog kraja ima cak manje sanse da uspije u sportu od nekog djeteta iz mog kraja, a mi smo toliko u k, sad shvatite gdje ste vi. :wave:
Kuzmić, Raduljica, Varda, Dragić, Boris Savović,Boriša Simanić, Goran Ikonić,Albijanić, Sikiraš...
Uostalom jedan od najvećih evropskih košarkaša svih vremena je iz Republike Srpske.

Ali razumijem na što ciljaš i u pravu si. Samo ekstremno talentovani će uspjeti doći do profesionalnih igrača u velikim klubovima i to je tako.
Ali pustimo se nas iz RS-a...
Suština je da sportisti iz BiH nisu ostvarili značajan rezultat (izuzetak Tuka) na velikim takmičenjima i da sve teže uspjevaju da se uopšte i kvalifikuju na ista. To je fakt. I priče o ključevima, boji dresova i političkom uređenju su paravan za neostvarene sportske želje... stanje stvari i kvaliteta sportista jedne zemlje...

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37565
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la tuzlak1987 » 18 sep 2017, 16:44

Pa realno Dragic je produkt RS-a koliko Ibrahimovic produkt Federacije. Jedini koji se probio legitimno iz ove lige je Teletovic, igrao je po kaljugama i onda otisao za Belgiju, a otisao tamo jer je ovdje ubacivao redovno 30-40 poena dok je igrao za Slobodu. Liga je nikad gora, nema cak vise ni onih igraca tipa Kikanovic-Djedovic koji se izvuku iz nje pa postanu solidni EU kosarkasi. Nema vise toliko ni djece koliko je bilo da trenira kosarku prije 10-15 cak ni u ovim vecim mjestima, a u manjim vjerovatno treniraju u nekim salama za osnovne skole. Preko lige nece biti uspjeha, jedini nacin je ovako da te odvedu sto prije kao Nurkica i Musu.
Zadnja izmjena: tuzlak1987, dana/u 18 sep 2017, 16:46, ukupno mijenjano 1 put.

save
Postovi: 493
Pridružen/a: 19 okt 2014, 19:34
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la save » 18 sep 2017, 16:45

Problem kod ovih razmirica je u konceptu koji stvara ne samo problem u glavama pojedinaca nego je i glavni problem glede pitanja u Bosni i Balkanu. Srbi žele da svi 'njihovi' uživaju jedinstvo na jedinstvenoj teritoriji i ne prihvataju podjele na države nego žele etničke podjele. S druge strane drugi žele svoju državnu politiku i sekularni sistem pojedinaca i individua.

Mentalni programi kod ljudi su proizvod više stolječnog, višegodišnjeg ili više decenijskog medijskog, školskog i kućnog programiranja djelovanja i razmišljanja. Mislim naravno na večinu. U suštini da nema tih kontrola uma i mentalnih manipulacija, magije i sihra, mnogi bi drugačije razmišljali i imali bi opuštenije odnose spram drugih, ETničnost i nacionalnost je jedan tako seljačko-barbarski program da se sa njim može mjeriti samo suluda ideja fašizma. U stvari svaka ideja 'posebnosti' i odvajanja je za mene životinjsko naslijeđe.

Rural vs urban. Životinja vs čovjek.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.