Eurobasket 2017

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14564
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la alan_kardec » 18 sep 2017, 22:44

DANTES je napisao/la:Da sumiramo veliki uspjeh. Ostaje žal za zlatom, ali jbg Slovenci su nadmašila učitelje. I svaka čast na tome.
Prije početka, nakon što je otpao i Kalinić osjećao sam da će biti debakl ali nije. Pokazali smo da znamo da igramo ovaj sport. Srce, želja, borba.
Prvenstvo je imalo mnogo mana i sve su djelo debil iz FIBA. Sve smo spominjali na temi nema razloga da se ponavljamo.
Što se tiče slovenske ekipe igrali su sjajno. Slovenci su sve ono što hrvati žele biti. Moderna, jaka, i borbena ekipa.
Što se tiče foruma, uvijek postane šizofren u ovo doba godine.. Sad slijedi mir. Do januara.. Do tada štedimo snagu. Trebaće nam da zajedno smišljamo razloge zašto mrzimo duvnjaka..
S nepoštovanjem vaš četnik DANTES

evo i ja još koju da kažem o samom turniru.
Slovencima sam sinoć čestitao al evo opet sve čestitke im. Najbolju i najatraktivniju košarku su igrali, najviše poena u prosjeku, imaju mvp-ja, impresivan turnir je iza njih. Zasluženo su uzeli zlato.
Srbija opet nekompletna do velikog rezultata. Đorđević je čudotvorac, nema tu priče. Kroz šta sve je prošla ova klapa i na kraju premašila sva očekivanja. Moja neka očekivanja su, recimo, bila plasman u polufinale.
Što se finala tiče, ono je najvjerovatnije odlučeno i prije početka. Jović se povrijedio i sam tim je Bogdan bio puno opterećeniji. Jović je igrao koliko je mogao, Micić ga je dobro zamijenio, finu odbranu je odigrao na Dragiću u drugom pol. Dragić nas je uništio u prvom, 20 poena u dr. četvrtini i još kad je ubacio onu trojku na početku drugog, kontao sam tjt. Poslije toga je upao u žešći choke i nije ga nigdje bilo. Prepelič, koji je u prvom dijelu imao trojke 3/4, u nastavku počeo ispaljivati centaršuteve, Dončić se povrijedio, ganjali smo ih, stigli, preokrenuli i stali. Tada su povukli Prepelič, Randolph i Blažič, kod nas niko. Centri, koji su mogli i trebali biti jedna od naših prednosti, podbacili skroz.
Sudije zaštitile Dragića ko bijelog medvjeda.

Slijedi još jedna avantura, kvalifikacije za sp. U kakvom sastavu i sa kakvim ishodom, ko zna.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Besic
Postovi: 10913
Pridružen/a: 08 mar 2014, 11:49
Lokacija: Zaljev
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Besic » 18 sep 2017, 22:46

Srbija ce znači novu priliku za zlato imati tek na narednom Eurobasketu, šteta ako ispucaju generaciju.
NBA Champion (2017) , Finals MVP (2017) MVP (2014) Youngest scoring champion ever, 4x scoring champion.

Puma
Moderator
Postovi: 14276
Pridružen/a: 01 jan 2011, 11:53
Lokacija: SK
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Puma » 18 sep 2017, 22:47

Trenutno se odrzava docek u Ljubljani. :thumbup:
Call the coroner!
There's gonna be a lot of slow singin' and flower-bringin'
If my burglar alarm starts ringin'

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 22:47

marconato je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Dobar je bio Bogdan, možda nije davao 25+ poena (kao što su pojedinci očekivali), al' je imao taj prosjek od 20ak poena, dosta asistencija, igrao je veoma dobru odbranu, imao je pritisak najboljeg igrača i najboljeg šutera ekipe što sasvim sigurni nije lako podnijeti.
Mozda bi i imao taj ucinak od 25+ da je imao slobodu i mogucnost da se fokusira samo na svoj posao...
Cak i u takvim uslovima, kad je trebalo, vukao je.
Letoncima sasuo 30, Italijanima 22, Rusima 24, Slovencima 22.
Upravo tako, čovjek je bio sve, i skorer i playmaker i asistent i skakač, sve je haman palo na njegova leđa.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la kobe24 » 18 sep 2017, 22:51

SF6 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Bogdan je najbolja dvojka Evrope. Strasan igrac, kojeg ne mozes da ne volis.

Dragic-Bogdanovic-Kumpo-Porzinis-M. Gasol najbolja petorka Evrope, koja bi imala sta reci i najjacem americkom timu.
Bolji je Bojan,ali i Bogdan osim sto je dobar igrac,pravo je gotivan lik :)
Dalo bi se diskutovati ko je bolji, mada i ne igraju istu poziciju (Bogdan je 2, a Bojan 3). Strasni su obojica, a Bogdan je mozda onako kao osoba gotivniji. Bojan npr. ima dobru ledjnu tehniku, sto mu i treba kao niskom krilu, ali Bogdan ima odlicnu kontrolu lopte, sto mu svakako vise trebao kao beku suteru. Bojan igra losu odbranu, a i Bogdanova je svakako upitna za nba okvire. Ja licno ne bih znao reci ko mi je bolji od njih dvojice. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 18 sep 2017, 22:57

Po mom mišljenju Bojan je bolji skorer i ima nešto širi napadački arsenal, što ne znači da ga Bogdan neće prešišati sad u NBA ligi.

Doduše nisu ista pozicija, al' eto neke stvari se mogu reći.

PS: Bogdan mi je gotivniji lik, ako je to uopšte neko mjerilo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
BernardBarnjak
Postovi: 14908
Pridružen/a: 27 okt 2010, 10:04
Lokacija: Sarajevo, tribina zapad
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la BernardBarnjak » 19 sep 2017, 00:00

Bernard Barnjak, igrac Sarajeva koji je presao u Hajduk kasnih 80-tih, a u FK Sarajevu bio pravo popularan, ljubimac navijaca.

Avatar
Federer17
Postovi: 7130
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Federer17 » 19 sep 2017, 00:09



:lol: :lol:

Avatar
BelminM23
Postovi: 9759
Pridružen/a: 17 maj 2012, 17:49
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la BelminM23 » 19 sep 2017, 00:13

Da li je istina da je više navijača dočekalo zlatne kadete Bosne i Hercegovine iz Litvanije, nego zlatne Slovence iz Turske?

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 00:35

"Znate kako je u Bosni i Hercegovini? Kao što kaže Svetislav Pešić: 'Ja od vas tražim samo jedno, a to su dvije stvari: rad, red i disciplina.' To je jedna država s dva entiteta i tri naroda. E sad ti tu složi. A kako ćeš? U Crnoj Gori je jedinstvena politika i mnogo je lakše. Postoji budžet koji je od države i iznosi 600 hiljada eura, a ostalih milion i 200 hiljada se namiri od sponzora i tu se pokriju svi troškovi, a sve selekcije igraju po svijetu. Nisu to veliki novci. Recimo italijanski, turski i francuski savezi imaju po 30 miliona eura i po više od 100 zaposlenih ljudi. U Crnoj Gori radi devet ljudi u Savezu, a opet se nižu odlični rezultati. To je bistrina i radinost našeg svijeta", govori Tanjević.

Boša reče u intervju ono što je nas par danas pisalo ovdje :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
arelinho
Postovi: 16432
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la arelinho » 19 sep 2017, 00:39

Halid Bešlić pjeva košarkašima Slovenije u jednom restoranu na dočeku u Ljubljani. :D :)

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 00:42

arelinho je napisao/la:Halid Bešlić pjeva košarkašima Slovenije u jednom restoranu na dočeku u Ljubljani. :D :)
Opustili se Slovenci :lol:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
arelinho
Postovi: 16432
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la arelinho » 19 sep 2017, 00:43

Raonffa je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Halid Bešlić pjeva košarkašima Slovenije u jednom restoranu na dočeku u Ljubljani. :D :)
Opustili se Slovenci :lol:
Ima kod Luke na IG kako Halid pjeva Miljacku, a i Luka isto. :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Raonffa » 19 sep 2017, 00:47

arelinho je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:
arelinho je napisao/la:Halid Bešlić pjeva košarkašima Slovenije u jednom restoranu na dočeku u Ljubljani. :D :)
Opustili se Slovenci :lol:
Ima kod Luke na IG kako Halid pjeva Miljacku, a i Luka isto. :mrgreen: :mrgreen:
A moraju tuđe zvati kad svoje nemaju, doduše ima veliki Magnifico :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

sekretar
Postovi: 1471
Pridružen/a: 07 apr 2014, 20:42
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la sekretar » 19 sep 2017, 00:54

Luka pjeva Miljacku kao pravi Bosanac. A malo dalje u Bg se Bogdanovicu uzvikuje MVP. To je jos jedna laz. Pa zar nisu vidjeli da je Dragic MVP. Decko koji porijeklo vuce iz Zvornika, Republika Bosna i Hercegovina.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33808
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la legenda reala » 19 sep 2017, 02:12

Kawhi je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Uvijek ista priča, a malo ko ima muda reći kako stvari stoje. Bošnjaci mrze što Srbi i Hrvati navijaju za Srbiju i Hrvatsku, a ne BiH. Jbg, da sam na drugoj strani vjerojatno bi slično razmišljao, ali šta da radim? Hrvat sam jbg, tako sam odgojen, želim BiH sve najbolje, ali Hrvatska mi je broj jedan što se emocija u sportu tiče. Što se tiče drugih segmenata društva, primarno mi je ono di živim, tj država u kojoj živim. Znam da je to teško shvatit, ali tako je, barem meni.

Dalje, nema veze koliko BiH god želi da igrači tu rođeni igraju za BiH, oni neće ukoliko imaju šansu igrati za Hrvatsku/Srbiju. To je brutalna istina. I sve one priče o nesposobnosti struke u BiH su djelomično istinite. I da je ona na pristojnoj razini, stanje bi bilo isto, nemojte se zavaravat. Ne idu oni igrat za ove 2 reprezentacije radi boljih uvjeta (makar su tamo daleko bolji), već radi emocija, koliko god to bilo teško shvatit. Jedan je Misimović, mada mislim da i tada nije imao mjesta u Srbiji, nisam baš siguran.

Glupa priča, svako prvenstvo ista. Jedni se hvale previše, drugi pronalaze razloge da navijaju kontra. Šta će vam poseban razlog? Ja evo prvi mogu iskreno reć da nikad nisam niti ću navijat za Srbiju. I ne trebam se pravit fin i pronazalit razlog, novinara i sličnih, da je igrala Švedska sinoć, navijao bi za Švedsku. Stanje je takvo i bolje da ga prihvatite. I ja ne vidim šta je u tome toliko loše. Samo budite iskreni. :mrgreen:
Misketa je Salihamidžić nekako nagovorio, a igrao je za mladu repku tadašnje SRJ. Po Misketu će moje dijete dobiti ime, ako budem imao. :mrgreen:

Dobar ti je ovaj post i sve osim ovog zadnjeg iz njega se slažem s tobom. Ja nemam problema s time da navijam za Srbiju i Hrvatsku kad imaju simpatične ekipe. Čak i kad ima ovih iz BiH što igraju. Za Srbiju sam navijao u rukometu dok sam još pratio velika takmičenja, a za Hrvatsku redovno u fudbalu i košarci. Ne navijam jer su komšije ili iz sličnih glupih razloga nego su mi Bojan (iako ne volim to što ne igra za nas), Dario, Luka, Mateo i drugi dragi. Rukometnu repku Hrvatske nikad nisam volio (ko što ne volim košarkašku Srbije) i tada su mi znali govoriti da sam fašista jer ne navijam za Hrvatsku. :rol:
Ja za Srbiju navijam samo kad igra protiv Hrvatske :mrgreen:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

filip13
Postovi: 38036
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la filip13 » 19 sep 2017, 02:43


Avatar
Fk_zeljo_1921
Postovi: 4938
Pridružen/a: 04 okt 2009, 16:09
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la Fk_zeljo_1921 » 19 sep 2017, 02:49

Luka :tokralju: :tokralju: Zna mu i mala Miljacku :mrgreen:
"I've failed over and over and over again in my life and that is why I succeed." -Michael Jordan

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la lumani » 19 sep 2017, 06:20

Kawhi je napisao/la:
Lillard je napisao/la:Uvijek ista priča, a malo ko ima muda reći kako stvari stoje. Bošnjaci mrze što Srbi i Hrvati navijaju za Srbiju i Hrvatsku, a ne BiH. Jbg, da sam na drugoj strani vjerojatno bi slično razmišljao, ali šta da radim? Hrvat sam jbg, tako sam odgojen, želim BiH sve najbolje, ali Hrvatska mi je broj jedan što se emocija u sportu tiče. Što se tiče drugih segmenata društva, primarno mi je ono di živim, tj država u kojoj živim. Znam da je to teško shvatit, ali tako je, barem meni.

Dalje, nema veze koliko BiH god želi da igrači tu rođeni igraju za BiH, oni neće ukoliko imaju šansu igrati za Hrvatsku/Srbiju. To je brutalna istina. I sve one priče o nesposobnosti struke u BiH su djelomično istinite. I da je ona na pristojnoj razini, stanje bi bilo isto, nemojte se zavaravat. Ne idu oni igrat za ove 2 reprezentacije radi boljih uvjeta (makar su tamo daleko bolji), već radi emocija, koliko god to bilo teško shvatit. Jedan je Misimović, mada mislim da i tada nije imao mjesta u Srbiji, nisam baš siguran.

Glupa priča, svako prvenstvo ista. Jedni se hvale previše, drugi pronalaze razloge da navijaju kontra. Šta će vam poseban razlog? Ja evo prvi mogu iskreno reć da nikad nisam niti ću navijat za Srbiju. I ne trebam se pravit fin i pronazalit razlog, novinara i sličnih, da je igrala Švedska sinoć, navijao bi za Švedsku. Stanje je takvo i bolje da ga prihvatite. I ja ne vidim šta je u tome toliko loše. Samo budite iskreni. :mrgreen:
Misketa je Salihamidžić nekako nagovorio, a igrao je za mladu repku tadašnje SRJ. Po Misketu će moje dijete dobiti ime, ako budem imao. :mrgreen:

Dobar ti je ovaj post i sve osim ovog zadnjeg iz njega se slažem s tobom. Ja nemam problema s time da navijam za Srbiju i Hrvatsku kad imaju simpatične ekipe. Čak i kad ima ovih iz BiH što igraju. Za Srbiju sam navijao u rukometu dok sam još pratio velika takmičenja, a za Hrvatsku redovno u fudbalu i košarci. Ne navijam jer su komšije ili iz sličnih glupih razloga nego su mi Bojan (iako ne volim to što ne igra za nas), Dario, Luka, Mateo i drugi dragi. Rukometnu repku Hrvatske nikad nisam volio (ko što ne volim košarkašku Srbije) i tada su mi znali govoriti da sam fašista jer ne navijam za Hrvatsku. :rol:

@lillard

nije tacno..Markovic,Firic,Primorac,Papac Sasa i mnogi drugi.Naravno da ima i onih koji igraju jer nemaju mjesta u Hrvatskoj,Srbiji ali sve dok se bore meni je svejedno..

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Eurobasket 2017

Post Postao/la lumani » 19 sep 2017, 06:23

filip13 je napisao/la:http://sportklub.rs/Kosarka/Eurobasket/ ... e-MVP.html


ma ja,kakav dragić

Sale,Sale nemoj lagati samog sebe..

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.