Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 29 jun 2017, 20:26

Lillard je napisao/la:
Očito nemaš pojma šta znači bit navijač. Navijač može kritizirat klub, lošu igru, loš teren, loš stadion, svee.. Ali navijač stoji uz klub bio on najbolji ili najgori na svijetu.

Čemu onda postojanje klubova u trećim i četvrtim ligama u Europi? Pa neki dan Santander igra protiv Barcelone B i stadion pun. Šta bi oni trebali reć pa jbeš ovo treću ligu igramo i od B ekipe Barcelone ispadamo?

Možeš navijat za koga želiš, ali nemoj ismijavat onoga ko navija za naše klubove. Znaju više o ljubavi prema klubu nego svi oni koji samo za strani klub navijaju.
Ne ismijavam ja druže one koji navijaju za naše klubove već ovako jadnu predstavu naših klubova u Europi koje se iznova i iznova ponavljaju svake godine.
Navijao sam i ja i još uvijek navijam za naše timove kada igraju Europu ali nemam baš volje da pratim našu ligu i ono baš navijam za neki naš klub jer nam je liga realno odron. Moraš i sam priznati da je sramotno da su jedna Moldavija, Armenija pa čak i Albanija ispred nas što se tiče klupskog fudbala.
Ovo što sam napisao se više odnosilo na naziv ove bezvezne teme. Prolistaj i vidjećeš da se ismijavaju i oni koji navijaju za strane klubove.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 30 jun 2017, 00:33

Lillard je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Zaria 2 - 0 Sarajevo na poluvremenu
I onda kažu navijaj za naše :tokralju: :urnebes:
Očito nemaš pojma šta znači bit navijač. Navijač može kritizirat klub, lošu igru, loš teren, loš stadion, svee.. Ali navijač stoji uz klub bio on najbolji ili najgori na svijetu.

Čemu onda postojanje klubova u trećim i četvrtim ligama u Europi? Pa neki dan Santander igra protiv Barcelone B i stadion pun. Šta bi oni trebali reć pa jbeš ovo treću ligu igramo i od B ekipe Barcelone ispadamo?

Možeš navijat za koga želiš, ali nemoj ismijavat onoga ko navija za naše klubove. Znaju više o ljubavi prema klubu nego svi oni koji samo za strani klub navijaju.
Slazem se ja s tobom @Lillard, navijac uvijek stoji uz klub. Tako i treba. Ja se sjecam recimo kad smo itekako visili za Ligu Prvaka, nije lagano bilo navijati- doduse tad negdje sam cak i poceo pratiti intenzivnije tekme Barce :mrgreen:
27.10.2020

Avatar
DenchiNL
Postovi: 7631
Pridružen/a: 10 okt 2008, 19:06
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DenchiNL » 30 jun 2017, 09:03

leorey je napisao/la:
Vrlo lose poredjenje, los pokusaj spina, tipicno za ljude naseg regiona.

Znaci po tvom sudbina odredjuje za koji ces klub navijati ? :guz:

Ne moras biti rodjen u Hollywoodu, ako si vrijedan, a ne ljencuga ko 90 % ljudi ovdje, mozes otici i negdje uspjeti. A ne cekati sve na gotovo i ispijati 3 puta kafu na dan u nekom kaficu. Postoji mnogo nacina. Pa onda mozda i zguzis Kendru a ne Muneveru.

Sto je opet lose poredjenje jer nema logike. Znaci ja ako preselim u Barcelonu u 2018 godini, odem na utakmice i tamo se ozenim i zguzim neku katalonku, tad sam navijac, a do sada nisam bio ? A citav zivot bio ovdje. :rol:

Recimo samo da npr u Australiji imas vise navijaca Liverpoola nego u samom Liverpoolu. Pogledaj utakmicu koju su igrali u Australiji i vidjet ces o cemu pricam.

Izracunaj samo sate koje si odvojio u zivotu gledajuci utakmice nekog kluba...ja te uvjeravam da pola ljudi koji tu zivi nisu izdvojili ni polovinu tog vremena.
obično ne, ali mjesto rođenja da,
prosječni navijač nekog kluba/tima je iz mjesta gdje je taj tim, taj tim mu predstavlja prva sjećanja, druženja, asocijaciju na mjesto gdje je odrastao, na "njegov" dio grada, mahalu , itd. identificira se sa moralima, ponašanjem i zajednicom(često radne ili naselja) koja prati taj klub...patriotizam i definitivno lokalpatriotizam igraju ulogu tu, posebno ako postoji rivalstvo , gradsko ili drugo....

eh sada ovo obično nije vezano za lični uspjeh, pogotovo poslovni, jer ti ta simpatija i ljubav prema klubu ostaje, pogotovo ako te je rano uhvatilo pa poznaješ i ljude iz kluba, igrače bivše/sadašnje, trenere....i vežu te neka lijepa sjećanja, anekdote, druženja, zajedničke avanture, navijanje, gostovanja, itd...

znači sad neko ko navija za strani tim , mora ne imati tako nešto u svom životnom iskustvu...a razviti nekakve slične osjećaje prema nekom klubu za koji zna preko tv-a??? što je samo po sebi malo teško...ali eto ima dokumentaraca, ne kažem....
puno veća je šansa da takav neko navija za taj neki klub isključivo jer je isti uspješan trenutno.....argument je npr. da nema toliko navijača ne znam Malage a ima Barce....a imaju jednako dodirnih tačaka sa BiH :D
Fudbal je potpun ako pobjediš, lijep poraz je ipak poraz, uništi im ego, počni od svog, završi započeto, suze radosnice se prave znojem, napadajte kao divovi, svaki sekund, svaki minut, svaku utakmicu, slomijte im srca, ušutkajte im navijače

Avatar
jasmin10
Postovi: 13652
Pridružen/a: 22 avg 2011, 01:29
Lokacija: Jablanica
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la jasmin10 » 30 jun 2017, 09:39

Gluposti su to da moraš navijati za klub gdje si rodjen. Znači neko ko je rodjen u Prozoru mora navijati za Ramu, onaj iz Hadzica za Radnik a onaj iz Hrasnice za Famos ?

Ili je i tu argument uspješnost pa navijaju za Sarajevo ili Želju ? Ko bi onda za Slobodu navijao ako je argument uspješnost ?

Kao što je vama glupo da neko navija za strani klub meni je debilno da neko više voli klub od reprezentacije.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 30 jun 2017, 17:22

Kakve su to gluposti, cuj gdje je neko rodjen, mora navijati za taj klub :lol: jel to znaci da ljudi s Otoke moraju navijati za Olimpik Sarajevo ? :rol: Rodjen sam i ja u Splitu, pa ne navijam za Hajduk, niti sam kad navijao. Niti sam kad otisao na njihovu tekmu. S druge strane, Barcelona je mnogo daleko od mene, pa sam pogledao 3 utakmice. Sve je stvar volje- cime te "kupi" klub. Jel to filozofija, ili nesto drugo, nebitno.

S repkom je druga stvar, naravno da je ispred kluba uvijek.
27.10.2020

Avatar
Vedrana
Postovi: 70
Pridružen/a: 17 nov 2012, 14:32
Lokacija: Dobrinja
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Vedrana » 03 nov 2017, 11:32

Filozofija i fudbal ne idu u istu rečenicu :)
? $ - ? " $!

Avatar
dinoo
Postovi: 4825
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la dinoo » 03 nov 2017, 12:13

Naravno da navijam za klub iz grada odakle sam, čak sam i dijete tog kluba.
Ali fudbal volim daleko više od ovoga što se nudi u ovoj zemlji, i normalno da gledam i pratim evropski fudbal zbog toga. I u svemu tome neko ti se svidi(klub,neki igrači,način na koji igraju ili bilo šta drugo) i počneš navijati za taj neki evropski klub protiv drugih evropskih klubova.
A kada se igra ova pretenciozno nazvana liga normalno pratiš svoj klub i navijaš ako želiš.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 03 nov 2017, 15:13

Vedrana je napisao/la:Filozofija i fudbal ne idu u istu rečenicu :)
Fudbal je mnogo vise od igre. Neki bi rekli nauka....sto za trenera jeste. Imas vrhunske trenere i prosjecne. Sve zavisi kako shvatas nogomet.
27.10.2020

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54027
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la MortemHz » 03 nov 2017, 16:55

leorey je napisao/la:Kakve su to gluposti, cuj gdje je neko rodjen, mora navijati za taj klub :lol: jel to znaci da ljudi s Otoke moraju navijati za Olimpik Sarajevo ? :rol: Rodjen sam i ja u Splitu, pa ne navijam za Hajduk, niti sam kad navijao. Niti sam kad otisao na njihovu tekmu. S druge strane, Barcelona je mnogo daleko od mene, pa sam pogledao 3 utakmice. Sve je stvar volje- cime te "kupi" klub. Jel to filozofija, ili nesto drugo, nebitno.

S repkom je druga stvar, naravno da je ispred kluba uvijek.
Ne poredi naselje sa gradom.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 03 nov 2017, 17:22

MortemHz je napisao/la:
leorey je napisao/la:Kakve su to gluposti, cuj gdje je neko rodjen, mora navijati za taj klub :lol: jel to znaci da ljudi s Otoke moraju navijati za Olimpik Sarajevo ? :rol: Rodjen sam i ja u Splitu, pa ne navijam za Hajduk, niti sam kad navijao. Niti sam kad otisao na njihovu tekmu. S druge strane, Barcelona je mnogo daleko od mene, pa sam pogledao 3 utakmice. Sve je stvar volje- cime te "kupi" klub. Jel to filozofija, ili nesto drugo, nebitno.

S repkom je druga stvar, naravno da je ispred kluba uvijek.
Ne poredi naselje sa gradom.
Cuj da ne poredim....pa sta recimo za one koji su iz Londona, mozes navijati za : Chelsea, Arsenal, CP, Tottenham, Fullham, QPR, Millwall i jos bar 15tak klubova u nizim divizijama...kad su ljudi rodjeni i zive u vecim gradovima, logicno je da se gleda i naselje, pa onda oni recimo koji su nastanjeni u sjevernom Londonu, navijaju za Arsenal jel.

Sto se mene tice opet kazem, potpuno besmislena rasprava koju mozemo potegnuti samo mi s Balkana i niko na svijetu vise.
27.10.2020

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54027
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la MortemHz » 03 nov 2017, 17:25

leorey je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:
leorey je napisao/la:Kakve su to gluposti, cuj gdje je neko rodjen, mora navijati za taj klub :lol: jel to znaci da ljudi s Otoke moraju navijati za Olimpik Sarajevo ? :rol: Rodjen sam i ja u Splitu, pa ne navijam za Hajduk, niti sam kad navijao. Niti sam kad otisao na njihovu tekmu. S druge strane, Barcelona je mnogo daleko od mene, pa sam pogledao 3 utakmice. Sve je stvar volje- cime te "kupi" klub. Jel to filozofija, ili nesto drugo, nebitno.

S repkom je druga stvar, naravno da je ispred kluba uvijek.
Ne poredi naselje sa gradom.
Cuj da ne poredim....pa sta recimo za one koji su iz Londona, mozes navijati za : Chelsea, Arsenal, CP, Tottenham, Fullham, QPR, Millwall i jos bar 15tak klubova u nizim divizijama...kad su ljudi rodjeni i zive u vecim gradovima, logicno je da se gleda i naselje, pa onda oni recimo koji su nastanjeni u sjevernom Londonu, navijaju za Arsenal jel.

Sto se mene tice opet kazem, potpuno besmislena rasprava koju mozemo potegnuti samo mi s Balkana i niko na svijetu vise.
Jes' a sire podrucje Londona ima stanovnika ko 4 Bosne. Sta mislis sto nasi ljudi ne navijaju za Fulham, QPR i tih 15-ak klubova u nizim divizijama?
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 03 nov 2017, 17:32

Cuj nasi, kad mi ovako kaze :rol: Pa sto recimo japanci, kinezi i drugi euroljani ne navijaju za njih ?

Jasno je i normalno da navijas za neki klub zbog same igre, zabave, to i jeste nogomet. Zavisi cim te kupe, jel to nacin igre ili nesto drugo.

Ja licno preferiram gledati lijep nogomet, Dortmund je recimo svojom igrom pod Kloppom ocarao pola Europe i od tada imaju sigurno duplo vise ljudi koji ih prati iz sedmice u sedmicu.

Ja npr za Barcelonu navijam zbog njihove filozofije igre....navijac sam negdje od 2001 godine, a tada bas i nije bilo bajno stanje u klubu.

A neki ovdje kazu tipa navijaju od ere Ronaldinha....pa sta fali tome ? Od tad proslo skoro 12 godine, ej ljudi 12 godina prate utakmice kluba, to je za svaku pohvalu.

Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
27.10.2020

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 03 nov 2017, 23:57

leorey je napisao/la: Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
United mozda i ima "samo" 2 mil. NAVIJACA, ostalo su simpatizeri... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kawhi » 03 nov 2017, 23:59

marconato je napisao/la:
leorey je napisao/la: Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
United mozda i ima "samo" 2 mil. NAVIJACA, ostalo su simpatizeri... :kafa:
Riječ sympathy: feelings of favor, support, or loyalty. U suštini znači isto što i navijač samo je stranog porijekla.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 04 nov 2017, 00:08

marconato je napisao/la:
leorey je napisao/la: Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
United mozda i ima "samo" 2 mil. NAVIJACA, ostalo su simpatizeri... :kafa:
Po Bosnji ima :lol:
27.10.2020

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 04 nov 2017, 00:13

marconato je napisao/la:
leorey je napisao/la: Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
United mozda i ima "samo" 2 mil. NAVIJACA, ostalo su simpatizeri... :kafa:
+1

Ja 20+ godina simpatisem Deportivo u Spaniji...
Bebeto, Donato, Fran, Ciki, Pako, Djuka, Voro, Lopez Rekarte, Aldana, Viljaroja, Manharin... Pa Iruretina ekipa... :bow: Odgledao na TV-u trocifren broj njihovih meceva...
La Korunju i Rijazor u zivotu vidio nisam, a kamoli na njihove meceve odlazio...
I sada sam ja kao navijac Deportiva?! :lol: :facepalm: :rol:

MortemHz objasnio...
Zadnja izmjena: Mirko, dana/u 04 nov 2017, 00:19, ukupno mijenjano 1 put.
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 04 nov 2017, 00:17

Kawhi je napisao/la:
marconato je napisao/la:
leorey je napisao/la: Da je tako kako ti kazes, United bi imao oko 2 M navijaca, a ne milijardu i p'o.
United mozda i ima "samo" 2 mil. NAVIJACA, ostalo su simpatizeri... :kafa:
Riječ sympathy: feelings of favor, support, or loyalty. U suštini znači isto što i navijač samo je stranog porijekla.
Ne znam cijeg je porijekla, ali u nasem govornom podrucju, navijac i simpatizer nije isto!
Ja navijam za i podrzavam Zvezdu, a simpatisati (imati odredjene simpatije, nista vise) mogu jos 10-ak stranih klubova iz ovog ili onog razloga...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 04 nov 2017, 11:37

dobro,simpatisati neki strani klub manje,neki vise,pa mislim da svi mi tako...

ali u zadnje vrijeme se pojavljuje sve brojnija grupacija koja ce za neki arsenal,lacio,barcelonu ili bayern,mancester....bez imalo stida reci ili napisati "mi"!!!...

za takve kompleksase se ja stidim u njihovo ime :(

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24176
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Derdiyok » 04 nov 2017, 13:13

Totalno retardirana tema. Svašta majke mi.

Poslano sa mog SM-T211 koristeći Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DANTES » 04 nov 2017, 14:43

Schlager je napisao/la:dobro,simpatisati neki strani klub manje,neki vise,pa mislim da svi mi tako...

ali u zadnje vrijeme se pojavljuje sve brojnija grupacija koja ce za neki arsenal,lacio,barcelonu ili bayern,mancester....bez imalo stida reci ili napisati "mi"!!!...

za takve kompleksase se ja stidim u njihovo ime :(
o da
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.