Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 20 nov 2017, 21:09

Kod Banjalucana ne primjetih neku ogromnu razliku u odnosu na druge gradove u Srpskoj... Klasicna podjela Zvezda/Partizan, uz naravno jak lokalpatriotizam prema Borcu
nakon ovog upisa,vise ti uopste ne vjerujem da imas godina toliko koliko pises....da imas,znao bi kao i ja,da su na utakmicama za bodove borac-partizan,borac-zvezda,njihovi navijaci na gradskom,bili na nivou statisticke greske...ja sam takvih utakmica pogledao desetine i znam sta pricam....iako je banjaluka uvijek bila vecinski srpski grad,mozda mislis da se nesto mnogo promjenila nacionalno-navijacka struktura kroz rat,ali vjeruj da se varas...da opet krene neka regionalna liga,bilo bi jako slicno,borac bi uz sebe imao 90 % stadiona,a ne kao na ovim prenosima iz JSL gdje su zvezda i partizan domacini gdje god igraju....uostalom,potrazi po yt snimke i kad je zvezda bila prvak svijeta i evrope,na gostovanju u BL njihovog navijaca cuti neces...

mozda te buni i ovo sto zvezda pred svake izbore,na dan izborne sutnje gostuje u banjaluci zbog pokojnog jelica nekad,a danas zbog dodika....pa mi borcevci to bojkotujemo,a sljegne manjaca i lijevce sa besplatnim kartama od snsd......pa ti se ucini da je to bara bara..ja licno ni na jedan taj predizborni zvezdin hapening nisam otisao....ja te uvjeravam da nije,i da sutra borac i zvezda zaigraju za bodove,da se gosti ne bi culi,kao ni onda sto nisu....

banjaluka je borcev grad,cak i kad je borac ovako jadan kao trenutno!!

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la artemis77 » 20 nov 2017, 21:15

Pa ako je moguće navijati i za Borac i za Partizan/Zvezdu, onda možemo to navijanje podijeliti na lokalni, regionalni i svjetski nivo. A vi ljude koji prate uglavnom samo svjetski fudbal i logično navijaju samo za takve klubove ne razumijete i nazivate ih nenormalnim.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 20 nov 2017, 21:17

maloprije sam te pohvalio,a sad pises bezveze...ko navija i za borac i za zvezdu!!???


napusti sahranu :lol: :lol:

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la artemis77 » 20 nov 2017, 21:26

Schlager je napisao/la:maloprije sam te pohvalio,a sad pises bezveze...ko navija i za borac i za zvezdu!!???


napusti sahranu :lol: :lol:
Ma reko sam "ako". Dotični je to naveo. Navijaju (simpatiziraju kakogod, isto značenje) ljudi npr. za Slogu Doboj, Partizan i Manchester United. Svaki je klub odvojen od svakog na određen način, odnosno svijet za sebe. Uglavnom postoje i ljudi koji se ne pronalaze na ovom lokalno-regionalnom nivou i prate samo svjetski fudbal, pa zbog toga dobijaju uvrede da su "nenormalni" i slično.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 00:36

Schlager je napisao/la:
Kod Banjalucana ne primjetih neku ogromnu razliku u odnosu na druge gradove u Srpskoj... Klasicna podjela Zvezda/Partizan, uz naravno jak lokalpatriotizam prema Borcu
nakon ovog upisa,vise ti uopste ne vjerujem da imas godina toliko koliko pises....da imas,znao bi kao i ja,da su na utakmicama za bodove borac-partizan,borac-zvezda,njihovi navijaci na gradskom,bili na nivou statisticke greske...ja sam takvih utakmica pogledao desetine i znam sta pricam....iako je banjaluka uvijek bila vecinski srpski grad,mozda mislis da se nesto mnogo promjenila nacionalno-navijacka struktura kroz rat,ali vjeruj da se varas...da opet krene neka regionalna liga,bilo bi jako slicno,borac bi uz sebe imao 90 % stadiona,a ne kao na ovim prenosima iz JSL gdje su zvezda i partizan domacini gdje god igraju....uostalom,potrazi po yt snimke i kad je zvezda bila prvak svijeta i evrope,na gostovanju u BL njihovog navijaca cuti neces...

mozda te buni i ovo sto zvezda pred svake izbore,na dan izborne sutnje gostuje u banjaluci zbog pokojnog jelica nekad,a danas zbog dodika....pa mi borcevci to bojkotujemo,a sljegne manjaca i lijevce sa besplatnim kartama od snsd......pa ti se ucini da je to bara bara..ja licno ni na jedan taj predizborni zvezdin hapening nisam otisao....ja te uvjeravam da nije,i da sutra borac i zvezda zaigraju za bodove,da se gosti ne bi culi,kao ni onda sto nisu....

banjaluka je borcev grad,cak i kad je borac ovako jadan kao trenutno!!
Promasio si svjesno i zlonamjerno poentu...
Pa 90% Krusevca ili Kragujevca navija za Napredak i Radnicki kada im dolaze Zvezda i Partizan... Nije to ekskluziva Banjaluke... :kafa:
Nekada je to bio i Nis, ali tamo se grad vise podijelio zbog svega sto se u njemu desava poslednjih decenija... Tamo zbog politike i kadrova i Meraklije bojkotuju sopstveni klub...
U svim 50.000+ gradovima sa klubovima koji imaju tradiciju ''vjeciti'' su gosti!
Trenutno tamo gdje vladaju unutarnji sukobi i rasulo pa nema dovoljno domace publike (Nis i Novi Sad) - tamo je 50-50...
U Krusevcu, Sapcu, Subotici, Cacku 90% na stadionu navija za Napredak, Macvu, Spartak, Borac protiv Zvezde/Partizana...
Dakle, da ne izmisljamo toplu vodu... :kafa:

E' sada dva pitanja:

1. Da li Banjalucani ''vjeciti derbi'' Zvezda-Partizan ne gledaju, gase televizore ili gledaju k'o krava mrtvo tele potpuno nezainteresovano i bez opredjeljenja za jedne/druge?
2. Otkud Banjalucani na derbiju u Beogradu i medjunarodnim utakmicama Zvezde/Partizana, cesto su znali doci organizovano i busevima, i to mahom rodjeni Banjalucani iz gradskih naselja?
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 01:07

artemis77 je napisao/la:
Schlager je napisao/la:maloprije sam te pohvalio,a sad pises bezveze...ko navija i za borac i za zvezdu!!???


napusti sahranu :lol: :lol:
Ma reko sam "ako". Dotični je to naveo. Navijaju (simpatiziraju kakogod, isto značenje) ljudi npr. za Slogu Doboj, Partizan i Manchester United. Svaki je klub odvojen od svakog na određen način, odnosno svijet za sebe. Uglavnom postoje i ljudi koji se ne pronalaze na ovom lokalno-regionalnom nivou i prate samo svjetski fudbal, pa zbog toga dobijaju uvrede da su "nenormalni" i slično.
Kakav bolan Manchester United? :lol:
Haj' nadji mi odraslu, zrelu i zaposlenu osobu da navija za tamo neki Manchester United? :lol: :facepalm:
Navijaju djecurlija/tinejdzeri... Djecje kerefeke i hirovi...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la artemis77 » 21 nov 2017, 01:48

Mirko je napisao/la: Kakav bolan Manchester United? :lol:
Haj' nadji mi odraslu, zrelu i zaposlenu osobu da navija za tamo neki Manchester United? :lol: :facepalm:
Navijaju djecurlija/tinejdzeri... Djecje kerefeke i hirovi...
Imaju čak i registrovani supporter clubovi. I ne samo za Man Utd, već i za mnoge druge klubove.Ne znam gdje ti živiš pa misliš da svi prate Zvezdu ili Parzitan, a na njihovim utakmicama zajedno nema četvrtine Old Trafforda.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 01:53

artemis77 je napisao/la:
Mirko je napisao/la: Kakav bolan Manchester United? :lol:
Haj' nadji mi odraslu, zrelu i zaposlenu osobu da navija za tamo neki Manchester United? :lol: :facepalm:
Navijaju djecurlija/tinejdzeri... Djecje kerefeke i hirovi...
Imaju čak i registrovani supporter clubovi. I ne samo za Man Utd, već i za mnoge druge klubove.Ne znam gdje ti živiš pa misliš da svi prate Zvezdu ili Parzitan, a na njihovim utakmicama zajedno nema četvrtine Old Trafforda.
Pa jesil' ti Englez? Jesil' se rodio i rastao u UK?
Ja sam u SFRJ..
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la artemis77 » 21 nov 2017, 02:37

Mirko je napisao/la: Pa jesil' ti Englez? Jesil' se rodio i rastao u UK?
Ja sam u SFRJ..
Kakve ja imam veze s ovim? Samo sam konstatirao da postoje ne samo ljudi, već i supporter clubovi tog kluba.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 10:03

artemis77 je napisao/la:
Mirko je napisao/la: Pa jesil' ti Englez? Jesil' se rodio i rastao u UK?
Ja sam u SFRJ..
Kakve ja imam veze s ovim? Samo sam konstatirao da postoje ne samo ljudi, već i supporter clubovi tog kluba.
Eureka! :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 21 nov 2017, 10:21

mirko...pogleda se derbi u banjaluci,naravno...jako puno ljudi u gradu voli jedan od ta dva kluba...pogotovo stariji...i rodjenih banjalucana ima,a od ljudi koji su u ratu dosli iz drvara,glamoca,grahova,sanskog mosta,oni su svi za zvezdu i partizan....pogledam i ja redovno na tv,nekad navijam za cz nekad za pfc...opredjeli me ili neki dogadjaj na utakmici,ili u najavi utakmice....ili tiket....na derbi se slabo ide,ne vjerujem da ode ni 50 ljudi ukupno s obe strane...nesto vise se ide na zvezdine evropske utakmice... a najvise na reprezentaciju...mladji skoro svi su za borac,cak i djeca ovih ljudi koji su kroz rar dosli u banjaluku...u gradu neces naci apsolutno nijedan grafit ni zvezde ni partizana,to je nemoguca misija....2014 i 2015 su gostovalu partizan i zvezda ovdje protiv borca (0-0) i (1-2),i mogu ti reci da je stadion bio vise prazan nego pun...pogotovo protiv zvezde,bilo je nekoliko hiljada ljudi manje nego preksinoc...iako su se karte djelile masovno sakom i kapom po institucijana...besplatno,naravno...tako da iz godine u godinu ta podrska zvezdi i partizanu jenjava,dolaskom mladjih narastaja koji ne pamte sfrj i kakve su to velicine bile...borac cak u zadnjih nekoliko godina uopste i ne pomjera termine svojih utakmica kad se igra derbi,jer se uopste ne odrazava na posjetu...ima svoje 2-3 hiljade na obicnoj utakmici i 7-8 hiljada ako je jaca utakmica i to je to....eto,mislim da sam ti odgovorio na pitanja i docarao kako dise fudbalska banjaluka....

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 21 nov 2017, 10:55

a ovo sto kazes 90% stadiona po tim nabrojanim gradovima,navija za napredak,spartak,kragujevac..protiv zvezde i partizana...a da je samo u nishu i novom sadu 50-50....izvini,ali to se na prenosima JSL uopste ne da primjetiti..cesto gledam te prenose,ta liga mi je medju tri najdraze na svijetu za pogledat,uz nasu pl bih i hnl....ali tokom svakog prenosa,bukvalno i citavu utakmicu ja samo cujem gostujuce navijace....osim mozda u krusevcu...u novom sadu su gosti uvijek bucniji,a na ostalim stadionima se domaci navijaci i ne cuju uopste...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 17:27

Schlager je napisao/la:a ovo sto kazes 90% stadiona po tim nabrojanim gradovima,navija za napredak,spartak,kragujevac..protiv zvezde i partizana...a da je samo u nishu i novom sadu 50-50....izvini,ali to se na prenosima JSL uopste ne da primjetiti..cesto gledam te prenose,ta liga mi je medju tri najdraze na svijetu za pogledat,uz nasu pl bih i hnl....ali tokom svakog prenosa,bukvalno i citavu utakmicu ja samo cujem gostujuce navijace....osim mozda u krusevcu...u novom sadu su gosti uvijek bucniji,a na ostalim stadionima se domaci navijaci i ne cuju uopste...
Zavisi to od vise faktora...
U Novom Sadu je trenutno debeli minus sa domacom publikom... Posledica raskola i lopovluka u upravama kluba poslednjih godina...
U Sapcu opet Partizan napunio stadion. Posle sumnjivog penala za crno-bijele stadion grmio ''lopovi, lopovi''... Vruc teren...
Od stanja u tim klubovima zavisi dosta i podrska i ambijent protiv Zvezde/Partizana...
Ne od Delija/Grobara koji standardno popune jednu tribinu gdje god da igraju...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 21 nov 2017, 17:45

Schlager je napisao/la:mirko...pogleda se derbi u banjaluci,naravno...jako puno ljudi u gradu voli jedan od ta dva kluba...pogotovo stariji...i rodjenih banjalucana ima,a od ljudi koji su u ratu dosli iz drvara,glamoca,grahova,sanskog mosta,oni su svi za zvezdu i partizan....
Ovim si potvrdio moju tezu...
Podrska Zvezdi/Partizanu nije uperena protiv Borca... To je bitno podvuci...
Normalno je da je Borac br. 1 u BL i da se fudbal u BL vrti oko Borca... Ja poznajem ljude iz naselja Laus koji vole Borac, a odu i na Zvezdu povremeno, pogotovo ako se zateknu poslom u Beogradu. Ne redovno. Daljina igra ulogu... Treba izgubit' cijeli dan i najmanje jednu dnevnicu za odlazak u BG... Pa vecina onda vec bira prestizan medjunarodni mec... Nece sigurno trosit' vrijeme i pare na Javor ili Macvu...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 21 nov 2017, 22:39

slicni su tvoji i moji pogledi,tako da cak i ne znam gdje je doslo do nesuglasica,a pogotovo ono sto si me zlonamjernim proglasio...

nebitno,da se ne ponavljamo vise kad otprilike isto pisemo

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 24 nov 2017, 01:15

Schlager je napisao/la:..na derbi se slabo ide,ne vjerujem da ode ni 50 ljudi ukupno s obe strane. ...
Jedna velika neistina!
Na derbiju od 40 000 ljudi, NAJMANJE 5 000 bude iz RS-a!
Hoces.da kazes da je medju tih 5 000 samo 50 Banjalučana?! :roll:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Shadows
Postovi: 2438
Pridružen/a: 26 dec 2015, 20:30
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Shadows » 24 nov 2017, 01:21

Slager pusti se tih prica o besplatnim kartama snsd...vrijedjas inteligenciju ljudi iz RS.....
Nista protiv Lesinara, u ovom trenutku mozda i najzdravije sr tribine.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la alan_kardec » 24 nov 2017, 01:36

šlager malo pretjeruje
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Schlager
Postovi: 2761
Pridružen/a: 18 maj 2009, 16:21
Lokacija: Banjaluka
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Schlager » 24 nov 2017, 14:37

možda..ali mislim da ne..uostalom,provozajte se kroz ovoliki grad,i ako nađete jedno obilježje ili grafit zvezde ili partizana,uslikajte i recite nema onaj Šlager pojma...to je što se navijača tiče

što se tiče ostalog,običnih ljudi...vole se ovdje srpski timovi,reprezentacija obožava...ja sam recimo sinoć u molosu sa drugarima išao da pogledam obe utakmice,i u 19 h i u 21h...puna kafana,navlači se,raduje golovima srpskih predstavnika..doduše,malo ima i prepucavanja,ovo,ono ....ja sam navijao i za zvezdu i za partizan...

ali početkom druge utakmice sam otišao kući,kad sam vidio de se u kafiću većinski izglasalo da se pusti i ton i slika sa neke glupe košarke iz poluprazne Arene,a fudbal sa JNA samo slika :twisted: :twisted:

to mi je bilo nerazumno,ali pošto sam preglasan,otišao sam kući i pogledao partizana kao čovjek :D

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 24 nov 2017, 20:54

Ja kazem da ljudi uopsteno idu na utakmice Zvezde i Partizana, nisam precizirao koja starosna, niti kakva grupa.
Idu ljudi ono sto se kaze od 7 do 77 i ta brojka je mnogo veca od pomenutih 50, pogotovo kada je derbi...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.