Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 19:07

Kajzer10 je napisao/la:Ja samo ne znam sto vi ovdje dolazite sa stavom "kod vas", ono kao da samo ljudi po Sarajevu i Bosni navijaju za druge klubove a toga imas, u vecoj ili manjoj mjeri u svakoj zemlji.
Navijaju, ali u dosta manjoj mjeri! Napravi anketu u bilo kojem srpskom gradu na temu: "za koga navijas", svaki 30-ti ce ti pomenuti strani klub.

Nama taj Arsenal, Bayern, Milan.. dodju kao sportski rivali, kako u fudbalu, tako i u kosarci..
Ok, prate se oni, gledaju njihova prvenstva, ali nista vise od odredjenih simpatija!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 15 nov 2017, 19:12

Bundesliga je napisao/la:
Mozda sam ja ipak u zabludi, mozda je to kod vas drugacije, pa Sarajevo i Željo ipak nemaju toliku popularnost i velicinu u vasim ocima, pa se morate poistovjecivati sa Bayernima, Arsenalima, Realima... :hmmmmm:
Ja bih prije rekao da kod nas ljudi manje guraju nos gdje mu nije mjesto ;)
A jel' to zabranjeno odvest' dijete na zapadnu tribinu Marakane da gleda klub koji voli, da ga obradujes? Pa i protiv Donjeg Srema ili Backe...
Zasluzujes najpogrdnije epitete... :puke:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 19:14

Kako ja i na osnovu cega mogu znati da je dosta manje? Isto garantujem i ovdje da provedes anketu da bi vecina stavila lokalne klubove.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 19:20

Kajzer10 je napisao/la:Kako ja i na osnovu cega mogu znati da je dosta manje? Isto garantujem i ovdje da provedes anketu da bi vecina stavila lokalne klubove.
Ne mogu sa sigurnoscu tvrditi, ali 90 % ljudi koje ja poznajem, a koji navijaju za strane klubove, navijaju obavezno za Cz ili Pfc, a uporedo s njima se odluce za jos neki ino tim..
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Bundesliga
Postovi: 11477
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Bundesliga » 15 nov 2017, 19:21

Mirko je napisao/la: A jel' to zabranjeno odvest' dijete na zapadnu tribinu Marakane da gleda klub koji voli, da ga obradujes? Pa i protiv Donjeg Srema ili Backe...
Zasluzujes najpogrdnije epitete... :puke:
A ko je rekao da je zabranjeno ili uopšte šta vezano za to, navijajte za koga hoćete i vodite djecu gdje hoćete. Ne glumim ja ovdje fudbalskog Hitlera nego ovi što nameću drugima za koga treba navijati. Hvala za epitete.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Epidaurus » 15 nov 2017, 19:24

Onda jbg svi patite od kompleksa nize vrijednosti i teznje da budete Beogradjani. Biti iz NS, Nisa il Kragujevca, Banjaluke (ukljucujuci okolicu tih gradova), a navijati za Zvezdu/Partizan mi je jednako nelogicno kao biti iz Zenice, Tuzle il Mostara, a navijati za Sarajevo/Zelju jer su to najveci klubovi u BiH. Te price o kultu su najobicnije gluposti. Ista stvar vrijedi za vece Hrvatske gradove, kod njih je vec sad nepojmljivo da neko iz Osijeka/Rijeke navija za Dinamo/Hajduk sto uostalom i jedan od razloga sto imaju ubjedljivo najjacu ligu u Ex-Yu.

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Centre forward » 15 nov 2017, 19:29

Srpsko mistifikovanje Beograda je poznata stvar odvajkada. Nije to ništa novo. Zbog stava svi u Beograd nacija propada iz dana u dan, o čemu detaljno govori profesor Zec sa FF u Beogradu.

Gdje tate iz Zubinog Potoka vode klince na tekme, to mene zanima ?? :hmmmmm:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 19:33

Epidaurus je napisao/la:Onda jbg svi patite od kompleksa nize vrijednosti i teznje da budete Beogradjani. Biti iz NS, Nisa il Kragujevca, Banjaluke (ukljucujuci okolicu tih gradova), a navijati za Zvezdu/Partizan mi je jednako nelogicno kao biti iz Zenice, Tuzle il Mostara, a navijati za Sarajevo/Zelju jer su to najveci klubovi u BiH. Te price o kultu su najobicnije gluposti. Ista stvar vrijedi za vece Hrvatske gradove, kod njih je vec sad nepojmljivo da neko iz Osijeka/Rijeke navija za Dinamo/Hajduk sto uostalom i jedan od razloga sto imaju ubjedljivo najjacu ligu u Ex-Yu.
Bzvz ti je prica...Juve ne bi bio Juve da za njega ne navija "pola Italije". U Torinu su oni cak manjina.
Medjutim, poenta citave price je da su to mahom Italijani, jer zasti bi neki Englez, Švabo, Španac navijao za Juve pored Uniteda, Liverpoola, Bayerna, Barce i Reala...i obratno ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21296
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Epidaurus » 15 nov 2017, 19:44

marconato je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Onda jbg svi patite od kompleksa nize vrijednosti i teznje da budete Beogradjani. Biti iz NS, Nisa il Kragujevca, Banjaluke (ukljucujuci okolicu tih gradova), a navijati za Zvezdu/Partizan mi je jednako nelogicno kao biti iz Zenice, Tuzle il Mostara, a navijati za Sarajevo/Zelju jer su to najveci klubovi u BiH. Te price o kultu su najobicnije gluposti. Ista stvar vrijedi za vece Hrvatske gradove, kod njih je vec sad nepojmljivo da neko iz Osijeka/Rijeke navija za Dinamo/Hajduk sto uostalom i jedan od razloga sto imaju ubjedljivo najjacu ligu u Ex-Yu.
Bzvz ti je prica...Juve ne bi bio Juve da za njega ne navija "pola Italije". U Torinu su oni cak manjina.
Medjutim, poenta citave price je da su to mahom Italijani, jer zasti bi neki Englez, Švabo, Španac navijao za Juve pored Uniteda, Liverpoola, Bayerna, Barce i Reala...i obratno ;)
Pa ne navijaju za Juve ljudi iz Milana, Napulja, RIma il Firence sigurno. Postoji dio ljudi koji navija naravno al sigurno to nije vecina kao sto je slucaj sa ljudima iz ovih gradova koje sam naveo gdje je vecinsko stanovnistvo srpske nacionalnosti. Nisu NS, Nis, Kragujevac il BL neke vukoje.bine nego relativno veliki gradovi za nase prostore. Sad zasto je takva situacija u Srbiji da bukvalno svi zivi teze Beogradu i navijaju za Zvezdu/Partizan meni bas i nije najjasnije, kompleks nize vrijednosti ja bih rekao.

Recimo ja bih prije umro nego navijao za Zelju/Sarajevo jer u svom gradu imam klub respektabilnog renomea cije je ime nesto predstavljalo i bivsoj Jugi. Pored Celika isto tako navijam i za Real jer su neke od prvih utakmica koje sam gledao bile Realove al svakako da emocija za Celik i Real nije ista.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 15 nov 2017, 19:47

Bundesliga je napisao/la:
Mirko je napisao/la: A jel' to zabranjeno odvest' dijete na zapadnu tribinu Marakane da gleda klub koji voli, da ga obradujes? Pa i protiv Donjeg Srema ili Backe...
Zasluzujes najpogrdnije epitete... :puke:
A ko je rekao da je zabranjeno ili uopšte šta vezano za to, navijajte za koga hoćete i vodite djecu gdje hoćete. Ne glumim ja ovdje fudbalskog Hitlera nego ovi što nameću drugima za koga treba navijati. Hvala za epitete.
Ne zabranjuje ti niko!
Ponavljam, pratio sam i to Sarajevo prije rata i Deportivo 90-ih na TV-u... Bio sam vise puta uzivo na mecevima njemacke bundeslige u Kelnu, Bilefeldu, Duisburgu...
Al' da mi neki TV-pajser-''navijac'' objasnjava sta je to Zvezda/Partizan i njihov uticaj u sportsko-kulturoloskom smislu na moj narod, a ciji su ti klubovi i sportski brend - daj ne levati me, matere ti... Ni mi kao ni ti Englezi ili Nijemci ne zelimo se odricati svojih klubova... Na Marakani su pravi Arsenalovi navijaci bili odusevljeni ambijentom... Dobro je bilo i u Londonu, mada nisam bio tamo... Uzivali i Zvezdasi i Arsenalovci u tim duelima... A ovi TV-pajseri neenglezi i nesrbi sto su sa strane pljuvali po Zvezdi ili Arsenalu u ''ime Zvezde/Arsenala'' - who the fuck are you :?: :?: :?: :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 19:58

Epidaurus je napisao/la: Pa ne navijaju za Juve ljudi iz Milana, Napulja, RIma il Firence sigurno. Postoji dio ljudi koji navija naravno al sigurno to nije vecina kao sto je slucaj sa ljudima iz ovih gradova koje sam naveo gdje je vecinsko stanovnistvo srpske nacionalnosti. Nisu NS, Nis, Kragujevac il BL neke vukoje.bine nego relativno veliki gradovi za nase prostore. Sad zasto je takva situacija u Srbiji da bukvalno svi zivi teze Beogradu i navijaju za Zvezdu/Partizan meni bas i nije najjasnije, kompleks nize vrijednosti ja bih rekao.

Recimo ja bih prije umro nego navijao za Zelju/Sarajevo jer u svom gradu imam klub respektabilnog renomea cije je ime nesto predstavljalo i bivsoj Jugi. Pored Celika isto tako navijam i za Real jer su neke od prvih utakmica koje sam gledao bile Realove al svakako da emocija za Celik i Real nije ista.
Ne navijaju zato sto u svom gradu takodje imaju GIGANTE kao sto su Milan ili Inter!
Za prostore bivse Juge velika 4. je ono sto su u Italiji pomenuti klubovi.
To sto neko iz Niša ili NS-a navija za beogradske timove, nije nista novo. Pa prije rata su na Marakanu dolazili masovno ljudi iz Sarajeva, Tuzle, Mostara, pa cak i tvoje Zenice..
Sad su neka druga vremena, nesrecni rat je ucinio svoje i nije ni logicno da je sve kao prije...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...


Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la uNbx » 15 nov 2017, 20:04

Dzoni je napisao/la:Po stoti put: smatrate li normlanim sto ova tema jos uvijek postoji?
Apsolutno ne. Sve je rečeno već davnih dana, i samo se recikliraju jedne te iste priče, s tim da na zadnjih par stranica se poteže etnička pripadnost klubovima, što je još veći nonsens, eto i to se ispričalo i izdiskutovalo. Samo se vrti u krug. :puke:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la alan_kardec » 15 nov 2017, 20:19

ne bih dalje da se ubjeđiIVAm, fino sam objasnio šta su Zvezda i Partizan za Srbe, sad šta god da napišem, lik će opet napisati da su ljudi rođeni u Frankfurtu/Londonu/Cirihu... iskompleksirani Bg-om pa zato navijaju za Zvezdu. 'otje to, što reko Šojitj :lol: .
Ne bih rekao da je u pitanju glup čovjek ili retard, već obični troler i kao takvog ga treba i posmatrati.

Ali pobjednik dana je ovaj što ničim izazvan pominje Nedića, Pećku patrijaršiju i Zubin Potok :tokralju: :tokralju: . Da ne pričamo o pominjanju profe Zeca koji je u 2017. otkrio toplu vodu tvrdnjom o propadanju srpske nacije. Dobro jutro Kristifore!
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kawhi » 15 nov 2017, 20:27

marconato je napisao/la: Ima nesto i u (ne)kvalitetu fudbala, neregularnosti lige, samom ustrojstvu drzave, besparici itd...Ovih 7-8 000 prosjecno na Marakani je reciprocno onih 70 000 na Old Trafordu obzirom na sve gore navedeno!

Pogledaj KKCZ, svako kolo u EL po 7-20 000 (u zavisnosti da li se igra u pioniru ili areni).
U Aba ligi isto, uvijek oko 5-6 000..
Zamisli onda koliki su navijači ovi Arsenalovci što gledaju tekmu protiv bezvezne Zvezde? Vi ne možete podnijeti nekvalitetu srbijanskog fudbala iako ste uzvišeni i odabrani navijači, a oni mogu.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 20:32

Kawhi je napisao/la:
marconato je napisao/la: Ima nesto i u (ne)kvalitetu fudbala, neregularnosti lige, samom ustrojstvu drzave, besparici itd...Ovih 7-8 000 prosjecno na Marakani je reciprocno onih 70 000 na Old Trafordu obzirom na sve gore navedeno!

Pogledaj KKCZ, svako kolo u EL po 7-20 000 (u zavisnosti da li se igra u pioniru ili areni).
U Aba ligi isto, uvijek oko 5-6 000..
Zamisli onda koliki su navijači ovi Arsenalovci što gledaju tekmu protiv bezvezne Zvezde? Vi ne možete podnijeti nekvalitetu srbijanskog fudbala iako ste uzvišeni i odabrani navijači, a oni mogu.
Navijaci Arsenala su imali priliku da uzivaju u ljepoti fudbala u mecu u kojem je Zvezda nadigrala Arsenal.
Sto je jos vaznije, imali su priliku da ugoste svjetskog i evropskog sampiona!
Nije to mala stvar... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 15 nov 2017, 20:33

Centre forward je napisao/la:Srpsko mistifikovanje Beograda je poznata stvar odvajkada. Nije to ništa novo. Zbog stava svi u Beograd nacija propada iz dana u dan, o čemu detaljno govori profesor Zec sa FF u Beogradu.

Gdje tate iz Zubinog Potoka vode klince na tekme, to mene zanima ?? :hmmmmm:
Pola Njemacke navija za Bajern, druga polovina Njemacke protiv Bajerna... :kafa:

Odvedes dijete od 6-7 godina na Zvezda - Srem ili Zvezda - Backa...
Pa mu usput objasnis i geografske pojmove Srem, Backa, Banat, Podrinje, Slavonija, Dalmacija, Hercegovina, Bosna, Crna Gora, Sumadija... Trebace mu u zivotu...
Sta ce jedan balkanski ''Arsenalovac'' ucit' dijete?! Hampshire? Hertfordshire? Lancashire? Leicestershire? Yorkshire? Staffordshire? Pic*materinashire? :lol:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la alan_kardec » 15 nov 2017, 20:37

Mirko je napisao/la:Pic*materinashire? :lol:

:urnebes: :urnebes:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Centre forward
Postovi: 6140
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Centre forward » 15 nov 2017, 20:57

Mirko je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Srpsko mistifikovanje Beograda je poznata stvar odvajkada. Nije to ništa novo. Zbog stava svi u Beograd nacija propada iz dana u dan, o čemu detaljno govori profesor Zec sa FF u Beogradu.

Gdje tate iz Zubinog Potoka vode klince na tekme, to mene zanima ?? :hmmmmm:
Pola Njemacke navija za Bajern, druga polovina Njemacke protiv Bajerna... :kafa:

Odvedes dijete od 6-7 godina na Zvezda - Srem ili Zvezda - Backa...
Pa mu usput objasnis i geografske pojmove Srem, Backa, Banat, Podrinje, Slavonija, Dalmacija, Hercegovina, Bosna, Crna Gora, Sumadija... Trebace mu u zivotu...
Sta ce jedan balkanski ''Arsenalovac'' ucit' dijete?! Hampshire? Hertfordshire? Lancashire? Leicestershire? Yorkshire? Staffordshire? Pic*materinashire? :lol:
Pa dobro, to je u Beogradu. Već sam objasnio zašto je to loše. A gdje će ovi ostali da vode djecu ? Ovi sa sjevera da gledaju Videoton, a ovi sa juga da gledaju Trepču (opet se pitam koju?).

Opet vi o mistifikaciji. Šta će d'ete da nauči na utakmici Zv'ezda - Bačka? Geografiju, psovke i prostakluke kakvi se nigdje ne sreću, mitomaniju i fantastiku koja bi zadivila i Ser Artura Clarka ili relikte idealizma Jugoslovenske Narodne Armije, al' one od devedese' druge. :hmmmmm:
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 15 nov 2017, 21:48

Centre forward je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
Centre forward je napisao/la:Srpsko mistifikovanje Beograda je poznata stvar odvajkada. Nije to ništa novo. Zbog stava svi u Beograd nacija propada iz dana u dan, o čemu detaljno govori profesor Zec sa FF u Beogradu.

Gdje tate iz Zubinog Potoka vode klince na tekme, to mene zanima ?? :hmmmmm:
Pola Njemacke navija za Bajern, druga polovina Njemacke protiv Bajerna... :kafa:

Odvedes dijete od 6-7 godina na Zvezda - Srem ili Zvezda - Backa...
Pa mu usput objasnis i geografske pojmove Srem, Backa, Banat, Podrinje, Slavonija, Dalmacija, Hercegovina, Bosna, Crna Gora, Sumadija... Trebace mu u zivotu...
Sta ce jedan balkanski ''Arsenalovac'' ucit' dijete?! Hampshire? Hertfordshire? Lancashire? Leicestershire? Yorkshire? Staffordshire? Pic*materinashire? :lol:
Pa dobro, to je u Beogradu. Već sam objasnio zašto je to loše. A gdje će ovi ostali da vode djecu ? Ovi sa sjevera da gledaju Videoton, a ovi sa juga da gledaju Trepču (opet se pitam koju?).

Opet vi o mistifikaciji. Šta će d'ete da nauči na utakmici Zv'ezda - Bačka? Geografiju, psovke i prostakluke kakvi se nigdje ne sreću, mitomaniju i fantastiku koja bi zadivila i Ser Artura Clarka ili relikte idealizma Jugoslovenske Narodne Armije, al' one od devedese' druge. :hmmmmm:
Pa odes i na mec lokalnog kluba i na Zvezdu/Partizan... Gdje je problem?
Pa blize je Sembercima do Beograda nego 60% gradjanima Srbije...
A sta bi ti zelio da cujes u Beogradu? ''Ubij Srbina'' i ''Srbe na vrbe''? :hmmmmm:
Za*ebi to... :kafa:

@ epi & kavaj

''Grad'', ''drzava'', pic*materina...
Jel' za ovo treba da navijam? Torcida pjeva, a navijaci BiH na komentarima podrzavaju... Jel' vas imalo sramota?

BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.