Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la messilla » 03 apr 2017, 12:20

Smatramo. :kafa:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Believe
Postovi: 3181
Pridružen/a: 16 mar 2013, 18:22
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Believe » 03 apr 2017, 20:38

BenjooJutub je napisao/la:
PeppermintSA je napisao/la:Navijanje za strane klubove je smijurija.

A pogotovo ta pravdanja tipa ''7 mjeseci sam bio u izbjeglištvu u Njemačkoj prije 25 godina, pa postah fanatik Bayerna iako sam Allianz Arenu samo vidio na razglednici''.

Iz Sarajeva sam, to je moj klub i nikakve Barcelone ili Juventusi ne mogu biti ''moj'' klub.
A sta ako zivis u gradu u kojem nema fudbalskog kluba ili nije toliko popularan? Ja navijam citav zivot za Bajern, iako sam rodom iz Lukavca, za Radnički nikad nisam navijao. I gotova priča. Ja mislim da ste u isti koš počeli stavljat ljubav prema gradu i ljubav prema klubu iz tog grada. To je problem.
Bravo.Ja otkad znam za sebe navijam za Liverpool iako sam rodom iz Gračanice,nikad nisam pratio Bratstvo nit me zanima,tek ponekad odem na neku utakmicu Slobode.Glupa je ova tema skroz.
Dakle odgovor je : Smatramo.
You'll never walk alone.

Avatar
RollingPaper
Postovi: 3253
Pridružen/a: 11 avg 2016, 23:41
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la RollingPaper » 14 apr 2017, 02:37

Joj navija za Bayern a klub ima u svom gradu, nigdje veze.

grbavicka
Postovi: 1359
Pridružen/a: 10 apr 2017, 12:07
Lokacija: Kovačići
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la grbavicka » 24 apr 2017, 11:01

ne smatram... mislim da je to bolesno navijati za klub koji nije iz tvog grada ili makar drzave/regije...

kad vidim druzenja, tipa ono manU fanove iz bosne ili kako pricaju MI a govore o barci ili realu, muka mi je...
45515

Avatar
Amsterdam1312
Postovi: 2593
Pridružen/a: 20 jan 2016, 13:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Amsterdam1312 » 24 apr 2017, 11:49

Prije svega trebaš podržati svoj lokalni klub i uključiti se u njegov rad ako već voliš nogomet. Trebaš biti ponosan zbog mjesta odakle dolaziš i prije svega predstavljati svoje boje jer to si ti, to su bili tvoj djed i ćale i to ostavljaš svojim klincima. To je prošlost, sadašnjost i budućnost, to je život. Kakav god da se fudbal igra tu i kakvo god da je stanje, podrži, pogledaj.

S druge strane nije nenormalno biti fan nekog tima iz neke nedođije, sve je to uredu, sviđa ti se neki tim i imaš neke određene simpatije, pratiš preko neta i TV-a, sve 5 ali ne podržavam i ne kontam ljude koji ulaze u diskusije i rasprave tipa mi ovo mi ono, **** vas itd. jer je to u istom trenutku i smiješno i žalosno. Nisi to i ne dolaziš odatle, ne dišeš taj zrak i nisi s tim ljudima, isto tako ne kontam te skupove i te stvari jer to mi je također nigdje veze, uredu je pogledati tekmu s ekipom, ali sada se ti smarati i mudati neke organizacije je glupost i nema smisla fakat. Podrži svoj lokalni tim i odradi nešto za njega, budi dio te priče. To je sve na ovu temu od mene.

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la madridist » 24 apr 2017, 21:26

Ova tema se mora preimenovati u domaci vs strani fudbal.
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
Saurman
Postovi: 29447
Pridružen/a: 22 avg 2009, 20:08
Lokacija: Alpha Centauri
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Saurman » 24 apr 2017, 21:29

Ova tema se treba ugasiti kao i account sa kojeg je postavljena.
1974---1975---1976---2001---2013---2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 25 apr 2017, 19:09

Ovu ko je temu otvorio je najgluplji covjek na svijetu :lol: Cuj smatramo li normalnim ? :lol:

Pa kad bi svi za "svoj" klub navijali, odnosno za klub iz mjesta iz kojeg poticu ili gdje zive citav zivot nigdje punog stadiona ne bi bilo. Stadion npr Barce i Reala bi bio polu prazan.

To je samo jedan od mnogih razloga.

I onda kad mi kazu da je veci navijac Barcelone neko ko je tamo rodjen od mene :lol: Navijam za Barcelonu negdje od 2002 godine, znaci to je nekih 15tak godina, i slavio sam i ja a i strijepio godinama kao i oni sto su tamo rodjeni i sto borave. Tresem se pred utakmicu i ja kao i taj katalonac. Da dalje ne nabrajam emocije, osjecaje.

Ako je mjerilo da pogledas uzivo utakmicu, da pogledao sam 3 tekme uzivo na Camp Nou, zapravo 2 tamo i jednu na Mestalli kad smo gostovali. Kazem, ako je to mjerilo. Ali bi sebe i dalje smatrao u najmanju ruku "velikim navijacem" i da nisam niti jednu tekmu pogledao uzivo.

Pa koliko sam samo sati u zivotu odvojio da pogledam mnoge generacije kluba za koji navijam. Ne treba nista vise reci.

Koliko ljudi u Aziji i Africi bi dalo sve da posjeti te stadione klubova za koje navijaju godinama a nemaju kao prvo finansijskih sredstava. Ja vas uvjeravam da on ispoljava svoje emocije pred TV isto ili cak i vise neko neki sto sjede na Old Traffordu ili na Bernabeu.

Da se razumijemo naravno da mi je drag moj lokalni klub, ali s Barcom mi se nista ne moze mjeriti. Tako je vjerujem i drugoj vecini.

Da ponovim, jedna vrlo glupa tema, ako ne najgluplja na kompletnom forumu, kljucaj je odmah sto se mene tice :salut:
27.10.2020

Avatar
KapitenK
Postovi: 1584
Pridružen/a: 27 mar 2016, 15:29
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la KapitenK » 25 apr 2017, 19:22

leorey je napisao/la:Ovu ko je temu otvorio je najgluplji covjek na svijetu :lol: Cuj smatramo li normalnim ? :lol:

Pa kad bi svi za "svoj" klub navijali, odnosno za klub iz mjesta iz kojeg poticu ili gdje zive citav zivot nigdje punog stadiona ne bi bilo. Stadion npr Barce i Reala bi bio polu prazan.

To je samo jedan od mnogih razloga.

I onda kad mi kazu da je veci navijac Barcelone neko ko je tamo rodjen od mene :lol: Navijam za Barcelonu negdje od 2002 godine, znaci to je nekih 15tak godina, i slavio sam i ja a i strijepio godinama kao i oni sto su tamo rodjeni i sto borave. Tresem se pred utakmicu i ja kao i taj katalonac. Da dalje ne nabrajam emocije, osjecaje.

Ako je mjerilo da pogledas uzivo utakmicu, da pogledao sam 3 tekme uzivo na Camp Nou, zapravo 2 tamo i jednu na Mestalli kad smo gostovali. Kazem, ako je to mjerilo. Ali bi sebe i dalje smatrao u najmanju ruku "velikim navijacem" i da nisam niti jednu tekmu pogledao uzivo.

Pa koliko sam samo sati u zivotu odvojio da pogledam mnoge generacije kluba za koji navijam. Ne treba nista vise reci.

Koliko ljudi u Aziji i Africi bi dalo sve da posjeti te stadione klubova za koje navijaju godinama a nemaju kao prvo finansijskih sredstava. Ja vas uvjeravam da on ispoljava svoje emocije pred TV isto ili cak i vise neko neki sto sjede na Old Traffordu ili na Bernabeu.

Da se razumijemo naravno da mi je drag moj lokalni klub, ali s Barcom mi se nista ne moze mjeriti. Tako je vjerujem i drugoj vecini.

Da ponovim, jedna vrlo glupa tema, ako ne najgluplja na kompletnom forumu, kljucaj je odmah sto se mene tice :salut:
svaka cast

grbavicka
Postovi: 1359
Pridružen/a: 10 apr 2017, 12:07
Lokacija: Kovačići
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la grbavicka » 26 apr 2017, 16:10

ovi sto "navijaju" za strane klubove (a tu mislim na timove van bivse jugoslavije) trebaju da se preispitaju svoj identitet i odakle dolaze. ne bi sebi nikad oprostio da navijam za bajern ili real ili slicne klubove... kad imam na pretek klubova u regiji... ali dobro... njima na dusu ide, sto ne navijaju za lokalni klub ili neki u regiji...
45515

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la madridist » 26 apr 2017, 17:32

grbavicka je napisao/la:i odakle dolaze.
iz istog mjesta iz kojeg si i ti dosao..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 26 apr 2017, 18:10

grbavicka je napisao/la:ovi sto "navijaju" za strane klubove (a tu mislim na timove van bivse jugoslavije) trebaju da se preispitaju svoj identitet i odakle dolaze. ne bi sebi nikad oprostio da navijam za bajern ili real ili slicne klubove... kad imam na pretek klubova u regiji... ali dobro... njima na dusu ide, sto ne navijaju za lokalni klub ili neki u regiji...
Kakvo glupo razmisljanje. Pa zar mislis da npr za United navijaju samo ljudi iz Manchestera ? Ljudi imaju milijardu i po navijaca na svijetu. Pa ti onda razmisli ponovo.

Pogledaj malo face na Nou Campu, Bernabeu, Old Traffordu i drugim stadionima, vidjet ces mnoge azijate i ostale rase.

Pa zasto onda svi stranci igraju za te klubove, zasto ne igraju samo ljudi koji poticu iz gradova odakle im je i klub ? Po tvom razmisljanju crnca nikad ne bi vidjeli da igra za Real Madrid :lol:

Znam ja itekako odakle "dolazim", i naravno volim taj klub, ali sta ja mogu sto je vlast pokrala sve zive pare, sto klub igra u kantonalnoj ligi, sto igracima kasne plate po 6 mjeseci i sto nema 10 navijaca na tribinama. Tu im nisam ja kriv.
27.10.2020

Avatar
Bordomen
Postovi: 671
Pridružen/a: 01 avg 2016, 00:08
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Bordomen » 27 apr 2017, 14:03

Navijanje je kad ides na utakmice kad raznim nacinima pomazes klubu(clanstvo dresovi itd)
a simpatija je ako ja volim nekad pogledati utakmicu Arsenala

glupa tema i ljudi ne vide razliku izmedju navijaca i simpatizera
moje misljenje
MI ŽIVIMO ZA SARAJEVO VI ŽIVITE OD SARAJEVA!!!!!!

Avatar
Testo
Postovi: 2484
Pridružen/a: 19 feb 2016, 22:52
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Testo » 27 apr 2017, 15:26

samo saraj'vo, samo koševo, grmi stadion, ti si šampion :opaopa:
„Ne mogu, brate, ja igrati za novac i slušati kako treba da igram.
Hvala im, bili su korektni i nisu mi pravili probleme.
Rekao sam im da ja mogu da igram samo za Sarajevo.“

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 27 apr 2017, 18:50

Bordomen je napisao/la:Navijanje je kad ides na utakmice kad raznim nacinima pomazes klubu(clanstvo dresovi itd)
a simpatija je ako ja volim nekad pogledati utakmicu Arsenala

glupa tema i ljudi ne vide razliku izmedju navijaca i simpatizera
moje misljenje
Pa nema svak novac niti zivi svaki navijac u Europi da mogu pratiti utakmice najdrazeg kluba. Dosta ljudi diljem svijeta su clanovi navijackih organizacija najpoznatijih klubova na svijetu koji su oficijalno priznati od strane klubova i placaju godisnju clanarinu i kao takvi imaju popuste na karte, suvenire dresove itd. Licno sam to, a i dosta mojih prijatelja.

To sto nisam katalonac, ne znaci da nisam navijac tj da sam samo simpatizer. 15 godina navijanja nije malo. Kao sto sam rekao, tresem se i ja pred tekmu i ispoljavam emocije pred TV kao i oni na stadionu. I nisam jedini.

To sto meni Barcelona nije geografski pristupacna kao recimo Zeljo, ne mora znacit da mi je Zeljo drazi i da Barcu simpatisem a za Zelju navijam :hmmmmm:

Znaci glupo misljenje.
27.10.2020

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la avenija » 03 jun 2017, 20:14

Hvala bogu pa u Zenici i nema toliko ovih retardiranih da im je Barsa ili Real ispred Celika. Prvo Celik , pa onda reprezentacija pa eventualno strani tim.
Vidim vecinom ovi sto su im Barse i ostali na prvom mjestu su iz selundri pa i logicno da navijaju za strane klubove ali Zenica, Sarajevo, Mostar, Banja Luka kada vidim sokiram se. Klub uz koji si od rodjenja na stadionu svakih 7 dana sa nekim kojeg gledas ispred TV bez ikakve podrske tom klubu osim lajka na fb ne mozes poredit.
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

semcho
Postovi: 1477
Pridružen/a: 05 nov 2010, 18:54
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la semcho » 04 jun 2017, 07:25

Smatram da je normalno simpatisati neki klub strani, zbog navijaca, igre, igrača, ekipa gdje igra nas igrac, nacina igrre, ja iskreno najvise simpatisem ekipe koje su osrednje ili donji dio tabele pa naprave neki uspjeh, a navijati mi je nezamislivo za neku stranu ekipu, nije mi se jos desilo tako nesto da srcem navijam za strani klub. Barca, Chelsea, United, Real, Juve svakako imaju milione navijaca sirom svijeta. Kad se samo sjetim kosarkaske tekme izmedju Igokee i Partizana, jedni Banjalucani navijaju za Igokeu jedni za Partizan. Ne kazem da treba biti zdrti lokal patriota, medjutim meni to nema smisla.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Penaltiky » 04 jun 2017, 08:24

Onaj se trese zbog Barse, koji bilde.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11951
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 04 jun 2017, 13:11

Penaltiky je napisao/la:Onaj se trese zbog Barse, koji bilde.
Isto to on može reći i za tebe. Nikako mi nije jasno u čemu je problem shvatiti da je navijanje za strani klub sasvim normalno. Još vam fino sve nacrta ali džaba...
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Penaltiky » 04 jun 2017, 13:12

BoixosNois1899 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Onaj se trese zbog Barse, koji bilde.
Isto to on može reći i za tebe. Nikako mi nije jasno u čemu je problem shvatiti da je navijanje za strani klub sasvim normalno. Još vam fino sve nacrta ali džaba...
more mi reć al kad izvadi sezonsku
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.