Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 09 jul 2016, 15:54

Dzoni je napisao/la:I jos se kao pitate je li neko normalan sto navija za neku Evropsku ekipu.
Naravno da nije normalan. Biti simpatizer je ok, ali fanatik kao recimo ekipica sa Juventusovog podforuma je nešto što se graniči sa bolešću. Kao što sam već napisao, ok je biti simpatizer, pogledati utakmicu, malo se nervirati, radovati, ali ne mogu da shvatim da se možeš toliko unijeti u nešto što je realno za tebe nedostižno. Maksimalni kontakt koji možeš ostvariti sa tim klubom je da mu lajkuješ FB stranicu i da ako ti se sve poklopi u životu, eventualno jednom odeš i pogledaš utakmicu. Uspjeh nema veze sa tim, u Engleskoj se voli klub iz pete lige, i to je ono što je pravo, iskreno i dostupno.

Za mene je to prazno, Želju mogu osjetiti, Grbavicu isto tako, znam da tu pripadam i da sam kakav takav faktor, na kraju krajeva to je moje, odrastao sam uz to, prenosi se s koljena na koljeno, a Chelsea mogu simpatisati, ali da osjetim neku bezrezervnu ljubav prema njemu - teško...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la pinoglavi » 09 jul 2016, 15:57

Virtu4l je napisao/la:
Dzoni je napisao/la:I jos se kao pitate je li neko normalan sto navija za neku Evropsku ekipu.
Naravno da nije normalan. Biti simpatizer je ok, ali fanatik kao recimo ekipica sa Juventusovog podforuma je nešto što se graniči sa bolešću. Kao što sam već napisao, ok je biti simpatizer, pogledati utakmicu, malo se nervirati, radovati, ali ne mogu da shvatim da se možeš toliko unijeti u nešto što je realno za tebe nedostižno. Maksimalni kontakt koji možeš ostvariti sa tim klubom je da mu lajkuješ FB stranicu i da ako ti se sve poklopi u životu, eventualno jednom odeš i pogledaš utakmicu. Uspjeh nema veze sa tim, u Engleskoj se voli klub iz pete lige, i to je ono što je pravo, iskreno i dostupno.

Za mene je to prazno, Želju mogu osjetiti, Grbavicu isto tako, znam da tu pripadam i da sam kakav takav faktor, na kraju krajeva to je moje, odrastao sam uz to, prenosi se s koljena na koljeno, a Chelsea mogu simpatisati, ali da osjetim neku bezrezervnu ljubav prema njemu - teško...
A koliko si pogledao Željinih utakmica uživo prošle sezone? Vjerovatno je broj tu negdje s momcima koji odu u Torino gledati Juve, možda je čak tvoj broj utakmica i manji. Otvorite pdf PL BiH i sve vam je jasno, bolje pitati jel' normalno navijati za naše klubove.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 09 jul 2016, 16:05

pinoglavi je napisao/la:A koliko si pogledao Željinih utakmica uživo prošle sezone? Vjerovatno je broj tu negdje s momcima koji odu u Torino gledati Juve, možda je čak tvoj broj utakmica i manji. Otvorite pdf PL BiH i sve vam je jasno, bolje pitati jel' normalno navijati za naše klubove.
Ti opet bubaš kao maksim po diviziji i mašiš poentu. U životu sam uživo pogledao utakmica Želje koliko ovi neće za 30 života, što uopšte nije bitno. Bitan je osjećaj pripadnosti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la pinoglavi » 09 jul 2016, 16:10

Poetna je da vjerovatno nisi nijednu utakmicu prošle sezone uživo odgledao a sereš o nekakvom osjećaju. I poenta je da serete previše, pustite ljude neka navijaju za koga god hoće. Razumijem da serete ljudima iz Tuzle, Sarajeva, Zenice, Mostara, Širokog, ali šta nekog iz Cazina veže za npr Željezničar više nego za Bayern? Ništa, bitno je srat drugima samo. U početku je simpatisanje onda se sve više veže za taj klub i tako ojačaju te emocije prilikom praćenja kluba.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 09 jul 2016, 16:18

Treba da se veže za lokalni klub ako već voli fudbal, isto kao navijač petoligaša u Engleskoj ili Njemačkoj.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la pinoglavi » 09 jul 2016, 16:22

Virtu4l je napisao/la:Treba da se veže za lokalni klub ako već voli fudbal, isto kao navijač petoligaša u Engleskoj ili Njemačkoj.
Slažem se, ali šta da gledaju kod lokalnog kluba? Da zajedno s djedovima što dvolitre donesu i roštilj okreću gledaju utakmicu? Pa to je da ti se zgadi fudbal i atmosfera a i ono što je na terenu. Znaš i sam kakva je situacija bila u Želji, Sarajevu, Slobodi koji su se već izvukli ili na putu da se izvuku iz govana, a znaš i kakva je situacija u Čeliku, Veležu, Borcu. To su najveći klubovi a svi su u jednom momentu imali gašenje kao realnu opciju. To je ubijanje navijača i simpatizera tih klubova u pojam. De ti navijaj a mi krademo kako znamo i umijemo. Takva situacija je bila u velikanima, šta je tek kod niželigaša.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 09 jul 2016, 16:27

Sigurno da je i to bolje od iluzije i streama. To je stvarno i postoji, možeš ga dotaći... a ovo ne...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Unofficialpage » 09 jul 2016, 16:57

Niti mi je normalno niti nije normalno. Ja sam fudbal počeo pratiti zbog jednog igrača a to je Ronaldinho, i zbog njega počeo navijat za Barcu.

U našoj ligi navijam za Želju ali u euro takmičenjima za svaki naš klub, prventveno zbog repke.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la pinoglavi » 09 jul 2016, 17:07

To i jeste najgore, svi ovi što pisakraju gluposti bi navijali za strane klubove da nisu rodjeni u nekom većem BiH gradu.
Nad tobom sunce najljepše sja

madridist
Postovi: 10857
Pridružen/a: 13 jul 2011, 13:58
Lokacija: terra
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la madridist » 09 jul 2016, 17:17

Virtu4l je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:A koliko si pogledao Željinih utakmica uživo prošle sezone? Vjerovatno je broj tu negdje s momcima koji odu u Torino gledati Juve, možda je čak tvoj broj utakmica i manji. Otvorite pdf PL BiH i sve vam je jasno, bolje pitati jel' normalno navijati za naše klubove.
Bitan je osjećaj pripadnosti.
Upravo tako.
Ja sam do sad jednom bio na stadionu Real Madrida i da sam imao dovoljno love ne bih se ni vracao kuci :lol:
Volim BiH i reprezentaciju i ona mi je broj 1.
Ali u klupskom nogometu od dana od kad pratim fudbal na muski a ne djecacki nacin Madrid je jedini klub koji me zanima.
To sto neko ima potrebu da se tome cudi meni nije problem,popicemo kafu pivo nije bitno sta god treba ako treba licno rastabirit neke stvari sta i zasto
ne volim nametanja ali raizumijem da svi nismo isti.
Meni je recimo smece od muzike na zvijezdama granda talog sa dna kace a neko se u to kune..
“We are all born ignorant, but one must work hard to remain stupid.”
Chico Felipe Cayetano Lopez Martinez y Gonzales
Don Alfredo Di Stefano

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 12025
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 09 jul 2016, 18:59

Dzoni je napisao/la:Fudbal je sve ono sto u nasoj ligi nikad necemo vidjeti.
Kukuruz liga je nesto drugo,cak stavise drustveni fenomen.
To je liga u kojoj do prije par godina gost nije moga pobjediti domacina iako je ovaj na zadnjem mjestu tablice.
To je liga u kojoj igraci imaju snage za nekih 60ak minuta.
Klubovi iz nase lige svake godine igraju evropska takmicenja u kojima bivaju devastirani od Evropskih giganta koji dolaze iz Rumunije,Bugarske,Izraela itd.
Svake prestupne godine zapadne ih i neki tim iz lige 5 ishod svima poznat,navijaci pricaju kako je njihov tim odigro utakmicu.
Tereni u nasem Premieršipu u 70% slucajeva lice na sve osim fudbalskih terena.
Navijaci su bagra koja jebu ustasko/balijsko/cetnicku majku jedni drugima al doduse to samo kad igraju klubovi iz razlicitih entiteta.
O kvaliteti nema smisla trositi rjeci.
O najofirnijim namjestaljkama takodje.


Sta vi gledate?
I jos se kao pitate je li neko normalan sto navija za neku Evropsku ekipu.
:clap: :clap:

Potpisujem svako slovo. Kada nam liga bude ličila na nešto, pratiću je i podržavati neki od klubova, a pošto nema znakova da će se takvo što desiti u sljedećih 80 godina, Visca El Barca!
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
BitiSrcemVezan
Postovi: 3763
Pridružen/a: 24 avg 2014, 00:31
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BitiSrcemVezan » 09 jul 2016, 20:20

Kakav god da je, naš je, i vjerovatno jedini kojeg možemo uistinu osjetiti.

Taj jedan navijač koji će dočekati ''svake prestupne godine nekoga iz lige 5" će biti ponosniji na to nego vi na doživljenih 10 titula Lige prvaka tamo nekoga

Što se mržnje tiče, sreća da se u toj "vašoj" Španiji baš grle i vole navijači tih za koje "navijate", nema politike nikako... Što se rivalstva tiče, ima ih ovde i zdravih i nezdravih, al' nije ni vrh rivaliteta samo ono dječije prepucavanje da li su ljepše Ronaldove ili pak Messijeve kopačke :lol:

Kao što Virtual reče, pa baš u toj Engleskoj stadioni su puni sve do amaterske lige jbte, eto baš se u 3. engleskoj ligi igra yeben fudbal pa dolaze ljudi zbog njeg...
pinoglavi je napisao/la:ali šta nekog iz Cazina veže za npr Željezničar više nego za Bayern? Ništa, bitno je srat drugima samo.
reci da se šališ :roll:

Mislim, pratim i ja inostrani fudbal, imam ekipa koje simpatišem, pratim i sl., prije malo žustrije sada manje, ali mi je stvarno nerazumljivo da se neko može toliko vezati za neki klub iz Italije, Španije, Engleske ili Indonezije da sebe smatra navijačem, pušta suzu k'o što reče onaj kad je Real uzeo Ligu prvaka i slično...
1946

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la pinoglavi » 09 jul 2016, 20:40

BitiSrcemVezan je napisao/la:
pinoglavi je napisao/la:ali šta nekog iz Cazina veže za npr Željezničar više nego za Bayern? Ništa, bitno je srat drugima samo.
reci da se šališ :roll:

Mislim, pratim i ja inostrani fudbal, imam ekipa koje simpatišem, pratim i sl., prije malo žustrije sada manje, ali mi je stvarno nerazumljivo da se neko može toliko vezati za neki klub iz Italije, Španije, Engleske ili Indonezije da sebe smatra navijačem, pušta suzu k'o što reče onaj kad je Real uzeo Ligu prvaka i slično...
Jebga ne mogu oni biti srcem vezani za Želju :mrgreen:
Ma dobro čini se onako nenormalnim na prvu, ali krenu pratiti fudbal kao mali, simpatišu neki klub, pa grupe na facebooku, forum, rekviziti tog kluba iz orginalnog fanshopa, itd itd. pa se na taj način sve jače i jače povežu. Možda nije normalno ni to tako pratiti ali ne može se reći da je normalno pratiti naše niželigaše. A kakavo je bilo stanje i u najvećim BH klubovima nije bilo ni to normalno pratiti ako nisi od prije povezan s klubom bilo da si iz tog grada ili da ti neko iz porodice navija za taj klub.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
Asteriks
Postovi: 14311
Pridružen/a: 26 jul 2015, 10:16

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Asteriks » 10 jul 2016, 09:15

Volim sve domace proizvode, Bosanke i Hercegovke (i ostale picoke), Konjicki Igman i Manchester United.

Sve ispravno te u potpunosti normalno (cak vecinski).

Pripadam Konjickoj opcini, ali bih se rado mijenjao za sator u Carringtonu.

I fkt ne smatram normalnim da neko navija za Lyon (pored takvog izbora). :rol:
If you want to find the secrets of the universe, think in terms of energy, frequency and vibration. ✍️

Avatar
topnik1
Postovi: 15135
Pridružen/a: 14 apr 2014, 23:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la topnik1 » 10 jul 2016, 16:17

Ova tema je kanta godine
Grijesiti je ljudski,ali ako vam se gumica istrosi prije olovke,malo ste pretjerali!!

VOLIM TE ČELIK!!!!!

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Gefufna » 23 jul 2016, 21:28

Virtu4l je napisao/la:Za mene je to prazno, Želju mogu osjetiti, Grbavicu isto tako, znam da tu pripadam i da sam kakav takav faktor, na kraju krajeva to je moje, odrastao sam uz to, prenosi se s koljena na koljeno, a Chelsea mogu simpatisati, ali da osjetim neku bezrezervnu ljubav prema njemu - teško...
Osjecas li ga i veceras? :yawn:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 23 jul 2016, 21:30

Gefufna je napisao/la:Osjecas li ga i veceras? :yawn:
Vjerujem da ga osjeća :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Gefufna » 23 jul 2016, 21:32

Virtu4l je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:Osjecas li ga i veceras? :yawn:
Vjerujem da ga osjeća :kafa:
Vjerujem da ti je ti bolji osjecaj od Grbavice uzivo. :kafa:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61414
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Virtu4l » 23 jul 2016, 21:35

Gefufna je napisao/la:Vjerujem da ti je ti bolji osjecaj od Grbavice uzivo. :kafa:
Ne. Nema boljeg osjećaja od onoga kad voljeni klub gledaš uživo, vidjećeš, kad i ako jednom doživiš :kafa:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Gefufna
Postovi: 5406
Pridružen/a: 22 jul 2014, 12:14
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Gefufna » 23 jul 2016, 21:42

Virtu4l je napisao/la:
Gefufna je napisao/la:Vjerujem da ti je ti bolji osjecaj od Grbavice uzivo. :kafa:
Ne. Nema boljeg osjećaja od onoga kad voljeni klub gledaš uživo, vidjećeš, kad i ako jednom doživiš :kafa:
Dobijes na PP dokaz da sam gledao uzivo najmanje 3x i nestanes sa foruma zauvijek :?:
37 SCUDETTI VINTI SUL CAMPO

"Every morning when I wake up I see the sun, even if there is the rain." Max Allegri

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.