Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 04 nov 2017, 14:49

Schlager je napisao/la:dobro,simpatisati neki strani klub manje,neki vise,pa mislim da svi mi tako...

ali u zadnje vrijeme se pojavljuje sve brojnija grupacija koja ce za neki arsenal,lacio,barcelonu ili bayern,mancester....bez imalo stida reci ili napisati "mi"!!!...

za takve kompleksase se ja stidim u njihovo ime :(
+1

O tome sam vec pisao na drugoj temi.
To je u razvijenijim zemljama nepojmljivo...
Sindrom zaostalosti i treceg svijeta tipa Tajland, Indija, Afrika...
Neko pomenu Liverpul i Australiju... Formalni vladar Australije je britanska kraljica. To je Komonvelt... Jedan homogeni kulturni prostor kao i bivsa Jugoslavija... U Australiji pored toga fudbal nema ni 5% popularnosti jednog ragbija... U Indiji su glavni hokej na travi, polo, kriket... U Indokini je glavni sport - kladjenje... U Evropi i Juznoj Americi fudbal je religija. Neuporedivo je... Porediti sebe sa Australijom i Kinom, a pred nosem ti Njemacka i Italija - smijesno...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 04 nov 2017, 23:43

Ne postoje na ovom forumu navijači Barcelone, Reala, Uniteda, Liverpoola, Bayerna i sl. evropskih ekipa. Osim ako neko od njih nema članske karte tih klubova i sezonske ulaznice. To su sve simpatizeri ispred malih ekrana, isto ko što i ja simpatiziram neke evropske klubove, a navijam samo za jedan.

A ovo poistovjećivanje sa tim klubovima i pričanje u prvom licu o njima je fkt malo neugodno za nekog ko to čita ovako sa strane. Mislim ono, kad pročitam da neko napiše kupili smo tog i tog igrača, pobjedili smo, izgubili smo, najjači smo a priča o Barceloni, Unitedu, Bayernu... hoće nešto da mi bude :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 05 nov 2017, 16:48

Ne znam sta vas ima to nervirat, neka ljudi navijaju ili simpatisu koga hoce, ako se osjecaju tako, sta fali, samo se balkanci u svaki qurac mijesaju i govore sta je ispravno a sta ne. Zato nam i jeste ovakva situacija u drzavi.

Najpametniji i svakom qurcu poklopac. A zadnji u svemu uvijek.
27.10.2020

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kawhi » 05 nov 2017, 17:46

Jes, ja koji sam fulao mozda 10 tekmi Real Madrida u 15 godina nisam navijac Real Madrida. :mrgreen:
Koliko ogranicen mentalni sklop trebas imati za ovo razmisljanje koje mnogi prezentuju ovdje. :tokralju:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 05 nov 2017, 17:57

Navijač Reala od malih nogu, u prvim redovima SBa svaku tekmu, mladjahni Kavaj. :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Lord44 » 05 nov 2017, 18:01

Morate shvatiti da ljudi imaju potrebu da se povezu sa necim vecim od onoga sto im pruza njihova sredina.To je sasvim normalno i zato imamo "navijace" velikih klubova.Sta mi u Bosni imamo da bi bili imuni na taj fenomen.Zivimo kako zivimo, (tj mi ne zivimo, mi prezivljavamo)sve nam je u drzavi naopako i nekom je to bijeg od hebene stvarnosti, tih 90 minuta se osjeca kao dio NECEGA,raduju se i tuguju s tim klubom.Zar nije i to bolje nego upasti u neku letargiju i depresiju koje nam svakodnevnica i drustvo namecu ?Zato nemojte osudjivati sto neko strani tim dozivljava kao svoj.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54315
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la MortemHz » 05 nov 2017, 19:43

Mi manje ni vise nego Real Madrid :tokralju: :rol:
Primijetio sam ovog u zadnjih mozda mjesec da se provaljuje po PL BiH, sad znam i zasto :rol:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bvb » 05 nov 2017, 19:49

MortemHz je napisao/la:Mi manje ni vise nego Real Madrid :tokralju: :rol:
:urnebes: :urnebes:

:thumbup:

Avatar
maximusdecimus
Postovi: 891
Pridružen/a: 23 apr 2012, 16:14
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la maximusdecimus » 05 nov 2017, 23:55

bodi123 je napisao/la:Navijač Reala od malih nogu, u prvim redovima SBa svaku tekmu, mladjahni Kavaj. :mrgreen:
taj Real zivi od navijaca izvan Spanije...ili ti mislis da onih 100 000(a ni oni nisu svi Spanci) sociosa placanjem clanarine pokrivaju plate Ronalda,Benzeme, Ramosa??te pare od clanarine Ronaldo skrsi u tri mjeseca na raznorazne k.u.r.ave :mrgreen: Real(i ostali veliki klubovi) ne bi bio to sto jeste da nema sponzore iz inostranstva, igrace iz raznih zemalja, pa i navijace sirom svijeta zbog kojih najvise i uzimaju milijarde za TV prava, od kupovine dresova itd.Najjaci klubovi su danas multinacionalne kompanije.strana lova, strani igraci, strani treneri, pa i strani navijaci ;)
Ne postoje na ovom forumu navijači Barcelone, Reala, Uniteda, Liverpoola, Bayerna i sl. evropskih ekipa. Osim ako neko od njih nema članske karte tih klubova i sezonske ulaznice.
Tito te j..e.bo. ova dva uslova ne ispunjava 90 posto gradjana Madrida koji navijaju za Real. Eto reci im ti sad da oni nisu navijaci Reala :lol: bolan vazniji je Realu onaj Kinez sto svake godine kupi dres Reala i plati da gleda prenose utakmica nego ti( koji si kupio 1997. dres Ihtijarevica na pijaci :mrgreen: ) Sarajevu

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DANTES » 06 nov 2017, 00:16

MortemHz je napisao/la:Mi manje ni vise nego Real Madrid :tokralju: :rol:
Primijetio sam ovog u zadnjih mozda mjesec da se provaljuje po PL BiH, sad znam i zasto :rol:
ćuti, on bar navija u košarci za njih.. zamisli da navija za lejkerse... :mrgreen:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 06 nov 2017, 00:35

DANTES je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Mi manje ni vise nego Real Madrid :tokralju: :rol:
Primijetio sam ovog u zadnjih mozda mjesec da se provaljuje po PL BiH, sad znam i zasto :rol:
ćuti, on bar navija u košarci za njih.. zamisli da navija za lejkerse... :mrgreen:
A duboko vjeruje da prije njegovog rodjenja niko za tog Reala cuo nije, pa nam toplo preporucuje: ''za pocetak da odgledas jedan mec Reala ili CSKA u zivotu!''... :mrgreen:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54315
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la MortemHz » 06 nov 2017, 07:09

Mirko je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Mi manje ni vise nego Real Madrid :tokralju: :rol:
Primijetio sam ovog u zadnjih mozda mjesec da se provaljuje po PL BiH, sad znam i zasto :rol:
ćuti, on bar navija u košarci za njih.. zamisli da navija za lejkerse... :mrgreen:
A duboko vjeruje da prije njegovog rodjenja niko za tog Reala cuo nije, pa nam toplo preporucuje: ''za pocetak da odgledas jedan mec Reala ili CSKA u zivotu!''... :mrgreen:
:urnebes: :thumbup:
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 06 nov 2017, 14:55

maximusdecimus je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:Navijač Reala od malih nogu, u prvim redovima SBa svaku tekmu, mladjahni Kavaj. :mrgreen:
taj Real zivi od navijaca izvan Spanije...ili ti mislis da onih 100 000(a ni oni nisu svi Spanci) sociosa placanjem clanarine pokrivaju plate Ronalda,Benzeme, Ramosa??te pare od clanarine Ronaldo skrsi u tri mjeseca na raznorazne k.u.r.ave :mrgreen: Real(i ostali veliki klubovi) ne bi bio to sto jeste da nema sponzore iz inostranstva, igrace iz raznih zemalja, pa i navijace sirom svijeta zbog kojih najvise i uzimaju milijarde za TV prava, od kupovine dresova itd.Najjaci klubovi su danas multinacionalne kompanije.strana lova, strani igraci, strani treneri, pa i strani navijaci ;)
Ne postoje na ovom forumu navijači Barcelone, Reala, Uniteda, Liverpoola, Bayerna i sl. evropskih ekipa. Osim ako neko od njih nema članske karte tih klubova i sezonske ulaznice.
Tito te j..e.bo. ova dva uslova ne ispunjava 90 posto gradjana Madrida koji navijaju za Real. Eto reci im ti sad da oni nisu navijaci Reala :lol: bolan vazniji je Realu onaj Kinez sto svake godine kupi dres Reala i plati da gleda prenose utakmica nego ti( koji si kupio 1997. dres Ihtijarevica na pijaci :mrgreen: ) Sarajevu
Sve je to tako, i sve to stoji, veliki evropski klubovi žive od marketinga i raznih stranih ulagača, samo kažem da je pojam 'navijača' nešto sasvim drugo. Nikakav navijač Real Madrida nije taj Kinez što je kupio dres negdje u Shanghaju i što nikad u svom životu ne osjeti miris Real Madrida. Isto ko i ovi naši forumaši. To ja zovem simpatiziranjem. I nemam ništa protiv da ko neće da prati naš fudbal simpatiše neke strane klubove, samo takve ljude ne mogu nazvati navijačima i to je to. Treba povući crtu izmedju navijača i simpatizera.

Rodiš se u BiH, i ti biraš od 20 evropskih klubova koji ćeš da simpatišeš, s vremenom ako se razočaraš u taj klub promjeniš mišljenje i počneš simpatizirati neki drugi, i pretvarati se da si njihov 'navijač', ovako je to kod nas otprilike. Nema tu nikakve istinske ljubavi prema tim klubovima, što je i logično, ne mogu se takvi klubovi voljeti ko što se voli Sarajevo, Željo, Zvezda, Partizan, ili Hajduk.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Lillard
Postovi: 26296
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Lillard » 06 nov 2017, 16:08

Mogu se voljet jednako. Neki ljudi tu prate vise RM nego neko iz Madrida. Neki stede pa odu 1 godisnje pogledat utakmicu. To ja postujem.

Ali, nista se ne moze usporedit s osjecajem kad si na stadionu svaki vikend ili svaki drugi, sa osjecajem kad slavis titulu s igracima. Pa ja ne bi mijenjao titulu domaceg kluba za 6 titula Barcelone. Iako gledam svaku utakmicu i pratim sve zivo oko tog kluba.

Al kad vidim nekog iz Sarajeva, Tuzle ili Zenice da se sprda sa lokalnim klubovima a on frajer navija za RM ili Barcu ili United, muka mi dodje. Ti ne shvacaju sta znaci navijat. Al jbg.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 06 nov 2017, 17:12

Smrdi vam prica ljudi.

Evo jedan primjer...rodjak mi rodjen u Lyonu...skoro svake godine po 3 mjeseca bude tamo i za to vrijeme gleda tekme. Ima sve zive suvenire, dresove....na TV-u ih prati 15ak godina.

Ali zivi u Sarajevu, ne ide svaku tekmu ( jer ne moze logicno), i ipak nema francusko drzavljansto.

Znaci li to da on nije navijac ? Ili da je mozda manji od onih sto mogu ici na svaku tekmu Lyona ?

Ljudi, dodjite sebi. Nikad nisam cuo da neko nekog pita tipa: simpatises li ti taj klub, vec za koga navijas. Ispade onda da mi po nekim drugim gradovima, drzavama i nemamo navijaca. Time vrijedjate i njih. Jaran mi navija za Zelju i ide povremeno nekad na utakmice. To sto nije iz Sarajeva, ne cini ga sigurno manje vrijednim po tom pitanju. Ne mogu svi navijaci biti na svakoj tekmi, pa cak ni oni iz Sarajeva.

Navijaci su ljudi koji "osjecaju boje" tog kluba za koje navijaju. Raduju se pobjedama i tuguju u porazima. U citavom svijetu je tako.

Garantiram da sam u prethodnih 15 godina pogledao vise utakmica Barcelone nego 30 % ljudi sto zivi u Kataloniji.

Ili da mozda preimenujemo ovu temu: ultrasi/huligani vs navijaci :rol:
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 06 nov 2017, 17:17

bodi123 je napisao/la:Navijač Reala od malih nogu, u prvim redovima SBa svaku tekmu, mladjahni Kavaj. :mrgreen:
I sta, zbog toga nije navijac ? :tokralju: :urnebes:

Mozda covjek nije imao priliku da ode, sta znas kakvo je stanje, dosta ljudi ne moze da ode do Sarajeva u ovoj zemlji, kamoli do Madrida.

Evo, ja sam iz Sarajeva i bio sam na 3 utakmice Barcelone, cak i na gostovanju u Valenciji na Mestalli, a NISAM U ZIVOTU otisao na utakmicu Zelje i Sarajeva! Pa cmizdri koliko hoces i budi ogranicen.

Ako ti je to malo, ti mi daj milju eura mjesecno dodatka i BIT CU NA SVAKOJ !
27.10.2020

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 06 nov 2017, 17:23

leorey je napisao/la: Evo, ja sam iz Sarajeva i bio sam na 3 utakmice Barcelone, cak i na gostovanju u Valenciji na Mestalli, a NISAM U ZIVOTU otisao na utakmicu Zelje i Sarajeva! Pa cmizdri koliko hoces i budi ogranicen.
Ovo si napisao prije 2 dana:
leorey je napisao/la:Ja prvi sam navijac Zelje od malih nogu, zivim u Sarajevu, studiram tu, ali nisam sarajlija.
Šta si sad, navijač Želje od malih nogu koji nije pogledao utakmice na Grbavici, jesi li iz Sarajeva ili nisi iz Sarajeva, jesi li sarajlija ili nisi

:urnebes: :urnebes: :urnebes:

Ne valja ba lagat druže, vjeruj. :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 06 nov 2017, 17:26

bodi123 je napisao/la:
leorey je napisao/la: Evo, ja sam iz Sarajeva i bio sam na 3 utakmice Barcelone, cak i na gostovanju u Valenciji na Mestalli, a NISAM U ZIVOTU otisao na utakmicu Zelje i Sarajeva! Pa cmizdri koliko hoces i budi ogranicen.
Ovo si napisao prije 2 dana:
leorey je napisao/la:Ja prvi sam navijac Zelje od malih nogu, zivim u Sarajevu, studiram tu, ali nisam sarajlija.
Šta si sad, navijač Želje od malih nogu koji nije pogledao utakmice na Grbavici, jesi li iz Sarajeva ili nisi iz Sarajeva, jesi li sarajlija ili nisi

:urnebes: :urnebes: :urnebes:

Ne valja ba lagat druže, vjeruj. :mrgreen:
Pa nisam napisao nigdje da sam rodjen u Sarajevu, niti da sam isao na utakmice Zelje. Zelju sam gledao na TV-u samo i najdrazi su mi u nasoj ligi. Ali nikad nisam otisao na tekmu. Sarajlijom se smatram jer sam dugo tu, prije nego sam poceo studirati.
27.10.2020

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19261
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 06 nov 2017, 17:30

Kontradiktoran si.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 06 nov 2017, 18:51

bodi123 je napisao/la:Rodiš se u BiH, i ti biraš od 20 evropskih klubova koji ćeš da simpatišeš, s vremenom ako se razočaraš u taj klub promjeniš mišljenje i počneš simpatizirati neki drugi, i pretvarati se da si njihov 'navijač', ovako je to kod nas otprilike. Nema tu nikakve istinske ljubavi prema tim klubovima, što je i logično, ne mogu se takvi klubovi voljeti ko što se voli Sarajevo, Željo, Zvezda, Partizan, ili Hajduk.
To je to! Pravo u centar!
Na tlu bivse Juge Sarajevo, Zeljo, Zvezda, Partizan, Hajduk, Dinamo, Olimpija, Vardar su daleko veci klubovi od Reala, Barse, Liona... To je prirodno... Bez da pominjem lokalpatriotizam...

Poredjenje sa Kinom, Japanom, Korejom, Australijom gdje se do juce fudbal igrao nije?! Lige im juce osnovane...
A Zeljini navijaci se kunu u jednog Domorockog koji je fudbal igrap prije 70-80 godina!
Da cujem TV-''navijaca'' Arsenala da nabroji tri legende Arsenala iz 30-ih bez da gugla? Ja' sta ce... Nece znat' nijednog...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.