Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 16:13

Monolog je napisao/la:
marconato je napisao/la:
Pa kakvo t je poredjenje Zvezde sa Arsenalom ili Bayernom?! :facepalm:
Jel to uporedivo uopste kada su nasi prostori u pitanju, ajde reci ovako posteno?!
Nikakvo. Nikad niko nije išao u Njemačku, nikad niko nije imao porodicu u Njemačkoj, očevi, djedovi, amidže nisu nikad radili u Njemačkoj i na taj način približili neku kulturu svojim sinovima, unucima, bratićima. Nemoguće. :lol: :mrgreen:

Zvezda nije iz Mirkovog mjesta. Samim tim, spada u jednako udaljene (nebitno što ćeš ti sad koristit pripadnost narodu, mada, zašto onda ne navija za neki srpski tim u Americi ili Australiji, jer znaš i sam da ih i tamo ima mnogo?) klubove kao i Arsenal, Bayern, Salzburg, Rapid ili neki nenavedeni klub.

Zato sam te uljudno upitao za koga ja mogu navijati, jer vidim da si ti ovdje samoprozvani određivač (izmišljen pojam, naravno) navijanja za ovaj ili onaj klub. :lol:

:bih:
To sto Mirko navija za Zvezdu, a ne za neki lokalni klub je vec pitanje lokalpatriotizma, a mi ovde pricamo o nacional ili etno patriotizmu!
Ti imas potpuno pravo da navijas za koga hoces i tripujes sta hoces, niko ti ne brani! Tako i je isto imam pravo instav da meni to bude smijesno i da po tom pitanju dam misljenje na naslov ove teme...
Lord44 je napisao/la: Zamisli Muhameda koji se rodio na Dusanovcu, odveli ga jednom na utakmicu CZ.Muhamed se isprepadao i reko nece vise nikad.Imao je oca koji radio u Minhenu i redovno donosio njemu i materi maraka.Muhamed bi na raspustu otisao u Minhen i stari ga odveo da gleda Bayern.Muhamedu se svidilo to sve i Muhamed otad navija za Srbiju i Bayern !
Kontas sad ?
Imas ti.masu Muhameda po Beogradu koji navijaju i za Zvezdu i za Partizan i idu na utekmice i niceg se ne plase, a i nema potrebe... :roll:

Ma fino je otici u Minhen, London, Rim..i simpatisati raznorazne evro klubove, ali gledati to u prvom licu mnozine, ne ide bato ... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 16:18

Kako ti Muhamedi mogu navijati za Zvezdu kad uzmemo u obzir repertoar Delija, a Srbi ne mogu navijati za BiH takodjer zbog navijaca?
Da priupitam Mirka, da li je normalno sto Muhamedi navijaju za Zvezdu buduci da su njemu Sarajevo i Zeljo isto sto Arsenal? Slijedom te logike i Muhamedu bi Zvezda trebala biti isto sto i Arsenal.

:rol:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 16:31

Kajzer10 je napisao/la:Kako ti Muhamedi mogu navijati za Zvezdu kad uzmemo u obzir repertoar Delija, a Srbi ne mogu navijati za BiH takodjer zbog navijaca?
Zato sto je rodjen i odrastao u toj sredini, poistovjecuje se s mnogim stvarima, niko mu ne zamjeri na imenu i prezimenu..
Ista stvar i sa (vjerujem) mnogim sarajlijama srpskog etnosa koji i pored repertoara navijaca Želje i Sarajeva navijaju za te klubove...
Klub nisu samo navijaci, klub je mnogo vise i iznad toga!
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 16:33

A sta je sa onim 'kako navijati za _____ kad navijaci ______ ?" ?

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 16:42

Kajzer10 je napisao/la:A sta je sa onim 'kako navijati za _____ kad navijaci ______ ?" ?
Klub i drzava nisu isto!
Klub biras, reprezentaciju, zastavu, himnu, zemlju kojoj pripadas dobijas rodjenjem!
Srbi imaju svoju reprezentaciju i taman posla da ce se usled nekih istorijskih okolnosti saltati i biti ono sto nisu... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 16:52

Pises neke nepovezane stvari kako bi se vadio. Kakve veze sad klub i reprezentacija? Maloprije ne trebaju navijati za neki tim zbog navijaca ali sad je odjednom ok? Kako to? kakve veze ima da li je klub i reprezentacija? Rijec je o navijanju i navijacima.
Neka imaju i neka navijaju, nemam problem s tim.
Biti ono sto nisu? A sta bi oni postali navijanjem za BiH? Turci? :lol:
BiH je drzava srpskog naroda i ne vidim nikakvu korist od dobrovoljnog odricanja iste a ne vidim ni neku prepreku da ljudi cijene i postuju obje drzave, a sto da ne i vole. Ali ok, tako je kako je.

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la bodi123 » 15 nov 2017, 16:52

rio_Ferdy88 je napisao/la: Kako bodi tjera vodu na svoj miln kad mu se spomene tenis, dvostruki aršini, licemjerstvo na djelu :mrgreen:
e moj Rio, da ideš na tekme Sarajeva ko što ne ideš a manje pratiš United možda bi na stadionu i kakvu hanumu sebi do sad našao. :kafa:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
MElloo
Postovi: 13021
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: RE: Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la MElloo » 15 nov 2017, 16:58

bodi123 je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la: Kako bodi tjera vodu na svoj miln kad mu se spomene tenis, dvostruki aršini, licemjerstvo na djelu :mrgreen:
e moj Rio, da ideš na tekme Sarajeva ko što ne ideš a manje pratiš United možda bi na stadionu i kakvu hanumu sebi do sad našao. :kafa:
Bio sma ja na par samo bi vrijeme izgubio [emoji14]
Nit dobrih zena nit dobrog fubala

Sent from my SM-A520F using Tapatalk

Avatar
Lord44
Postovi: 258
Pridružen/a: 14 sep 2017, 13:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Lord44 » 15 nov 2017, 16:59

marconato je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:A sta je sa onim 'kako navijati za _____ kad navijaci ______ ?" ?
Klub i drzava nisu isto!
Klub biras, reprezentaciju, zastavu, himnu, zemlju kojoj pripadas dobijas rodjenjem!
Srbi imaju svoju reprezentaciju i taman posla da ce se usled nekih istorijskih okolnosti saltati i biti ono sto nisu... ;)
Ti sam sebi skaces u vrat! Dobro si rekao klub biras-bio to Cukaricki, Celik...Barcelona. Vlastiti izbor! A ako si rodjen u Sarajevu ,Banjaluci, Mostaru...koji su u kojoj ono drzavi :hmmmmm: TI bi po nacionalnoj priipadnosti, e ne ide to tako druze...Mislim ide...al je nenormalno.
Eno, pred vratima tvojim
ispljuvaše pet sitnih bisera, olovku i pivo.
Potrči, Dario! Olovku i pivo u sobu ponesi,
Ostalo su bajke za drugačiju djecu.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 17:03

Kajzer10 je napisao/la:Pises neke nepovezane stvari kako bi se vadio. Kakve veze sad klub i reprezentacija? Maloprije ne trebaju navijati za neki tim zbog navijaca ali sad je odjednom ok? Kako to? kakve veze ima da li je klub i reprezentacija? Rijec je o navijanju i navijacima.
Neka imaju i neka navijaju, nemam problem s tim.
Biti ono sto nisu? A sta bi oni postali navijanjem za BiH? Turci? :lol:
BiH je drzava srpskog naroda i ne vidim nikakvu korist od dobrovoljnog odricanja iste a ne vidim ni neku prepreku da ljudi cijene i postuju obje drzave, a sto da ne i vole. Ali ok, tako je kako je.
A ko kaze da i nije tako, samo naravno, Srbi ne mogu ni osjecati isto prema reprezentaciji BiH kao prema Srbiji, jer ipak sa zastavom i himnom koju ta reprezentacija predstavlja nemaju nikakav osjecaj pripadnosti!
Ima ipak i onih koji su zatucani i koji vole samo da BiH izgubi, ali kao sto kazem, oni su samo zatucani...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 17:14

Poenta je da ne zele/ne mogu iz dubljih politickih razloga a ne zbog himne koja ne postoji, zastave sa trokutom i par zvjezdica koja de facto nikog ne predstavlja i naravno navijaca.
Samo kazem da bih volio da je situacija drugacija i da je uvijek bilo prostora da se ista promijeni ali tako je kako je. Meni jedino ti zatucani smetaju, a izbor reprezentacije ni najmanje.

Bundesliga
Postovi: 11468
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Bundesliga » 15 nov 2017, 17:16

marconato WroteColon
Nije to isto! Ne mozes poistovjecivati prostore ex yu sa tamo nekom Engleskom, Španijom...
Ovaj rece Zvezda nije srpski, nego jugoslovenski klub! Pa tim vise argumentacija na moju stranu. Svi ovde imamo i istorijske i kulturoloske poveznice, za razliku sa pukim strancima.
Zar nije malo degutantno i smijesno lozit se da si neki "bavarac", "katalonac" qrac palac?! Isti ste oni euforicni Azijati kada dodju Englezi na turneju. Ti isti Englezi nisu znali na karti naci Srbiju i BiH dok Vidić i Džeko nisu zaigrali tamo... :facepalm:

Mozete vi navijati za koga hocete i tripovati sta hocete, nikakav problem, samo je to skroz neprirodno.
Igrao se ovde fudbal i prije tog Messia i Ronalda. Prije Salihamidžića u Bayernu i Stankovića u Interu... ;)
Čuj degutantno, čovječe ti ne shvataš da se ništa ne može na silu voljeti (Zapravo shvataš jer voliš Srbiju a ne BiH) a ovamo se kao nešto pitaš kako neko može navijati za Bayern ili Barcelonu a ne za državu iz koje dolazi ili klub iz grada u kojemu živi. Kao što su ti rekli neki iznad, postoje Radnik, Borac i drugi klubovi u RS-u pa opet ljudi navijaju za klubove iz STRANE države u ovom slučaju Srbije. I neka navijaju, koga briga to je njihovo pravo. Treba poštovati državu u kojoj živiš i u kojoj si se rodio, ne moraš je voljeti ako ne možeš.

Ova tema me podsjeća na ugovorene brakove. Rodiš se u određenom gradu i "moraš" navijati za klub iz tog grada. Kako da ne.
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Mirko » 15 nov 2017, 18:00

MortemHz je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
MortemHz je napisao/la:Pa i Zvezda je strani klub. :kafa: C'mon Zvezda!!! :opaopa:
Pa nama je Zvezda/Partizan domaci klub...
Nemam nijednog clana familije da navija za Zelju/Sarajevo... Vi ste nam isto sto i taj Arsenal...
Zvezda/Partizan = nasi ljudi = nasa imena/prezimena = nase zastave...
Ti si iz Bosne, ti navijas za strani klub, kakve zastave i kakvi ljudi, jesi li dobar sa mozgom ti? Imas li licnu, google?
Jedva izvuk'o zivu glavu 92. iz jednog njenog grada za ciju sam fudbalsku ekipu svojevremeno i igrao (juniori, prva liga), jer sam bio ''pogresne'' etnicke pripadnosti (Srbin)... Tog trenutka umrlo je pracenje i simpatisanje i te ekipe i tog FK Sarajeva koje mi je bilo posle Zvezde najdraze... Danas ne znam imena ni tri igraca FK Sarajevo... Ne mrzim taj klub, ali posle svega pracenje kluba je degutantno... Pogledam pokatkad koji su na tabeli... Posle 10+ godina sam pogledao mec Sarajeva protiv Zarije... Bez emocije... Ni za, ni protiv... Ostade mi zao zbog rata ono nezavrseno prvenstvo 92. kad su Zvezda i Sarajevo imali odlicne timove i formu u tom trenutku... Cini mi se da je Sarajevo bilo 3. ili 4. na tabeli...
Tebe postujem kao navijaca FK Sarajevo koji voli svoj klub, al' da mi ovi TV-skakavci-balavanderi serendaju o navijanju i FK Sarajevu koje sam jos 80-ih pratio, daj bolan ne za*ebavaj... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la alan_kardec » 15 nov 2017, 18:02

Epidaurus je napisao/la:Momcine sto vi ne navijate za Radnik ili Borac (bar ovi Srbi iz okoline BL i BIjeljine), ipak su i to vecinski srpski klubovi ? Druga stvar je to sto vi svoje komplekse nize vrijednosti tj rodjeni i zivite u nekom malom mjestu lijecite tako sto se identificirate sa beogradskim klubovima. To identificiranje ljudi iz BL i okolice sa Zvezdom/Partizanom mi je jednako nelogicno tome da se neko iz Zenice, Tuzle il Mostara identificira sa Zeljom/Sarajevom jer su eto to najveci vecinsko bosnjacki klubovi.

Ovdje jedino @Lillardova prica o tom navijanju za "svoj" klub ima smisla. Momak je iz Mostara, Hrvat po nacionalnosti i navija za Zrinjski logicno. Kompleks nize vrijednosti bi bio da se identificira s Hajdukom/DInamom a u svom gradu vec ima kvalitetan klub. Na kraju krajeva koga boli ku.rac ko za koga navija, nije svaki covjek isti pa da se identificira sa klubovima na podrucju gdje je rodjen.

nema ti to nikakve veze sa bilo kakvim kompleksom. Zvezda i Partizan su za Srbe više od kluba, oni su brend, kao i derbi, košarka, Novak... Do raspada Juge su bili jugoslovenski, poslije raspada srpski brend. Najbolji dokaz da to nema veze sa kompleksom malog mjesta, su ti evropska gostovanja Zvezde/Partizana ove sezone. U Pragu, Londonu, Kelnu, Cirihu, je bilo po nekoliko hiljada gostujućih navijača. 80% tih navijača su ljudi koji godinama žive vani ili su rođeni u mnogo većim gradovima i uređenijim sredinama nego što je Bg ili BL, Bijeljina, Sarajevo... pa ipak navijaju za Zvezdu/Partizan. Primjer su ti i milioni navijača iz Azije, Australije, Sj. Amerike koji se poistovjećuju sa zapadnoevropskim klubovima. Zašto? Pa zato što su ti klubovi globalni brendovi.
Zato je prosječnom Srbinu (meni) nejasno da neki lik (isto tako, prosječanSrbin) iz Lukavice, siječe vene zbog poraza Arsenala ili da
plače od sreće zato što je Real osvojio nešto, a ima Zvezdu ili Partizan. Isto to važi za Rumune koji imaju Steauu, Ruse koji imaju Spartak, Čehe koji imaju Spartu, Grke koji imaju Oly/PAO...



Lord44 je napisao/la:Ti sam sebi skaces u vrat! Dobro si rekao klub biras-bio to Cukaricki, Celik...Barcelona. Vlastiti izbor! A ako si rodjen u Sarajevu ,Banjaluci, Mostaru...koji su u kojoj ono drzavi :hmmmmm: TI bi po nacionalnoj priipadnosti, e ne ide to tako druze...Mislim ide...al je nenormalno.
Ovdje jedino što je nenormalno je da Srbin navija za srpski klub i srpsku reprezentaciju. Ostalo sve može, pa tako da Bošnjak iz Sarajeva, Bihaća, Zavidovića... bodri Ganu, Tursku, Njemačku, Sloveniju, Italiju...
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la DANTES » 15 nov 2017, 18:21

Ma sve normalno.. Npr sve više djece se maskira i ide od kuće do kuće na Noć vještica. Sve je to normalno. Biti asimilovan od strane tuđe kulture i izgubiti svoju.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 18:31

Pa da, hajmo izmisljati. Ovdje ljudi inace tvrde da je nenormalno da Srbi navijaju za Zvezdu i da je normalno da Bosnjaci navijaju za Juznu Koreju.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 18:50

artemis77 je napisao/la:
marconato je napisao/la:
Ima nesto i u (ne)kvalitetu fudbala, neregularnosti lige, samom ustrojstvu drzave, besparici itd...Ovih 7-8 000 prosjecno na Marakani je reciprocno onih 70 000 na Old Trafordu obzirom na sve gore navedeno!

Pogledaj KKCZ, svako kolo u EL po 7-20 000 (u zavisnosti da li se igra u pioniru ili areni).
U Aba ligi isto, uvijek oko 5-6 000..
Znači svi navijači Zvezde u svim sportovima zajedno napune Marakanu.
Majstore, procitaj vrlo dobro Alanov post o tome sta je zapravo Zvezda, ali i Partizan!

Zvezdu je na obicnoj prvenstvenoj utakmici protiv Smedereva i Spartaka iz Subotice gledalo 40-45 000 ljudi...
Sta ces ti meni o Zvezdi i Zvezdasima.. :facepalm:
Mozda sam ja ipak u zabludi, mozda je to kod vas drugacije, pa Sarajevo i Željo ipak nemaju toliku popularnost i velicinu u vasim ocima, pa se morate poistovjecivati sa Bayernima, Arsenalima, Realima... :hmmmmm:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Bundesliga
Postovi: 11468
Pridružen/a: 15 mar 2011, 23:06
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Bundesliga » 15 nov 2017, 18:54

Mozda sam ja ipak u zabludi, mozda je to kod vas drugacije, pa Sarajevo i Željo ipak nemaju toliku popularnost i velicinu u vasim ocima, pa se morate poistovjecivati sa Bayernima, Arsenalima, Realima... :hmmmmm:
Ja bih prije rekao da kod nas ljudi manje guraju nos gdje mu nije mjesto ;)
I am not yet born; O hear me.
Let not the bloodsucking bat or the rat or the stoat or the
club-footed ghoul come near me.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la marconato » 15 nov 2017, 18:57

Bundesliga je napisao/la: Ja bih prije rekao da kod nas ljudi manje guraju nos gdje mu nije mjesto ;)
Relax... Samo diskutujemo na pomenutu/postavljenu temu... :kafa:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4697
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Kajzer10 » 15 nov 2017, 18:59

Ja samo ne znam sto vi ovdje dolazite sa stavom "kod vas", ono kao da samo ljudi po Sarajevu i Bosni navijaju za druge klubove a toga imas, u vecoj ili manjoj mjeri u svakoj zemlji.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.