Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 04 jun 2017, 13:16

Penaltiky je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:
Penaltiky je napisao/la:Onaj se trese zbog Barse, koji bilde.
Isto to on može reći i za tebe. Nikako mi nije jasno u čemu je problem shvatiti da je navijanje za strani klub sasvim normalno. Još vam fino sve nacrta ali džaba...
more mi reć al kad izvadi sezonsku
Pozz :wave:
leorey je napisao/la:
Bordomen je napisao/la:Navijanje je kad ides na utakmice kad raznim nacinima pomazes klubu(clanstvo dresovi itd)
a simpatija je ako ja volim nekad pogledati utakmicu Arsenala

glupa tema i ljudi ne vide razliku izmedju navijaca i simpatizera
moje misljenje
Pa nema svak novac niti zivi svaki navijac u Europi da mogu pratiti utakmice najdrazeg kluba. Dosta ljudi diljem svijeta su clanovi navijackih organizacija najpoznatijih klubova na svijetu koji su oficijalno priznati od strane klubova i placaju godisnju clanarinu i kao takvi imaju popuste na karte, suvenire dresove itd. Licno sam to, a i dosta mojih prijatelja.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies


Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za pBarcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Penaltiky » 04 jun 2017, 13:22

BoixosNois1899 je napisao/la:[te]
Pa simpatizer koji kupuje marketinške zajebancije, ne može on u rečenicu s momcima poput mene koje su očevi vodili na utakmice, koji smo odrasli krajbstadiona, on koji je vidio ko i ti eh ovi su dobri odo za njih.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 04 jun 2017, 13:39

Išao bi i ja na utakmice Barce da sam rođen u Barceloni, ali pošto nisam, ne znači da ne mogu navijati za njih na ovakav način. Meni isto dođe ili navijao za Želju npr ili za Barcu, i jedne i druge samo preko TV-a mogu gledati.

Pa gdje bi bili Bayern, Barca, Real, United i ostala ekipa da im navijače sačinjava samo lokalno stanovništvo? To što si nabrojao ne mora uopšte značiti da više voliš taj klub nego što ja volim Barcu. Jednostavno si u mogućnosti da pratiš ekipu svaki dan, a ja nisam. To su okolnosti na koje nemamo uticaja.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Rokoko87 » 04 jun 2017, 13:41

Kaže onaj jedan sinoć da je izgubilo glas do poluvremena.:lol:
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Penaltiky » 04 jun 2017, 14:33

BoixosNois1899 je napisao/la:Išao bi i ja na utakmice Barce da sam rođen u Barceloni, ali pošto nisam, ne znači da ne mogu navijati za njih na ovakav način. Meni isto dođe ili navijao za Želju npr ili za Barcu, i jedne i druge samo preko TV-a mogu gledati.

Pa gdje bi bili Bayern, Barca, Real, United i ostala ekipa da im navijače sačinjava samo lokalno stanovništvo? To što si nabrojao ne mora uopšte značiti da više voliš taj klub nego što ja volim Barcu. Jednostavno si u mogućnosti da pratiš ekipu svaki dan, a ja nisam. To su okolnosti na koje nemamo uticaja.
Zato tvoja priča nema logike, jer ti nemaš nikakvu povezanost sa Barcom. A Fudbal bi bio divan da svako podržava lokalni klub.
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 04 jun 2017, 16:19

BoixosNois1899 je napisao/la:Išao bi i ja na utakmice Barce da sam rođen u Barceloni, ali pošto nisam, ne znači da ne mogu navijati za njih na ovakav način. Meni isto dođe ili navijao za Želju npr ili za Barcu, i jedne i druge samo preko TV-a mogu gledati.

Pa gdje bi bili Bayern, Barca, Real, United i ostala ekipa da im navijače sačinjava samo lokalno stanovništvo? To što si nabrojao ne mora uopšte značiti da više voliš taj klub nego što ja volim Barcu. Jednostavno si u mogućnosti da pratiš ekipu svaki dan, a ja nisam. To su okolnosti na koje nemamo uticaja.
Ljudi su vrlo povrsni, ograniceni i mnogo generaliziraju. Fino im objasnim, napisem sve argumente i onda lik me citira i napise enormnu kolicinu gluposti, a da nije napisao niti jedan protuargument. Ne znam, jedino da im jos nacrtam.

Prvi taj Zeljo ima vise navijaca sirom Bosne i Hercegovine nego samo u Sarajevu. Sto je i normalno. Ja prvi sam navijac Zelje od malih nogu, zivim u Sarajevu, studiram tu, ali nisam sarajlija. I ne vidim u cemu je problem.

Da npr za United, Barcu i Rejal navija samo lokalno stanovnistvo, takvi klubovi bi davno bankrotirali s obzirom kakva imena dovode. Ukljuciti samo mozak i nista vise. Pa jedan Rejal ima vise navijaca u Spaniji nego ijedan drugi klub, cak ih je vise nego u samom Madridu.

E moj glupi Bosnjo.
27.10.2020

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 04 jun 2017, 22:36

Potpisujem
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
avenija
Postovi: 13490
Pridružen/a: 31 mar 2009, 12:53
Lokacija: Zenica
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la avenija » 05 jun 2017, 10:58

BoixosNois1899 je napisao/la:Išao bi i ja na utakmice Barce da sam rođen u Barceloni, ali pošto nisam, ne znači da ne mogu navijati za njih na ovakav način. Meni isto dođe ili navijao za Želju npr ili za Barcu, i jedne i druge samo preko TV-a mogu gledati.

Pa gdje bi bili Bayern, Barca, Real, United i ostala ekipa da im navijače sačinjava samo lokalno stanovništvo? To što si nabrojao ne mora uopšte značiti da više voliš taj klub nego što ja volim Barcu. Jednostavno si u mogućnosti da pratiš ekipu svaki dan, a ja nisam. To su okolnosti na koje nemamo uticaja.
Guz.o bi i ja Kendru Lust da sam rodjen u Hollywoodu, ali realnost je da derem Muneveru iz Nemile a na Kendru ga bacam , isto kao ti na Barsu preko TV.
Sada te ja pitam sta je bolje derat Muneveru iz Nemile uzivo ili ga bacat preko monitora na Kendru Lust?
Dva najcrnija dana u historiji Grada Zenica.
21.10.1697 Eugen Sevojski spalio cijeli grad do temelja.
02.10.2016 Lokalni izbori

Avatar
Derdiyok
Postovi: 24176
Pridružen/a: 10 maj 2015, 04:48
Lokacija: Σα
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Derdiyok » 05 jun 2017, 11:53

Smatrate li normalnim sto narod ne kupuje domace proizvode vec strane?

Evo jos jace. Smatrate li normalnim sto u nasim klubovima igraju strani, a ne sve domaci igraci?

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
® GONGASHI POWERHOUSE ®

Avatar
artemis77
Postovi: 2476
Pridružen/a: 12 dec 2011, 01:07
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la artemis77 » 05 jun 2017, 12:13

Derdiyok je napisao/la:Smatrate li normalnim sto narod ne kupuje domace proizvode vec strane?

Evo jos jace. Smatrate li normalnim sto u nasim klubovima igraju strani, a ne sve domaci igraci?

Sent from my SM-T211 using Tapatalk
Naravno da ne smatramo. Za svaki klub trebaju igrati samo lokalni momci.
Walk on, with hope in your hearts.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 11 jun 2017, 23:39

avenija je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Išao bi i ja na utakmice Barce da sam rođen u Barceloni, ali pošto nisam, ne znači da ne mogu navijati za njih na ovakav način. Meni isto dođe ili navijao za Želju npr ili za Barcu, i jedne i druge samo preko TV-a mogu gledati.

Pa gdje bi bili Bayern, Barca, Real, United i ostala ekipa da im navijače sačinjava samo lokalno stanovništvo? To što si nabrojao ne mora uopšte značiti da više voliš taj klub nego što ja volim Barcu. Jednostavno si u mogućnosti da pratiš ekipu svaki dan, a ja nisam. To su okolnosti na koje nemamo uticaja.
Guz.o bi i ja Kendru Lust da sam rodjen u Hollywoodu, ali realnost je da derem Muneveru iz Nemile a na Kendru ga bacam , isto kao ti na Barsu preko TV.
Sada te ja pitam sta je bolje derat Muneveru iz Nemile uzivo ili ga bacat preko monitora na Kendru Lust?
I sta sad to sto neko nije iz Barcelone, ne moze navijati za njih ?

BOSNJO NIKAD NAUCIT. :rol:
27.10.2020

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 11 jun 2017, 23:51

Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

thulkazal
Postovi: 2531
Pridružen/a: 17 sep 2008, 12:29
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la thulkazal » 12 jun 2017, 11:12

Dva pojma prvo razlučiti. Navijač i fan/simpatizer...

Navijač kao i što sama riječ govori moraš navijati a sumnjam da iko od nas pjeva chantove i skače čitavu utakmicu pred TV-om dok je gleda. Čak i da radi to ne može osjetiti atmosferu navijanja ili stadiona.

Čak nekada biti fan odnosno simpatizer znači provesti po sate gledajući klipove i razne gluposti od ovih navijača što posjećuju utakmice... Pa ja sam imao periode kada sam znao po 6-7 sati dnevno gledajući gluposti oko Bayerna (od treninga, praćenja stranica za transfere, čitajući forume itd)... Sumnjam da svi članovi neke Bayernove ultra grupe to rade (istina imaju oni neke druge aktivnosti)... U suštini oni su navijači jer idu na utakmice da navijaju a ja sam fan/simpatizer jer sve to samo pratim...

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 12 jun 2017, 23:34

thulkazal je napisao/la:Dva pojma prvo razlučiti. Navijač i fan/simpatizer...

Navijač kao i što sama riječ govori moraš navijati a sumnjam da iko od nas pjeva chantove i skače čitavu utakmicu pred TV-om dok je gleda. Čak i da radi to ne može osjetiti atmosferu navijanja ili stadiona.

Čak nekada biti fan odnosno simpatizer znači provesti po sate gledajući klipove i razne gluposti od ovih navijača što posjećuju utakmice... Pa ja sam imao periode kada sam znao po 6-7 sati dnevno gledajući gluposti oko Bayerna (od treninga, praćenja stranica za transfere, čitajući forume itd)... Sumnjam da svi članovi neke Bayernove ultra grupe to rade (istina imaju oni neke druge aktivnosti)... U suštini oni su navijači jer idu na utakmice da navijaju a ja sam fan/simpatizer jer sve to samo pratim...
Sve to stoji, ali za Bayern navija bar jos 30 % Njemacke koji ne zive u Minhenu. Da ne govorim za ostale bavarce koji uopste ne zive u Njemackoj. Nekad dodju, pogledaju tekmu, ali to je to. NE moras dolaziti na stadion da bi bio navijac. Bayern i ostali veliki klubovi zive vecinom od stranih navijaca, a ne samo nijemaca, bavaraca. To govore i posjete na stadionima. Jer da ne zavise od toga, nikad ne bi imali renome i novce da dovedu najbolje igrace.

Neko to ne shvata, nazalost. Ali tu smo da pojasnimo, ako treba i nacrtamo nekima. :kafa:
27.10.2020

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 12 jun 2017, 23:36

BoixosNois1899 je napisao/la:Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
Upravo to. Bosnji je sve cudno. Sve ga interesuje. U svemu misli da je upravu. A jedna Afrika nam bjezi 20 godina. U bukvalno svemu.

Pitam se, koliki je kvocijent inteligencije forumasa koji je otvorio ovu temu. Kakvim se on pitanjima zabavlja :tokralju:
27.10.2020

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11952
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la BoixosNois1899 » 12 jun 2017, 23:46

leorey je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
Upravo to. Bosnji je sve cudno. Sve ga interesuje. U svemu misli da je upravu. A jedna Afrika nam bjezi 20 godina. U bukvalno svemu.

Pitam se, koliki je kvocijent inteligencije forumasa koji je otvorio ovu temu. Kakvim se on pitanjima zabavlja :tokralju:
Dovoljno je pročitati samo prvi post i odmah ti sve bude jasno. Strašna doza gluposti u samo par rečenica. :sick:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
Penaltiky
Postovi: 15051
Pridružen/a: 14 maj 2017, 17:04
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la Penaltiky » 13 jun 2017, 11:10

leorey je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
Upravo to. Bosnji je sve cudno. Sve ga interesuje. U svemu misli da je upravu. A jedna Afrika nam bjezi 20 godina. U bukvalno svemu.

Pitam se, koliki je kvocijent inteligencije forumasa koji je otvorio ovu temu. Kakvim se on pitanjima zabavlja :tokralju:
Afrika nam bježi jer retardirana djeca misle da su Katalonci i Bavarci
Šit bi loš, a sudžuk žilav...

Avatar
dscile
Postovi: 6170
Pridružen/a: 28 mar 2014, 00:19
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la dscile » 13 jun 2017, 11:41

leorey je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
Upravo to. Bosnji je sve cudno. Sve ga interesuje. U svemu misli da je upravu. A jedna Afrika nam bjezi 20 godina. U bukvalno svemu.

Pitam se, koliki je kvocijent inteligencije forumasa koji je otvorio ovu temu. Kakvim se on pitanjima zabavlja :tokralju:
Neulazeci u diskusiju, ali zar nisi ti bas jedan od tih "glupih Bosnja" koji "u svemu misli da je u pravu". Citajuci upise, najvise mi se cini da ti opisujes sam sebe jer ni u cemu ne prihvatas misljenje druge strane. A pri tome na perfidan nacis vrijedjas te iste ljude sa tim konstatacijama oko inteligencije, glupog Bosnje i slicnog.

Shvatite da nisu svima iste stvari normalne. Nekome je neshvatljivo da se neko smatra navijacem kluba koji je udaljen nekoliko hiljada kilometara.. a nekome je neshvatljivo da neko redovno ide gledati ovaj, nazovi fudbal, na nasim njivama. 100 ljudi 100 cudi.

Avatar
leorey
Postovi: 17860
Pridružen/a: 23 maj 2010, 16:20
Kontakt:

Re: Smatrate li normalnim da neko navija za Barcu, Lyon,Real....

Post Postao/la leorey » 13 jun 2017, 12:55

dscile je napisao/la:
leorey je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:Ja mislim da se samo kod nas vode polemike oko ovako smiješnih stvari. Valjda nam je u krvi da zabadamo nos u tuđe stvari i tuđi život pa nam je eto od jake važnosti i to da li neko navija za strani klub i ako navija, čudom se čudimo zašto navija.
Upravo to. Bosnji je sve cudno. Sve ga interesuje. U svemu misli da je upravu. A jedna Afrika nam bjezi 20 godina. U bukvalno svemu.

Pitam se, koliki je kvocijent inteligencije forumasa koji je otvorio ovu temu. Kakvim se on pitanjima zabavlja :tokralju:
Neulazeci u diskusiju, ali zar nisi ti bas jedan od tih "glupih Bosnja" koji "u svemu misli da je u pravu". Citajuci upise, najvise mi se cini da ti opisujes sam sebe jer ni u cemu ne prihvatas misljenje druge strane. A pri tome na perfidan nacis vrijedjas te iste ljude sa tim konstatacijama oko inteligencije, glupog Bosnje i slicnog.

Shvatite da nisu svima iste stvari normalne. Nekome je neshvatljivo da se neko smatra navijacem kluba koji je udaljen nekoliko hiljada kilometara.. a nekome je neshvatljivo da neko redovno ide gledati ovaj, nazovi fudbal, na nasim njivama. 100 ljudi 100 cudi.
Ma kome je to neshvatljivo da se neko smatra navijacem kluba koji je udaljen nekoliko hiljada kilometara ? Bosnji ? Balkancu? Daj bolan, samo se na ovim prostorima moze cuti ova glupa teza. Nigdje vise na svijetu.

Mislim, yebe mi se za misljenje, svako ima svoje, kao i dupe. Ali ovo su smijesna pitanja, a kamoli da raspravljas o njima.
27.10.2020

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.