BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la alan_kardec » 13 mar 2013, 23:52

adisice je napisao/la: da prenosit susjeda a vlastitu repku ignorirat :(
kako misliš da rtrs prenosi bh repku kad entitetski emiteri nemaju prava za prenose iste? prenosa nema ni na ftv-u. vjerovatno i oni ignoriraju sopstvenu repku. :lol:
nije tačno da na rtrs-u ignorišu reprezentativne selekcije BiH.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la adisice » 14 mar 2013, 11:37

alan_kardec je napisao/la:
adisice je napisao/la: da prenosit susjeda a vlastitu repku ignorirat :(
kako misliš da rtrs prenosi bh repku kad entitetski emiteri nemaju prava za prenose iste? prenosa nema ni na ftv-u. vjerovatno i oni ignoriraju sopstvenu repku. :lol:
nije tačno da na rtrs-u ignorišu reprezentativne selekcije BiH.
dovoljno mi je čuti sport na dnevniku rtrs a nisam rekao da moraju prenosit čak je na federalnoj prenošena hrvatska reprezentacija mene više iritira ignoriranje domaćeg sporta...nemoj mislit da sam ljubomoran na sportske uspjehe Srbije naprotiv...
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la alan_kardec » 14 mar 2013, 12:15

ma ti očigledno ni ne gledaš ni rtrs, ni sportsku rubriku na kraju dnevnika rtrs čim tako pričaš. kad igra bh repka u bilo kom sportu (fudbal. košarka, rukomet, tenis...) rezultati i izvještaji sa tih tekmi, se redovno objavljuju. 100%.
tako da ti ne stoji priča o ignorisanju bh sporta na rtrs-u.

ako već pričamo o ignorisanju bh sporta, pa i javni servis BiH ne prenosi kamaru nekih utakmica bh repke i drugih događanja u kojima učestvuju bh sportisti, a to im je kao javnom servisu, jedna od obaveza.

rtrs, recimo, od domaćeg sporta prenosi utakmice igokee u aba ligi, prenosi završnicu odbojkaškog kupa BiH u obje konkurencije, završnice Kupova RS u više sportova, završnice domaćih teniskih turnira... i ima toga još.
Šta prenosi bht? Svjetska i evropska prvenstva u više sportova, Olimpijadu, poneku tekmu domaćeg fudbalskog prvenstva i dio utakmica bh repki. Međunarodni sport je više zastupljen.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Semper
Postovi: 2605
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Semper » 14 mar 2013, 12:23

Nisi u pravu ,evo primjer zadnjeg SP u skijanju BiH je imala 3 predstavnika 2 iz RS 1 iz FBiH. Ide prilog na RTRS u kome samo spominju rezultate predstavnika koji dolaze sa područja RS.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la alan_kardec » 14 mar 2013, 12:45

Pa mogu i ja sad reći da ti nisi u pravu, i da dokažeš to što pričaš. Ako je zaista tako bilo, to je neprofesionalizam najgore vrste, ali zašto se hvataš za taj primjer, a imaš masu drugih primjera koji potvrđuju moju konstataciju koju sam iznio iznad?
Mnogo neprofesionalizma imaš i na dva druga javna emitera.
Po nekom mom mišljenju, ako se neko treba kritikovati o zanemarivanju bh sporta, onda je to BHT u svakom slučaju.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la adisice » 14 mar 2013, 23:07

alan_kardec je napisao/la:ma ti očigledno ni ne gledaš ni rtrs, ni sportsku rubriku na kraju dnevnika rtrs čim tako pričaš. kad igra bh repka u bilo kom sportu (fudbal. košarka, rukomet, tenis...) rezultati i izvještaji sa tih tekmi, se redovno objavljuju. 100%.
tako da ti ne stoji priča o ignorisanju bh sporta na rtrs-u.

ako već pričamo o ignorisanju bh sporta, pa i javni servis BiH ne prenosi kamaru nekih utakmica bh repke i drugih događanja u kojima učestvuju bh sportisti, a to im je kao javnom servisu, jedna od obaveza.

rtrs, recimo, od domaćeg sporta prenosi utakmice igokee u aba ligi, prenosi završnicu odbojkaškog kupa BiH u obje konkurencije, završnice Kupova RS u više sportova, završnice domaćih teniskih turnira... i ima toga još.
Šta prenosi bht? Svjetska i evropska prvenstva u više sportova, Olimpijadu, poneku tekmu domaćeg fudbalskog prvenstva i dio utakmica bh repki. Međunarodni sport je više zastupljen.
Iskreno da ti kažem nema se šta ni gledat jer slabo kad gledam domaće kanale osim naravno kad igra reprezentacija,po neka utakmica premijer lige i to gledam ako nema na satelitskoj jer muka mi dođe od ovi naši komentatora osim Marjana ali ono što sam vidjeo je ono mi je dovoljno a i ko je direktor te televizije :shock: [youtube][/youtube]dovoljno od mene i neću više da ulazim raspravu
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la alan_kardec » 14 mar 2013, 23:25

dođosmo do toga da je Dragan Davidović kriv zato što BiH stagnira u sportskom smislu. :? :lol: Kakva konstrukcija, svaka čast!

Uostalom kakve veze ima ko je i šta je Davidović? Ovaj bivši papa je u mladosti bio član nacističke omladine pa šta? Ne poredim ova dva slučaja jer su neuporedivi, samo navodim kao primjer.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Monolog » 14 mar 2013, 23:26

Držite se teme :!:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la adisice » 14 mar 2013, 23:57

Da jeste kriv i kao sva ostala g.ovna od ljudi nebitno na nacionalnost koji žive od našeg novca koji mi dajemo državi više nego što daje ona nama neće biti bolje ... a šta se ulaže u sport??ništa al se ulaže u ove glupe televizije koje šire nacionalizam,dezinformacije,gluposti itd..to su sve televizije koje stoje iza stranaka i vlasti i opozicije....nema nijedne televizije koja je neovisna ako je i ima slabe se čuje jer je narod mutav slušaju samo one koji su "njihovi".Imali je BiH i jednu sportsku televiziju??mislim da nema...pa svaka država koja misli na svoj sport ima takvu televiziju.Da nema ove stranice(ss.ba) nebi znali 80 % o Bh sportu al zato znamo svakog političara :evil: Zato lijep pozdrav ako želiš bh sportu najbolje
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la alan_kardec » 15 mar 2013, 02:29

Ako ga smatraš dijelom zakržljalog i neefikasnog državog aparata, onda je svakako kriv koliko i svi drugi koji obavljaju odgovorne javne funkcije. Upirati prstom u pojedinca je pogrešno, bar u ovoj situaciji.
Jednostavno ovdje je cio sistem truo, od biračkog tijela koje vazda bira isto pa do tih vazda izabranih. Zato i nije čudo što je stanje u državi, a samim tim i bh sportu, takvo kakvo jeste.
Naravno da bh sportu želim najbolje.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la adisice » 15 mar 2013, 10:11

alan_kardec je napisao/la:Ako ga smatraš dijelom zakržljalog i neefikasnog državog aparata, onda je svakako kriv koliko i svi drugi koji obavljaju odgovorne javne funkcije. Upirati prstom u pojedinca je pogrešno, bar u ovoj situaciji.
Jednostavno ovdje je cio sistem truo, od biračkog tijela koje vazda bira isto pa do tih vazda izabranih. Zato i nije čudo što je stanje u državi, a samim tim i bh sportu, takvo kakvo jeste.
Naravno da bh sportu želim najbolje.
Samo smo krivi jer mi biramo iste levate 20 i više godina :(
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la amerosm » 05 sep 2013, 19:48

Tacno u nas zakonom treba zabraniti sport...
Jedina svijetla tacka su fudbalski reprezentativci, a ako jos sutra ne daj Boze izgubimo treba se odjaviti od svih takmicenja.

Sve drzave u odredjenom sportu se nalaze u svijetskom vrhu, samo mi ispadosmo retardi...
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la effe_sa » 05 sep 2013, 20:55

amerosm je napisao/la: Jedina svijetla tacka su fudbalski reprezentativci, a ako jos sutra ne daj Boze izgubimo treba se odjaviti od svih takmicenja.
Amere ja mislio ti bar malo razumnije razmišljaš...... :)
Mi sad fudbalere dižemo u nebesa, opravdano slažem se. ALi i pretjerujemo.
Reci mi molim te koliko su se to puta fudbaleri plasirali na veliko takmičenje, a koliko puta košarkaši? I nemoj mi samo onu vadionu, lakše se košarkašima plasirat, kao lakši sistem takmičenja...... :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
legenda reala
Postovi: 33800
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la legenda reala » 05 sep 2013, 21:49

effe_sa je napisao/la:
amerosm je napisao/la: Jedina svijetla tacka su fudbalski reprezentativci, a ako jos sutra ne daj Boze izgubimo treba se odjaviti od svih takmicenja.
Amere ja mislio ti bar malo razumnije razmišljaš...... :)
Mi sad fudbalere dižemo u nebesa, opravdano slažem se. ALi i pretjerujemo.
Reci mi molim te koliko su se to puta fudbaleri plasirali na veliko takmičenje, a koliko puta košarkaši? I nemoj mi samo onu vadionu, lakše se košarkašima plasirat, kao lakši sistem takmičenja...... :D
Pa ja isto će biti ovako pljuvanje kad se plasiramo u Brazil, ljudi kod nas imaju nerealna očekivanja, odma će se tražiti prolaz grupe, niko neće biti zadovoljan samim plasmanom, koji je veliki uspjeh kad pogledamo stanje u našoj državi kako u sportu tako i u svim sferama ;)

Mi u košarci nemamo kvalitet za više od 1-2 pobjede u grupi na Eurobasketu, možemo da prođemo grupu ali da nam se mnogo stvari poklopi, ko zna bil se ikako i plasirali da nije došlo do ovog proširenja
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la effe_sa » 05 sep 2013, 22:01

legenda reala je napisao/la:
Pa ja isto će biti ovako pljuvanje kad se plasiramo u Brazil, ljudi kod nas imaju nerealna očekivanja, odma će se tražiti prolaz grupe, niko neće biti zadovoljan samim plasmanom, koji je veliki uspjeh kad pogledamo stanje u našoj državi kako u sportu tako i u svim sferama ;)
Upravo to. Mi smo se već naložili da smo najjači, a ne daj Bože da kiksamo protiv Slovaka. Problem je kod nas uvijek u glavi. Mi sve nešto hoćemo, a niko prstom ne mrda.Svi imaju ideje i iluzije. Samo maštanje.
Ubjeđen sam da se u npr na SP grupa prođe, pa dođe možda i do četvrtfinala i tada ispadne, svi bi pljuvali po igračima i selektoru, predsjedniku saveza....Po svima....
legenda reala je napisao/la:Mi u košarci nemamo kvalitet za više od 1-2 pobjede u grupi na Eurobasketu, možemo da prođemo grupu ali da nam se mnogo stvari poklopi, ko zna bil se ikako i plasirali da nije došlo do ovog proširenja
Sve reprezentacije su više para uložile nego naša. Tačnije svi savezi su više uložili u svoje repke nego mi. I onda nama nešto nije jasno.
A plus mentalitet nam je naopak, svi očekuju puno, mediji vrše pritisak, igrači malo podlegnu, malo se neki jačim ugovorima osile, dignu nos. I selektor tu ispadne ko najveći jadnik.....Treba javnost primirit, a treba s igračima izaći na kraj. Bezizlazna situacija.
Da smo moćniji savez, mi bi sigurno pred EP uspjeli dovesti dvojicu, trojicu igrača, s kojima bi imali pravi kvalitet i širinu. A ovako ti zakažu trojica igrača i sve je down....
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la amerosm » 05 sep 2013, 23:08

effe_sa je napisao/la:
amerosm je napisao/la: Jedina svijetla tacka su fudbalski reprezentativci, a ako jos sutra ne daj Boze izgubimo treba se odjaviti od svih takmicenja.
Amere ja mislio ti bar malo razumnije razmišljaš...... :)
Mi sad fudbalere dižemo u nebesa, opravdano slažem se. ALi i pretjerujemo.
Reci mi molim te koliko su se to puta fudbaleri plasirali na veliko takmičenje, a koliko puta košarkaši? I nemoj mi samo onu vadionu, lakše se košarkašima plasirat, kao lakši sistem takmičenja...... :D
Ovdje su 100% upravu ali su samo izdvojio dio mog posta ;)
Da se razumjemo i mi u fudbalu smo obicni qurac nego trenutno profitiramo od omladinskih pogona Njemacke, Hrvatske, Luxembourga, SAD-a, Kanade pa imamo uspjesnu reprezentaciju, ali ce nekad doci vrijeme gdje neki igraci ciji su korijeni iz BiH nece htjeti igrati za nas, eh onda smo tek nahebali, jer treba imati na umu da niti Dzeko niti Spahic nece vjecno trajati.

Uredu moze se prihvatiti cinjenica da nismo kvalitetni u vodecim sportovima na svijetu, ali me niko ne moze ubjediti da ne mozemo imati kvalitetne takmicare u vodenim sportovima pored toliko rijeka...

Primjera radi Crna Gora kao nezavisna drzava postoji od 2006-te godine, i ima skoro 8 puta manje stanovnika od nas, pa vec imaju titule na velikim takmicenjima.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7490
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la effe_sa » 06 sep 2013, 00:25

amerosm je napisao/la: Da se razumjemo i mi u fudbalu smo obicni qurac nego trenutno profitiramo od omladinskih pogona Njemacke, Hrvatske, Luxembourga, SAD-a, Kanade pa imamo uspjesnu reprezentaciju, ali ce nekad doci vrijeme gdje neki igraci ciji su korijeni iz BiH nece htjeti igrati za nas, eh onda smo tek nahebali, jer treba imati na umu da niti Dzeko niti Spahic nece vjecno trajati.
Pa dobro , zavisimo od igrača iz inostranstva i nadat se da će dugo takvih igrača u inostranstvu biti.
Liga nam jeste slaba, valjda će nekad bar malo napredovat, a neki igrači koji odu vani nadat se da će se razvijati u velike igrače, poput Džeke npr.
U fudbalu smo mi trenutno jaki, s ogromnim potencijalom, ali fudbal priznajem kao uspješan tek kada se osigura plasman na SP. Ako tamo odemo, što se mene tiče možemo i sve izgubit, ja to ne bi više smatrao neuspjehom, kada bi uspjeh već plasman bio.
Da me ko krivo ne shvati, nije da se ja mirim samo s tim plasmanima na velika takmičenja, ali mora se ići korak po korak. Mislim da je za sport jedne države kontinuirani plasman na veliko takmičenje jako bitno, zbog same promocije.
A u inostranstvu već dugo našu košarkašku reprezentaciju poštuju.
Prije neki dan je bio zanimljiv članak na Spox.com, gdje njemački novinari - stručnjaci za košarku govore o EP, te su mnogo hvalili Teletovića i Đedovića. Ali i tu je spomenuto kako Đedović mora još u nekim segmentima napredovati, kako bi bio baš veliki, a ne da ostane samo vječni talenat.

Naša košarkaška repka se poštuje i vani itekako. Pa poznavaoci košarke vide da smo stalno tu na velikim smotrama, neki iskorak poput onog 1993. će nekada opet doći.

Za fudbal je znači bitno sada konačno otići na veliko takmičenje i ući onda u to sve smireno (e kad bi mi to samo znali). Nakon toga ako se napravi iskorak dalje, to je onda sjajan uspjeh.
Mislim da bi mi sebe smatrali uspješnom sportskom nacijom , nama trebaju redovni još plasmani fudbalske repke, te po mogućnosti da tako nešto pođe za rukom rukometašima. Kada bi košarka, fudbal i rukomet bili tako zastupljeni to bi već bio značajan uspjeh. A ako fudbalska reprezentacija bude mogla prolaziti dalje i na velikim takmičenjima, onda je to samo po sebi veliko, jer ipak kod nas je fudbal sport broj 1 i ako tu ima uspjeha, odmah sve vrije....

Ono što je bitno po meni je da ta 3 popularnija sporta imaju te neke uspjehe i da naše selekcije tu izbore plasmane na velike smotre.
Neka ulaganja u neke sportove, ono da bi se samo medalja osvojila, to je skoro i bespotrebno. Ne vidim u tome neki smisao. Npr uvijek bi četvrtfinale ili polufinale, pa i samu osminu finala fudbalske reprezentacije više cijenio nego neke 2-3 medalje u tamo nekim sportovima, manje popularnim.
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Pitar85
Postovi: 18
Pridružen/a: 04 sep 2013, 10:41
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Pitar85 » 07 sep 2013, 13:50

Ovu temu moramo sto vise forsirati, jer je naziv teme najrealniji na ovom forumu.

Kakvi mi..
Bosna i Hercegovina, Sarajevo, Juventus... Pratim ja i ostalo, ali njih volim, za njih navijam

Avatar
tepsija
Postovi: 3123
Pridružen/a: 14 nov 2011, 16:19
Lokacija: Mostar,grad na Neretvi,srce Hercegovine,nepokoreni grad
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la tepsija » 06 okt 2013, 16:48

Da,ali...za ovo krivicu snose oni koji se na sve načine trude da degradiraju BiH,pa tako i sport.
Samo polako,sve će leći na svoje.
Jer ne može meni niko reći da je košarkaraška reprezentacija Hrvatske koja je došla do 1/2 finala EP-a u Sloveniji bolja od naše,ili da je Slovenija veća sila od nas,a toliko su se puta plasirali na velika takmičenja.
Sve će leći na svoje,i krenuti nabolje sad,sa nogometašima.
Glavni recept je udaljiti ljude koji degradiraju,kao što su udaljeni alkos Ušanović&co...
Zdravi temelji su bit svega.
Josip-Jole Musa(1931-2000)
Vječno u našim srcima.
Hercegovina,jedina je ona,rodila je Veleza,naseg sampiona!

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61295
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: BiH jedna od najneuspješnijih sportskih nacija u Evropi

Post Postao/la Virtu4l » 15 okt 2013, 23:36

Ukinite ovu temu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 10 gostiju.