EP 2020 u 13 gradova

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Zenichanin
Postovi: 1583
Pridružen/a: 06 avg 2011, 21:25
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la Zenichanin » 07 dec 2012, 22:34

Ovaj Platini uništi ovaj fudbal kao i onaj Hofer što ništi ski-skokove sa uvođenjem nekih glupih pravila :roll: :roll:
WELCOME TO CHELSEA FC
FIRST LONDON CLUB TO WIN THE CHAMPIONS LEAGUE


1905 - 19.05.


Champions of Europe - that's who we are

underPFC
Postovi: 952
Pridružen/a: 24 jun 2012, 17:56
Lokacija: JUG
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la underPFC » 07 dec 2012, 22:35

AGAINST MODERN FOOTBALL!

Naravno da je ova odluka samo jedna u nizu uništavanja fudbalske igre,polako su počeli i sa ovom tehnikom koja će pratiit jel lopta prešla liniju, 5 sudija..... Svakim danom sam smisao igre,smisao takmičenja se gubi! A sve to imam osećaj kako bi prijatelji i glavni ljudi UEFA što duže ostali na toj prevažnoj poziciji.


Između ostalog mogla bi Srbija biti jedan od domaćina te 2020. jer ovaj naš predsednik Karadžić se nameračio za projekat zvani Nacionalni stadion....
BORBA ZA PRAVDU! PRAVDA ZA GROBARE!

Avatar
Sportfanatik
Postovi: 3271
Pridružen/a: 03 dec 2012, 22:56
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la Sportfanatik » 07 dec 2012, 22:55

Glupost
Super Bowl champions: 2001, 2003, 2004 Let's go Pats
IN MOYES WE TRUST
RAFA NADAL
LeBRON JAMES
KIMI RAIKKONEN

Avatar
anonimni
Postovi: 10102
Pridružen/a: 04 jan 2012, 14:54
Lokacija: Uvijek uz tebe!
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la anonimni » 07 dec 2012, 23:25

jao mafijaša...

UEFA MAFIA !
Željezničar 1921! Arsenal FC 1886!

Kapiten Blue Traina

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la dubrava » 08 dec 2012, 19:32

Euro za buržoaziju!!
Od toga će velika većina biti sponzorske karte. Na tekme će ići bogati, a mi ostali neka jedemo kolače.
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
juznjak>
Postovi: 6397
Pridružen/a: 08 maj 2010, 16:49
Lokacija: Benidorm
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la juznjak> » 08 dec 2012, 19:58

Meni se svidja ideja. Samo mi zvuci previse da bude u 13 gradova i to u sve razlicite drzave .Previse bi bilo razbacano. Mada je bolje tako nek da uzmu neke zemlje gdje mora da se ulaze 10 miliardi eura u infrastrukturu i na izgradnji stadiona kao sto je bilo u ukrajini .Ali grozno je da ce igrat 24 zemlje, pa to je pola Europe! Ostala polovica koja nece bit na EURU su andora, monaco, lihtenstajn, vatikan, san marino, luksemburg, farski otoci, moldavija.... kvaliteta nogometa ce drasticno pasti, i nece bit tolike euforije među navijacima jer ce se igrati na puno mjesta.
El Glorioso vuelve a ser un grande ! Rap sucks. Rap = Retards Attempting Poetry.
Ser del Madrid tiene precio,ser del barsa tiene precio,ser del atleti no tiene precio para todo lo demás ROJIBLANCO FORZA ATLETI!!!♡♥♡ Bosna Prkosna Od Sna !♥♡

Kuruz
Postovi: 142
Pridružen/a: 28 nov 2012, 11:07
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la Kuruz » 10 dec 2012, 20:18

U regionu jedino možda Beograd i Split vide ovo prvenstvo.
Skoplje ima dobar stadiona ali ne mogu oni to sve organizovati.
Sarajevo nikako-onaj kamenjar od Grbavice i lokva od Koševa
Ljudski vrt -tu i tamo
Zagreb -nema šanse

Avatar
bh hrvat
Postovi: 2165
Pridružen/a: 13 jan 2009, 21:49
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la bh hrvat » 19 dec 2012, 21:42

Hajde mozda da u ovih pedeset godina vidimo jedno ep na balkanu.tu je zagreb favorit.protece jos puno vode dok se janezi opet plasiraju na jedno veliko takmicenje.cro je konstantno na velikim takmicenjima a tada ce biti i u eu

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la SiamoNoi » 19 dec 2012, 21:46

Katastrofalna odluka UEFA-e.Ono što najviše fascinira je kako su sve članice osim Turske digle ruku,a nije poznat niti koncept prvenstva,niti išta.Veze s vezom nema.

gruezi
Postovi: 3895
Pridružen/a: 30 jul 2010, 05:56
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la gruezi » 19 jan 2013, 18:28

Ma hebo ovaj danasnji fudbl vise da nema bundeslige jedva da bi ista I pratio... Ovaj platini je jedno obicno masonsko smece koje radi za njih ka projektu zvanom "novi svjetski poredak" ciji je cilj uzimanje duse svemu sto ima dusu ,unistavanje bilo kakvog duhovnog osjecaja I identiteta kod ljudi I stvaranje drustva koje se u cijelosti zasniva na pohlepi I potrosnji..fudbal koji je vecini evropljana mnogo vise od sporta je naravno prvi na udaru

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la AnelZ » 27 jan 2013, 09:08

U vezi ovog EP-a, posto je odluceno da ce se igrati u 12 gradova + 1 grad za polufinale i finale, nadam se da ce postojati barem neka restrikcija prema drzavam koje su 10 godina prije odrzavanja ovog prvenstva odrzali veliko takmicenje u fudbalu. Ovim zelim reci da treba prvenstveno Francuskoj i Rusiji uskratiti pravo da se kandiduju, eventualno jos i Poljskoj i Ukrajini.

Drzave za koje sam siguran da ce imati svoj grad-domacin su:
Engleska (moguce finale/polufinale na Wembley, ako to ne onda grupna faza + 1/4 finale)
Turska (moguce finale/polufinale u Istanbulu, ako to ne onda grupna faza + 1/4 finale)
Njemačka (3 grupna faza + 1/4 finale)
Španija(3 grupna faza + 1/4 finale)
Italija (3 grupna faza + 1/4 finale)
Portugal (3 grupna faza + 1/8 finale)
Holandija (3 grupna faza + 1/8 finale)
Eventualno Švedska i Grčka (3 grupna faza + 1/8 finale).
Za ostala 4 domacina ce se boriti zestoka borba, siguran sam da ce jedna drzava iz bivse Juge isto dobiti domacinstvo (prvenstveno mislim na borbu izmedju Hrvatske i Srbije, kod nas cak nema ni inicijativa za razliku od te dvije drzave). Dobre sanse ima jos Češka, Belgija, Rumunija, Škotska, Danska i Mađarska, dok su Austrija, Švicarska, Norveška, Irska i Bugarska tu blizu negdje. Gruzija bi imala sansu da nije na Kavkazu...

Avatar
don_burza
Postovi: 5198
Pridružen/a: 09 okt 2010, 00:42
Lokacija: Hellfire Peninsula
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la don_burza » 27 jan 2013, 10:02

koja glupost jebote belaj

pa sad kako ce neka zemlja imati plan rekonstrukcije ako ne moze dobiti prvenstvo

konkretno italija. Ima eto sad Juve arena + napravice Milan ili Inter stadion i to ce imati da ponude za ovo
a za ostale stadione ih boli racku

nema potrebe govoriti gdje se spanci , svabe ,englezi itd igrati svoje tekme

nece sigurno u Becu
Thomas Müller - Fußballgott

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la icetea01 » 27 jan 2013, 14:34

Neznam sto ste tako kriticni. Pa evo je sjajna prilika da se u nasoj zemlji napravi jedan pravi stadion. Pa zenica hoce da se kandiduje za odigravanje Superkupa 2016, a mislim da im bi bila veca sansa da budu jedan od tih 13 gradova. A mislim da bih Sarajevo imalo i jos vece sanse. Pa UEFA je i zbog toga uvela ovaj sistem, da se neigra samo u bogatim gradovima/drzavama nego i da male zemlje/gradovi imaju sansu da budu domacini EP-a. A sto se tice Ex-Yu, pa mislim da imamo cak i bolje sanse nego Hrvatska ili Srbija. Njih *ebu ta zbivanja oko huligana, pogotovo kad im igraju reprezentacije, dok smo mi u zadnjim utakmicama dobivali pohvale za organizaciju i ponasnje navijaca. A to sto nemamo stadion, to neigra nikakvu ulogu, pa naravno da se nebih igralo na nakvoj Grbavici, nakovom Kosevu ili Bilinom Polju, niti mi moramo da imamo neki dobar stadion da bih se kandidovali, to nije preduvjet, preduvjet je dati garanciju da bih se sve do 2020 napravilo sto je potrebono itd.

A sto se tice ovih 13 gradova, njih 9 morat ce imati stadion najmanje od 50,000 kapaciteta, 1 grad od 70,000 (u kojem ce se igrati polufinale i finale) i 2 grada najmanje od 30,000 zbog toga da bih se i neki manji gradovi/zemlje mogli kandidovati. ;)

Avatar
Devil
Moderator
Postovi: 24076
Pridružen/a: 13 jun 2009, 00:17
Lokacija: Grad Greha
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la Devil » 27 jan 2013, 14:40

Nemoj da budes u zabludi. ;)
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

dean
Postovi: 91
Pridružen/a: 19 dec 2012, 23:01
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la dean » 27 jan 2013, 14:52

icetea.....smiješan si

inače ideja je katastrofa...platimi polako, ali sigurno uništava ovu igru

samoradnik
Postovi: 982
Pridružen/a: 22 jun 2012, 10:29
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la samoradnik » 27 jan 2013, 15:13

AnelZ je napisao/la:U vezi ovog EP-a, posto je odluceno da ce se igrati u 12 gradova + 1 grad za polufinale i finale, nadam se da ce postojati barem neka restrikcija prema drzavam koje su 10 godina prije odrzavanja ovog prvenstva odrzali veliko takmicenje u fudbalu. Ovim zelim reci da treba prvenstveno Francuskoj i Rusiji uskratiti pravo da se kandiduju, eventualno jos i Poljskoj i Ukrajini.

Drzave za koje sam siguran da ce imati svoj grad-domacin su:
Engleska (moguce finale/polufinale na Wembley, ako to ne onda grupna faza + 1/4 finale)
Turska (moguce finale/polufinale u Istanbulu, ako to ne onda grupna faza + 1/4 finale)
Njemačka (3 grupna faza + 1/4 finale)
Španija(3 grupna faza + 1/4 finale)
Italija (3 grupna faza + 1/4 finale)
Portugal (3 grupna faza + 1/8 finale)
Holandija (3 grupna faza + 1/8 finale)
Eventualno Švedska i Grčka (3 grupna faza + 1/8 finale).
Za ostala 4 domacina ce se boriti zestoka borba, siguran sam da ce jedna drzava iz bivse Juge isto dobiti domacinstvo (prvenstveno mislim na borbu izmedju Hrvatske i Srbije, kod nas cak nema ni inicijativa za razliku od te dvije drzave). Dobre sanse ima jos Češka, Belgija, Rumunija, Škotska, Danska i Mađarska, dok su Austrija, Švicarska, Norveška, Irska i Bugarska tu blizu negdje. Gruzija bi imala sansu da nije na Kavkazu...
Nevjerujem ja da će Engleska isreno se zalagati za domaćinstvo,njihov cilj je organizacija Mundijala posle 2020 ;)
Što se Turaka tiče,vrlo moguće. Njemci,mislim da će oni biti zaobiđeni tim prije što su 2006 imali veliko takmičenje,možda griješim... Španci bi trebali biti jedan od organizatora i to možda Valencia. Žabari su pod upitnikom,vjerujem da bi i oni više voljeli biti kandidati za mundijal gdje će sami organizovati.
Portugal je jedan od kandidata,bili su organizatori jednog EP. Holandija je takođe bila ranijih godina organizator,ali sam sto posto siguran da će dobiti i oni mjesto. Što se Grka tiče oni su sigurica, Šveđani vidjećemo,oni ili Danci teško da će dvije skandinavske dobiti mjesto.

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la AnelZ » 28 jan 2013, 03:32

Da odmah kazem da sam i ja protiv ovoga, ali sada se vise ne moze promjeniti. Jedino sto raduje jeste to sto ce ovo biti samo jednom i da ce vec 2024 biti opet u jednoj ili dvije drzave EP, eventualno tri.

@samoradnik - to stoji da ce Engleska pokusati da organizuje EP ili SP nekada poslije 2020., Italija isto i cak sta vise njima je vise potrebno jer im infrastruktura definitivno vise nije na nivou. Španiju spasava sada ovaj boom koji imaju sto se tice fudbala pa mnogi klubovi su spremni uloziti ogromne novce u nove stadione. Ali sam opet siguran da ce se svaka od ovih zemalja isto kandidovati da dobije domacinstvo u vidu jednog grada za ovo sranje od EP-a. Engleska je cak sta vise rekla vec da ce kandidovati Wembley za finale, ne vjerujem da je promjenila misljenje. Sto se tice Njemacke ona je rekla da ukoliko se Turska kandiduje za finale oni ce se prijaviti samo za grupnu fazu + knockout.

Avatar
England
Postovi: 2001
Pridružen/a: 21 avg 2011, 11:11
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la England » 06 okt 2013, 17:08

Na idućem EP-u 2016. godine u Francuskoj po prvi put će nastupiti 24 reprezentacije, što je osam više nego do sada. Četiri godine kasnije EURO će se odigrati u 13 različitih gradova u isto toliko država. Dvanaest će ih ugostiti po tri utakmice u skupini i jednu knock-out utakmicu, a preostali oba polufinala i finale. Minimalni kapacitet stadiona je 50.000 gledatelja, ali će Uefa napraviti maksimalno dvije iznimke za stadione od barem 30.000 gledatelja.

Predsjednik Europske nogometne federacije (UEFA) Michel Platini priprema revolucionarno širenje Europskog nogometnog prvenstva 2020 . godine na koje želi pozvati reprezentacije s drugih kontinenata, primjerice Brazil i Argentinu.

"Ova ideja je još u povojima. Međutim, to nije ništa novo. U Južnoj Americi na Copa America već 20 godina dolaze gostujuće ekipe poput Meksika, Japana, SAD. Pa zašto ne bi i Europa pozvala na svoje prvenstvo Brazil, Argentinu, Meksiko ili neku drugu reprezentaciju," kazao je Platini u razgovoru za britanski Independent.
Tom Hanks je bio vatrogasac i **** nam je svima mater.

Avatar
amerosm
Postovi: 15665
Pridružen/a: 14 avg 2008, 15:57
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la amerosm » 16 okt 2013, 15:38

Ovog Platini-ja treba zaustaviti dok jos nije u potpunosti unistio fudbal...
Naime isti planira za EP 2020 reprezentacijama iz Juzne Amerike podijeli cetiri tzv. Wild-Carde. Ovu informaciju prenosi danasnje izdanje njemackog Sportbilda.
"My Favorite Ring is Always the Next One"

Avatar
DukeOfWellington
Postovi: 8876
Pridružen/a: 01 mar 2013, 21:27
Lokacija: South Sandwich Islands
Kontakt:

Re: EP 2020 u 13 gradova

Post Postao/la DukeOfWellington » 23 nov 2013, 01:51

Mislim da ideja nije loša ako će to biti samo EP 2020. Ali ne bi bilo dobro da ovo postane neka praksa u budućnosti.

Ovo za wildcard je bezveze totalno.

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.