Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Texi » 31 dec 2013, 12:46

I jeste li se dogovorili ko je najuspešnija država regiona u sportu ? :mrgreen: Retoričko pitanje.
Dok se ne dogovorite, evo pronašao sam ono o čemu sam pisao. :lol:

Na ovo sam plakao. ''To vrijedi barem dvostruko. Ne, to vrijedi tri boda, ali računat ćemo ipak samo dva.'' :lol:

Hrvatska vs Srbija

0-1 Košarka

U košarci su Srbi kudikamo uspješniji, i to posebno boli one koji se sjećaju Dražena Petrovića. Oni imaju po dva svjetska i europska zlata, Hrvatska tek tri bronce. I jedni i drugi imamo jedno olimpijsko srebro, no dvojbi nema. U Srbiji se igra bolja košarka.

1-1 Rukomet

Polovicom 90-ih godina prošlog stoljeća Srbija je osvajala odličja i redovito pobjeđivala Hrvatsku, no onda je na scenu stupila Balićeva, Metličićeva, Džombina generacija. Dva olimpijska zlata i jedno svjetsko ne ostavljaju nimalo dvojbi. Hrvati su “rukometnija” nacija od Srbije.

1-2 Vaterpolo

Hrvatska je s Ratkom Rudićem uzela svjetsko zlato 2007. i svjetsku broncu lani u Rimu. Po jedno olimpijsko srebro i dva europska srebra ipak su premalo za usporedbu sa srpskom vaterpolskom reprezentacijom, od koje je samo Mađarska uspješnija.

1-3 Odbojka

Hrvatska je odbojka već godinama u rasulu i ne broje se odličja (kojih uopće nije bilo) nego nastupi na velikim natjecanjima. A Srbija je u odbojci bivši olimpijski i europski prvak. Jedna od vodećih svjetskih odbojkaških velesila.

3-3 Nogomet

S obzirom na to da se Srbima mora priznati da su bolji u tri od pet na ovim prostorima najjačih momčadskih sportova, utjeha je potrebna. Hrvatska je u nogometu uspješnija s osvojenom svjetskom broncom i samo dva propuštena nastupa na SP-ima i Eurima od 1996. Srbija je bez odličja, igrala je na tri SP-a kao i Hrvatska, ali samo na jednom Euru (2000.) To vrijedi barem dvostruko. Ne, to vrijedi tri boda, ali računat ćemo ipak samo dva.

4-3 Olimpijska odličja i ostali sportovi

Hrvatska je na 11 izdanja OI i ZOI osvojila 7 zlatnih, 11 srebrnih i 9 brončanih odličja - ukupno 27, što je više od Srbije - 2 zlata, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja. Za one kojima to puno znači - blažena bila Janica Kostelić. Kao dodatak, Hrvatska je osvojila teniski Davis cup, Ivanišević je uzeo Wimbledon, naši to susjedi još nemaju.
I think I'm a pussy one.

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard0 » 31 dec 2013, 12:50

texi :mrgreen: :mrgreen: ...
RIP CITY!

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la NeshaFCB » 31 dec 2013, 12:59

Texi je napisao/la: 4-3 Olimpijska odličja i ostali sportovi

Hrvatska je na 11 izdanja OI i ZOI osvojila 7 zlatnih, 11 srebrnih i 9 brončanih odličja - ukupno 27, što je više od Srbije - 2 zlata, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja. Za one kojima to puno znači - blažena bila Janica Kostelić. Kao dodatak, Hrvatska je osvojila teniski Davis cup, Ivanišević je uzeo Wimbledon, naši to susjedi još nemaju.
Svemu dodaj sankcije i period 92-95. Mislim da bi u tom periodu u gotovo svim ekipnim sportovima jedna zemlja dominirala, više nego krajem devedesetih što je. ;)

Nego, dvije stvari upadaju u oči:
Davis CUP :) - Srbija je osvojila Davis Cup.
Wimbledon :) - Novak je osvojio Wimbledon.

Uopšteno, Srbija je za klasu ispred Hrvatske u tenisu. U plivanju takođe poslednjih godina. U atletici istini za volju prvenstveno zahvaljujući Vlašićki Hrvatska je uspješnija, ali na duži rok- teško.

Što se ostalih tiče, jasno u zimskim sportovima su Hrvati ispred, baš kao što su u borilačkim Srbi ispred.
Što se moto sporta tiče duplo golo.
Što se "čudnih" tiče isto tako duplo golo. Pardon, bolji smo u američkom fudbalu, a vi u hokeju na ledu.

Avatar
Lillard0
Postovi: 1771
Pridružen/a: 19 nov 2013, 22:30
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard0 » 31 dec 2013, 13:02

A Hrvatska nije osvojila DC? Goran Wimbledon?

Glupa rasprava. Ti si otvorio temu da naglasis da je Srbija najuspjesnija drzava. Znas li opce koliko je to glupo? Koga briga stvarno?
RIP CITY!

zokyy
Postovi: 142
Pridružen/a: 26 dec 2013, 08:55
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la zokyy » 31 dec 2013, 13:19

hrvatska je bolja, pogotovo kad vidis da je hrvata duplo manje nego srba a imaju duplo vise medalja sa OI

Avatar
adisice
Postovi: 1960
Pridružen/a: 02 jun 2010, 13:17
Lokacija: Soba
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la adisice » 31 dec 2013, 13:33

što se tiče invalida susjedi nam nemogu posolit :D
http://ssobih.org/rezultati-seniorske-reprezentacije/
http://www.youtube.com/watch?v=Pk9A-6_O6QA

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 04 jan 2014, 16:00

Mene mnogo vise raduje sto nasi mladi sportisti postizu odlicne rezultate i sto se iznova radjaju talentovane generacije, koje i u ovako teskim uslovima prave podvige.... ;)

Samo prosle godine su reprezentativci Srbije do 19 godina osvojili zlato na EP u fudbalu, kosarkasi do 19 godina srebro na SP u kosarci, odbojkasi do 23 godine srebro na SP... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
MaGiCa
Postovi: 11337
Pridružen/a: 04 dec 2010, 20:27
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la MaGiCa » 04 jan 2014, 16:24

marconato je napisao/la:Mene mnogo vise raduje sto nasi mladi sportisti postizu odlicne rezultate i sto se iznova radjaju talentovane generacije, koje i u ovako teskim uslovima prave podvige.... ;)

Samo prosle godine su reprezentativci Srbije do 19 godina osvojili zlato na EP u fudbalu, kosarkasi do 19 godina srebro na SP u kosarci, odbojkasi do 23 godine srebro na SP... ;)
...vaterpolisti srebro na SP do 20 godina, EP na Malti.
Kosarkasi do 16 godina srebro na EP u Ukrajini.
Kosarkasice do 18 godina bronzu na EP u Hrvatskoj.
Samo smo u mladjim kategorijama u rukometu trube.


Inace, tema ode u totalni off. Nije ni cudo, jer je patkometrijski ustrojena, a narodu izgleda nije do toga vise. ;)

Avatar
Texi
Postovi: 1427
Pridružen/a: 09 avg 2011, 18:54
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Texi » 11 jan 2014, 23:10

NeshaFCB je napisao/la:
Texi je napisao/la: 4-3 Olimpijska odličja i ostali sportovi

Hrvatska je na 11 izdanja OI i ZOI osvojila 7 zlatnih, 11 srebrnih i 9 brončanih odličja - ukupno 27, što je više od Srbije - 2 zlata, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja. Za one kojima to puno znači - blažena bila Janica Kostelić. Kao dodatak, Hrvatska je osvojila teniski Davis cup, Ivanišević je uzeo Wimbledon, naši to susjedi još nemaju.
Svemu dodaj sankcije i period 92-95. Mislim da bi u tom periodu u gotovo svim ekipnim sportovima jedna zemlja dominirala, više nego krajem devedesetih što je. ;)

Nego, dvije stvari upadaju u oči:
Davis CUP :) - Srbija je osvojila Davis Cup.
Wimbledon :) - Novak je osvojio Wimbledon.

Uopšteno, Srbija je za klasu ispred Hrvatske u tenisu. U plivanju takođe poslednjih godina. U atletici istini za volju prvenstveno zahvaljujući Vlašićki Hrvatska je uspješnija, ali na duži rok- teško.

Što se ostalih tiče, jasno u zimskim sportovima su Hrvati ispred, baš kao što su u borilačkim Srbi ispred.
Što se moto sporta tiče duplo golo.
Što se "čudnih" tiče isto tako duplo golo. Pardon, bolji smo u američkom fudbalu, a vi u hokeju na ledu.
Ostao sam ti dužan odgovor. Tekst je iz 2010. godine, pre DC i Wimbledon-a. ;)
I think I'm a pussy one.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la NeshaFCB » 23 jul 2014, 11:49

Ok je. Srbija i Hrvatska zajedno imaju 11,5 miliona stanovnika i medalja nakon 92e u 5 najpopularnijih sportova u Evropi više od 98% zemalja u svijetu. To samo pokazuje kolika je količina talenta. Stoji i ona da svaki sport ima svoju draž, da su OI jedan od ključnih argumenata, međutim, ajmo biti realni biciklizam, kriket,hokej na travi, pikado i slični individualni sportovi ne mogu ulaziti u najuži krug kada je nekakva selekcija u pitanju .

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 26 jul 2014, 14:01

Nevezano za temu, vaterpolisti Srbije nastavljaju jednu lijepu tradiciju! Od 2006. kako je Srbija 'samostalna', srpski sportisti u ovim ekipnim sportovima (kosarka, vaterpolo, odbojka, rukomet) u Srbiju svake godine donose barem jednu medalju racunajuci samo najveca takmicenja (SP, EP I OI)
Ove godine su se za to pobrinuli vaterpolisti! Vidjecemo sta ce kosarkasi i odbojkasi uraditi...

Ukupno to je 15 medalja:

2006: EP vaterpolo - zlato,
2007: EP odbojka - bronza,
2008: EP vaterpolo - srebro, OI vaterpolo - bronza,
2009: SP vaterpolo - zlato, EP kosarka - srebro
2010: EP vaterpolo - bronza, SP odbojka - bronza,
2011: SP vaterpolo - srebro, EP odbojka - zlato,
2012: EP vaterpolo - zlato, OI vaterpolo - bronza, EP rukomet - srebro
2013: EP odbojka - bronza,
2014: EP vaterpolo - (nadam se :)) - zlato

Jos samo da i fudbalere docekamo... :mrgreen:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la JackTheStripper » 27 jul 2014, 19:26

Kome se pripisuju medalje s europskih, svjetskih i olimpijskih prvenstava nakon raspada bivse drzave?
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la dubrava » 27 jul 2014, 19:34

Eh, što ti vrag neda mira pa postavi ovo pitanje...
Novi si na forumu, pa razumijem, ali otvorio si pandorinu kutiju sad :mrgreen:

Uzela je sve Mađarska, ne pitaj zašto...
:mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
JackTheStripper
Postovi: 2847
Pridružen/a: 18 okt 2013, 13:00
Lokacija: Kod kmeta na sijelu
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la JackTheStripper » 27 jul 2014, 19:39

dubrava je napisao/la:Eh, što ti vrag neda mira pa postavi ovo pitanje...
Novi si na forumu, pa razumijem, ali otvorio si pandorinu kutiju sad :mrgreen:

Uzela je sve Mađarska, ne pitaj zašto...
:mrgreen:



Postavio sam jer me zanima, a moj forumski staz ne igra nikakvu ulogu ovdje. Cuj novi, a ovdje sam nekih 9 mjeseci. :lol: Mes'cini sam negdje procitao da je Srbija kao pravni naslijednik SFRJ naslijedila medalje, ne sjecam sam gdje sam to procitao...


Pandorina kutija ili ne, treba se malo procakulati o tome. Cisto da se vidi da sve nije tako crno-bijelo. ;)
Tvrd je Bošnjak, voćka čudnovata,
ne slomi ga, al zube polomi.

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la dubrava » 27 jul 2014, 19:51

Ti si još novi.

Ova tema je mali milijun puta prežvakana i donosi samo muku nama moderatorima...Nema se ovdje što proćakulati kad je tema nešto sasvim drugo..

Ne znam di je onaj forumaš što iz mrtvih diže one teme koje su zaboravljene...Ako ga nađeš upitaj ga i za ovo pitanje, pa neka je odvadi...
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Razbojnik » 28 jul 2014, 02:36

NeshaFCB je napisao/la:ajmo biti realni biciklizam, kriket,hokej na travi, pikado i slični individualni sportovi ne mogu ulaziti u najuži krug kada je nekakva selekcija u pitanju .
Samo da te ispravim za biciklizam.

Bez imalo pretjerivanja, radije bih bio u top 500 biciklista svijeta, nego igrao vaterpolo u najjacoj ekipi svijeta.
Zasto? Jer bi to znacilo da zarađujem vise para.
Kad bih kojem slucajem bio u top100 biciklista, i moja djeca bi bila osigurana.


Ako se neki sport ne prati u Srbiji, to ne znaci da nije popularan u svijetu.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la NeshaFCB » 28 jul 2014, 10:02

Ne provaljuj se živ bio.

U biciklizmu imaš 150 ljudi koji zarađuju fine pare, nekoliko puta manje nego teniseri, svi ostali zarađuju skromne pare. Istina da se danas u vaterpolu zarađuje daleko manje nego prije 3-4 godine, ali bez obzira vaterpolo je timski sport, sport koji ima svoju tradiciju, a to što se nekome ne sviđa dominacija delfina je drugi par opanaka. Nešto nevjerujem da se ti ubi prateći biciklističke trke dok traju vaterpolo prvenstva...

Što se tiče popularnosti u svijetu, da istina biciklizam je u Francuskoj gledaniji od vaterpola, međutim i tamo je sport no. 5 u najboljem slučaju. Ni u jednoj zemlji svijeta nije no. 1. Niti će ikada biti, za razliku vaterpola.

Avatar
Razbojnik
Postovi: 1037
Pridružen/a: 06 mar 2011, 14:39
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Razbojnik » 28 jul 2014, 15:58

Ako se netko provaljuje to si onda ti jer ja dobro znam kako stvari funkcioniraju s obzirom da poznajem covjeka koji igra u top 10 vaterpolo klubu i igra za smijesne novce. Taj sport je pred raspadom jer se igra u Srbiji, Hrvatskoj i Mađarskoj (inace, tri jako mocna trzista..), a u ostale 3 drzave koje se bave tim sportom, je sveden na margine..

Ne mozes uopce staviti vaterpolo u istu recenicu sa biciklizmom..
Znaci, biciklizam je nogomet za vaterpolo.

Jasna je racunica, a to je lova koja se vrti u jednom i u drugom sportu.. Ozbiljan sport je onaj za koji postoji interes, a to se desi kad ti jednu obicnu etapu gira gleda preko 100.000 ljudi, kad ''zecu'' plate masnu lovu da povede trku kako bi se vidjela reklama na majici, a onda covjek odustane kad sponzor kaze ''dosta''..
S druge strane imas vaterpolo, koji gleda u prosjeku 50 ljudi.

Ponavljam, radije bih bio 500. bicilist nego igrao vateroplo u top 5 klubu..


Evo ti jedan clanak iz vremena kad je covjek bio rangiran kao 161. i zarađivao 400.000€ godisnje..
http://www.forum.tm/clanak/nisam-presao ... -drzavi-31" onclick="window.open(this.href);return false;

400 tisuća eura procjena je godišnje zarade Roberta Kišerlovskog od profesionalnog biciklizma. Od ovog sporta danas može živjeti najmanje 500 najboljih vozača na svjetskoj rang-listi.




Svoje bajke prodaj nekom drugom..

Avatar
Ivo Daneu
Postovi: 212
Pridružen/a: 10 avg 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Ivo Daneu » 07 avg 2014, 08:54

Hrvatska je na 11 izdanja OI i ZOI osvojila 7 zlatnih, 11 srebrnih i 9 brončanih odličja - ukupno 27, što je više od Srbije - 2 zlata, 6 srebrnih i 6 brončanih medalja.
.

Slovenija ima 34 komada medalja na OI i ZOI :D :kafa: !!!

Avatar
Ivo Daneu
Postovi: 212
Pridružen/a: 10 avg 2011, 13:42
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Ivo Daneu » 08 avg 2014, 13:14

Razbojnik je napisao/la:
NeshaFCB je napisao/la:ajmo biti realni biciklizam, kriket,hokej na travi, pikado i slični individualni sportovi ne mogu ulaziti u najuži krug kada je nekakva selekcija u pitanju .
Samo da te ispravim za biciklizam.

Bez imalo pretjerivanja, radije bih bio u top 500 biciklista svijeta, nego igrao vaterpolo u najjacoj ekipi svijeta.
Zasto? Jer bi to znacilo da zarađujem vise para.
Kad bih kojem slucajem bio u top100 biciklista, i moja djeca bi bila osigurana.


Ako se neki sport ne prati u Srbiji, to ne znaci da nije popularan u svijetu.
Samo jednu etapu Tour de France u Engleskoj u živo je pratilo oko 2 miljona gledatelja!!!! Koliko preko TV neznam, ali znam da biciklizam nije popularan samo u Europi nego i u SAD, Australiji, nekim zemljama Južne Amerike itd....
Pretpostavljam, da je sve utakmice u istoriji vaterpola gledalo u živo ukupno isto oko 2 miljona gledaoca ... :mrgreen:

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.