Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 16:17

Vidi jesta što se pale :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 21 avg 2016, 16:19

Lillard je napisao/la:Vidi jesta što se pale :mrgreen:
e dečko izazvao bih te sad slagalice ali bojim se da ne pobjegneš. :D
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 16:22

Jbga, Hrvatska ima manje stanovnika, a uspješnija je na OI, ne samo ovima, nego sveukupno, sad u timskim sportovima gledamo vam u leđa u košarci i vaterpolu, a vi nama u nogometu i rukometu. :tralala:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 21 avg 2016, 18:00

Lillard je napisao/la:Jbga, Hrvatska ima manje stanovnika, a uspješnija je na OI, ne samo ovima, nego sveukupno, sad u timskim sportovima gledamo vam u leđa u košarci i vaterpolu, a vi nama u nogometu i rukometu. :tralala:
A odbojka ne postoji jel'? Cek, vi ne postojite u odbojci :tralala:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la SiamoNoi » 21 avg 2016, 18:05

Ako sam nesto mrzio u srednjoj to je bilo kad su nas tjerali igrat odbojku pod tjelesnim.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 21 avg 2016, 18:07

Vidim stalno je iskusno izbjegavate kada su ovako neka prepucavanja, a odbojka je u sustini globalno popularniji sport od rukometa...
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 21 avg 2016, 18:16, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la messilla » 21 avg 2016, 18:13

SiamoNoi je napisao/la:Ako sam nesto mrzio u srednjoj to je bilo kad su nas tjerali igrat odbojku pod tjelesnim.
:puke:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 18:16

marconato je napisao/la:Vidim stalno je izbacujete kada su ovako neka ptepucavanja, a odbojka je u sustini globalno popularniji sport od rukometa...
Istina, zaboravio sam na odbojku.
Ali dobro, sve je to tuda negdje. S obzirom da imate milijun stanovnika više taman :mrgreen:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: RE: Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la SiamoNoi » 21 avg 2016, 18:22

messilla je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Ako sam nesto mrzio u srednjoj to je bilo kad su nas tjerali igrat odbojku pod tjelesnim.
:puke:
Idi tamo gadjaj golubove da nekad uzmete koju medalju :P

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 21 avg 2016, 18:25

Lillard je napisao/la:
Istina, zaboravio sam na odbojku.
Ali dobro, sve je to tuda negdje. S obzirom da imate milijun stanovnika više taman :mrgreen:
Kakve to veze ima? Pa pogledaj koliko jedna Ukrajina, Rumunija...imaju vise stanovnika od Srbije, pa se ne mogu u sportu porediti sa istom...
Poenta je da smi mi u odbojci skoro ono sto ste vi u rukometu, a vi u istoj niste uopste konkurentni, niti se pojavljujete na velikim takmicenjima, tako da nema mjesta poredjenju, barem kada je kolektivni sport u pitanju :mrgreen:
Zadnja izmjena: marconato, dana/u 21 avg 2016, 18:55, ukupno mijenjano 1 put.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 18:29

Znači toliko ste iznad nas u kolektivnom sportu da se i usporedit ne možemo? Ajd ajd :lolno:
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la jestamaji » 21 avg 2016, 18:38

@DANTES
govorim o olimpijadi, ne o sportu općenito, hrvatska je imala monstruoznu olimpijadu, srbija odličnu ali zlata su zlata, posebno ova atletska, zato je za mene u riju hrvatska jasno ispred srbije.
i da budem jasan, mene za vas i jedne i druge boli neka stvar, a za slovence tek, njih nikako ne gumo, ali vam svima zavidim, to ne krijem :wave:

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 21 avg 2016, 18:41

Lillard je napisao/la:Znači toliko ste iznad nas u kolektivnom sportu da se i usporedit ne možemo? Ajd ajd :lolno:
Nismo toliko, ali dovoljno! Pogledaj samo medalje u tih 5 kolektivnih sportova, sijemo vas za 20-ak medalja, a jos nismo ni ucestvovali na velikim takmicenjima u periodu 92-95.

Sad ces ti reci, pa ne racunamo ono pod SRJ i SICG (nebitno, stara prica), ali i da se racuna samo period od 2006. pa na ovamo, opet vam bjezimo 6-7 medalja, s tim da smo mi uzimali iste u 4 sporta (sve osim fudbala), a vi samo u vaterpolu i rukometu! ;)

Suma sumarum, bolji ste u fudbalu i rukometu, a mi u kosarci, odbojci, vaterpolu, s tim da niste sila u fudbalu, a mi jesmo u sva 3 nabrojana sporta u kojima smo bolji.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Lillard
Postovi: 26269
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Lillard » 21 avg 2016, 18:49

Pa bolji ste, znam to. Al u odbojci ne postojimo to stoji. U vaterpolu OI pobjednici prije 4 godine i sada srebreni, u košarci među 8 u svijetu. Nije baš da je razlika tolika ;)
Nogomet je daleko najpopularniji sport i i ne trebamo bit svjetska sila da budemo sila za vas :mrgreen:

Dosta od mene na ovu temu.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la NeshaFCB » 21 avg 2016, 18:57

Razlika u osvojenim medaljama u pet najpopularnijih timskih sportova kod nas na najvećim takmičenjima je jedno 3x u korist Srbije.

Tim fudbalom se busate, od 98-me ništa uradili niste. Ok bolji ste. Imate jedinu pobjedu za sada u međusobnim.

U ženskom ekipnom sportu vas nema nigdje.

Avatar
marconato
Postovi: 12159
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 21 avg 2016, 18:58

Lillard je napisao/la:Pa bolji ste, znam to. Al u odbojci ne postojimo to stoji. U vaterpolu OI pobjednici prije 4 godine i sada srebreni, u košarci među 8 u svijetu. Nije baš da je razlika tolika ;)
Nogomet je daleko najpopularniji sport i i ne trebamo bit svjetska sila da budemo sila za vas :mrgreen:

Dosta od mene na ovu temu.
Nemoj vise nikada da se poredite s nama u kolektivnim sportovima, jel jasno :P :mrgreen:

Joj veceras kad bi nekim novim svjetskim cudom bilo zlato... :mrgreen: :crazy:
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 21 avg 2016, 19:36

Lillard je napisao/la:Pa bolji ste, znam to. Al u odbojci ne postojimo to stoji. U vaterpolu OI pobjednici prije 4 godine i sada srebreni, u košarci među 8 u svijetu. Nije baš da je razlika tolika ;)
Nogomet je daleko najpopularniji sport i i ne trebamo bit svjetska sila da budemo sila za vas :mrgreen:

Dosta od mene na ovu temu.
hrvati su sila u rukometu i vaterpolu.. U fudbalu prosjek, a srbija ispod prosjeka...

takođe vi ste u fudbalu uspješniji iako u istom nemate trofeja gotovo nikakvih, dok srbija ima u mlađim kategorijama. dinamo je sila ali opet nije prezimio u evropi kao partizan. i naravno zvezda uzela ono što gotovo nikad niko više odavde uzeti neće.

no sve je to nebitno, u ekonomiji smo kite svi... a nekako mi je to najbitnije.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la branimir85 » 21 avg 2016, 19:50

@dantes ,tvoja zadnja rečenica je najvažnija ,meni ta prepucavanja malo su presmiješna,meni je jako drago kad sportaši s ovih prostora su najbolji ili među najboljim u svijetu u bilo kakvom sportu ,timskom ili pojedinačnom,ali ovdje neki misle da su to njihove medalje,a to su samo medalje tih sportaša i ničije više, a mi možemo imati samo zadovoljstvo da ih gledamo :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la dubrava » 21 avg 2016, 20:43

Pratim raspravu potiho i u sjeni, ali nisam na kraju shvatio, čiji je tata/ćale/babo jači?
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Avatar
dubrava
Moderator
Postovi: 4830
Pridružen/a: 31 mar 2009, 09:21
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la dubrava » 21 avg 2016, 20:45

DANTES je napisao/la:
no sve je to nebitno, u ekonomiji smo kite svi... a nekako mi je to najbitnije.
mudro zboriš. A srbin :mrgreen:
"Stvarna veličina kluba ne mjeri se trenutnim rezultatima, trofejima ili novcem, nego time koliko ga ljudi doživljava kao svoj – kao nešto bitno u svojim životima"

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.