Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mirko » 28 okt 2017, 02:27

Kawhi je napisao/la:
Mirko je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:Pa dobro Mirko, uzmi onda Borac BL za primjer. Tebi ok sto je Borac u svom gradu treci klub. Naravno i u citavoj RS isti slucaj. Dobro za Zvezdu, dobro za Partizan, dobro za sve osim za Borac i ostale klubove.
Kolju se i ovdje na forumu, a ovi sto pisu na temama stranih klubova su u velikoj mjeri istovremeno navijaci domacih klubova. Dakle, nije to bitno.
U fudbalu Borac nije ni blizu renomea jednog Zelje/Sarajeva/Veleza...
U kosarci Banja Luka i Krajina imaju Igokeu...
Najtalentovaniji banjalucki i krajiski klinci su pod lupom Zvezde/Partizana/Vojvodine...
Svjetski juniorski prvak Babic je u Zvezdi, prosao skolu Vojvodine...
Evropski juniorski prvak Ozegovic je iz Borca svojevremeno presao u Zvezdu... Trenutno je najbolji napadac Partizana i crno-bijeli ce lijepo zaraditi na njemu...
Pa sta ima veze to sto igraju za Zvezdu/Partizann/Vojvodinu? Trebaju opet igrati za nasu repku.
Pa mogu da biraju... A ne moraju strogo za jedne/druge. Mora se samo umrijet'... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mirko » 28 okt 2017, 02:48

marconato je napisao/la:
Mirko je napisao/la: Jedan Ceh/Austrijanac/Svajcarac gaje drugaciji odnos prema sportu. Tamo ce veci procenat ljudi otici da gleda po kisi svog trece-/cetvrto-/petoligasa, dok ce u BiH radije na TV-u ''navijati'' za Real/Barsu i drezdat' u kladionici....
Eto zasto se sport u BiH ne popularizuje... Jedan od (naj)bitnijih razloga...
A u Srbiji stadionu prepuni, kupuje se karta vise :kafa: :facepalm:

Svi vrlo dobro znamo zasto je drzava konkretno u Zvezdi i Partizanu! Zabole njih za popularizaciju sporta, nego se svi vode parolom: izmusti sto vise dok sam tu...
Pa trazi se karta vise!
Oli/Sparta/Krasnodar/BATE/Arsenal/derbi... A bice i Skenderbeg/Jang Bojs/Keln... Reprezentacija vratila narod...
Borac/Backa/Javor nisu u BG-u nikada punili stadione... To se prenosi i na kosarku u EL!
Kada je Ajaks gostovao cacanskom Borcu nije doslo ni 5.000 ljudi na utakmicu... :facepalm:
Da su nam djeca navijala masovno kraj TV-a za Reale/Arsenale, ku*ac bi imali 8 medalja na olimpijadi! Ku*ac bi bili uz Amere najjaca nacija u kolektivnim sportovima! Jedino bi imali prosjecan reprezentativni fudbal... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 okt 2017, 03:05

Svakako da su Cz i Pfc veci brendovi, klubovi, institucije od bilo kojeg sportskog kolektiva u BIH, ali to sto ti tvrdis nema apsolutno nikakve veze...

Pa ko to u Srbiji osim na malim ekranima (a i takvi su statisticka greska) prati domacu ligu u odbojci, vaterpolu, pa smo.opet sila u tim sportovima?!
Jednostavno, dobro se radi u tim klubovima, imas struku i kakve takve uslove (ne bas najbolje) koja proizvodi dobre igrace, sto se kasnije odrazi i na reprezentaciju...

Zasto drzava ne ulaze veliku lovu u te sportove, nego vecinski na fudbal?!
Zato sto se od jednog fudbalskog transfera obrne love ko za 1000 vaterpolo igraca i kakav je tu interes?!

Kad bi i ukoliko Željo i Sarajevo bili u stanju prodavati igrace za po 5-10 mil €, vidio bi kako bi se i drzava odjednom "zainteresovala da pomogne"... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mirko » 28 okt 2017, 03:22

Ma ja ne sporim to. Ali ja se osvrcem na bazicne uzroke...
Pitam te: ko to u Srbiji dovodi djecu na odbojku/vaterpolo?
Pazi, to su ne bas profitabilni sportovi! ;)
Brend kluba je za mene najzasluzniji za takav razvoj.
U Arandjelovcu svi odose na rukomet, u Velikom Gradistu na odbojku, Valjevci su kosarkasi, rvaci u Zrenjaninu/Somboru, u Beceju su kajakasi... Svugdje vlada gola besparica i dovijanje... Sestre Moldovan treniraju u barustini... O kakvom je*enom ''sistemu'' i ''omladinskim skolama'' prica ovaj Kavhi?! :facepalm:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 okt 2017, 11:44

Pa imas to i u BiH ako postoji iole uslova i popularnosti.
Brčko je tradicionalno odbojkaški grad, daleko ispred fudbala i kosarke, zato su roditelji Brankicu i upisali na odbojku.
Slicna prica vjerovatno i sa Tijanom u Hercegovini...
U Tuzli je kosarka u prvom planu, barem je bila donedavno, sad ne znam kakva je situacija.

Problem BiH je sto ti klinci nemaju mogucnosti za dalji iskorak, nemaju tu Zvezdu, Partizan, Vojvodinu...u svim sportovima, a ti klubovi priznaces imaju ipak bolje infrastrukturne i prvenstveno strucne/kadrovske uslove od onih u Sarajevu ili Zenici.

Mogao je i taj Ožegović 100x sanjati dres Borca ili Gaćinović Leotara, ali dzaba kad mu ti klubovi ne mogu skoro pa nista pruziti. Mogu samo propasti.

Jednostavno, ne mozes porediti Srbiju i BiH. Pa u BiH nemas cestitog bazena, prije 2-3 godine u Sarajevu otvoren prvi vaterpolo klub, dok u Beogradu djeca treniraju i ljeti i zimi...

Da se razumijemo, generalno nije to bajno, ali opet za neki iskorak daleko bolje nego u BiH.
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21794
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Unofficialpage » 28 okt 2017, 12:38

Mislim da su uslovi največi razlog što iz BiH odlaze igrati za druge države. Dodig bi vrlo vjerovatno ostao igrati za BiH, počeo je igrati za nas. Naravno, bilo bi opet onih koji bi otišli ali bi se to smanjilo dosta. U BiH nemaju mogućnosti da napreduju iako u Srbiji ili Hrvatskoj nije idealno ali je dosta bolje. Postoje oni osnovni uslovi gdje možeš normalno trenirati, gdje imaš ljude koji znaju raditi svoj posao. Da imaš uslove, da ta djeca od početka zajedno treniraju ne bi tek tako odlučili da napuste svoje društvo, jarane s kojim stalno igraju, treniraju...

U tenisu, zimi ne mogu trenirati nigdje jer nemaju gdje. Kako da napreduju? Damir i Mirza su izolovani slučajevi, nikakav rad sistema. BiH nema problem sa talentom već uslovima i to je glavni razlog što smo vrlo slabi u sportu.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mirko » 28 okt 2017, 14:00

U Brckom muska djeca odose na fudbal u Jedinstvo/Lokomotivu/manje klubove, zenska djeca odose na odbojku... Tako je oduvijek u tom gradu... Posle Modrice i Ljubinja ''najodbojkaskiji'' grad...
Nema govora da Srbija i Hrvatska imaju vece kapacitete, ali ni blizu tolike da zajedno imaju 50 medalja, a BiH 0...
U BiH se sve svodi na lijene izgovore, te ovo, te ono...
Ovde se predstavlja da Srbija ima ne znam ti kakve kapacitete... Ama nema.
Koji crni bazeni?! Dva-tri u cijeloj drzavi! Cesto nemaju ni toplu vodu! Djeca treniraju u hladnoj... U CG bazeni u Kotoru i Novom se bukvalno raspadaju... U Srbiji sport funkcionise s koca i konopca! Atletika na nivou od prije 30 godina... U kolektivnim sportovima 99% klubova jedva prezivljava, glavni cilj je da privedu sezonu kraju... Mnogi nemaju para struju da plate...
A ovde se pise o nekakvom ''sistemu'', ''omladinskim skolama'', ''uslovima'' u Srbiji... :facepalm: :roll: Id'te radite u srpskom sportu, pa da vidite kako je divno, bajno, sjajno... :kafa:
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 okt 2017, 14:22

Stani, jel' lakse napredovati i prodati se iz Zvezde, Partizana, Vojvodine ili iz Sarajeva, Želje, Slobode?
Klinci treniraju fudbal i ovamo i tamo, samo sto je ocigledna razlika u uslovima, opet ponavljam, kadrovi su itekako bitni.
U Srbiji je sve na vecem nivou.
Pogledaj samo ovaj turnir sto bude u Stanišiću, vidi se razlika.
Zvezda je za 2 godine u inostranstvo prodala i plasirala mladih igraca kao citava PLBiH zajedno i normalno da ce imati finansije da istrpi jednog Donalda, Kangu, Boakya...i u konacnici zaigrati EL.
Dalje, uporedi samo Milojevića sa bilo kojim "strucnjakom" iz PLBiH, sve je jasno... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kawhi » 28 okt 2017, 14:35

Nigdje u Evropi nisu gori uslovi nego u BiH.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kajzer10 » 28 okt 2017, 14:53

Mirko je napisao/la:
https://www.klix.ba/sport/gdje-je-bih-d ... /170921127

Stavio sam prije par stranica, pa ako nisi procitao. Sport u BiH je odraz politickog i ekonomskog stanja zemlje. Naravno kad dodas apatiju stanovnistva koju ti spominjes, imas to sto imas - nulu.

Avatar
Mirko
Postovi: 798
Pridružen/a: 19 avg 2017, 20:00
Lokacija: ćivot
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Mirko » 28 okt 2017, 14:59

marconato je napisao/la:Stani, jel' lakse napredovati i prodati se iz Zvezde, Partizana, Vojvodine ili iz Sarajeva, Želje, Slobode?
Klinci treniraju fudbal i ovamo i tamo, samo sto je ocigledna razlika u uslovima, opet ponavljam, kadrovi su itekako bitni.
U Srbiji je sve na vecem nivou.
Pogledaj samo ovaj turnir sto bude u Stanišiću, vidi se razlika.
Zvezda je za 2 godine u inostranstvo prodala i plasirala mladih igraca kao citava PLBiH zajedno i normalno da ce imati finansije da istrpi jednog Donalda, Kangu, Boakya...i u konacnici zaigrati EL.
Dalje, uporedi samo Milojevića sa bilo kojim "strucnjakom" iz PLBiH, sve je jasno... ;)
I opet se znaci sve svede na kraju na rad/nerad...
Pola BiH-reprezentacije u fudbalu postalo fudbalerima van BiH, centa nije ulozeno u njih... U Srbiji 90% reprezentacije stasalo u Srbiji...
Ispasce da i Makedonija/Crna Gora/Albanija imaju bolje uslove/vece kapacitete i humane resurse... :kafa:
Ta prica ''jadni mi/nemamo uslove/svi su protiv nas'' odavno ne pije vise vodu...
BSK-ovci, zavešćemo vam diktaturu!

Avatar
marconato
Postovi: 12158
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la marconato » 28 okt 2017, 16:46

Mirko je napisao/la:
I opet se znaci sve svede na kraju na rad/nerad...
Pola BiH-reprezentacije u fudbalu postalo fudbalerima van BiH, centa nije ulozeno u njih... U Srbiji 90% reprezentacije stasalo u Srbiji...
Ispasce da i Makedonija/Crna Gora/Albanija imaju bolje uslove/vece kapacitete i humane resurse... :kafa:
Ta prica ''jadni mi/nemamo uslove/svi su protiv nas'' odavno ne pije vise vodu...
U Srbiji su stasali upravo zbog cega ja tvrdim, zbog boljih uslova i strucnih kadrova.
Kakva Crna Gora, pa i njima je pola reprezentacije Srbi koji nemaju mjesta u Srbiji, pa ih vrbuju. Druga polovina stasala u Srbiji i Superligi ukljucujuci i 2 najvece zvijezde Savića i Jovetića!
Makedonci imaju taj Vardar kojo je privatizovan i vec imaju rez.

BiH nema kadrove covjece, sta tu nije jasno?! U Srbiji pgledas ko ti vodi kosarku i odbojku i sve ti bude jasno! Sve legenda do legende, a tamo neki anonimusi...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kawhi » 28 okt 2017, 18:22

Mirko je napisao/la: Ta prica ''jadni mi/nemamo uslove/svi su protiv nas'' odavno ne pije vise vodu...
Ja ne znam ko je rekao da su svi protiv nas. Mi smo protiv sebe. Cak ti i @Marconato govori istu stvar kao i mi. Kod nas i ako neka "legenda sporta" udje u rad s mladima radi to zbog licne koristi. Nisu dovoljno za karijere zaradili pa sad otimaju od djece. Posteni probaju pa odu negdje vani raditi.
Ti spominjes kako u Srbiji djeca u hladnoj vodi treniraju. U Bosni nemas dva bazena kako treba, a i oni sluze da bi se neki rodjak obogatio.
To sto nemamo uslove je opet krivica i obicnih ljudi koliko i politicara.
Javnim sredstvima trebao bi se finansirati isključivo amaterski i omladinski sport te gradnja i održavanje sportske infrastrukture, nikako profesionalni sportski pogoni, kod nas prvenstveno fudbalski klubovi. Profesionalni sport trebao bi živjeti na tržištu i od njega, a javna sredstva koja danas odlaze u profesionalne pogone naših fudbalskih klubova morala biti preusmjerena u razvoj amaterskog sporta, rad omladinskih škola i izgradnju infrastrukture, između ostalog i onog bazena zbog kojeg Amina Kajtaz danas trenira u Zagrebu
Ovaj u clanku objasnio.


Btw to sto djeca sanjaju da igraju u Barci ili Madridu moze biti samo dobro. I Novak je sanjao da bude najbolji na svijetu, ne najbolji u Srbiji. Musu je iznijelo to sto zeli biti Jordan. Nece nikad biti Jordan, ali ce ovako sigurno biti bolji nego da zeli biti Ikonic.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la alan_kardec » 28 okt 2017, 22:01

Kawhi je napisao/la:
Mirko je napisao/la: Ta prica ''jadni mi/nemamo uslove/svi su protiv nas'' odavno ne pije vise vodu...
Ja ne znam ko je rekao da su svi protiv nas. Mi smo protiv sebe. Cak ti i @Marconato govori istu stvar kao i mi. Kod nas i ako neka "legenda sporta" udje u rad s mladima radi to zbog licne koristi. Nisu dovoljno za karijere zaradili pa sad otimaju od djece. Posteni probaju pa odu negdje vani raditi.
Ti spominjes kako u Srbiji djeca u hladnoj vodi treniraju. U Bosni nemas dva bazena kako treba, a i oni sluze da bi se neki rodjak obogatio.
To sto nemamo uslove je opet krivica i obicnih ljudi koliko i politicara
slažem se sa tobom da Srbija ima bolje uslove. Sistem ne postoji, kao ni ovdje, ali bolji uslovi jesu tamo. E sad, pravo pitanje je jesu li baš u Srbiji toliko drastično bolji uslovi da samo na prošloj Olimpijadi srpski sportisti uzmu 8 medalja, a BiH nijednu. Da ne pominjemo ostale sportske uspjehe. Dal' je baš razlika u infrastrukturi i ulaganjima tolika? Ja ne bih rekao. Koliko god da zavisi od uslova, zavisi i od posvećenosti, želje, talenta, znanja... sportista, trenera i sportskih radnika generalno. A ovdje je sportistima/trenerima/sportskim radnicima, prešlo u ružnu naviku da sav svoj nerad, lijenost, nedostatak znanja, ambicije, kvaliteta samim tim i rezultata, pripisuju nekome drugom (lošim uslovima, političarima, ratu, nedostatku novca...). I sve dok je tako, olimpijska medalja će biti nedosanjani san.


Kawhi je napisao/la: Btw to sto djeca sanjaju da igraju u Barci ili Madridu moze biti samo dobro. I Novak je sanjao da bude najbolji na svijetu, ne najbolji u Srbiji. Musu je iznijelo to sto zeli biti Jordan. Nece nikad biti Jordan, ali ce ovako sigurno biti bolji nego da zeli biti Ikonic.
Đokovića/Musu ovdje gdje su sad, su doveli prije svega njihov rad, talenat, treneri, zdrava glava, roditelji koji su ih pravilno usmjeravali i podržavali, sreća, pa onda sve ostalo, ako to ostalo uopšte i postoji. A to što je Musa htio postati Džordan.... pa htjeli su mnogi. Svako dijete koje počne trenirati košarku želi biti Džordan, Dirk, Durent... Sampras, Roger, Messi... ali to ne znači apsolutno ništa, ako ne ispuniš kriterijume koje sam gore nabrojao.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Kurzawa9
Postovi: 21
Pridružen/a: 07 dec 2017, 10:37
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Kurzawa9 » 09 dec 2017, 21:38

Bosna je najgora jer smo antitalentovani i lijeni

dam13tta
Postovi: 29
Pridružen/a: 06 dec 2017, 14:53
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la dam13tta » 18 jan 2018, 14:56

Mirko je napisao/la:U Brckom muska djeca odose na fudbal u Jedinstvo/Lokomotivu/manje klubove, zenska djeca odose na odbojku... Tako je oduvijek u tom gradu... Posle Modrice i Ljubinja ''najodbojkaskiji'' grad...
Nema govora da Srbija i Hrvatska imaju vece kapacitete, ali ni blizu tolike da zajedno imaju 50 medalja, a BiH 0...
U BiH se sve svodi na lijene izgovore, te ovo, te ono...
Ovde se predstavlja da Srbija ima ne znam ti kakve kapacitete... Ama nema.
Koji crni bazeni?! Dva-tri u cijeloj drzavi! Cesto nemaju ni toplu vodu! Djeca treniraju u hladnoj... U CG bazeni u Kotoru i Novom se bukvalno raspadaju... U Srbiji sport funkcionise s koca i konopca! Atletika na nivou od prije 30 godina... U kolektivnim sportovima 99% klubova jedva prezivljava, glavni cilj je da privedu sezonu kraju... Mnogi nemaju para struju da plate...
A ovde se pise o nekakvom ''sistemu'', ''omladinskim skolama'', ''uslovima'' u Srbiji... :facepalm: :roll: Id'te radite u srpskom sportu, pa da vidite kako je divno, bajno, sjajno... :kafa:
Ja bi se složio sa ovim. Je, u Srbiji i Hrvatskoj situacija nešto bolja, ali ne toliko bolja da BiH ima 0 medalja... i ne samo medalje, nego općenito uspjeh u sportu na prvenstvima

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Barbarossa » 18 jan 2018, 16:36

Srbija je najbolja u ekipnim sportovima
Hrvatska u individualnim
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 18 jan 2018, 16:37

Barbarossa je napisao/la:Srbija je najbolja u ekipnim sportovima
Hrvatska u individualnim
Koji je hrvat na nivou jednog novaka đokovića?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Barbarossa
Postovi: 4658
Pridružen/a: 06 jan 2018, 18:56
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la Barbarossa » 18 jan 2018, 16:41

DANTES je napisao/la:
Barbarossa je napisao/la:Srbija je najbolja u ekipnim sportovima
Hrvatska u individualnim
Koji je hrvat na nivou jednog novaka đokovića?
Janica Kostelić
Svugdje u svijetu droga stvara zavisnost , samo na Kosovu nezavisnost.

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Koja je najuspješnija država regiona u sportu?

Post Postao/la DANTES » 18 jan 2018, 17:43

Barbarossa je napisao/la:
DANTES je napisao/la:
Barbarossa je napisao/la:Srbija je najbolja u ekipnim sportovima
Hrvatska u individualnim
Koji je hrvat na nivou jednog novaka đokovića?
Janica Kostelić
Teško.. Svaka njoj čast ali nije. Ona je stepenicu ispod.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.