Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 10 dec 2014, 21:44

28-24

Mnogo izmjena u drugom dijelu, bukvalno su juniorke iznijele drugi dio utakmice. Slijedi najteža utakmica prvog dijela, ona protiv Francuske. Pobjeda bi značila skoro siguran plasman u polufinale.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la samo_lijevo » 10 dec 2014, 22:03

Njemacka iskoristila povredu Tatari i ostala u igri za prolazak u drugi krug.Andrea Penezic nije mogla sada dobiti Njemacku,postigla je 13 od 24 gola Hrvatske. :clap: Hrvatska je ovim porazom izgubila sanse za prolazak dalje.
U drugom mecu Holandija i Svedska su odigrali 30:30.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
FaraonTM
Postovi: 11010
Pridružen/a: 08 jul 2013, 23:24
Lokacija: Z' guza na guz
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la FaraonTM » 10 dec 2014, 23:30

A i ja budala gdje ću protiv Švabe :mrgreen:
Željo je život, sve ostalo su sitnice!

Holy South!

Forza Milan!

Go Mavs!

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13137
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Admir_Sa » 10 dec 2014, 23:37

Nisam gledao lavice većeras, al vidim po rezultatu osjetan pad u drugom pol

koliko je kaća minuta igrala?
nema potpisa

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 11 dec 2014, 00:48

Ma nije pad, igrala je druga postava. Kaća je igrala 30-ak minuta, Milena isto tako, uglavnom je ulazila da šutira sedmerce.

Đurđina Malović zabila dva gola, 18 joj je godina :bih:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 11 dec 2014, 11:51

Danas imamo dvije strašne utakmice u najavi.

20:30 Hungary W - Spain W
20:30 Norway W - Denmark W

Mađarska i Norveška su favoriti, međutim pobjede su imperativ za sve selekcije jer su ovo bodovi koji se prenose u narednu rundu i pobjednici u ovim susretima će se dodatno približiti polufinalu. Mađarice dobro igraju, prava su ekipa, niko se ne izdvaja i opasne su sa svih pozicija.

Što se Norveške tiče, tamo je poprilično ista situacija kao i sve ove godine, ubijaju na sve moguće načine. Loke i Mörk se možda malo izdvajaju, ali sve su opasne, mnogo rotacija, uigranih akcija. Kod Danske je malo drugačije situacija, tamo skoro sve zavisi od Kristine Kristiansen i njene saradnje sa pivotima i bekovima Jorgensen. Kristiansen je sjajna igračica, ali znaju norvežanke odakle im prijeti najveća opasnost i sigurno da će uraditi sve da je neutralizuju agresivnom odbranom i izmjenama čuvara.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 11 dec 2014, 22:08

Šokantan poraz Rusije, ili bolje rečeno velika pobjeda Poljske. Sve je dobro izgledalo za ruskinje do zadnjih deset minuta, kada neočekivano padaju u igri i tu dionicu gube 2-7.

Rumunija je vrlo tijesno savladala Ukrajinu i prošla dalje, ali prenose samo jedan bod, tako da su im šanse za polufinale minimalne.

Norveška se dugo patila sa Danskom, ali sredinom drugog dijela igre napokon pronalaze igru u odbrani i prave osjetnu razliku. Loke je odigrala sjajnu utakmicu, zabila sedam golova, a kasnije joj se pridružila i Koren sa šest pogodaka. Norvežanke su prve u grupi i u drugi krug prenose maksimalan broj bodova.

Domaćin je poražen od Španije u meču za infarkt. Obje reprezentacije su se smjenjivale u vodstvu, a Mađarska je imala minimalnu prednost pet minuta prije kraja susreta, i u tom periodu nisu postige više niti jedan pogodak, a Španija je zabila dva gola dovoljna za pobjedu 27-26. Sjajna Martin je zabila deset golova, dok je kod domaćih najefikasnija Tomori sa šest golova, šest je postigla i Triscsuk, ali sve sa sedam metara.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la samo_lijevo » 12 dec 2014, 11:36

[youtube][/youtube]

-Selektor Hrvatske podnosi ostavku.
'Imamo igračice, ali vi presudite je li to top klasa s kojom se možemo nositi s najboljima. Očito mi bolje ne možemo. Moramo biti realni. Doći će vrijeme kad će se u ženskom rukometu slaviti plasman na veliko natjecanje. Cure ne odlaze u sportove, nego negdje drugdje. To je problem našeg sporta i cijelog društva. Mi nemamo igračice koje će zamijeniti ove tridesetogodišnjakinje. Perspektiva ženskog rukometa nije blistava,' izjavio je Vladimir Canjuga koji je četiri godine vodio ovu ekipu, ali sada je primoran dati ostavku:

'Podnijet ću ostavku u petak, preuzimam krivicu na sebe. A ostali koji snose dio krivice neka se očituju.'
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 12:31

Genijalac kojem je Žana Marić igrala pet minuta u najvažnijem meču, a Elez, Horvat i Micijević igrale cijeli meč sa vanjskim šutem 2/13 :clap:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 13:34

Lavice večeras protiv Francuske. Duel vjerovatno dvije najbolje odbrane u ženskom rukometu. Posljednji meč je završio pobjedom Francuske 17-16, dakle nevjerovatno mali broj golova. Ne sumnjam da će i večeras biti utakmica na mali broj golova.

Adžić je poznat po tome da se često prilagođava protivniku, ali odbrana je ključ njagovog uspjeha, a Francusku pored dobre odbrane krasi izuzetno brz individualni rukomet, gdje je svaka igračica izuzetno opasna jedan na jedan. Međutim protiv njih nema jeftinih golova, u tren oka su nazad sa postavljenom odbranom i sigurno se Mehmedović i Radičević neće nadavati jeftinih golova kao protiv Slovačke.

Niombla je mnogo opasan srednji bek, prebrza i odlično sarađuje sa Lacrabere. Pineau još nije našla formu, ali svi znamo ko je ona i kako može odigrati. Imaju dva odlična golmana, koji drže procenat odbrana iznad 40%.

Odlično se poznaju, nema nikakvih tajni. Nadam se da će lavice pokazati svoj kvalitet i dobrom odbranom doći do prvog mjesta u grupi i da će prenijeti maksimalan broj bodova u drugi dio takmičenja.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la samo_lijevo » 12 dec 2014, 14:16

Znaci danas se odlucuje izmedju Slovacke i Srbije,kao i to koliko ce ko prenijeti bodova.
Prvu,novu,grupu cine
1.Norveska-4
2.Spanija--4
3.Madjarska-2
4.Dnaska-1
5.Rumunija-1
6.Poljska-0

u drugoj grupi su sigurne Holandija sa 3 boda,Svedska 1 ili 3,Njemacka 0 ili 2,Francuska 2 ili 4,CG 2 ili 4 i zadnji clan grupe ce biti pobjednik meca Slovacka-Srbija.Bez obzira na ime pobjednika u drugom krugu ce imati 0 bodova.
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 15:13

Za kladioničare bi možda mogao biti zanimljiv meč Holandija - Hrvatska. Nebitan meč za obje ekipe pa mislim da bi moglo biti dosta golova, Holandija igra brz rukomet, tako da bi mogle prebaciti ovu granicu od 54,5 gola.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 18:41

Dobra utakmica. Kao što sam i najavio Francuskinje individualno rješavaju svoje napade, prvo Pineau, a sad i Lacrabere zabija dva brza gola sa igračem manje, veoma naivno prokockana prdednost.

Milena fenomenalna, kao i Lazović, ostale su tu negdje, dobre su ali može puno bolje. Krila odsječena, ali Mehmedović odlično ulazi kao drugi pivot i stvara pometnju kod protivnika. Ako Kaća proradi, pobjeda neće doći u pitanje, dobro je čuvaju, Pineau je prati u stopu i ako joj Lazović bude pravila blok nadam se da će pročepiti.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 19:29

Težak poraz, bekovi Francuske su odigrali fenomenalno, ali Pineau je majstor rukometa, vjerovatno jedna od najboljih partija u dresu reprezentacije.

Naravno, Milena se povrijedila u najgorem mogućem trenutku, sa njom bi to bilo drugačije. Nadam se da neće biti posljedica i da će zglob biti spreman za Njemačku.

Kaća očajna, dva puta joj je golman uhvatio živu loptu.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la DANTES » 12 dec 2014, 21:53

e moj boskovicu :guz:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
UnSub
Postovi: 346
Pridružen/a: 11 jul 2014, 17:30
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la UnSub » 12 dec 2014, 21:56

Svedska-Francuska finale :!: :!: :!:

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la samo_lijevo » 12 dec 2014, 23:19

Je li moguce da je Srbija ispustila prednost i nadmoc iz prvog poluvremena. :crazy:
Ja prestao gledati nakon prvih 30 minuta,reko sta se ovdje ima vise gledati kada Slovacka 10 minuta ne moze postici gol.Kad evo citam da je Slovacka prosla dalje. :wtf:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 12 dec 2014, 23:25

Bošković je ovaj tim doveo do dna, gore od ovoga ne može. Pa njegov svaki tajm aut je prednost za protivnika, večeras su se ključne greške desile sredinom drugog dijela nakon njegovog tajm auta, kad su dvije čiste lopte poklonile Slovačkoj. Ne vidim kako će on nakon ovoga ostati na klupi.

Žao mi je što Srbija nije prošla jer sam bio siguran da mogu uraditi nešto protiv Holandije i Švedske, i time olakšati posao Crnoj Gori.

Što se tiče Crne Gore, nadam se da je Adžić naučio neke stvari iz ovog poraza. Znam da on nije trener koji se kritikuje, ali večeras je bio veoma pasivan i mislim da nije uradio sve što je mogao da izbjegne poraz, prije svega u odbrani. Nije pokušao da razbije ritam, da pokuša sa flasterom na Pineau i Lacrabere, da igra malo visočije, pa neka pukne sa krila, ali samo da razbije ritam bekova.
Virtu4l je napisao/la:Valjda Adžić neće izabrati onu glupu taktiku sa čuvanjem najboljih igačica i slično, par puta ih je to koštalo u narednoj utakmici.
Ovo sam napisao prije meča sa Slovačkom i na kraju se ispostavilo tačnim, Kaća mu je igrala 15-ak minuta protiv Slovačke, umjesto da igra mnogo više, zabije dosta golova i digne samopouzdanje. Isto važi za Jovanović, Klikovac, Anđelu. Čuvanje igračica na ovim turnirima je po meni kontraproduktivno.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14562
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la alan_kardec » 13 dec 2014, 22:37

Kad od 5 sedmeraca na utakmici fuliš svih 5 (što nikad u životu nisam vidio, i to treba znati :clap: ), taman da si svjetski vicešampion i da igraš protiv apsolutnog autsajdera u grupi, mnogo je kume, mnogo je. :facepalm:



Ne tako davne lijepe uspomene. :lolno:

[youtube][/youtube]
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61398
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Europsko prvenstvo u rukometu za žene

Post Postao/la Virtu4l » 14 dec 2014, 13:34

Ti promašeni penali su rezultat manjka samopouzdanja. Posao trenera je da igračima kaže gdje se treba šutirati određenom golmanu, a da bi to uradio moraš imati informacije o tom golmanu, što je za Boškovića naučna fantastika. Dragana Cvijić je jedna od najboljih igračica Budućnosti, zvijer, uopšte jedna od najboljih na svojoj poziciji, ali pod Boškovićem rijetko kad pokaže taj potencijal,
"Mene je sramota. Nemam pravo ni da to da kažem, jer nas je dobila jedna Slovačka. Nikoga ne potcenjujem, ali je trenutno i ona bolja od nas."

"Stvarno treba da savimo prst na čelo i da se zapitamo zašto smo mi došli ovde, zašto smo potrošili svoje vreme", rekla je Cvijić novinarima posle utakmice.
Za ovu generaciju ima još nade, ali samo ako Bošković ode.
Evribadi sej Željo
Željoooo

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.