UEFA Liga nacija - 2018

Aktuelna dešavanja na domaćoj i međunarodnoj sportskoj sceni.

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

UEFA Liga nacija je...

Pun pogodak, treba nam više utakmica takmičarskog karaktera
34
63%
Bespotrebna, dosadašnji sistem je bio sasvim u redu
18
33%
Ne zanima me...
2
4%
 
Ukupno glasova: 54

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la SiamoNoi » 21 maj 2016, 19:31

badblueboylivno je napisao/la:
Juventinisimo je napisao/la:Ako ovo bude...ODLICNO za nas..svejedno ne igramo prijateljske...puna podrska.. :thumbup:
Nema ako bude, prošlo je na Izvršnom, igra se nakon SP-a. :D
Kada se lige određuju?Mogla bi prčija lagano u drugi razred pa će bit frka panika slika

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la badblueboylivno » 21 maj 2016, 20:42

SiamoNoi je napisao/la: Kada se lige određuju?Mogla bi prčija lagano u drugi razred pa će bit frka panika slika
Nakon završetka kvalifikacija za SP, bodovi iz tog idu u nacionalni koeficijent koji će se koristiti za određivanje nositelja.

12 i prvu i drugu ligu, 15 u treću, 16 u četvrtu.

Državna prćija je na zadnjem mjestu koje vodi u prvu ligu. https://en.wikipedia.org/wiki/UEFA_coef ... ng_in_2015
Hayley <3

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25682
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la SiamoNoi » 21 maj 2016, 20:50

A jbt ja mislio da se to sad nakon EPa igra :rol: A još mi stoji gore 2018...

Svejedno bi vrlo lako mogli u drugi razred.A tko zna,možda i Zvone do tada poduzme neke korake...

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la AnelZ » 22 maj 2016, 00:39

Upasti ovdje u prvu ligu bi bilo fantasticno iako bi postojala mogucnost da zbog istog pokvarimo UEFA ranking zbog jakih protivnika (tipa grupa Njemačka, Italija i BiH). U drugom razredu bi vec bilo ravnopravno ali to je ipak samo druga liga :D

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la Raonffa » 22 maj 2016, 20:36

Ako je format onakav kakav sam ja igrao na Manageru (tri ili četiri ove lige sa po čini mi se 4.5 grupa koje imaju 3 tima). Prvi timovi iz grupa u prvoj ligi idu polufinale, drugi na tabeli ostaju u prvoj ligi dok treći na tabeli ispada u drugu ligu. Prvi iz grupa druge lige ulaze u prvu ligu, drugi ostaju u drugoj ligi i treći ispadaju u treću ligu i tako za svaku ligu ispod :D

Prijateljske utakmice dobijaju neki smisao iako što se mene lično tiče moglo je ostati kako je bilo i do sada.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la badblueboylivno » 22 maj 2016, 22:03

Raonffa je napisao/la:Ako je format onakav kakav sam ja igrao na Manageru (tri ili četiri ove lige sa po čini mi se 4.5 grupa koje imaju 3 tima). Prvi timovi iz grupa u prvoj ligi idu polufinale, drugi na tabeli ostaju u prvoj ligi dok treći na tabeli ispada u drugu ligu. Prvi iz grupa druge lige ulaze u prvu ligu, drugi ostaju u drugoj ligi i treći ispadaju u treću ligu i tako za svaku ligu ispod :D

Prijateljske utakmice dobijaju neki smisao iako što se mene lično tiče moglo je ostati kako je bilo i do sada.
Je, s tim da prvak svake lige/divizije/ranga izravno ide na Euro 2020., a ostali u brzopotezne kvalifikacije od šest utakmica koje završavaju tri mjeseca prije Eura. :mrgreen:
Hayley <3

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la Raonffa » 22 maj 2016, 22:07

badblueboylivno je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ako je format onakav kakav sam ja igrao na Manageru (tri ili četiri ove lige sa po čini mi se 4.5 grupa koje imaju 3 tima). Prvi timovi iz grupa u prvoj ligi idu polufinale, drugi na tabeli ostaju u prvoj ligi dok treći na tabeli ispada u drugu ligu. Prvi iz grupa druge lige ulaze u prvu ligu, drugi ostaju u drugoj ligi i treći ispadaju u treću ligu i tako za svaku ligu ispod :D

Prijateljske utakmice dobijaju neki smisao iako što se mene lično tiče moglo je ostati kako je bilo i do sada.
Je, s tim da prvak svake lige/divizije/ranga izravno ide na Euro 2020., a ostali u brzopotezne kvalifikacije od šest utakmica koje završavaju tri mjeseca prije Eura. :mrgreen:
Čini mi se da na FM ti što su prvi isto idu u kvalifikacije (al' to nisam siguran) a ove brzopotezne kvalifikacije su također tu na igrici, ovako od marta/aprila do novembra iste godine traju :D
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
badblueboylivno
Postovi: 8701
Pridružen/a: 01 jul 2010, 17:57
Lokacija: EU :rolajz:
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la badblueboylivno » 22 maj 2016, 22:14

Raonffa je napisao/la:
badblueboylivno je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Ako je format onakav kakav sam ja igrao na Manageru (tri ili četiri ove lige sa po čini mi se 4.5 grupa koje imaju 3 tima). Prvi timovi iz grupa u prvoj ligi idu polufinale, drugi na tabeli ostaju u prvoj ligi dok treći na tabeli ispada u drugu ligu. Prvi iz grupa druge lige ulaze u prvu ligu, drugi ostaju u drugoj ligi i treći ispadaju u treću ligu i tako za svaku ligu ispod :D

Prijateljske utakmice dobijaju neki smisao iako što se mene lično tiče moglo je ostati kako je bilo i do sada.
Je, s tim da prvak svake lige/divizije/ranga izravno ide na Euro 2020., a ostali u brzopotezne kvalifikacije od šest utakmica koje završavaju tri mjeseca prije Eura. :mrgreen:
Čini mi se da na FM ti što su prvi isto idu u kvalifikacije (al' to nisam siguran) a ove brzopotezne kvalifikacije su također tu na igrici, ovako od marta/aprila do novembra iste godine traju :D
To ne znam, nisam igrao dva zadnja Managera, povraća mi se od ozljeda. :D

Ovdje https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%8 ... ons_League su svi detalji, ipak sam se malo zeznuo, u kvalifikacijama će svaka reprezentacija odigrati po osam-deset utakmica. :D
Hayley <3

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la Raonffa » 22 maj 2016, 22:27

badblueboylivno je napisao/la: To ne znam, nisam igrao dva zadnja Managera, povraća mi se od ozljeda. :D

Ovdje https://en.wikipedia.org/wiki/2018%E2%8 ... ons_League su svi detalji, ipak sam se malo zeznuo, u kvalifikacijama će svaka reprezentacija odigrati po osam-deset utakmica. :D
Da da sad sam evo provjerio, ni na FM-u pobjednici grupa ne idu direktno na Euro, nego idu četri najbolje u polufinale pa u finale i na kraju se dobije pobjednik al' niko ne ide direktno na Euro :D

Ne možeš vjerovati koliko je igrica realno napravljena, pa čak da su već napravili format 3 godine unaprijed (igram FM 15) :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la AnelZ » 23 maj 2016, 00:53

Meni jeste donekle zanimljivo da ce jedna od 16 najlosijih reprezentacija po UEFA rang listi igrati EURO te ce te slabije plasirane reprezentacije igrati vise utakmica izmedju sebe sto ce nam bolje prikazati omjer snaga kod njih. Da se u ovom trenutku igra Liga nacija najmanje jedna od narednih reprezentacija bi 100% bila na EURO:

Bjelorusija
Gruzija
Azerbejdzan
Latvija
Kipar
Moldavija
Makedonija
Kazakstan
Luksemburg
Lihtenstajn
Farska Ostrva
Malta
Andora
San Marino
Gibraltar
Kosovo

tale07
Postovi: 1794
Pridružen/a: 12 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la tale07 » 23 maj 2016, 14:39

AnelZ je napisao/la:Meni jeste donekle zanimljivo da ce jedna od 16 najlosijih reprezentacija po UEFA rang listi igrati EURO te ce te slabije plasirane reprezentacije igrati vise utakmica izmedju sebe sto ce nam bolje prikazati omjer snaga kod njih. Da se u ovom trenutku igra Liga nacija najmanje jedna od narednih reprezentacija bi 100% bila na EURO:

Bjelorusija
Gruzija
Azerbejdzan
Latvija
Kipar
Moldavija
Makedonija
Kazakstan
Luksemburg
Lihtenstajn
Farska Ostrva
Malta
Andora
San Marino
Gibraltar
Kosovo
Cekaj jesam li ja dobro skontao, iz svake od ovih divizija id najbolja reprezentacija na EURO ?

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la AnelZ » 23 maj 2016, 16:09

Da. Koja ce to biti reprezentacija odlucuje se na naredni nacin:

Prvo se igra Liga nacija. Nakon sto se ona zavrsi, igraju se kvalifikacije kakve i poznajemo. Nakon sto se zavrse te kvalifikacije i bude poznato 20 reprezentacija koje su se kvalifikovale (kvalifikacije ce se igrati kroz 10 grupa tako da prve dvije reprezentacije iz svake grupe se kvalifikuju) pogledat ce se konacni plasman u Ligi nacija te ce onda po cetiri najbolje plasirane reprezentacije koje se jos uvijek nisu kvalifikovale za EURO iz svake divizije iz lige nacija igrati baraz za jedno sigurno mjesto iz svoje divizije koje vodi na EURO za ukupno posljednja cetiri mjesta na EURO. Ukoliko neka divizija ima manje od cetiri reprezentacije koje se nisu kvalifikovale na EURO, onda ce najbolje plasirana reprezentacije iz naredne divizije se prikljuciti toj kojoj nedostaje jedno mjesto. Tako je osigurano da ce svaka divizija u ligi nacija imati barem jednog predstavnika na EURO :)

I da, Liga nacija nece imati tretman kao prijateljske utakmice vec kao kvalifikacione utakmice za EURO. Ovo je bukvalno dodatna faza kvalifikacija koja je zaista bila potrebna za UEFA :)

Avatar
FliX
Postovi: 4693
Pridružen/a: 13 nov 2011, 22:55
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la FliX » 07 jul 2016, 12:29

Prave kukuruz takmicenje od kvalfikacija.. na kraju ce biti kao u kosarci sranje.. dobijat ce se pozivnice za ucescena EP, te neke ekipe nece ni igrati kvalf. (Spanija, Njemacka, Italija, Francuska, Engleska, Portugal, Holandija..)

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la AnelZ » 08 jul 2016, 12:12

Liga nacija je bila potrebna za evropske reprezentacije jer je svaka druga konfederacija imala vise takmicarskih utakmica od UEFA. Definitivno podrzavam Ligu nacija :)

KayserSose
Postovi: 1995
Pridružen/a: 25 apr 2015, 17:25
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la KayserSose » 08 jul 2016, 15:30

Jedna od najvećih draži EP i SP je ta što ih ne gledamo svake godine i nadam se da se to neće izgubiti inflacijom novih natjecanja.. Ova Liga nacija bi mogla biti ok ideja kao sporedno natjecanje, ali tu je dosta upitnika. Osobno mislim da će se EP kroz 2-3 ciklusa širiti na 32 reprezentacije, pri čemu najjače reprezentacije uopće neće igrati kvalifikacije, dok bi Liga nacija mogla skoro posve istisnuti kvalifikacije za EP. Pitanje je samo što bi bilo u ciklusima kada se igraju kvalifikacije za SP i kako bi klubovi pozdravili to da im igrači u jeku sezone igraju finala reprezentativnih natjecanja.

Inače, Infantino je iznio ideju o širenju SP na 40 reprezentacija. Ovo čak i nije loše jer dosta kvalitetnih reprezentacija u ovom sustavu ostane van turnira. Pretpostavljam da bi se u tom slučaju išlo na 10 skupina sa 4, pa onda neka međufaza do osmine finala (npr. svi pobjednici skupina idu direktno u 1/8 finala, a svi drugoplasirani i 2 najbolja trećeplasirana razigravaju za 6 preostalih mjesta u 1/8 finala.).
I believe in God, but the only man I am afraid of is Keyser Soze

Avatar
AnelZ
Postovi: 3566
Pridružen/a: 20 okt 2011, 00:41
Lokacija: Hrasno
Kontakt:

Re: UEFA Liga nacija - 2018

Post Postao/la AnelZ » 09 jul 2016, 00:01

Po meni je vec ovih 24 reprezentacije na EURO previse zbog ogromnog broja utakmica (a ne zbog kvaliteta reprezentacija) gdje je vecini dojadilo gledati ih vise. Ja sam vise za elitnija takmicenja gdje se moras poklat da dodjes na glavno takmicenje. Isto vazi za SP. Vise mi ova povecavanja unistavaju draz nego nova natjecanja. No svakome svoje :)

Odgovori

Natrag na “Aktuelne teme”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.